'Jude the Obscure'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

'Jude the Obscure'

Standartinė Rūta » 10 Kov 2011 21:44

Mano meilė šiai rožei prasidėjo ne nuo jos žiedo ar spalvos grožio, o visai kitaip – nuo pavadinimo :) Tikriau, nuo literatūros kūrinio, kurio pavadinimas yra šios rožės vardas. Tai XIX a. pabaigos–XX a. pirmosios pusės anglų rašytojo Tomo Hardžio paskutinis romanas „Džudas nepastebimasis“ – toks būtų šios rožės pavadinimas lietuviškai. Savu laiku mane labai sužavėjo šis kūrinys – apie didelės širdies ir didelių užmojų žmogų, kuriam gyvenimas nepašykšti išbandymų. Galiausiai jis gyvenimo tėkmėje – nepastebimasis, nors viduje spinduliuoja žmogaus dvasios grožis... Štai tuo vidiniu grožiu mane ir užburia šios rožės žiedai (flower)

Rožė išvesta 1995 m. Davido Austino. Vertinama kaip viena gražiausių ir kvapniausių Austino rožių. Pas mane kol kas nėra aukšta – iki metro, bet tikriausiai bus kiek aukštesnė (literatūroje nurodoma 100–120 cm). Plotis irgi turėtų būti apie metrą. Krūmelis taisyklingos formos, pas mane kol kas daugiau į plotį negu į aukštį. Lapai nėra smulkūs, tamsiai žalios spalvos, kurių fonas dar labiau išryškina subtilią žiedų spalvą. Pumpurai smailūs, gana ryškios geltonos spalvos, kuri žiedui skleidžiantis šviesėja. O žiedai dideli (rašo 12–14 cm, saviškės nematavau), neišsiskleidę kaip apvalūs bumbulai, atrodo darniai, harmoningai. Išsiskleidęs žiedas yra nei pilnaviduris, nei tuščiaviduris, toks tarpinis variantas, taisyklingos dubenėlio formos. Spalva švelni ir subtili, tarp persikinės, gelsvos ir vos rausvos, kuri drėgnu oru labiau išryškėja. Sakoma, kad pagal spalvą Džudas primena XIX a. arbatines rožes. Viduriukas šviesesnis, matyti gana išraiškingi geltoni kuokeliai. Kvapas ryškus, primena vaisių ir prieskonių mišinį, būdingą angliškoms rožėms.

Pas mane pereitą rudenį atkeliavo iš Olandijos (dėkui Antosei) du krūmukai. Pasodinau angliško rožyno pakrašty – vis dėlto pavadinimas – nepastebimasis... Peržiemojo gerai, gana sparčiai augo pavasarį, kol kas niekuo nesirgo. O ir apibūdinama kaip atspari ligoms. Nors rašoma, kad dėl drėgno oro žiedai neišsiskleidžia, pas mus to nebuvo. Tiesa, ant pabuvusių žiedų atsiranda rausvų dėmelių, jos taip pat matyti trečioje nuotraukoje. Taigi nepasakyčiau, kad lietus – didžiausias šios rožės priešas. Gal laikas kitaip parodys, nežinau...

Kol kas tai viena mėgstamiausių mano rožių, kuriai jaučiu ypatingą švelnumą <3

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.1940.0
http://www.davidaustinroses.com/america ... showr=3346
http://www.rdrop.com/~paul/austins/jude.html
http://www.rosegathering.com/jude.html
http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... e-obscure/

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Rūta » 21 Bal 2011 19:47

2010/2011 m. žiemojo du Džudukai nedideliame tuneliuke. Vaizdas vidutiniškas - nemažai stiebų pašalo, dauguma iki pusės. Viršūnėlės nušalo beveik visos. Nežinau, ar žiemojimui turėjo įtakos, kad tuneliuko skersinis nuo sniego įlūžo ir tuneliukas pažemėjo, neliko oro tarpo (tas skersinis nevidonas matyti ir nuotraukoje). Yra degligės požymių. Šiemet jiems tai pirma žiema pas mane.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Bal 2011 21:07

Iš tiesų nuostabi rožė. Labai dideliais žiedlapiais. Spalva kintanti. Kartais gelsvai kreminė, kartais rausva. Gausiai žydinti. Labai taisyklingos formos krūmas. Pas mane ji pasodinta taip pat prie rožyno krašto peržiemojo puikiai.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė klevo lapas » 18 Sau 2014 14:10

rožių vis negana, tad... norėčiau pasiteirauti, ar Lietuvoje kas nors parduoda šias gražuoles? (Neišmanau kitų rožių augintojų, tik Sibirką. O lietuviškas internetas tyli.)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Regina » 18 Sau 2014 14:24

Manau, kad Lietuvoj neparduoda. Rimčiausias pardavėjas - Sibirka - neturi, tai kiti tikrai neturės.
Graži rožė, sveikas, gražios formos krūmas, dideli subtilios spalvos žiedai. Bet nežinau, ar dabar ją pirkčiau. Reikalinga labai saulėta vieta ir ypač - sausa, šilta vasara. Bijo ne tik lietaus, bet ir didesnės rasos. Labai dažnai krūmas būna apkibęs neišsiskleidusiais apipuvusiais bumbulais :(

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė klevo lapas » 18 Sau 2014 15:43

ačiū, Regina, už atsakymą. Nežinau, ar čia vieta diskutuoti, bet vistiek. Šioms vieta būtų saulėta. Kaip suprantu, daug Ostino rožių yra pakankamai panašių, švelnių atspalvių (tik Sibirka neturi). Nė nebežinau, kaip išsirinkti, o mano atveju rinktis tenka - esu pakankamai pedantė, ne kolekcionierė. T. y., sodinčiau iškart 3–5 vienetus, ir todėl labai daug reikalavimų, precizikos tame... (tarp kriterijų tvirtokos šakos, tamsiai žali lapai...) (angel) Ką dar rekomenduotumėte? Siųstis iš vokiečių nebijau, nors ir bus techniškai sudėtinga. Crocus – mažai kvapni ir labiau linkstančiomis šakomis.. Glamis castle – sirguliuojanti. Ir t. t. Oj, nežinau nežinau :?

Malonus, bet ir sunkus malonumas rinktis :) labai įdomu, ką kiti atrado panašios išvaizdos kvepiančio, labiau rekomenduotino nei Jude nepastebimoji? (angel)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Regina » 19 Sau 2014 16:32

Sunku siūlyti, kai tokie aukšti reikalavimai :) Dauguma tokių itin švelnių tonų rožių bijo drėgmės. O pas mus vasaros dažnai būna ne tik drėgnos, bet ir gana vėsios.
Be to, kyla klausimas, koks pageidautinas aukštis, kurią spalvą turėtų krypti tie švelnūs atspalviai - į šaltą ar šiltą rausvą, šaltą ar šiltą gelsvą, persikinę. Iki kokio stiprumo turėtų būti tas švelnus atspalvis - gali būti gana ryškus ar vos vos juntamas, ar rožė gali būti visai balta (nes paminėjot "Glamis Castle")?
P.S. Jei išsirutulios platesnė diskusija, tai gal moderatoriai ją perkels į tinkamesnę vietą ;)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė klevo lapas » 19 Sau 2014 18:36

ūgis buvo reikalingas 120-170 cm, tad ėmiau ir pati sau pasisiūliau (xixi) Ostino rožę-naujieną, kažkiek panašią į Jude the Obscure http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 469&tab=32" onclick="window.open(this.href);return false;
O į spalvas jau išmokėte taip preciziškai nežiūrėti, nes juk: dirvožemis, saulės įtaka, rudens įtaka (drunk)
Be to... reorganizuoju rabatę su ružavais bijūnais į L formos mišrų rožyną... Jame trimis eilėmis, šachmatų tvarka tikiuosi sutalpinti Wollerton Old Hall, bijūnus ir Ambridge rose. Jei visų jų tonai natūroje „nesueis“, guosiuosi faktu, kad bijūnai žydi vienąkart :B Balti tonai - alba Maxima - šiam mikse atsidurė Jūsų dėka (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Regina » 19 Sau 2014 19:14

Atrodo, kad nei viena forumietė Wollerton Old Hal dar neturi. Niekas nesigyrė ir nepasakojo apie ją. Pasižiūrėjau, kaip atrodo - tikrai, kai kuriose nuotraukose labai panaši į Jude the Obscure. Ir charakteristikos puikios (like) vasarą lauksim Jūsų susižavėjimo šūksnių ir nuotraukų :)
Dabar apie būsimą rožyną ;) Įdomu, koks jo plotis, jei ketinat sodint tris eiles :? Jei bijūnai senoviniai, tai jų krūmai bus labai dideli. Ambridge rose jie gali "suvalgyt" :D Pas mane šitai rožei nepatinka :( Menkutis krūmelis, didesnė, kaip 50 cm niekada nebuvo, o kai perkėliau į kitą vietą - neliko nė to :( Įstengdavo parodyt vos keletągležnų žiedelių, kurie dažniausiai nuo vėjo ar nuo lietaus, ar dar nežinia nuo ko nulūžinėdavo. Įdomu būtų sužinot, kaip ji auga pas kitus. Aš jokio jos grožio nepastebėjau. Gal geriau būtų tikus Evelyn - krūmas didesnis, drūtesnis, spalva panaši, kvapas nuostabus. A.Maxima tikriausiai sodinsit už visų rožių ir bijūnų nugarų, nes ji didelė, o ir krūmo išvaizda tik šiaip sau. Reikia, kad iš priekio ją kažkas pridengtų. Be to, nuolat turėsit kovot su atžalom, einančiom iš šaknų. Dėl spalvų nepergyvenkit - visos jos puikiausiai derės :)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė klevo lapas » 20 Sau 2014 14:56

kaip paaiškėjo, turi antosė, o į mano gėlynėlį dar tik atkeliaus. Tikiuosi, įžiūrimi bus tie Zimbelarijos sodinukai...
Labai lauksiu ir aš šios rožės pasirodymo, ir nuotraukų pažadu negailėti!
L formos kraštinės skirtingos, vienoje sodinsiu viena eile, antrosios plotis buvo riebus metras, dabar - taip iš atminties atrodo - 1,8 m (ilgis apie 4 m). WOH krūmas sąlyginai siauras, tad į šachmatinį išdėstymą dedu nemažai vilčių. Albos maximos šio L kampe, ir kol kas kova su atžalomis atrodo toli :$ keletas Ambridge būtų pirmame plane, tai mane kaip ir nudžiuginote, kad nebus aukštesnė už bijūnus :D pvz., dėl aukščio ant popieriaus šiam pirmam planui atkrito rožės Artemis kandidatūra. Pažaboti bijūnus galima, o ir atstumą parinksiu saugų, o ir plėsti į plotį iš bėdos galima. Tik kol kas labiau aktualu tušti tarpai - vis atrodo, kad vietos daugiau nei augalų. Tutbūt taip nėra, bet reikia daug kantrybės laukti <3

Turbūt pašnekesį prie naujų mišrių gėlynų reiks perkelt :$

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Regina » 27 Sau 2016 09:40

Šiemet pirmą kartą pamačiau, kad ji graži <3 Iki tol tik numaudavau neišsiskleidusius, apipuvusius rutuliukus. Užaugo labai didelė, lygi su manim, o nurodomas ūgis iki 120 cm. Rašo, kad šakos lanksčios, bet tokios buvo tik jaunystėje. Žiemai vos prilenkiau storas, tvirtas šakas.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Gema » 27 Sau 2016 09:53

Jei gerai pamenu, manosios žiedai nupūdavo, jau kai labai lietinga būdavo. Turiu su kuo palyginti - Geoff Hamilton reikia ilgo sauso tarpo, kad pumpurai subręstų ir išsiskleistų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Rūta » 27 Sau 2016 10:57

Mūsų meilė šiai rožei nemažėja... :) Didelio jautrumo lietui nepastebėjom, o jau žiedo gražumas ir kvapas tiesiog nenusakomi :) Krūmas stataus augimo, žiedkočiai tvirti, o žiemai prilenkiant tai jau tenka paplušėti...

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Esmiralda » 27 Sau 2016 12:43

Labai gražūs žiedai Reginos nuotraukose <3 <3 <3 Ir fantastiškas saldus vaisinis tų žiedų aromatas, net norėtūsi suvalgyti tuos persikinius burbuliukus :)
Šita rožė pas mane puikiai suklestėjo pirmais metais, labai nustebino kai naujokėlė žydėjo beveik be pertraukos ir tikrai gausiai. Ji tikrai pavergė mano širdį ir tik apie ją svaigau visą laiką
Paveikslėlis
Bet šiemet neturiu nei vienos nuotraukos :( Tikrai vaikščiojau aplink, laukiau kada prasiskleis koks žiedelis, kad vėl galėčiau įkvėpti to skanaus aromato, bet bendro vaizdo labai gražaus nebuvo - turbūt ilsėjosi ;) Lauksiu vėl pasirodymo šią vasarą (sun)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Gema » 27 Sau 2016 13:07

Tikrai gurmaniški žiedai!

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė klevo lapas » 27 Sau 2016 17:53

Esmiralda rašė: Paveikslėlis
labai patiko jūsų parėmimas!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: 'Jude the Obscure'

Standartinė Esmiralda » 27 Sau 2016 19:57

Visai patogu, čia iš žalios vielinės tvorelės atkirptas gabaliukas, galuose užlenkti kabliukai sutvirtinimui. Turiu tokius kelis, o gal ir keliolika |( kam labiausiai reikia, tuos ir apjuosiu laikinai - bijūnus virstančius nuo savo didžiulių žiedų galvų, ar rožytes neatlaikančias savo pasipuošusių liaunų šakelių. Su didesnėm rožėm jau tenka ką nors kita galvoti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į