Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Diskutuokime, aptarkime straipsnius.
Skelbti atsakymą
Nijola

Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Nijola » 22 Rgs 2010 19:41

http://www.roziudraugija.lt/straipsniai ... mynai.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Labai įdomus straipsnis :) augalas veronikūnas tai man naujiena, žiedų spalvų ivairovė, kada jis žydi ? pavarčiau internete gražus - patiko iš nuotraukų, ar jį galima nusipirkti LT?
aš vis žadėjau pasidomėti salvijų įvairove, bet :oops: salvija nuostabiai tinka prie rožių ir puokštėse nepakartojamas augalas, labai norėčiau salvijos tamsios labai tamsiai violetinės melynos o veronikos labai gražus augalas.
Ačiū Rasa labai naudinga informacija, tik labai gaila kad pas mane 6a :?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Rasa » 23 Rgs 2010 05:56

Nijole rašė: augalas veronikūnas tai man naujiena, žiedų spalvų ivairovė, kada jis žydi ? pavarčiau internete gražus - patiko iš nuotraukų, ar jį galima nusipirkti LT?
taip, žinau vieną tokią gerą viečikę 8-) :lol:
Man veronikūnas yra vienas iš pastarųjų metų atradimų - labai gerai atrodo, ypač pasodintas grupėmis. Tinka tiek prie rožių, tiek prie dekoratyvinių žolių. Kultivarų spalvos - balta ('Diana', 'Album'), šv.rožinė ('Erika', 'Alba-Roseus'), šv.violetinė ('Fascination', 'Lavendelturm'). Galima išsiauginti ir iš sėklų, reiktų paieškoti Veronicastrum virginicum.
O šalavijai patys tamsiausi yra 'Ostfriesland', 'Caradonna', 'Mainacht'. Tamsus yra ir 'Marcus', tik kad mažiukas, iki 25cm, labiau tinkamas nedideliems bordiūrams nei skynimui
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Nijola » 23 Rgs 2010 07:11

o veronikūnas kada žydi? birželyje, liepą, ar tvirtos jo šakos, ar reikia genėti po žydėjimo, jei palieki tas šluoteles žiedynus kaip jie atrodo nužydėje, ar lieka kažkokio dekoratyvumo, ar sparčiai plečiasi, kas kiek metų reik persodinti :roll: :? va iškart kiek klausimų :lol:

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Rasa » 23 Rgs 2010 07:18

Veronikūnai žydi nuo vasaros vidurio, žydi apie mėnesį gal. Nors yra aukšti ir gana 'liesi', atramų nereikia, stiebai labai tvirti. O didelis pliusas yra tai, kad ir nužydėję atrodo labai neblogai, tikrai nebūtina nuskainiot peržydėjusius žiedynus. Turiu kažkur nuotrauką, specialiai nusifotografavau nužydėjusį, kai rasiu, įdėsiu ;)
Taip pat čia vienas iš tų augalų, kur pasodini ir palieki ilgam -kuo didesnis, tuo gražesnis. 5 metus tikrai vienoje vietoje gali augti, bet, ko gero, ir ilgiau. Plečiais po truputį, ne perdaug greitai. Mėgsta gerą dirvą ir vandenį, tačiau gerai prisitaiko augti ir skurdesnėje vietoje. Kenkėjų nei ligų nepastebėjau - nu ko dar galima norėt iš augalo? :lol: Gal spalvų daugiau nebent
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Nijola » 23 Rgs 2010 07:26

Na vieni pliusai :) gerai, ko gero iš jo galima formuoti sienelę (antrą planą) ar kaip ir gyvatvorę ? ar veronekūną reik nugenėti rudenį ar pavasarė, na turiu omenį kai nukerpame lavbai trumpai anksti pavasarį, jis juk nėra medėjantis ania :oops:

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Rasa » 23 Rgs 2010 07:35

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... inicum.jpg
Va čia gana būdinga veronikūno nuotrauka, čia rūšinis Veronicastrum sibiricus, kurį galima iš sėklų užsiauginti. Gyvatvorę iš jų daryti galima, tačiau su laiku ji būtų ganėtinai plati, ir gal ne visi kultivarai gerai tiktų. O kerpu aš juos pavasarį ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė LoretaA » 23 Rgs 2010 07:57

Labai geras straipsnis, tik bjauriausia, kad nežinau kaip vienas ar kitas augalas atrodo ir koks gali išaugti. Aišku galima pagoglinti, bet kol pats neaugini, tai tikro veido ir nepamatysi juolab, kad ir dydis gali labai varijuoti. Taip šiemet prašoviau su "Verbena bonariensis" - tai toks gigantas, o aš jas dvi palyginti netoli viena kitos pasodinau :lol: Panašiai nutiko ir su 'Thalictrum delavayi' atrodė - na jau tokia delykatybė, kad išvanojo - mane praaugo, o goglėje radau, kad apie 0,6 m :mrgreen: Žodžiu, nepabandęs - nesužinosi. Bent man geriau pirmiau kur darže pasisodinti ir žiūrėti, kas per 'žvėris' išaugs.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir jų kaimynai: kartu ar atskirai?

Standartinė Rasa » 23 Rgs 2010 08:11

Jūrate, 'Marcus' yra veislė, dauginama vegetatyviškai, t.y. dalinant, iš sėklų nieko gero nebus :| Ir taip, aš jų turiu 8-) :lol:
O sėti šalavijus galima bet kada, savo gyvybingumu jie nenusileidžia piktžolėms. Geriausia sėti į dėžutes, ir po to daigais išsodinti į vietą, t.y. bordiūrą.
Nors yra nemažai šalavijų sėklų linijų, iš kurių išauga neblogi augalai, tokių mažučių kaip 'Marcus' aš dar nežinau (bet gal ir yra jau?) Tačiau norint, kad augalai būtų visi vienodi, geriau naudoti vegetatyviškai daugintas veisles.

Loreta, iš tikrųjų, vienintelis būdas sužinoti, kokios aukščio/pločio koks nors augalas pas jus išaugs, yra sodinti jį darže, paauginti metus ar du, ir tik kada išsodinti į galutinę vietą. Juo labiau, kad tam laikui dauguma daugiamečių jau būtų galima dalinti, ir pasidaryti papildomų augalų.
Kiek bebūtų tos informacijos internete ar knygose, dažnai augalų aukščiai nurodomi gana skirtinga, tai priklauso didele dalimi ir nuo augimo sąlygų bei vietos.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į