'The Alnwick Rose'

Anglų selekcininko David Austin išvestos rožės.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4253
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

'The Alnwick Rose'

Standartinė Regina » 01 Spa 2010 14:45

The Alnwick Rose (AUSgrab, Alnwick Castle) 2001 metų selekcijos Austino rožė.
Auginu antrus metus - 2008 rudenį gavau iš Zimbelarijos.
Praeitą vasarą buvo nedidukas apie 50 cm ūgio krūmelis su daug plonų šakelių. Savo grožį parodė šią vasarą. Puiki krūmo forma, nėra jokių netvarkingai išsidraikiusių ar neproporcingai ilgų šakų. Tankus, tvirtas, vidutinio aukščio krūmas – dabar maždaug metro aukščio ir pusmetrio pločio. Tanki, sodriai žalia, labiau matinė negu blizgi lapija, aštrūs, reti dygliai. Šakos apačioje nenuplinka. Dailūs plataus dubenėlio formos vidutinio dydžio (apie 9 cm skersmens) žiedai. Švelniai rožiniai su vos juntamu persikiniu atspalviu. Spalva tolygi, nuo saulės neišblunka. Išoriniai žiedlapiai gaubti į vidų, viduryje daug smulkių, lyg pusiau perlenktų, vos paglamžytų žiedlapių, matosi gelsvas viduriukas. Žiedai šakų viršūnėse po vieną-tris, kartais po penkis, tvarkingai žiūri į viršų. Žydi beveik be pertraukų. Šiemet žydėjo gerokai vėliau, o antroji banga buvo gausesnė už pirmąją. Man ji gardžiai kvepia avietėmis. Šaltiniai nurodo labai didelį atsparumą ligoms. Tikra teisybė – nei pernai, nei šiemet nesirgo. Labai graži, verta auginti rožė. Sodinsiu dar vieną :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'The Alnwick Rose'

Standartinė Paukštukas » 30 Spa 2012 08:36

Kaip po kelių sezonų atrodo "The Alnwick Rose" krūmas? Ar neserga? Įvairiose nuotraukose internete, jis man pasirodė labiau status (kaip Queen of Sweeden), gal klystu? Kaip žiedai pakelia lietų, ar ilgai žydi?
Norėčiau pasodinti tris vnt. sveikos, šviesiai rausvos rožės, kurios žiedai nebūtų patys dižiausi, žiūrintys į viršų, pageidautina po kelis ir dar kvepiantys :) Pretendentė - The Alnwick Rose, kurios krūmai būtų lyg ir atsvara Angela rožėms, šiomis esu patenkinta, bet ties svetainės langu-vitrina norėčiau daugiau rožių.

Gema
Pranešimai: 2228
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK

Re: 'The Alnwick Rose'

Standartinė Gema » 13 Sau 2015 07:59

Žydi kekėm, priešingai nei švedų karalienė, todėl atrodo daug linksmesnė, nors švedė -oresnė, kaip ir priklauso mėlyno kraujo damai.
Loreta Gema Photography https://www.loretagemaphotography.com/
Mano krautuvėlė - loretagema.redbubble.com

Skelbti atsakymą

Grįžti į