Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 06 Kov 2012 11:54

aistejukas rašė:Ir dar :) pasiskaičiau kad pvz. "Pastela" kitąmet turės Sibirka, ir jau ne kartą girdžiu kitąmet arba rudenį Sibirka planuoja turėti ir t.t. iš kur Jūs žinote |( Pagalvojus, tai labai naudinga informacija, planuojant naujus rožynus ir pan :) Pasidalinkite ir su mumis :)
(like) Puikus klausimas ! Tik pati nesiryžau paklausti :) Aš kalbėjau su Dovile per seminarą, tai iš kalbos išėjo, kad berods turės Munstead Wood anglę, kuo aš labai džiaugiuosi (dance) O Evelyn berods nebeturės... Jei ką sumaišiau, sorry :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 06 Kov 2012 13:56

Aistiejuk,man atrodo juoda plėvelė daiginimui nelabai,gal geriau atsikirpkit nuo kokio stangresnio celofaninio maišelio kelias juostas ,bus geriau ,kiekgi ten reikia :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 06 Kov 2012 14:16

Mano nuomone, plėvelė atlieka dėžutės vaidmenį ir jos spalva neturi reikšmės. O šiaip nematau šio metodo privalumų sėjant pomidorus, nes vietos tai reikia išpikuotiems daigams, o ne sėjinukams. Sakyčiau geriau tinka, kai reikia stratfikuoti ar sėklos ilgai dygsta ir nereikia pikuoti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Kov 2012 14:44

Savaitgalį mačiau įdomų ir labai džiugų dalyką. Labai myliu vienmetes - daugiametes gėlytes žioveinius. Jie pas mane auginami ir loveliuose ir šiaip kur patys pasisėja, tai iš tų pasisėjusių, net po - 30 C, vienas gyvas ir gražiai žaliavo (sun) Tiesa jis nespėjo praeitą vasarą pražįsti, nes labai vėlai išdygo. Vieta po "terasos" stogu, labai sausa ir jeigu specialiai nelieju būna "Sachara". Matomai kai gavo šiek tiek drėgmes, rudeniop išdygo ir dabar gražiai žaliuoja :) .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 06 Kov 2012 15:35

Loreta,Jūsų sodybos nuotraukose mačiau žiovainių lovelį,labai patiko,nuostabiai gražu ,pagalvojau,kad net neįsivaizdavau,kad taip ten tinka.Sakiau paklausiu iš kur tokių sėklų gaunat,dabar pasitaikė proga,tai ir klausiu,gal iš kur nors persisiunčiat ar čia perkat?Aš aną savaitę jau svajojau apie juos :) Smagu,kad toks šaunuolis tas Jūsų sveikuolis (flower)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 06 Kov 2012 17:18

antosė rašė:Mano nuomone, plėvelė atlieka dėžutės vaidmenį ir jos spalva neturi reikšmės. O šiaip nematau šio metodo privalumų sėjant pomidorus, nes vietos tai reikia išpikuotiems daigams, o ne sėjinukams. Sakyčiau geriau tinka, kai reikia stratfikuoti ar sėklos ilgai dygsta ir nereikia pikuoti.
Aš nemėgstu pikuoti, todėl visada stengiuosi sėt tiesiai į didesnį indelį, tad kai kai kurie nesudygsta lieka tušti ir pan. Manau taip bandant išauginti susitaupys laiko ir bus mažiau purvo namuose, o ir šiaip labai rankos niežėjo pabandyti šitaip sodinti (xixi) Kadangi žemės visiems pomidorams nebuvo, pabandžiau šitaip, žiūrėsim kas čia gausis :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 06 Kov 2012 17:58

Na,atvirai sakant, nežinau, ką čia Jūs taip užsiauginsit, juolab, dabar pasėjusi :? :)
Ne į temą šis pokalbis, bet pomidorus pikuojam ne dėl malonumo, bet todėl, kad tada daigai užaugina geras šaknis.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 06 Kov 2012 18:07

Visada sodinu kiekvieną atskirai ir turiu puikiausius pomidorus :? arba mes nesusikalbam, arba tiesiog kitaip auginam ir tiek. Pokalbis ne į temą,tai jeigu ką administratoriai ištrins :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Kov 2012 18:24

Manu, kad šiokiadieniais galima kalbėti ir apie pomidorus, nebūtinai vien tik apie rožes ;)
Žioveinių sėklas pirkau, tai buvo prieš tris metus, čia:
http://www.e-seklos.lt/lt?sq=%C5%BEiovei" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Nežinau kiek dabar sėklų pakelyje yra, bet anų man dar užteks ir šiemet. Visas sėklas laikau šaldytuve, dygsta labai gerai, nežiūrint į senumą. Praeitais metais pirkau bendradarbei ir brolienei, sakė labai mažai sėklų. Pas brolienę kažkiek sudygo, o su bendradarbe pasidalinau savais auginukais. Loveliuose auginu didyjį svyrantį žioveinį. Nepasirodė jis man labai didelis, bet man patinka. Jeigu būtų labai ilgos kasos nusvirę, apsilaužytų, nes kai laistau kiekvieną kartą lovelį nukeliu nuo medinio terasos balkio ant žemės.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 06 Kov 2012 18:27

Antose, o kuo blogai dabar sėti?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Kov 2012 18:40

Mano galva dar labai anksti, nebent turint kur auginti.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 06 Kov 2012 18:47

aistejukas rašė:Visada sodinu kiekvieną atskirai ir turiu puikiausius pomidorus :? arba mes nesusikalbam, arba tiesiog kitaip auginam ir tiek. Pokalbis ne į temą,tai jeigu ką administratoriai ištrins :)
Be jokios abejonės, kiekvienas gali viską auginti taip, kaip tik nori ir visai nebūtina vadovautis rekomenduojama agrotechnika. Na, o rezultatams įvertinti reikėtų jau mokslinių tyrimų :D

Jūrate, tikrai galima sėti dabar, tik turėjau omenyje, kad tokiu būdu auginant teks ilgai kentėti :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 06 Kov 2012 19:02

Ačiū,Loreta užnuorodą :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Kov 2012 19:07

aistejukas rašė:Ir dar :) pasiskaičiau kad pvz. "Pastela" kitąmet turės Sibirka, ir jau ne kartą girdžiu kitąmet arba rudenį Sibirka planuoja turėti ir t.t. iš kur Jūs žinote |( Pagalvojus, tai labai naudinga informacija, planuojant naujus rožynus ir pan :) Pasidalinkite ir su mumis :)
Mes per "Rožių dienas" Sibirkoje kalbėjome apie gerai augančias, gerai žydinčias ir nesergančias rožes. Tai minėjau iš tokių "Pastellą". Jie pasižiūrėjo, kad ji tikrai verta dėmesio ir jau rudenį sakė, kad atsisiuntė "darbinės medžiagos". Va, taip ir žinau :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Kov 2012 07:20

Vaje, kokia įkyri žiema! Mano kieme šįryt -17C (no) Bet nors saulė šviečia.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 07 Kov 2012 07:46

Paskutiniai žiemos pasispardymai :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 07 Kov 2012 08:21

Nu jau ta Utena užmirštas Dievo kraštas,pas mus -7C |(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 07 Kov 2012 08:55

Apie pomidorus dar :D Esu kažkada skaičiusi, bet nepemenu kur, gal kokį straipsnį, kad pomidorai nemėgsta pikavimo, gal todėl užsiciklino man, kad geriau juos sodinti kiekvieną atskirai |( Tad jau keli metai taip ir sodinu. Dėl sodinimo laiko, pusę sodinu dabar pusę sodinu kovo gale, žiūrint koks pavasaris, bet daugelis bus sodinami į šiltnamį. Man atrodo, kad jeigu vėliau sodinti, tai ir derliaus gali nesulaukti |(
DaliaRaimonda, aišku, aš galvojau, kad gal Sibirka kažkur skelbia, ir tik mes nežinom :) Nors būtų labai smagu žinoti kas yra planuojama kitų metų pardavimui :)
Pas mus šiandien buvo -16, vos aparpuolio ryte negavau :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 09:11

Aistėjuk, pomidorus pikuojant nugnybiame dalį ilgos šaknelės ir tada šaknys gerai išsišakoja, jie ir iš turgaus - išrauti nesunkiai prigyja, nes persodinimas jiems labai nekenkia. Dėl sodinimo laiko, tai nelabai supratau, ką Jūs vadinat sodinimo laiku. Pirmiausia pasėjam, paskui išpikuojam, o paskui sodinam į dirvą. Pikuojam į didesnes dėžutes arba kiekvieną atskirai į kokius indelius. Ankstyvus pomidorus aš taip pat auginu kiekvieną atskirai, todėl, kad anksti pasėjus jiems reikia daug šviesos, tada galima plačiai išdėstyti, kad neištįstų per daug.
Tikriausiai apie pipirus skaitėte, kad jie nemėgsta pikavimo :) .
Paskutinį kartą redagavo Virginija 07 Kov 2012 10:17, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 07 Kov 2012 09:19

antosė rašė:Aistėjuk, pomidorus pikuojant nugnybiame dalį ilgos šaknelės ir tada šaknys gerai išsišakoja, jie ir iš turgaus - išrauti nesunkiai prigyja, nes persodinimas jiems labai nekenkia. Dėl sodinimo laiko, tai nelabai supratau, ką Jūs vadinat sodinimo laiku. Pirmiausia pasėjam, paskui išpikuojam, o paskui sodinam į dirvą. Pikuojam į didesnes dėžutes arba kiekvieną į kokius indelius. Ankstyvus pomidorus aš taip pat auginu kiekvieną atskirai, todėl, kad anksti pasėjus jiems reikia daug šviesos, tada galima plačiai išdėstyti, kad neištįstų per daug.
Tikriausiai apie pipirus skaitėte, kad jie nemėgsta pikavimo :) .
Šito nežinojau, kad gerai yra, kai nugnybiama ta šaknis (no) Na kitąmet reikės bandyti kitaip sėti pomidorus :) Ne tokius išsireiškimus panaudojam, parašiau vietoj sėjam, sodinam :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 07 Kov 2012 10:08

Rita rašė:Nu jau ta Utena užmirštas Dievo kraštas,pas mus -7C |(
Temperatūrą žiūrėjau 6 val. ryto. Dabar šešėlyje -7, o saulėkaitoje +12!

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 10:13

Rita turbūt gyvena mieste, negalima lyginti temperatūros tankiai gyvenamoj vietovėj ir kaime.
Pas mus jau vakar vakare gnaibė nosį, o po 11 val vakaro jau buvo - 14.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 07 Kov 2012 10:23

aistejukas rašė:Šito nežinojau, kad gerai yra, kai nugnybiama ta šaknis (no) Na kitąmet reikės bandyti kitaip sėti pomidorus :) Ne tokius išsireiškimus panaudojam, parašiau vietoj sėjam, sodinam :$
Įsijautėm čia mes apie pomidorus :D Dar nepaminėjau, kad, kai pikuojam,tai pat ir daigelio stiebelį įleidžiam į duobutę iki pat skilčialapių, jis taip pat išleidžia šaknis ir tokiu būdu sužemėja vėl (virš žemės kyšo tik skilčialapiai).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 07 Kov 2012 10:32

antosė rašė:Įsijautėm čia mes apie pomidorus :D
Pavasarėjant labai norisi kalbėt apie viską, kas susisję su augalais, ne tik apie rožes :D :D :D
Tinka ir apie pomidorus, ir apie ridikėlius, ir apie salotas, ir t.t. :D :D :D
Labai pasiilgom viso šito, norisi sėt, pikuot, sodint, ravėt. Parduotuvėse suku ratus apie sėklų lentynas, stelažus su daigeliais ir svajoju,svajoju <3 :) (flower)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 07 Kov 2012 10:49

Gema,aš taip pat žiūrėjau 6val.ryto :)
Teisingai,Antose,pastebėjot,nėra ko lyginti tankiai apgyvendintos teritorijos mieste su užmiesčiu :) ,čia aš taip norėjau paguosti Gemą :)
Aistiejuk,klausykit patarimų apie pomidorų sėjimą ir sodinimą,čia gaunate labai gerus patarimus,niekur tokių negausit,čia viskas iš dūšios <3 .
Regina,kokios mes visos panašios,net juokas ima,aš taip pat suku ratus apie sėklas,niekada nėra buvę,kad nesustočiau prie stendų,jau nebežinau,ko aš ten ir beieškau (xixi).Dabar man nemigos metas,vis "sodinu"gėles,suplanuoju,susodinu,o iš ryto viską "raunu",baisus nervas,"nera žemės,kiek man reikia". :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į