A Shropshire Lad

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

A Shropshire Lad

Standartinė LoretaA » 22 Bir 2012 10:39

D.Austin, 2005 m., GB.
Dar viena puiki Austino rožė, jeigu ją pasodinsite tinkamoje vietoje. Nesodinkit jos pusiau pavėsy - ji to labai nemėgsta. Šią rožę taip pat rudenį persodinau, nes jau netilpo prie Blaiiri Nr.2 ir iš karto ji parodė, kad šis persodinimas jai į naudą. Nežiūrint į tai, kad sodinau į Fisher and Holmes, kuris jau tris metus augo, vietą. Net buvo mintis išmesti ją visai, tiek menkai ir blankiai ji žydėjo - antrojo žydėjimo, praktiškai nebuvo visai. Gerai, kad to nepadariau, nes matyti akivaizdus pagerėjimas. Žinoma, persodinus gerai įsišaknyjusią ir nemažiau kaip 2 metus augusią rožę, teko nukapoti ir šaknis, ir šakas, bet tikrai buvo verta. Net ir taip drastiškai sudorota, ji atrodo žymiai geriau nei senoje vietoje.
Nuotraukos gal bus vėliau :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 11 Lie 2012 10:51

Šis vaikinas iš Šropšyro grafystės (Shropshire Lad tą ir reiškia) turi labai įdomų raudoną atspalvįm ypač pumpuruose:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Maniškis dar jaunas, tik šįmet pavasarį gautas, tad dar nežinau, kiek jis ištįs.

Saulės gauna nuo kokios 11 val.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė LoretaA » 11 Lie 2012 10:59

Truputį ne į temą. Vis tik ką reiškia mokėti juostiniu fotoaparatu fotografuoti - tiesiog nuostabios nuotraukos (like) , rožė taip pat :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 11 Lie 2012 11:44

Turite minty, kad apskritai moku juostiniu? Čia tai, žinoma, skaitmeniniu, netyčia radau tą režimą, ar antrą kartą rasiu, nežinau :D :)

Geriausia fotkinti debesuotą dieną, kai saulė neplieskia.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė LoretaA » 11 Lie 2012 12:25

Suprantu, kad fotografuota skaitmeniniu ir jau žinau, kad geriausia debesuotą dieną, arba į pavakare, kai saulė dar nešviečia į objektyvą, bet jau ir nekabo virš galvos, arba labai anksti iš ryto.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Platelių rožė » 12 Lie 2012 20:22

Tikrai puiki rožė ! Niekuom neserga, labai tvirtos šakos , nereikia daug parišinėti. Tokioms pradedančioms augintojoms, kaip mes - tikras lobis ..

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Nijola » 13 Lie 2012 09:19

Jūsų pasivadintas vardas labai gražus romantiškas, ir man labai gražus jūsų rožynas - rožėms fonas - kraštovaizdis nuostabus <3

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Platelių rožė » 13 Lie 2012 20:42

Ačiu, nuotraukose stengiamės neparodyti trūkumų, tokių kaip elektros stulpai ar apšiuręs tvartukas. O Jūs esat mūsų mokytoja , dar seniai seniai Rojaus soduose nusikopijavom derinį Lavander dream ir Leonardo da Vinci (xixi)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Nijola » 14 Lie 2012 09:20

Platelių rožė rašė:Ačiu, nuotraukose stengiamės neparodyti trūkumų, tokių kaip elektros stulpai ar apšiuręs tvartukas. O Jūs esat mūsų mokytoja , dar seniai seniai Rojaus soduose nusikopijavom derinį Lavander dream ir Leonardo da Vinci (xixi)
:D geras derinys :D ir dabar žydi :) mes visi taip darom, fotografuojam gražius momentus, vietas :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 16 Rgp 2012 11:48

Shropshire Lad pumpurų raudonis mane išmuša iš vėžių - nematau, kokios rožės galėtų augti netoliese, kokios daugiametės, apart mėlynų, tiktų. Su kuo ją derinate?

Anksčiau tolėliau žydėjo goštautinė gaisrena, tai tie raudoni pumpurai su ja susišaukdavo, bet tas raudonumas man prie nieko kito neprisiderina...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Regina » 16 Rgp 2012 12:13

Keista, niekada nepastebėjau, kad jos pumpurai būtų kažkaip ypatingai raudoni :? Net jei ir kažkiek parausvinti - tai juk pumpurai, ne žiedai, kurie yra labai švelnios spalvos. Daugelio rožių pumpurai būna gana ryškiai raudoni, net tokio sodraus geltonumo rožės kaip Golden Celebration pumpurai būna skaudžiai raudoni, ypač šaltesniu oru, ir tas visiškai nekliudo. Niekada neatėjo į galvą derint rožes pagal jų pumpurų spalvą. A Shropshire Lad pas mane auga atskirai nuo kitų rožių tarp įvairiausių spalvų daugiamečių ir niekada nepagalvojau, kad su kažkuo pjaunasi |(

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 16 Rgp 2012 12:18

Tai gal ta goštautinė gaisrena mane subalamūtija! Gal ją reikia iškelti! Šiaip mano gėlynas šįmet nelabai ir derintas, spontaniškas, reikėjo augaliukus staigiai laikinai sukišti.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Gema » 27 Rgp 2012 14:51

Įdomu būtų pamatyti, kaip pas Jus įkomponuotas Shropshire Lad (greičiausiai turite!). O gal buvo šitose nuorraukose ir neatpažinau?

Mačiau gražiai spalviškai suderinta pas Platelių Rožę.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Reginos rožės (Molėtų r.)

Standartinė Regina » 28 Rgp 2012 06:53

Gema rašė:Įdomu būtų pamatyti, kaip pas Jus įkomponuotas Shropshire Lad (greičiausiai turite!).
Shropshire Lad pas mane niekaip neįkomponuotas, auga vienas,atskirai nuo kitų rožių, iš nugaros ir šonų apsuptas rožinių flioksų, rykštenių, geltonų ežiuolių snapučių, katilėlių, liatrių, baltagalvių ir dar visokių kitokių daugiamečių :D
Nežinau, ar tik pas mane, bet žydėt labai tingi. Pirmas žydėjimas gana vėlyvas, ne itin gausus, nelabai ir spėju pastebėt, o antrojo dar vis laukiu ir lauksiu geriausiu atveju dar pusę mėnesio, jei oras bus geras. Ir taip kasmet. Kai pagaliau nusprendžia pražyst, tai būna ruduo įpusėjęs, dengimui reikia ruoštis. Dabar auga, net traška, gražios raudonos, storos, ilgos šakos, ant daugumos dar tik pumpurėlių užuomazgos matosi. Sumedėt kažin ar spės, blogai žiemos :(
Žodžiu, nieko labai gero apie šitą rožę pasakyt negaliu

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 28 Rgp 2012 11:01

Pradeda žydėti mano Šropšyras. Kaip sau nenorit, nros labia graus, bet man jis problemiškas derinimui. Išoriniai žiedlapiai yra pioneriško kaklaraiščio raudonio, jokio violeto. Kol gerokai neišsiskleidžia, tol būna daug to raudonio, o dar ir nauji lapai raudoni!

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė LoretaA » 28 Rgp 2012 11:14

Gema, tik neįsižeiskit, ar išties pas Jus taip viskas tobulai suderinta, kad šios rožės derinimas sukelia tiek problemų ;) Nei aš pastebiu tokių smulkmenų kaip besiskleidžiančių žiedlapių nesuderinamumas su aplink augančiomis kitomis rožėmis ar kitais augalais nei ką. Nedera prie kitų, sodinkit vieną - ji juk didelė. Šalia ką nors neutralaus pasodinsit, jeigu vienas augalas netinka :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 28 Rgp 2012 12:56

Oi, tikrai neįsižeisiu :D

Pas mane dar kol kas niekas nederinta, susodinta ir tiek, Bandau įsižiūrėti į derinius. O kai kas labai erzina akį, tai ir tyrinėju, klausinėju.... |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Regina » 28 Rgp 2012 13:32

Na, jei iš tiesų labai erzina, tai visada galima persodint ir net ne vieną kartą ;) Darbas nėra lengvas, bet viskas įmanoma :) O jei jūsiškė dar vazone, tai apskritai nėra jokių problemų.
Aš asmeniškai nieko labai nederinu ir persodinu tik tokiu atveju, jei rožė konkrečioj vietoj visiškai netinka pagal ūgį ir plotį, t.y. yra visiškai užgožta kitų rožių, ar dėl kokių kitų priežasčių blogai auga.
Gema, bet juk Jūs norit sukurt angliško kaimo tipo(gal tiksliau būtų sakyt lietuviško kaimo :) ), o ne Prancūzijos karališkų rūmų rožyną ;) Tai ar taip jau labai svarbu, kad viskas idealiai spalviškai derėtų? Ir ką reiškia tas spalvinis ir kitoks suderinamumas? Tai tik mūsų asmeninis skonis ir įsitikinimas. Vienam labai gražu, o kitam (no) (no) (no) Štai Loretos nuotraukoj labai gražu rožė tarp morkų lapų, bet tikriausiai nė viena iš mūsų morkų tarp rožių specialiai nesodinam. Ir krapų tarp rožių nesėjam, nors vienbalsiai tvirtinam, kad krapai su rožių žiedais labai gražu :) Esu įsitikinus, kad daug kam mano kaime nepatiktų jau vien dėl to, kad rožynuose/gėlynuose nėra santūrumo, nėra apgalvoto nuoseklumo, yra nemažai augalų ir labai labai daug spalvų :D Galbūt jei sodas būtų prie šiuolaikinio miestietiško namo, tai sodinčiau santūriau, bet kaime man patinka ir, sakyčiau, netgi tinka laisvumas ir įvairumas :)
Štai mano Šropšyras birželio gale ir dabar
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Gema » 28 Rgp 2012 15:03

Na, jau, Regina, nederinat!!! Jūs derinate nesąmoningai, Jums taip savaime gaunasi, akis gera, nes Jūsų rožės tarpusavyje ypatingai gražiai dera (tik aš vargu ar tiek daug rožių vienoj krūvoj sodinsiu, bet pažiūrėsim, pamatysim).

Vakarėjančioj nuotraukoj - su baltom ėžiuolėm (?) labai gražu.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Virginija » 28 Rgp 2012 18:13

Persodinėju rožes, bet tikrai ne dėl spalvų. Per periodą nuo pumpuro iki nužydėjimo rožė dažniausiai keičia spalvą, kuri, beje, priklauso nuo dirvos, tręšimo, sausos ar lietingos vasaros ar dar neaišku ko...Taigi, keisis ir deriniai.
Mano nuomone, labai retai rožių spalvos nesiderina, greičiau nesiderina krūmo forma (kuri vėlgi pas kiekvieną gali būti skirtinga, taip pat priklauso nuo genėjimo), žiedų dydis, galbūt lapai, ar persodinam, kai neatitinka susikurtos vizijos.
Pas mane vienintelis atvejis, kai bandžiau rimčiau derinti pagal spalvas, yra angliškas rožynas, kuriuo esu nelabai patenkinta. Su spalvom viskas dar pusė bėdos (visgi geriau būčiau nederinus, ko gero, būtų įdomiau), o nepatinka kiti niuansai :( (verčiau būčiau apie juos galvojusi ).
O kai Tadas įdėjo savo "karštos vasaros "nuotraukas, išvis nusprendžiau, kad pas mane per "bliedna", trūksta to džiaugsmingo karščio :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Virginija » 28 Rgp 2012 19:26

O jau Reginos nuotraukos... <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2016 19:17

Labai didelė ir tvirta rožė - jokių atramų jai nereikia. Rudenį man ją sunkiausia suraityti, nes visiškai nelanksti. Ūgis apie pora metrų, žydi, galima sakyti, vieną kartą. Puikiai atrodo ir nežydinti su tamsios slyvų spalvos ypač sveika lapija. Rudenį bandžiau lapus skabyti, bet greitai persigalvojau ir nukarpiau, nes ko gero būčiau nudyrusi su visa žieve. Kvapni, labai gražiai dera su lygiai tokio paties atspalvio rože "Cornelia". Tik pastarąją reiktų sodinti priekyje, nes ji žymiai mažesnė.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Taip atrodo "Cornelia"
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Regina » 07 Sau 2016 07:48

Labai graži rožė, bet po šios žiemos su ja teks atsisveikinti :
( Kai pas Loretą pamačiau didžiulį žiedais apsipylusį krūmą, tai žado netekau, negalėjau patikėti, kad tai ta pati rožė. Pas mane ji niekada neklestėjo (gal vieta nepatiko, gal kurmiai ramiai gyvent neleido), kasmet vis labiau skurdo, kol galiausiai liko viena šaka, kurią lenkdama išlaužiau. Teisybę sako Loreta - palenkti beveik neįmanoma.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Rūta » 07 Sau 2016 13:05

Rožė tikrai labai įspūdinga! (like) O dėl lapų skabymo ar karpymo tai jau kiekviena rožė savotiška – vienos lengvai duodasi skabomos, o kitos baisiai nenori su lapais atsisveikinti ir tenka karpyti... Skabyti (ar pešti) yra lengviau negu karpyti,

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: A Shropshire Lad

Standartinė Jūratė » 07 Sau 2016 17:09

hmm, aš ją prilenkiau be nuostolių.... Tiesa, ji dar nedidelė pas mane - nuo 2013 metų.

Skelbti atsakymą

Grįžti į