Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Geg 2016 08:07

Pagaliau aš vėl normaliame ritme :) Vieną savaitgalį buvau Amsterdame, tai vieną dieną skyrėme tulpių parkui Keukenhof'e (NUOSTABU, būtų per kuklus žodis!). Po trijų dienų Lietuvoje vėl lėkėme, jau su šuniu, į Vokietiją tai aplankiau Sangerhausen rožyną (buvo tikrai netoliese tik 85 km.) Nuotraukas parodysiu atskirose temose, kad informacija pokalbiuose nepasimestų. Bet rožių žiedų nebus, nes visos rožės ten dar net be pumpurų (devil) Toks vaizdas, kad pas mus šilčiau, rožės geriau peržiemoję ir didesnės čia Lietuvoje :) . Atskira kalba tik senovinės rožės, kurių dengti nereikia ir vijoklinės rožės. Ten jos atrodo taip, kaip ir turi atrodyti, o visos kitos nukirptos beveik iki žemės, kai kurios iki pat žemės. Ir jei aš "verkiau", kad po žiemos mano rožės atrodė, kaip niekada prastai, tai vokiečiai turėjo "paskęsti ašarose" (xixi) Rožės ten dabar tik sprindžio dydžio.
Labai patiko vijoklinės rožės. Visos susodintos po dvi- tris, kas 50 cm.!!! (Gera mintis, kad rožių mes dar galime labai daug pasisodinti, jas pakeliant į viršų 90 laipsnių kampu (xixi) ) ) Senovinės apsuktos apie nupjautus jaunus medelius, o kitoms vijoklinėms- padarytos metaliniai laikikliai. Kadangi rožės nežydėjo, būtent gerai matėsi visos konstrukcijos, susodinimai. Rožių ir daugiamečių augalų deriniai. Visas nuotraukas sukelsiu vakare, nes dabar pačiai įdomu, kaip mano rožės per tą laiką pasikeitė :)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 16 Geg 2016 09:24

Kaip įdomu bus pamatyti tas konstrukcijas .Greičiau ,Dale,kelk tas nuotraukas :) :) :)

Egidija
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 12 Bir 2015 04:12
Miestas: Kaišiadorių r.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Egidija » 16 Geg 2016 16:17

Na va,ir mano svajonė bus išsipildžiusi,nebereikės važiuoti į Sangerhausen rožyną...su nekantrumu lauksiu nuotraukų (like)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2016 18:41

Mano bendradarbė buvo šalia Trakų Soltros (turbūt teisingas pavadinimas) medelyne. Šeimininkas pasakojo, kad po šios žiemos labai daug nušalo augalų, žymiai daugiau nei ankstesniais metais....

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 16 Geg 2016 18:58

Nesupratau apie 90° kampą, kaip tai atrodo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 16 Geg 2016 20:07

Man šią žiemą, kaip ir Jūratei, labai smarkiai apšalo visos veigelės, ko gyvenime nėra buvę. Visada galvojau kad šie augalai "neužmušami". O dabar didžiuliai krūmai atauginėja nuo žemės, senos šakos tik kur ne kur sprogsta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 17 Geg 2016 04:52

Gema rašė:Nesupratau apie 90° kampą, kaip tai atrodo.
Atrodo labai paprastai - vertikaliai aukštyn. Kaip iš žemės išlindo, taip ir pritvirtinta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 17 Geg 2016 05:00

Esmiralda rašė:Man šią žiemą, kaip ir Jūratei, labai smarkiai apšalo visos veigelės, ko gyvenime nėra buvę. Visada galvojau kad šie augalai "neužmušami". O dabar didžiuliai krūmai atauginėja nuo žemės, senos šakos tik kur ne kur sprogsta.
Veigelės nėra labai atsparios šalčiui, kai kurios veislės nedengtos kiekvienais metais apšąla arba nušąla iki žemės. Mano Alexandra jau tokia didelė buvo, dabar vieno šono visai neliko, o ir likęs neblizga. Galvoju, kad geriau nukirpti, nei leisti, kad kankintųsi bandydama atsprogti. Ir forzitijos didžiulis krūmas žydėjo dviem žiedais. Nors vėl gi - nemanau, kad veigelė nušalo žiemą, nes ji dengiama su rožėmis. Kažkodėl neabejoju, kad ji nušalo rudenį, kaip ir rožės.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 17 Geg 2016 07:43

LoretaA rašė:
Gema rašė:Nesupratau apie 90° kampą, kaip tai atrodo.
Atrodo labai paprastai - vertikaliai aukštyn. Kaip iš žemės išlindo, taip ir pritvirtinta.
Gal ir supratau :D : pagrindinis stiebas auga horizontaliai, o atžala tvirtinama vertikaliai? 90° matuojant NUO KO?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 17 Geg 2016 09:26

Ne, Gema, pagrindinis stiebas ir tvirtinamas vertikaliai, o šoninės šakos (atžalos), jeigu jos yra, kerpamos iki +- 20 cm. Gaunasi per vidurį stuburas su patrumpintais šonkauliais. Jeigu pagrindinis stiebas pakankamai ilgas ir lankstus, galima jį pavynioti šiek tiek arba labai - kaip duosis vyniojamas.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Geg 2016 10:55

Gema, paimi kuolą įsmeigi giliai į žemę ir prie jo pasodini dvi rožes (galima ir vieną). Ir visas vijoklinės rožės šakas (taip rišamos pagrinde lankčiomis, plonomis šakomis augančios rožės) pririši prie to aukšto kuolo. Taip atrodo rožių "giraitė".
Paveikslėlis

Arba galima tas rožes sukomponuoti su kitomis rožėmis, kad nebūtų tokios tankmės.
Paveikslėlis

Egidija, į rožyną tikrai verta nuvažiuoti, tik reikia važiuoti, kada rožės žydi. Šiemet tikrai jos žydės vėliau, nei pas mus. Tomis dienomis, kai buvau Vokietijoje oras buvo labai šaltas. Tris dienas buvo 8 laipsniai šilumos ir baisingas vėjas su lietumi. Tik vieną dieną, kai buvau rožyne buvo 11 šilumos ir švietė saulė. Pas mus tuo metu buvo gal 18 C

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 18 Geg 2016 04:44

LoretaA rašė:Ne, Gema, pagrindinis stiebas ir tvirtinamas vertikaliai, o šoninės šakos (atžalos), jeigu jos yra, kerpamos iki +- 20 cm. Gaunasi per vidurį stuburas su patrumpintais šonkauliais. Jeigu pagrindinis stiebas pakankamai ilgas ir lankstus, galima jį pavynioti šiek tiek arba labai - kaip duosis vyniojamas.
Labai ačiū, Loreta. Šį pavasarį su New Dawn taip ir padariau. Maniau, kad čia kitkas buvo minėta.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 19 Geg 2016 05:32

Kas dažniau važinėjate po užsienius, internetas išmaniajame turbūt nepigus? Kokie yra variantai? Nebeįsivaizduoju, kaip kelionėje apsieiti be interneto, kai keliauji po nepažįstamą šalį.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Geg 2016 07:25

Viešbučiuose dažniausiai jis nemokamas, tik registratūroje reikia Pin'o numerį susižinoti. Taip pat yra kavinių, kur prisijungimas nieko nekainuoja.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 19 Geg 2016 12:37

O jeigu su išmaniuoju?

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 19 Geg 2016 21:05

Su išmaniuoju taip pat - gaunate wifi prisijungimo kodą ir prisijungiate. Galite pasitreniruoti ir Lietuvoje tą patį padaryti, yra daug nemokamo wifi prisijungimo vietų. Kai kur, pvz. oro uostuose wifi nemokamas ribotam laikui - pusvalandžiui ar valandai. Kavinėse ar restoranuose galite užsakydama maistą ar gėrimą paprašyti wifi prisijungimo kodo, dažniausiai būna pažymėta free wifi zona.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 19 Geg 2016 21:30

Beje, Gema, tik nepamirškite užsienyje savo išmaniąjame išjungti visas internetines programas, laiškų skaitymą, nes tikrai teks brangiai už tai susimokėti. Jas įsijunkite tik prisijungusi prie wifi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 20 Geg 2016 03:31

Labai ačiū, DaliaRaimonda ir Esmiralda (flower)

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Alinda » 21 Geg 2016 19:12

http://www.15min.lt/verslas/naujiena/ze ... 313-630335" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 21 Geg 2016 20:35

DaliaRaimonda rašė:Gema, paimi kuolą įsmeigi giliai į žemę ir prie jo pasodini dvi rožes (galima ir vieną). Ir visas vijoklinės rožės šakas (taip rišamos pagrinde lankčiomis, plonomis šakomis augančios rožės) pririši prie to aukšto kuolo. Taip atrodo rožių "giraitė".
Paveikslėlis

Arba galima tas rožes sukomponuoti su kitomis rožėmis, kad nebūtų tokios tankmės.
Paveikslėlis
Labai atsiprašau, DaliaRaimonda, kad tik dabar pastebėjau, kad man atsakei. Nesitikėjau, kad čia man bus tokių gražių nuotraukų įdėta, tai greitomis ir pražioplinau:). Ačiū!

Antroji nuotr. man priminė kažkieno pasakojimą, kad panašiai Žemaitijoje apynius augindavo - kiekvienoj sodyboj buvo tokių aukštų stiebų su apsivijusiais apyniais, važiuoji pro kiemius ir visur tie stulpai stovi.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Geg 2016 07:30

Iš toli žiūrint ir man buvo smalsu pažiūrėti, kas ten auga. Nepagalvojau, kad rožės, tikrai tie kuolai gana aukšti. Bet idėja tikrai gera, kiek dar daug vijoklinių rožių galima pasisodinti :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 22 Geg 2016 11:21

Nidos kopose žydi erškėtrožės...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Esmiralda » 25 Geg 2016 07:17

Noriu su Jumis pasidžiaugti savo pirmu Rhapsody in Blue žiedeliu ką tik aptiktu (sun)
Nesitikėjau dar gegužį pirmus žiedus pamatyti <3

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 25 Geg 2016 07:21

Gražu (sun)
Rožės jau žydi :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Geg 2016 07:38

Oho, kaip smagu matyti pirmuosius žiedus :) Loreta, pas jus jau taip pat kažkas iš rožių žydi?

Skelbti atsakymą

Grįžti į