Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rasa » 30 Rgp 2011 10:37

Aivė rašė:Gal jo lapus taip pat reikia nukirpti, kad graziai atzeltu ir vel zydetu? :)
Man ziauriai patinka snapuciai, bet atrodo kad jiems pas mane nepatinka :B :D
Visus snapučius galima po žydėjimo kirpti - atauga kompaktiškesnis keras, kai kurie žydi pakartotinai (nors ne taip gausiai), patogu aplink kerą apravėti.
Sunku patikėti, kad snapučiams kažkas nepatinka |( baisia jau jie nereiklūs. KAi kuriem mažesniems svarbu geras drenažas, tačiau visi šitie hibridai ('Orion' 'Brookside' ir t.t.) tai gana nelepūs. Aišku, pirmais metais sunku susidaryti pilną augalalo vaizdą, persodinimas visgi duoda savo, va kitamet jau bus aiškiau kaip jiems tinka ir patinka nauja vieta
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2011 11:05

Gulbe rašė:Aš skaičiau apie tą hormoną, skatinantį žydėjimą, jei šakos horizontaliai, bet ar tai visoms rožėms tinka?
Nieko neskaičiau ir nežinau apie jokius hormonus. Šiemet pas mane rožės taip žydėjo be jokių hormonų, kad ir to man buvo truputį per daug. Daugelis rožių augina papildomas šakutes, jeigu šaka yra horizontali, ar gražiai svyranti lanku. Nenorėkite visko pirmą vasarą, bus žiedų ir be hormonų.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 'Golden Wings'

Standartinė Aivė » 05 Rgs 2011 14:20

Koala, noreciau paklaust kaip butent Jus derinat Golden Wings su angliskomis rozemis? Kaip suprantu GW yra aukstesne ir krumo forma skiriasi. Kiek derinu nepriderinu (:|
Turiu 1 kruma Golden Celebration, 1 Teasing Georgia, kurios auga prie tvoros, todel susodinus i eile GW kazkaip kazkaip iskrenta is konteksto |( Ar turetu but antrame plane?
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė mamaviete » 09 Rgs 2011 08:41

Mano klausimas turbut Koalai skiriamas , nes RS forume apie ROSA GLAUCA labai graziai atsiliepia :) Esu tikra, kad man jos reikia, nes sodyboje vietos tikrai yra, ir noreciau jas kokias tris susodint . Supratau, kad ji nedengiama, kas labai jau man patinka, bet kaip stirnos ar zuikiai? O gal ji nevalgoma?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 09:37

Stirnos pas mane neateina (vis tik mano sodas miestelyje), zuikiai jos negraužia, o gal dėl to kad obelų yra |(

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rasa » 09 Rgs 2011 10:14

Pastebėjau, kad zuikiai labai mėgsta Rosa glauca uogas |( na, aš manau, kad tai zuikiai jas nuėdė, nes aplink rožes labai daug spirų kažkas paliko (xixi) o vat šakos neliestos. Užtai iš Dovilės girdėjau, kad stirnoms jauni ūgliai - didelis delikatesas
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė mamaviete » 09 Rgs 2011 10:32

Na, uogas tai tegul valgo :D Tam gi jos ir skirtos, aisku, butu smagu kad truputelis isliktu ir raudonuotu sniege...Bet va stirnos - tai jau rimta problema.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 15 Rgs 2011 19:19

Aivė rašė:Koala, noreciau paklaust kaip butent Jus derinat Golden Wings su angliskomis rozemis? Kaip suprantu GW yra aukstesne ir krumo forma skiriasi. Kiek derinu nepriderinu (:|
Turiu 1 kruma Golden Celebration, 1 Teasing Georgia, kurios auga prie tvoros, todel susodinus i eile GW kazkaip kazkaip iskrenta is konteksto |( Ar turetu but antrame plane?
Pavėluotai radau klausimą apie šių rožių derinimą. Apie save galėčiau sakyti - nederinu aš rožių |( . Dažniausiai sodinu paskaičiusi aprašymą, nes nežinau kaip ta ar kita rožė atrodys. Kas dėl čia paminėtų, tai šiuo metu jos išsiderino :D , nes Tea Clipper yra žymiai aukštesnė, nei Golden Wings. Toje vietoje pas mane du krūmai G.W. ir jie atrodo kaip neaukšta statinė, o vienas T.C auga panašiai kaip koks miskantas ilgomis, vėjyje siūbuojančiomis šakomis ir tarytum ji turėtų būti antrame plane. Kaip yra šiuo metu man nelabai patinka, bet dėl to labai nesijaudinu, nes kitais metais viskas gali pasikeisti. Vasarą ir jų spalvos išsiderino, nes kai sodinau praeitą rudenį, tiek GW tiek TC buvo geltonos rožės, o šiemet TC tapo persikine :D
Nuotrauka vasaros pradžia. Šioje nuotraukoje tiek krūmo forma, tiek ūgis dera - žiemą abi rožės buvo daug maž vienodai pelių nugraužtos ;) Taigi sekančią vasarą, jeigu man nepatiks taip kaip yra, TC šakas galima bus patrumpinti, arba parišti horizontaliai. Tada ši rožė augina pažastines šakutes ir palyginti nedidelius žiedus jų viršūnėse.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 16 Rgs 2011 07:19

Dekui, supratau kad reikia eksperimentuoti :D
O be geltonu pilnaviduriu roziu, su kuo dar galima sodinti Golden Wings? As kaip megeja ispradziu uzsisakiau, o dabar lauzau galva kur sodinsiu :D
Dar visai nelimpanti roze Arabia. Problema tame kad as visas rozes sodinu zeldiniuose su daugiametem ir neturiu pavieniu roziu vejoje, todel svarbu su kuo , kaip ir kokio aukscio.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 16 Rgs 2011 07:30

Manau, svarbiausia yra - kokio aukščio rožės. Taip pat - ir kokia krūmo forma. Negerai, jei žemesnės lieka antrame plane.
Jei sodinat kartu su daugiamečiais, tai, mano manymu, spalvos derinimas nėra labai svarbu. Daugiamečiai padeda skirtingų spalvų rožes sujungti į vieningą visumą.
Neturiu "Arabia" nei "Golden Wings", tai konkrečiu atveju patart negaliu

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2011 09:07

'Arabia' tik šį rudenį užsakiau ketinu sodinti prie gelsvų ir bordo spalvos rožių. Kažkada, pamenu, Nijolė sakė, kad ten tiktų 'Westerland', bet šios pabijojau dėl polinkio sirgti ir neatsparumo šalčiams. Regis, 'Arabia' į jį panaši, tik atsparesnė. Tikiuosi, tiks :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 16 Rgs 2011 09:21

Rūta rašė:'Arabia' tik šį rudenį užsakiau ketinu sodinti prie gelsvų ir bordo spalvos rožių. Kažkada, pamenu, Nijolė sakė, kad ten tiktų 'Westerland', bet šios pabijojau dėl polinkio sirgti ir neatsparumo šalčiams. Regis, 'Arabia' į jį panaši, tik atsparesnė. Tikiuosi, tiks :)
Gelsve? ar cia ne prieskonis dideliais kaip petrazoles lapais?
Nusprendziau kad Arabia atsidurs atokiau nuo kitu roziu, tarp daugiameciu: Nepeta, Geranium, Achillea 'Fanal' arba 'Terracota'.
Paveikslėlis Paveikslėlis
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 16 Rgs 2011 09:30

Rūta nerašo apie gelsves, Rūta rašo apie gesvas rožes :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2011 09:37

:D :D :D Taip, koala, teisi, apie gelsvas rožes rašiau.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 16 Rgs 2011 09:45

Rūta rašė::D :D :D Taip, koala, teisi, apie gelsvas rožes rašiau.
Oj, labai atsiprasau :D Reikia linzes keisti :D
Negalima skaityt forumu darbo metu (bandit)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 16 Rgs 2011 18:59

Aivė rašė:Negalima skaityt forumu darbo metu (bandit)
Aive, šio forumo neįmanoma neskaityti darbo metu :D Kai galva įkaista, trumpam atsitrauki, momentas - tarsi įkvepi tyro oro gurkšnį (yes) Atsiprašau, čia ne į temą.... O kad būtų į temą, tai jau ne tokia absurdiška mintis rožes su gelsvėm derinti :D Vis tik gana dekoratyvus augalas, o žydi kaip krapai, kas irgi tinka prie rožių. Savo vaistažolių sodelyje, tikėtina, pabandysiu įgyvendinti šį spontaniškai iš nesusipratimo gimusį derinį ;)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rasa » 17 Rgs 2011 06:43

Rūta rašė:tai jau ne tokia absurdiška mintis rožes su gelsvėm derinti :D Vis tik gana dekoratyvus augalas, o žydi kaip krapai, kas irgi tinka prie rožių. Savo vaistažolių sodelyje, tikėtina, pabandysiu įgyvendinti šį spontaniškai iš nesusipratimo gimusį derinį ;)
Joks čia ne nesusipratimas, Rūta, o šimtmečių senumo idėja ;) Prancūzinės rožės nuo pat pradžių buvo auginamos su vaistažolėmis ir daržovėmis, kodėl gi dabar to nepadaryti? 'Officinalis', 'Versicolor' - tradicinis pasirinkimas, tačiau kodėl gi ne kokios kitokios... Visi 'krapai' tikrai labai gražiai tinka :D
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 17 Rgs 2011 14:47

Taip, Rasa, žinoma, kad tai labai sena, nuo viduramžių laikų, o gal ir dar senesnė idėja :) Nesusipratimas turėjau galvoje tik tą žodžių žaismą - gelsva rožė - gelsvė :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 19 Rgs 2011 12:20

Ruta, gerai pasakei del to gurksnio ;) Mane gelbeja nuo darbo rutinos vien nuotrauku perziura...
O zinot ka priderinau prie Arabijos? Mugeje neatsilaikiau eziuoliu zavesiui ir isigijau net 3 naujas veisles. Grozis (kaip ir kaina) fantastiskas :D
O veisles - Hota Summer, Hot Lava ir Maue Sunshine (sun)
Kaip manot tiks? (jei ziemos, aisku)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė vilmis » 19 Rgs 2011 16:50

Na jei ežiuolės gerai augs tai bus "hot" :D derinys.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 19 Rgs 2011 19:19

Galima bus saltais vakarais pasisildyti :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 09 Lap 2011 22:38

Atvėsus orams, šildo mintys, kad kitąmet vėl žydės ir kvepės rožės. (flower) Kad nebūtų nuobodu, liko keletas tuščių vietelių pavasariui :) Apie vieną jų norėčiau patarimo: vasarą SR pirkau Eglantyne vazone. Persodinau šalia 3 Lady of Megginch trikampio, iš kito šono per pagarbų atstumą jau metai auga Celeste. Šios nedrįsau judinti, pora šakų nemažų išaugo, labai norisi žiedus kitąmet pamatyti. Priekinėje eilėje yra vieta priešais tarpą tarp Eglantyne Ir Celeste. Mano vaizduotė įterpia ten Mozartą, nes tame pačiame gėlyne kiek toliau auga Ballerina, Lavender Dream, o ir spalva derėtų tiek prie ryškių Lady of Megginch, tiek prie šviesios Eglantyne. Ar tikrai iš Mozarto Lietuvoje galima tikėtis apie 1,2 m? Kiek supratau jis apšąlą, o paskui aukštį dar koreaguoja nukarpyti žiedynai, tai gal neužstos Eglantyne? Dar abejoju dėl atspalvių, minėtos yra šiltai rausvos, o Mozartas labiau šaltas atrodo...

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė DaliaRaimonda » 10 Lap 2011 08:07

Eglantyne daugiau šalto atspalvio turi :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 10 Lap 2011 08:31

Man 'Eglantyne' lyg labiau į šiltumą, bet gal tai individualu :) Pas mane ji užauga tikrai aukštesnė nei 1,2 m, beveik žmogaus ūgį siekia, taigi nebūtų užstota 'Mozarto'. Jeigu tame pačiame rožyne jau auga 'Ballerina' ir 'Lavender Dream', tai mano menku supratimu ir 'Mozartas' tiktų, bet kadangi pati šios rožės neauginu, tai ir negaliu daugiau pakomentuoti :)

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė kukushka » 10 Lap 2011 17:50

Įsiterpsiu dėl Eglantyne spalvos: peržiūrėjau nuotraukas - yra ir šilto atspalvio, ir šalto atspalvio žiedų, kiek prisimenu, ką tik prasiskleidę žiedai - šilto atspalvio, koralų rausvumo (gal dėl gelsvų kuokelių), o vėliau tas šiltumas išnyksta.

Skelbti atsakymą

Grįžti į