Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 28 Sau 2016 21:08

Pervedžiau nario mokestį. Sąskaitos Nr. ieškot nukeliavau į Lietuvos rožininkų draugijos puslapį. Jis man pasirodė toks apleistas ir negyvenamas. Kaip buvo prieš tris metus (kai pirmą kart aš ten apsilankiau) taip ir stovi. Anei straipsnelio, anei nuotraukėlės naujos. Išsivaizduoju, kad žmonės, ne draugijos nariai ar forumiečiai, kartais užklysta į šį puslapį, pasižiūri galerijon ir pamato senas, vos užsimezgusių sodų nuotraukas. Peršasi įšvada, kad Lietuvoj niekas nevyksta. Forumas verda, o ten viskas miega.
Gal reikėtų galeriją papildyt naujomis nuotraukomis. Juk tiek grožio per tuos metus užaugo.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 29 Sau 2016 12:51

Aš dar apie stirnas: gal tiems rožininkams, kuriuos taip puola stirnos, vertėtų pagalvoti apie laikiną tinklinę tvorą, kurią pastatytumėt rudenį ir nuimtumėt pavasarį. Yra toks miško tinklas, kuris regis pigiausias. Reikėtų kokių lengvai įsmeigiamų ir ištraukiamų kuoliukų. Jei sutiks tokią kliūtį, neis net kiškiai, nebent būtų ypač sunki žiema.

Mano vaism.sodas peržiem liko aptvertas el.piemens tinklu ir kol kas jokių kiškių nematyti (nors jie, regis, pradeda lankytis pavasarop). Stirnas gal kiek prilaiko daug toliau esantis aptvėrimas avims iš 4 vielos eilių, vietomis sutraukytas žvėrių (stirnų, briedžių). Mano šuo iš sodo nieko nenubaido, nes įpratusi prie avių. Pernai, kai nebuvo jokių aptvarų, kiškiai ir stirnos jai po nosim apgraužė mano vaismedukus.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 30 Sau 2016 09:36

Zuikiai ir pas mus šią žiemą dar žymių nepaliko, nors praeitą pavasarį aviečių lysvėj radom zuikučių šeimyną, prabudinusią mūsų kalytei motinystės instinktus :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
O žieminė tvora apsaugotų sodą ir dekoratyvinius augalus. Bet tada vėl tektų lieti ašaras vasarą dėl nugraužtų rožių pumpurų. Taigi variantai du - stacionari aukšta tvora (pas kaimynus per tvorą stirnos šokinėja) arba repelentai. Pradžioj tikrai bus repelentai, nes greičiau ir pigiau. Apie kitus variantus nesinori galvoti, nors irgi kurį laiką veiksmingi - kai praeitą vasarą tarp nugraužtų rožynų radom stirnytės liekanas (panašu į vilko darbą ar kokio didelio šuns), keletą mėnesių jos nebenorėjo mūsų sode lankytis. Bet paskui rudenį vėl padėjo man nurinkti rožių lapelius. Turbūt panašiai veikia ir pardavinėjami repelentai, kraujo milteliai.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 30 Sau 2016 10:50

Tik beje, labai gaila, kad Reginos išbandytas ir puikiai veikiantis repelentas Arbin sakė kad nebegaminamas, reikės bandyti kitus.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Platelių rožė » 30 Sau 2016 11:22

Esmiralda, aš nė neįsivaizdavau, kad stirnos gali augalus šitaip suniokoti :( Visos gyvunėlių iškados mūsų kieme yra juokas, palyginus su jūsiškėmis.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 30 Sau 2016 12:01

Dar galima bandyti kur nežymiai prikabinėti šuns vilnos gumulėlių ar tinklelių su žmogaus plaukais (mintis nemaloni, bet nuvalgyti augalai daug nemaloniau). Plaukų duotų kirpėja. Tik per laiką gal išsivadėtų, reiktų keisti.

Kažkada rašiau forume anglų patarimą - strategiškose vietose (sodybos paribiuose?) ištiesti virvę su plaukų ar šuns kailio kuoštais.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 30 Sau 2016 12:49

Ačiū :* Reikės pabandyti

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 31 Sau 2016 10:16

Neatlaikiau - gal bus visiškas š... , bet vakar šiltnamyje pasėjau ridikėlius, salotas, petražoles, pridengiau agroplėvele. Vakar man buvo toks pavasaris kieme, vaikščiojau ratais ir negalėjau atsižiūrėti kiekvienu matomu augaliuku. Labai norėjosi pradėti pavasarinius kiemo tvarkymo darbus, gal rožes pagenėt :) . Kai kurios neuždengtos nušalo beveik sulig žemės paviršiumi, tai jas tik čakšt ir viskas.
O šiandien ryte snigo...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 31 Sau 2016 10:42

Jūratė rašė:Neatlaikiau - gal bus visiškas š... , bet vakar šiltnamyje pasėjau ridikėlius, salotas, petražoles, pridengiau agroplėvele.
Gerai kai pavasaris širdy ;) O ridikėlius ir salotas būtų gerai suvalgyti iki vasario pabaigos šalnų iki -20 :)

O vat Virginija jau turbūt greit nustebins agurkais iš savo šiltnamio.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 31 Sau 2016 12:16

O mano braškės nuo rudens užmegztos vis dar žalios. Kai atšilo, išnešiau ir sukabinau medžiuose, gal pumpurai pradės skleistis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 31 Sau 2016 18:22

Pasirodo ne aš viena pavasarį pajutau (xixi) . Šiandien padauginau šiek tiek alūnių. Kadangi šiltnamio neturiu, sustačiau vazonėlius dušo patalpoj - ten šiaip ar taip visą žiemą palaikoma apie 10 laipsnių šiluma, nes jurginai žiemoja :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 31 Sau 2016 19:20

Šiandien buvau svečiuose, ir čia stirnos nusiaubė šeimininkų tujas. Sakė tokio dalyko nėra buvę. Įdomu, kuo ši žiema ypatinga, kad stirnoms taip parūpo tujos!

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 31 Sau 2016 19:50

Ir mes buvom sode. Stirnos tujų nenuskabė, tik obelaičių ir šilauogių viršūnes. Vyniodavome jaunas obelis tik nuo kiškių, dabar reiks kažką sudėtingesnio sumąstyti. Ir nesodinti žemaūgių vaismedžių.
Gal vilkus iššaudė, todėl stirnų padaugėjo? Pasakojo, kad miškuose prie mūsų sodo bendrijos statydavo kilpas, tai gal kilpininkai išmirė ar emigravo.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 31 Sau 2016 20:44

Gema rašė:Šiandien buvau svečiuose, ir čia stirnos nusiaubė šeimininkų tujas. Sakė tokio dalyko nėra buvę. Įdomu, kuo ši žiema ypatinga, kad stirnoms taip parūpo tujos!
Tikrai ne naujiena, kad tujas stirnos graužia. Keista tik, kad maisto trūkumo joms šiemet neturėjo būti, sniego buvo nedaug.
Vakar vėlai vakare pirmąkart stirnino baubimą išgirdau - labai įspūdinga ir baugu :| .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 31 Sau 2016 21:10

Ar tikrai stirnino baubimas ? Gal kokio elnio ar briedžio? Pas mus stirnos nuolat aplink laksto, tai esu pratusi prie jų garso - panašu į užkimusio ar paspringusio šuns lojimą.
Turbūt ne tik žmonės, bet ir stirnos nori vis mandresnio maisto ...

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė lelijele » 01 Vas 2016 08:10

Stirnų pasidarė labai daug, nes ryšium su kiaulių maru buvo uždraustos varominės medžioklės. Praktiškai stirnų kitaip ir nemedžioja. Dar viena priežastis apsivalius gamta nuo chemikalų. Stirnos veda sveikas ir gausesnes vadas. O kai chebra gausi tai visokių dalykėlių iš dyko būvimo prisigalvoja. Be to dar vienas mėgstamas stirnų patiekalas bergenijos. Su kiek pažystamų kalbėjau visi bėdavojasi, kad nugraužė plikai, o paskui ėmėsi tujų ir kitų visžalių.
Prieš naujus metus Buvau pas draugę ir užsisėdėjom iki vėlumos. Namo 50 km. Važiuojant suskaičiavau 26 stirnas ir 3 briedžius. Tai tik pakelėj. Jos gi specialiai nesirikiuoja šalia kelio. Smulkmės net neskaičiavau. Taigi mes gamtą mylim, gamta mus. :D

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 01 Vas 2016 09:11

Oi, tai dar ir bergenijas reiks lėkt paslėpti. Mano naujos, brangios, gailėjau išveržti toliau nuo akių. Dangsčiau šakomis visžales viendienes, kad nesuvalgytų. Mangoldus jau rudenį patrumpino.
Dukra sakė, kad jau mieste stirną matė. Anksčiau tik prie zoologijos sodo ganydavosi, dabar jau Petrašiūnuose laksto. Kauno pakraščiuose šmirinėja lapės, kiškiai, tai gal ir briedžiai tuoj ateis stulpų vartyti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 01 Vas 2016 09:38

O taip! Bergenijas man stirnos kasmet iki žemės išgraužia. Atkapsto net iš po sniego. Tikriausiai tai ypatingas delikatesas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 01 Vas 2016 09:51

Skaitau ir baisiuosi - grynas košmaras!

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 01 Vas 2016 11:54

Labai gražios tos monstriukės. Kaip nors uždangstysiu. Kaimynai tvoras tveria, taip neįprastai atrodo sodų bendrijoje. Greičiau nuo žmonių, bet ir nuo stirnų pravers.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 01 Vas 2016 11:59

Matyt, bergenijos suteikia joms jėgų, gal tai jų energetinis maistas, nes bergenijų lapų arbatos skirtos vyrų potencijai didinti.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 01 Vas 2016 16:16

Tikriausiai ne stirnos arčiau miesto traukia, o žmonės joms mažiau laisvės palieka :) .
Nugrauždavo ir bergenijas, ir tujas ir prieš dvidešimt metų.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Vas 2016 09:43

Tai gal reikia šuns plaukų :D Galėčiau parinkti tokių daugiau smirdančių iš suprakaitavusių vietų (xixi) Vilnai tokių nerenku, bet stirnų atbaidymui gal tiktų (xixi)

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 02 Vas 2016 10:14

Geras meškinas (like) <3 O kaip jis mato? Ar apgraibom, pagal kvapą vaikšto (xixi)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 02 Vas 2016 10:50

Regina, ten viršugalvyje yra surišti plaukai. Jei nerišti jų, tai arba jie juos truputį į sieną nusitrina, kad matytų arba kiti šunys nugriaužia (čia tikriausiai bandose taip būdavo). Tai aviganis, kuris yra išvestas apsaugoti avis nuo vilkų. Jo kailis kai susivelia yra neprakandamas, panašiai kaip vailokas, tik daug storesnis. O dantys taip pat kaip vilko. Net yra hipotezė, kad vis tik senovėje rujojančios kalės yra susikergę su vilkais. Per daugelį metų veislei buvo atrenkami geriausi avis nuo vilkų apsaugojantys šunys. Žinoma dabar atrankos kriterijai kiti :D . Bet kailis su savitu kvapu gal tikrai tiktų apsaugai nuo žvėrių |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į