'Benjamin Britten'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'Benjamin Britten'

Standartinė Regina » 15 Rgs 2010 15:45

Benjamin Britten (AUSencart) labai įdomi, neįprasta D. Austino rožė, išvesta 2001 m.
Sodinau 2009 rudenį, atkeliavo iš Sibirkos. Po durpėm ir agrodanga normaliai ištvėrė šios žiemos speigus. Labai sparčiai auganti rožė. Šaltiniai nurodo 100-120 aukštį ir 70-100 cm plotį. Bet per vasarą ūgiu ji beveik mane lenkia. Auga stačiai, šakos tvirtos, gausiai lapuotos, ant žemės negriūna. Krūmas kol kas siauras, tikrai nėra metro pločio – gal koks pusmetris bus. Žiedai tvirtai laikosi ant žiedkočių, nelinksta, žiūri į viršų. Labai įdomi, angliškoms rožėms nebūdinga žiedo spalva, nesugebėsiu apibūdint - raudona su oranžiškai avietiniu atspalviu. Išoriniai žiedlapiai labiau avietiniai, net šiek tiek pabalę žydėjimo pabaigoj. Vidiniai turi daugiau oranžinio, lašišinio atspalvio. Žiedas rutuliuko formos, apie 10 cm skersmens, pilnai išsiskleidęs išlieka pusapvalis. Jis nėra sausakimšai prikimštas žiedlapių, viduriuke matosi ryškiai geltoni auksiniai kuokeliai, kurie dar labiau sustiprina vidinį oranžinį švytėjimą. Gana stipriai kvepia. Nepasakyčiau, kad žydėjimas buvo gausus, bet žydi nuolat. Žiedai ant tvirtų žiedkočių nelinksta, žiūri į viršų. Savo neįprasta, ryškia spalva ši rožė neabejotinai atkreipia į save dėmesį. Tinka kaip akcentas prie švelnesnių spalvų rožių. Na, tiems, kas mėgsta rožyne labai kruopščiai derinti spalvas, gal ir sunkoka bus Benjaminą pritaikyt. Pas mane ji auga tarp Lady Emma Hamilton, Christopher Marlowe ir „Pegasus“ – ir šis derinys man labai patinka.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Nijola

Re: Benjamin Britten

Standartinė Nijola » 15 Rgs 2010 16:51

Benjamin Britten turiu du krūmus, iš pradžių ji man patiko paskui nelabai dėl savo keistos žiedų spalvos. Ji pas mane auga keturis metus, jei nedaugiau. Dabar sakau gera rožė - susigyvenau su ja :)
Aš ją priskirčiau prie aukštesnių, jos ūgis pas mane dabar apie 1,6m tvirtomis šakomis žydi. Kas dar? aa fotogenišką :D gerai laikosi nuskinta vazoje.
Aš sodinčiau šalimais "Somer Songo". Gerai atrodo šalimais prie Charles Austin jos abi panašaus ūgio :)
Pas mane Benjamin Britten 2010m žiemą buvo nušalusi iki žemės atžėlė žydi, tikra tiesa pirmas žydėjimas buvo vėlesnis.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Benjamin Britten

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Rgs 2010 20:50

Nijole aš ją kaip tik ir pasodinusi prie "Summer Song". Bet nors abi sodintos kartu, "Benjamin Britten" tris kart "SS" aplenkė. Labai augi rožė. Man ir spalva, ir žiedo forma jos patinka. Praktiškai žydi be perstojo, ir žiedai nebijo lietaus. Taip pat ši rožė niekuo nesirgo. O derinti ją gražu būtų su geltonomis arba baltomis rožėmis.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Skelbti atsakymą

Grįžti į