Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 24 Rgs 2012 06:36

Angliškų pas mane minimaliai, galvoju panašiai kaip Aivė. Gal tik man nedera persikiniai-oranžiniai tonai prie raudonos, taip pat oranžiniai - rausvi prie rožinės. Pirmasis variantas iš mano nevykusio derinio, kuris tiesiog erzino. O aukščius teisingai suderinti labai sunku, nes visiškai neaišku kaip pas ką rožės augs. Aišku, deklaruojama 0,5 m rožė neužaugs iki dviejų metrų, bet 1 m ar 1,3 m gali laisvai pasiekti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 07:03

Aš dabar,jeigu rinkčiausi rožes,tai labai žiūrėčiau į atsparumą ligoms ir žydėjimo trukmę.Iš Jūsų išvardintų rožių galiu garantuoti už penkias:šių metų atradimas-Strawbery Hill/žydi be perstojo,nuostabūs žiedai ,labai ilgai laikosi žiedlapiai,visai nesirgo/,Winchester Cathedral-mano numylėtinė,truputį serga daugiau už kitas miltlige,bet aš nieko nematau,man ji nuostabi/turiu 3 ir dar sodinčiau,jei turėčiau vietos,Mary Rose sesutė ar broliukas |( /,Redaute,gal todėl,kad balta,man ji taip pat nuostabi,labai daug žydi,tačiau žiedlapiai laikosi neilgai,bet vistiek ilgiau,negu Mary Rose/,Teasing Georgia-pati ištvermingiausia ir daugiausiai žydinti,neserganti,labai labai graži rožė,man ji labiausiai dera su Evelyn,bet šįmet jos nėra,tai puikiai derės su William Shakaspere arba Strawbery Hill,William Shakaspere gal jau visų gražuolė,tikrai nuostabi rožė,tik šįmet pas mane linkusi į ligas/iš keturių dvi,šio pavasario/.
Visų skoniai skirtingi,vieniem tas gražu,kitiem nelabai,pvz. man Eglantyne nepatinka,o taip ją giria,taip,kad reikia pačiai rinktys,vargu ar mes padėsim,tik galim parašyti apie ligas,atsparumą,žydėjimo trūkmę :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 24 Rgs 2012 07:18

Sunku patartis, kaip suderinti spalvas, nes, kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama ;) Bet jei jūs norit įvairiaspalvio rožyno, tai spalvų derinimas gerokai palengvėja. Gerokai svarbiau krūmo aukštis ir forma, ypač dėl to, kad rožes ketinat sodint viena eile. Visada geriau sodint dviem eilėm šachmatiškai (jei leidžia galimybės), tuomet ne taip išryškėja skirtingi aukčiai ir formos, antram plane galima sodint ne tokios gražios formos krūmus. Kitas variantas - priekyje sodint nedidelius snapučius, rasakilas, katžoles, šalavijus ir pan.
Ką galiu pasakyt iš savo patirties :? Jei norit derint prie Mary R., tai Redoute puikiai prie jos tiks ir spalva, ir krūmo forma. W.Cathedral (kaip jau ne kartą rašiau) pas mane užaugo apie 170, kaip ir Eglantyne. Jų krūmai gražūs, tankūs, tik apačia šiek tiek nuplikus. Dėl spalvos - Eglantyne į šių trijų derinį įneštų šiek tiek šilumos. Strawbery Hill nuostabi rožė ir dar šiltesnė, bet ji auga padrikai, gana siauru krūmu, daugiau į aukštį, labai liauna ir lanksti, būtinai reikia parišt. Gentle Hermione gražus, platus krūmas, apie 150 cm, bet išaugina nemažai labai aukštų apie 200 cm pavienių šakų. Teasing Georgia aukščiu tiktų prie Mary R., nors ilgų šakų taip pat būna, bet ji dvigubai platesnė už M.Rose. Mano William Shakaspeare krūmas tikrai nepasižymi grožiu, bet aukštis labai priimtinas ir jokių išsišokimų :D Dar siūlyčiau Jubilee Celebration - nepaprasto grožio, labai gausiai žydinti rožė, gražios formos krūmas. Taip pat Princess Alexandra of Kent, bet šios krūmas retas, plikas ir labai neišvaizdus.
Jei norint margumo, žaismingumo, spalvų įvairovės ir labai siekiant derint spalvas eilėje, tai aš tikriausiai centre sodinčiau baltą, o nuo jos į vieną pusę nuo rausvos iki tamsios bordo, o į kitą - nuo švelniai gelsvos iki oranžinės.
Bet, galimas daiktas, be persodinimų neapsieisit :D :D :D

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė D. Rita » 24 Rgs 2012 08:41

Labai nuoširdus ačiū už išsamius atsakymus. Bandysiu, o kaip gausis galėsime įvertinti kitais metais :D Tiesa, iki kiek metų galima persodinti rožes, kad labai nesupyktų?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 08:49

Pritariu Reginai,taip Jubilee Celebration nuostabi,nuostabi,neapsakomai graži,kaip aš jos nepaminėjau |( ,gal todėl,kad jos nebuvo išrinktųjų sąraše :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 24 Rgs 2012 08:51

Rožės gal labai nepyks, bet kuo rožė senesnė, tuo bus sunkiau jums :D (dance)
Ar patinka spalvų derinys, pamatysit jau pirmais metais. O kad pamatytumėt tikrąjį krūmų aukštį ir plotį, gali tekt palaukt 2-3 metus, o gal ir keturis (priklausys nuo to, kaip jos peržiemos). Senesnių kaip 5 m. man persodint neteko

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė D. Rita » 24 Rgs 2012 09:11

Gaila, kad vietos stoka riboja pasirinkimą :( Bandžiau rinktis, tik labai sunku iš nuotraukos sudėlioti pagal spalvas. Ar tiktų toks variantas: 1.Teasing Georgia 2.Jubilee Celebration 3. Winchester Cathedral 4. Redaute 5. Mary Rose 6. William Shakaspeare.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 09:26

Nesutinku :D Kur dingo Strawbery Hill |( Būtinai reikia sutalpinti :D Septynios rožės gražiau ir geriau,negu šešios (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 24 Rgs 2012 09:29

Turiu labai gražių Str.Hill nuotraukų. Po pietų įkelsiu D.Ritai pagundyt :P :D

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Pavasaris » 24 Rgs 2012 09:33

Čia pamatysi mano St. Hill :)
http://sodoziedai.blogspot.com/2012/09/ ... -hill.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 24 Rgs 2012 09:35

Aš jau visai pasimetus - galvojau, kad tai Rožės DD rožė |( .

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Jūratė » 24 Rgs 2012 09:40

LoretaA rašė:Aš jau visai pasimetus - galvojau, kad tai Rožės DD rožė |( .
RožėsDD dienoraštis, o Pavasario rožė ;)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 24 Rgs 2012 09:46

Rita rašė:Nesutinku :D Kur dingo Strawbery Hill |( Būtinai reikia sutalpinti :D Septynios rožės gražiau ir geriau,negu šešios (xixi)
Tikrai geriau ir tai visai be juoko. Tada gali būti centrinė ir nuo jos į abi puses einančios kitos. Kai augalų kiekis nedidelis, t.y. kai užmetus žvilgsnį galima suskaičiuoti, visada reiktų sodinti nelyginį jų skaičių.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė D. Rita » 24 Rgs 2012 09:49

Sutinku , kad kuo daugiau rožių, tuo gražiau. Gerai , bus Strawbery Hill, tik tarp kurių ją dabar patalpinti |( Aš dar galvoju ar tiks prie Teasing Georgia , Jubilee Celebration, gal šalia reikia kito derinio?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 09:55

Nu pas mane Redaute visiškai balta,nebūtina jų su Winchester Cathedral kartu sodinti :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 24 Rgs 2012 10:51

Mano Redaute taip pat balta, žydi ir dabar, sirguliuoja. Vienos baltos man pakaktų, jei būtų nedaug rožių vienoje vietoje ir rožynas nebaltas.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė D. Rita » 24 Rgs 2012 11:22

Nuotraukoje Redaute neatrodo visiškai balta, bet jeigu taip yra tai žinoma, kad nereikia greta dviejų baltų sodinti. Gal Redaute keisti į Gentle Hermione?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 11:47

Na rašo,kad Redaute pirmais metais balta,vyresnė "ružavesnė",Redautes negalima išmesti <3 ,juk ji sportas Mary rose,geriau jau Gentle Hermione pridėti (xixi) (xixi) Būtų dar gražiau <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 24 Rgs 2012 11:59

Užmiršau parašyti :D Jei rimtai,tai man mano pirmametė Gentle Hermione nepadarė didelio įspūdžio,gal nusišneku,daugiau neberašysiu,tegu kiti rašo,o ,tai ne prieš gerą,visai nesinori dirbti |(.Baigsis man čia tie linksmumai :D

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Virginija » 24 Rgs 2012 13:56

Išmesčiau Redoute (nors geriau kitur pasodinti :D ), Gentle Hermione - labai graži.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 24 Rgs 2012 16:07

Na kodėl, Antose, taip žiauriai - "išmesčiau" :D Kuo jums taip nusikalto Redoute? Gal tai ir nėra ta rožė, kurią būtinai reikia turėti, bet aš jai neturiu didelių priekaištų. Gražus krūmas, labai gausiai žydi, neserga
Taip, Gentle Hermione - labai graži, bet kažkodėl beveik neturiu jos nuotraukų. Bent jau pas mane ji žydi ne itin gausiai, nors krūmas didelis ir gražus. Ir dabar turi daug pumpurų, bet vienu metu žydi 2-3 žiedai.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rūta » 25 Rgs 2012 09:51

Ką manote apie tokį floribundinių rožių derinį: 'Cherry Girl', 'Solero' ir 'Novalis'. Būtų sodinama daug kiekvienos rožės krūmelių - 20, 16 ir, regis, 8 abipus tako. Gal auginantys turi kokių pastebėjimų?

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Platelių rožė » 25 Rgs 2012 10:35

Novalio spalva tikrai ypatinga, prie jo labiau tiktų vyšniava nei ciklameninė ar raudona. Iš jūsų paminėtų rožių auginam tik Novalį.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė D. Rita » 25 Rgs 2012 11:21

Cherry Girl auginu pirmus metus, žydi gausiai stačiuose žiedynuose,žiedo spalva blunka, neserga. Šalia esu susodinusi Out of Rosenheim, Cherry Girl ir Austriana - pirmenybę teikiu Austrianai, labai sužavėjo mane ši rožė ryškia spalva, gausiu žydėjimu. Rudeniop, nežymiai pradėjo sirgti. Mano nuomone, deriniui su Novalis reikėtų sodresnės spalvos nei Cherry Girl. Skonio reikalas :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rūta » 25 Rgs 2012 11:22

Ačiū už pastebėjimus :) (yes) Jei toji 'Vyšninė mergelė' tikrai būtų vyšnių spalvos... Bet ji man nuotraukose labiau ne į vyšniškai raudoną, o į lašišiškai raudoną (kaip 'Rosarium Uetersen') neša. Šiaip tokia spalva kaip 'Novalio' atrodo sudėtinga priderinti, nes, kaip žinia, šalia ryškių rožių tokia spalva gali atrodyti kaip „nuskalbta“. Raudona-geltona - labai linksmas, energingas spalvų derinys. Čia klausiu ne dėl savęs. Man pačiai toks derinys pernelyg ryškus.

Skelbti atsakymą

Grįžti į