Puslapis 11

Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 26 Sau 2011 22:24
Jūratė
Puikus naujas straipsnis, Virginija!!! (like) geros, tikros nuotraukos :)
perskaičiau skubėdama, dabar einu skaityt ramiai dar kartą :)

Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 09:08
Regina
Taip, tikrai labai, labai geras straipsnis. Išsamus ir ne sausas. Skaitydama galvojau - gal ir man reikėtų pabandyt?

Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 09:09
LoretaA
Labai laukiau šio Antosės straipsnio :), nes buvo pakuždėta, kad jis yra :) Na, jeigu jau viskas taip paprasta, kaip atrodo perskaičius, pabandysiu ir aš taip padauginti rožes. Juo labiau, kad, kaip Antosė rašo, jos žymiai gyvybingesnės. Labai smagu, kad yra visokių entuziastų pas mus <3 Vat tik smėlio iš kur reikės gauti :D Ar neteks pas Antosę į svečius važiuoti - aš jai molio lauktuvių nuvežčiau, ji man smėlio į bagažinę įmestų :D

Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 09:55
Rūta
Aha, aš irgi galvoju, gal reiktų pabandyti, kai Virginija viską taip aiškiai aprašė (sun) Bet sulaukus pirmos straipsnio dalies galima pradėti laukti antros ;)

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 11:22
Virginija
Ačiū už atsiliepimus. Smagu, jei ką nors paskatinsiu šaknydinti mėgstamas rožes. Tikiuosi, kad atsiras daugiau rožininkių, kurioms patiks ne tik rezultatas, bet ir pats procesas :)

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 12:00
mamaviete
Na ir kada tam rozininkui bus gana? |( Kai taip aiskiai surasyta, tai kaip nedauginsi? Lauksim tesinio (yes)

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 27 Sau 2011 13:20
vilmis
Įdomus praktika paremtas straipsnis. Nekantriai lauksiu antros dalies, nes galimybė rožes padauginti sumedėjusiais auginiais man negirdėta.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 30 Sau 2011 17:15
Sigita
Pasirodo, ne toks vilkas baisus, kokį jį paišo ;) Labai aiškiai ir išsamiai viskas išdėstyta, kiekvienas gali pabandyti, nereikia jokių ypatingų sąlygų ar įrankių, tik atidos, kurios man, deja, trūksta :$ Beje, man pasirodė genialus Virginijos sumanymas pasidaryti inspektus iš senų langų rėmų – paprastas ir prieinamas būdas, dabar daug kas langus keičia, tad rėmų galima nesunkiai gauti, net su visais stiklais, o rezultatas – puikus (like)

Iš komentarų spėju, kad nedaug tarp mūsų taip rožes dauginančių yra, maniau, kad tik aš viena dar nesu bandžiusi ;) Tad straipsnis išties bus naudingas (flower)

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 03 Vas 2011 22:05
Nijola
Skaitykite II dalį straipsnio :)

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 04 Vas 2011 08:19
vilmis
Dauginimas sumedėjusiais auginiais atrodo toks paprastas :) Nemaniau, kad sumedėję rožių auginiai apskritai gali šaknis išleisti.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 04 Vas 2011 08:28
Nijola
vilmis rašė:Dauginimas sumedėjusiais auginiais atrodo toks paprastas :) Nemaniau, kad sumedėję rožių auginiai apskritai gali šaknis išleisti.
o kodėl tu taip manei ?

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 04 Vas 2011 08:31
vilmis
Nes kiek pamenu daugumos erškėtinių šeimos augalų geriau šaknijasi pusiau sumedėję auginiai, o kai sumedėja šansai maži sulaukt šaknų.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 04 Vas 2011 08:58
Nijola
Aš Virginijos noriu paklausti, nuotraukose Alchymist ir Ritausma savašakniai.
Kiek laiko šioms rožėms? ir kaip jos pas jus žiemoja ? ar dengiat pvz. Ritausmą ? o Alchymistą ar lenkiat? ar sparčiai auga ?

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 04 Vas 2011 12:32
Virginija
Skirtingų rožių grupių ir veislių auginiai šaknijasi nevienodai, tiek procentiškai, tiek pagal tai, kiek greitai įsišaknija. Manoma, kad pusiau sumedėję auginiai šaknijasi lengviau, tačiau rudeniniais vienmečiais auginiais dauginti beveik paprasčiau , ypač šiltesniame klimate. Mėgėjai jokios statistikos, aišku , neturi, o ir subjektyvus tas procesas. Beje, rožes galima dauginti ir žaliais auginiais (viršūnėlėmis), taip miniatiūrines rožes daugino Ralph Moore, tačiau sudaryti tinkamas sąlygas mėgėjui jau sudėtingiau.

Apie savašaknes rožes nuotraukose:
Alchymist iš rudeninio auginio per pirmą vasarą gražiai išaugo, praėjusi vasara buvo trečia, manau, kad šaknydinasi puikiai ir gana greit auga. Žiemai dengiu, lenkti kol kas net nereikia, nes auga laisvoje erdvėje - vejoje, tai šakos nulinkę.
Ritausmai jau turbūt kokie 5 metai. Iš pradžių labai neaugo, o per paskutinius du metus jau pasidarė 1, 5m aukščio krūmas. Nedengiu.

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 24 Bal 2011 18:22
Pušaitė
GAl kas galėtų pasufleruoti, kur tą Antosės straipsnį apie savašaknes rožes galima paskaityti. Esu bandžiusi šaknydinti, bet nesėkmingai ...

Re: Auginkime savašaknes rožes

Parašytas: 24 Bal 2011 18:46
DaliaRaimonda
Pagrindiniame tituliniame puslapyje viršutinėje eilutėje: Apie rožes--- Rožių auginimas--- Rožių priežiūra kairėje pusėje 5 tema Auginkime savašaknes rožes I ir 6 tema Auginkime savašaknes rožes II :)