Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 03 Kov 2012 19:04

Loreta, o kur tiek klevų susodinsi?
Gal tau ąžuolų reikia ;) Man kėkštai visur prisėja, gaila būna išmest, tai vyras pamiškėj ąžuolų alėją sodina :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 03 Kov 2012 19:44

Pas mane viena palangė ąžuolais nustatyta,mat mano sūnus nebeturi namie palangių,tai paprašė,gal aš galėčiau paskolinti palangę :D Jis nežino,kam prisisodino,sodino ir viskas,jiems su vaikais labai norėjosi giliukus susodinti,tai dabar nežinau,kur pavasarį reiks dėti,jau pernai vežėm i Biržus,ten turi prosenelių žemės ir miškelį,aš ten sodinau,kaip kvaila,nors nemačiau jokios prasmės,nes ten visi geriausi medžiai išvogti,tai mes turbūt atsodinėsim ir šįmet (xixi) .Iš tiesų tai man labai gera žiūrėti į tuos ąžuoliukus ir džiaugtis visu tuo gal ir beprasmiu,bet gražiu noru :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2012 19:58

Kiek turiu sodybą, visada norėjau klevo, kuris rudenį liepsnotu, o pirkti tokio už prieinamą kainą nebuvo. Atsisiunčiau sėklų ir pasėjau, kuo aš dėta, kad jų apie 30, o ne kokios penkios. Dar į draugę ir kitokių klevų sėklų atsisiunčiau, gal ir tu norėsi balkone auginti - jam ten pats tas būtų (Acer palmatum Japanese maple). Jis nemėgsta daug saulės ir vėjo, ir labai šaltos žiemos.
Jeigu gyvenčiau vienkiemyje, tikrai sodinčiau ąžuolus :) Ir visai ne beprasmiškas šis užsiėmimas, Rita, ir jums džiaugsmas ir anūkams.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 03 Kov 2012 20:04

Labai gražus tavo klevas, bet nenorėčiau klevo balkone kankint, o bonsai augint nemoku :D
Kaime turiu paprastą klevą, labai greit užaugo didžiausias medis. O japoniškas ar greit auga?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 03 Kov 2012 20:08

Negreitai ir tiesą sakant, jis daug kur auginamas vazone. Maniškis, kurį noriu auginti sklype, Acer Rubrum, šiaip žalias, tik rudenį liepsnoja. Vat jis tai greitai auga ir šalčio nebijo.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 03 Kov 2012 20:37

Acer Rubrum nuostabus klevas. Jei tik kada pradėsiu savo hektaruose ką nors sodinti, tai šis klevas butinai augs.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 03 Kov 2012 21:34

Aš turiu Acer palmatum "Trompenburg" vazone, bet labai noriu kelti į dirvą pavasarį. RS forume neatsiliepė auginantys, gal rožininkės jį turėtų? Ar įmanoma išlaikyti jį 4a zonoje gyvą? Vazone mano manymu jis skurdo. Šita veislė saulės nebijo.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 03 Kov 2012 22:35

Kažkada pirkau kažkokį klevą kaip Acer rubrum, tas buvo prieš penkis metus, bet jis ne daugiau metro aukščio, nes visada apšąla, tiesą sakant, nesigilinau, ar tai būtent toks. Ko gero, po šios žiemos gal išvis žus. O man labai patinka raudonlapiai ąžuolai, turim vieną jau nemažą ir dar pora pasodinom.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 04 Kov 2012 06:08

Abejoju ar Acer palmatum "Trompenburg" augtu dirvoje, nebent kaip ir rožes prilenkt, uždengt. Maniškis rūšinis ir tai jis nėra atsparus šalčiams, bent jau taip rašo, o jūsų vis tik kultivaras.
http://davesgarden.com/guides/pf/go/55959/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 04 Kov 2012 07:58

Regina rašė: Gal tau ąžuolų reikia ;) Man kėkštai visur prisėja, gaila būna išmest, tai vyras pamiškėj ąžuolų alėją sodina :D
Kaip nuostabu! (rock)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 04 Kov 2012 08:05

Antose, pas mus nuo gatvės pusės pasodinti šeši raudonlapiai ąžuolai. Pasisodinome, kai namą pasistatėme, prieš daugiau nei 20 metų. Dabar jie didžiuliai puiki atitvara nuo gatvelės. Ir matomai labai stipri energetiškai vieta tapo, visi gatvelės vaikai žaidžia po ąžuolais :D

Nijola

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Nijola » 04 Kov 2012 09:22

Gulbe rašė:Aš turiu Acer palmatum "Trompenburg" vazone, bet labai noriu kelti į dirvą pavasarį. RS forume neatsiliepė auginantys, gal rožininkės jį turėtų? Ar įmanoma išlaikyti jį 4a zonoje gyvą? Vazone mano manymu jis skurdo. Šita veislė saulės nebijo.
aš turiu iš čia kleva - http://www.klevai.lt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Acer palmatum Suminagashi auginau vazone, nepatiko po vienos žiemos neatsprogo, kitas jau gal 5 metų auga tarp rožių, didelio ūgio nepasiekė bet gyvas, viršūnes apšala, nedengiu nelenkiu
Manau sodink į dirvą jam bus geriau.

Nijola

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Nijola » 04 Kov 2012 11:17

Rasa Rita jūsų pokalbis perkeltas viewtopic.php?f=67&t=202&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 04 Kov 2012 11:34

Ačiū,Nijole,atsiprašau,aš visai pamiršau,kad yra tokia tema :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 04 Kov 2012 13:55

Taip ir darysiu, Nijole, jei maniškis atsprogs pavasarį. Jei bus atlaikęs žiemą nešildomam sandėliuke, per šalčius karštligiškai ir kartais gerokai per daug pašildytame tepaliniu radiatoriumi. Jis dabar jau apie 1,5m. jei toks ir liks, irgi bus ok. Duosiu jam rūgštesnės žemės, kaip kad rašo Dave's garden.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 04 Kov 2012 16:36

DaliaRaimonda rašė:Antose, pas mus nuo gatvės pusės pasodinti šeši raudonlapiai ąžuolai. Pasisodinome, kai namą pasistatėme, prieš daugiau nei 20 metų. Dabar jie didžiuliai puiki atitvara nuo gatvelės. Ir matomai labai stipri energetiškai vieta tapo, visi gatvelės vaikai žaidžia po ąžuolais :D
Ne tas žodis <3 Jie ne tik jaukumą sukurią ir naudos teikia, bet ir visą gatvelę puošia (sun) Be to, jaučiamas tarsi prabangos dvelksmas, nes dalinai imituoja alėją.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 04 Kov 2012 17:41

O mano balkone jau štai toks pavasaris (sun) (flower)
Šiandien nugenėjau :) Reikėjo anksčiau tą padaryt, dabar jau gaila buvo kirpt tokius didelius ūgliukus
PaveikslėlisPaveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 04 Kov 2012 18:17

Tikiuosi, neišmetėt, o įkišot į kokį vazonėlį? :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 04 Kov 2012 18:21

Antose, per daug gerai apie mane galvojat :D :D :D
Aišku, kad išmečiau. Norėjau įkišt, bet pagalvojau, kad neturėsiu vietos laikyt, kai susodinsiu paprikas ir pomidorus :D Be to, dar visa vasara prieš akis, vėliau prikarpysiu ;)

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė RožėDD » 04 Kov 2012 20:39

Regina rašė:O mano balkone jau štai toks pavasaris (sun) (flower)
Šiandien nugenėjau :) Reikėjo anksčiau tą padaryt, dabar jau gaila buvo kirpt tokius didelius ūgliukus
PaveikslėlisPaveikslėlis
Geras jausmas...
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 05 Kov 2012 06:38

Norėjau paklausti visai ne į temą, bet kuo apart sodo tepalu galima užtepti žaizdas? Kažkur pasąmonėje man išlenda pelenai, bet va nieko daugiau ir nepamenu nei kas, nei kaip, nei kur |( Už gerą patarimą 5 ($) :D

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 05 Kov 2012 06:47

Dažais, bet geriausia nigrolu- alyva. Yra kiekvienoje kalonkėje. Teptuku brukšt ir gerai :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Kov 2012 07:36

Tadas vis kažkokių naujienų atranda. Man labai patiko, taip pat Tado, 2010 metų pavasarį pasiūlytas purškiamas sodo tepalas - tada vyko dydysis rožių "genėjimas" kaip rusai sako "po Kotovskij". Patogu, nes nereikia teptuko, kadangi nėra kur jį dėti išsipeckiojusį - dar papildomai reikia kokį uzbonėlį nešiotis. Tik tokį ir naudoju. Labai gerai, juo nupurškus, obelys gyja.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 05 Kov 2012 07:44

o kur to purškiamo sodo tepalo galima būtų įsigyti? Kai pagalvoji tikrai geras reikalas (bravo) Niekada neteko matyti Vilniaus parduotuvėse, bet gal yra kokioje žalioje stotelėje? Ar tik internete galima įsigyti?

Jau suradau, kad ir senukuose yra, niekada neužkliuvo po nosimi, todėl ir greičiausiai nepastebėjau :)
Paskutinį kartą redagavo Aistė 05 Kov 2012 08:03, redaguota 1 kartą(us).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 05 Kov 2012 08:02

Jo yra visur, net Senukuoe. O atrodo šitaip:

http://www.kompostas.lt/index.php?page= ... &Itemid=64" onclick="window.open(this.href);return false;

Gal dar ir kitokių rūšių ar firmų yra

Skelbti atsakymą

Grįžti į