Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 22 Bir 2012 17:16

Ačiū labai :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 03 Rgs 2012 13:31

Norėčiau patarimo: ar derėtų visai šalia Rosarium Uetersen jos sportas Uetersens Rosenkonigin? Sibirkos kataloge pastarosios spalva nurodoma raudona, HMF mačiau sudėtus vienas šalia kito judviejų žiedus. Yra dvejonių dėl tokio derinio, vis bandau įsivaizduoti jų žiedynus susipynusius tarpusavyje, kažin kaip atspalviai derėtų :? Labai jau noriu įsigyti tą rožių karalienę :) Rosarium Uetersens man labai patinka savo sveikata, gražiu žydėjimu, tad kažko panašaus tikėčiausi ir iš jo "sesutės".

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 03 Rgs 2012 15:06

Žinoma, tai skonio reikalas :), bet, man kažkodėl atrodo, kad jos būtų pernelyg panašios. HMF nuotraukas žiūrint susidaro būtent toks įspūdis. Gražiai atrodo persipynę žiedai tų rožių, kurios kažkuo skirtingos ir kažkuo panašios – pvz., panašios spalva, bet skiriasi žiedo forma (tuščiavidurė ir pilnavidurė), arba žiedo forma panaši, bet spalva kontrastinga arba švelniau besiskirianti, kaip kam norisi. O kartu Rosarium Uetersen ir Uetersens Rosenkonigin, man atrodo, sudarytų labai didelę panašios spalvos dėmę (rožės tai nemažos).

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 03 Rgs 2012 21:20

Aivė rašė:Sveiki!
Noriu patarimo kokias rozes butu galima pasodint salia jau auganciu William Shakespeare 2000 (2krumai) ir Wildeve (3 krumai), o siek tiek toliau 1 kr. Eglantyne. Pridedu nuotraukyte padaryta su 'fotoshopu' kad butu vaizdziau :D
Mane glumina per ryskus Shekspyras pirmame plane is 2 krumu. Galvoju kad prie sio derinio reiketu arba kazka ryskesnio (bordo spalvos) arba atvirksciai balto (Winchester Cathedral). Bet labai nenoriu kad butu per daug marga. Tai gal Mary Rose? :D Zodziu pasimetus :D
p.s. Vietos yra iki takelio, kuris pazymetas ruda linija - mazdaug 2-3 krumams.
Radau savo seną postą 2011 metų, kur planavau rožyną su daugiametėmis. Įdėdu šios vasaros nuotrauką. Nors fotografuota kitu kampu, bet planai toli nuo realybės :D Štai toks miškelis ..
Paveikslėlis
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 04 Rgs 2012 06:15

Betgi labai gražu :)
Labiausiai mane glumina (ir kartu apima pavydas) ideali tvarka :$

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 04 Rgs 2012 06:26

Ačiū :) Gėlynų nedaug, tai ir prižiūrėti nesudėtinga, juolab kad tai kol kas didžiausias malonumas gyvenime :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 04 Rgs 2012 06:31

Atsiverčiau vizualizuotą planelį ir pasigedau planuotų bukmedžių pagalvėlių.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 04 Rgs 2012 07:01

Aive,nuostabus miškelis <3

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 04 Rgs 2012 08:04

LoretaA rašė:Atsiverčiau vizualizuotą planelį ir pasigedau planuotų bukmedžių pagalvėlių.
Po šios žiemos 3 gražiausi dideli buksmedžiai iššalo (ar išdžiuvo). Pavasarį dar buvo žali, o vėliau nugelto |(
Teko išraut...
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Nijola » 04 Rgs 2012 09:28

Aivė rašė:
LoretaA rašė:Atsiverčiau vizualizuotą planelį ir pasigedau planuotų bukmedžių pagalvėlių.
Po šios žiemos 3 gražiausi dideli buksmedžiai iššalo (ar išdžiuvo). Pavasarį dar buvo žali, o vėliau nugelto |(
Teko išraut...
Gal paskubėjai, mano buksmedžiai nugelto balandžio pabaigoje gegužės mėnesį, aš juos patrumpinau ir palikau, galvojau gal ir nieko gero nebus, bet ši vasara lietinga, kaip nekeista atžėlė ir iš apačios ir iš viršaus.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 04 Rgs 2012 11:00

Laukiau gan ilgai, berods gegužės mėn. aš juos ir išroviau, nes vaizdelis buvo tragiškas... kita vertus per tankai viskas buvo susodinta, nes nemaniau kad Wildeve taip išbujos :)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 04 Rgs 2012 14:38

Rūta rašė:Žinoma, tai skonio reikalas :), bet, man kažkodėl atrodo, kad jos būtų pernelyg panašios. HMF nuotraukas žiūrint susidaro būtent toks įspūdis. Gražiai atrodo persipynę žiedai tų rožių, kurios kažkuo skirtingos ir kažkuo panašios – pvz., panašios spalva, bet skiriasi žiedo forma (tuščiavidurė ir pilnavidurė), arba žiedo forma panaši, bet spalva kontrastinga arba švelniau besiskirianti, kaip kam norisi. O kartu Rosarium Uetersen ir Uetersens Rosenkonigin, man atrodo, sudarytų labai didelę panašios spalvos dėmę (rožės tai nemažos).
Ačiū, Rūta! Šiame forume minėta, kad Rosarium Uetersen gražiausiai atrodo vienas (kaip nuotraukoje pas Tadą <3 ), bet man toje vietoje, einant trinkelių nuogrinda link terasos (šios kampe jis ir auga) norisi dar kuplesnio vaizdo, nes krūmas dar ir ties virtuvės langu. Dar šovė tokia beprotiška mintis: o jei prie RUe pasodinčiau Mme Isaac Pereire? Šiuo atveju labiausiai dvejoju dėl krūmo formos, lapijos (Mme Isaac Pereire nesu mačiusi gyvai).
Kai tik pasirodo naujas Sibirkos katalogas manęs pora savaičių "nėra" namuose, aš svajoju, svarstau, žiūriu pro langus, ką bedaryčiau :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rūta » 06 Rgs 2012 12:07

Dėl Rosarium Uetersen ir Mme Isaac Pereire nelabai ką galiu pasakyt, nes pastarąją auginu tik nuo praėjusio rudens, mačiau tik kelis žiedus, nelabai galiu ką pasakyti ir apie krūmo formą, kiek ji derėtų su Rosarium Uetersen. Mėgstu krūmo formą pasižiūrėti prie http://www.rosebook.ru. veislių aprašymų. Nors ji pavaizduota schemiškai, bet vis tiek galima susidaryti šiokį tokį vaizdą, pvz., kad vidury stačią krūmo formą turinčių rožių nepasodinčiau svyrančios į visas šalis, ir jos, žinoma, nesimatytų, būtų užstota stačiašakių. Žinoma, Mme Isaac Pereire verta augti paradinėje vietoje, bet... Net negaliu pasakyti, kas šiame derinyje man atrodo nelabai tinkama, tik aš pati gal paieškočiau Rosarium Uetersen kitos kaimynės :) Bet tai grynai mano įspūdis, gal kitiems visai kitaip atrodys :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Jūratė » 06 Rgs 2012 12:17

Prie Rosarium Uetersen man gražiai žiūrėtusi Cl Iceberg , tuo labiau, kad jį rožininkės giria už sveikatą :) . Mme Isaac man nelabai šiuo atveju derėtų, prasilenktų atspalviai (vienas šiltų, kitas šaltų tonų, bent jau man taip atrodo), žiedo formos. Dėl žiedų formų tai viena taip ir matytusi - moderni, tokia kažkiek pasidraikius, o kita priešingai - senovinė, pilnai prištabeliuota stangrių žiedlapių, man kažkaip nelabai derėtų....

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 06 Rgs 2012 12:32

Rosarium Uetersen graži, bet tokia, sakyčiau, rožė-individualistė, dėl savo tam tikrų, sunkiai nusakomų savybių labiausiai tinkanti augti viena :)
Mme Isaac labai puošni, aristokratiška rožė, labai turtinga, prabangi tiek savo žiedų spalva, jų kiekiu, tiek ir pačio krūmo išvaizda. Gal pas kitus R.U. auga kitaip, žiemoja kitaip, bet maniškė savo dydžiu niekada neprilygs Mme Isaac, pastaroji greitai po savo pasipūtusiu sijonu paslėptų R.Uetersen :D
Ir visisškai sutinku su Jūrate, kad žiedų forma ir ypač jų atspalvis kartu nelabai derėtų

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 06 Rgs 2012 21:06

Ačiū labai už komentarus ir patarimus! Man taip pat Rosarium Uetersen savotiška atrodo, ją sunku su kuo suporuoti. Pavasarį gal kokią tamsiažiedę raganę pripiršiu ar lavandomis apkaišysiu. Ji puiki sveika rožė, puikiai atlaiko vėjus tad nesinori kad šalimais augtų sirguliuojanti rožė be lapų. Buvo kilus mintis derint su Parade, bet panaršius internete pasirodė, kad šioji mažiau atspari šalčiui ("gyvai" jos taip pat nemačiau). Derinys su Cl Iceberg vertas dėmesio (yes) Mme Isaac Pereire dėl kvapo ir žiedų grožio norisi arčiau namų turėti :)
Vakar dar sukau galvą dėl kito kampelio, kuriame jau užsakyta White New Dawn. Norėjosi jai "pripiršti" Leverkusen'ą, bet susilaikiau ir apmokėjau savo užsakymą (dabar ramu, jau nesirinksiu rožių rudeniui :) )

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2012 07:19

Jeigu nepamiršiu, savaitgalį nufotografuosiu White New Dawn - labai didelė rožė. Ji pas mane augo dvi vasaras ir jeigu per žiemą jai nieko neatsitiks, kitais metais turėtų būti ne didelė, bet gigantiška - reikės tvirtinti ant namo sienos. Leverkusen, kaip supratau iš aprašymo, taip pat būtų gigantiška. Šiaip tai man atrodo jos visai neblogai turėtų derėti,bus šviesus debesis (man per šviesus), bet bus vargo, jeigu pasodinsit netoli vieną kitos, "supakuoti" žiemai. Manau šias rožes reiktų sodinti viena nuo kitos apie 2,5 - 3 metrus, kad būtų kur jas suguldyti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Regina » 07 Rgs 2012 07:27

Paukštukas rašė:... bet susilaikiau ir apmokėjau savo užsakymą (dabar ramu, jau nesirinksiu rožių rudeniui :) )
Nematau problemos, užsakymą visada galima papildyti :D :D :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Rita » 07 Rgs 2012 07:33

Jo,aš tą patį pagalvojau (xixi)
Paukštuk,nieko nerašiau ,nes galvojau,kad aš gal mastau neteisingai,bet dabar galvoju parašysiu.Mano nuomone prie Rosarium Uetersen nereikia nieko/taip dauguma rašė/ arba,jei jau labai reikia daug,tai galima sodinti dvi tokias pat,jau galingiau ir efektingiau negalėtų būti :)

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 07 Rgs 2012 13:35

Ačiū! Leverkusen'ui ir New dawn vietos į plotį būtų, bet LoretaA teisingai paprotino dėl uždengimo žiemai, subadys tos rožės mane :)
Man šiandien taip pat kilo minčių dėl užsakymo papildymo. Tai jau liga (stupid) :D

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 10 Rgs 2012 11:37

Ne tas žodis liga :D Pas mane jau keliauja lauk neseniai sodinti kadagiai, daugiametės, vardan rožių, kurioms reikia vietos :D
Po paskutinio rudeninio dengimo sakiau daugiau nepirksiu nei vienos rožės... (xixi)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė LoretaA » 17 Rgs 2012 20:21

Būtų gražu (man taip atrodo), jeigu Ballerina būtų ne iš dviejų - trijų nusususių šakelių. Kažin ar pavasario besulauks |( .
Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Paukštukas » 18 Rgs 2012 10:23

Nuotraukoje labai gražu <3
Man Ballerina gražiausiai dera su tamsiomis, ryškiomis rožėmis ir kai auga lengvame pavėsyje, tuomet ne taip išblykšta.
Esu pasodinusi Ballerina iš priekio dviems Rose de Resht (tarsi tarpe tarp jų). Gražiai dera, tik rudeniop Bllerina išaugino porą ilgesnių šakų, kas išardė proporcijas. Kitame to pačio gėlyno krašte auga 3 vnt. Lady of Megginch ir dvi Ballerinos, vaizdas taip pat geras (like) . Planuoju vieną Balleriną perkelti ir suderinti su William Shakespeare 2000.
Esu rašiusi, kad man nepatiko derinys su Angela, nes priminė rausvą "košelieną". Viena augo greta Eglantyne, derinys taip pat neatrodė toks, kokio tikėjausi.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė D. Rita » 23 Rgs 2012 08:02

Mieli rožių mylėtojai, tikiuosi, kad priimsite į savo nuoširdų būrį. Pati nelabai turiu kuo pasigirti, bet galiu prisipažinti, kad senai skaitau Jūsų nuostabiai aprašytus komentarus, nuotraukas apie rožes, žaviuosi Jūsų rožynais. Labai norėčiau Jūsų patarimo pasirenkant iš Sibirkos katalogo rožes. Esu sužavėta Mary rose grožiu, kuri jau trečius metus gyvena pas mane. Todėl norėčiau jai į kompaniją dar 5 angliškų rožių, kad pastoviai žydėtų ir krūmo forma būtų panaši į Mary rose. Turiu raudoną (AH ir floribundinių) ir baltą (senovinių) rožynus, labai norėčiau šito margo. Kurias penkias patartumėte rinktis, gal iš šitų ? Redoute, Gentle Hermione, Eglantyne, Winchester Cathedral, Lady of Shalott, Teasing Georgia, William Shakaspeare, Strawbery Hill. Kaip Jūsų nuomone reikėtų spalviniai susodinti visas vienoje linijoje? Iš anksto dėkinga atsakiusiems.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Ar galima suderint šias rožes

Standartinė Aivė » 24 Rgs 2012 06:29

Kas liečia spalvos, manau tai yra labai individualus dalykas - negali griežtai teikti kad kažkas nedera. Pirmais metais ir aš labai kankinausi derinau spalvas, bet galu gale supratau, rinkdama rožių puokštes, kad visos spalvos dera ;) O kai dar juos jungia švelnios daugiametes - viskas puikiai susilieja.
Gal svarbiau parinkti į kompaniją panašios krūmo formos vesles, arba susodinti keliom juostom, antram planui parenkant aukštesnius ir statesnius krūmus.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į