Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 30 Sau 2016 21:00

Parduoda neišpirktus pernykščius. O ką darysite dabar nusipirkę? Jei būtų žemė neįšalus, gal įsišaknytų iki pavasario. Jeigu yra kur padėti vėsiai, galima sodinti į vazonus ar vandenį (kad nesiektų vandens).
Nežinojau, kad sužaliavę geriau prigyja. Pasirodo, jie net žydinčius bešaknius parduoda. Gal čia vienkartiniai greitam laikinam įspūdžiui, pvz. kai reikia parduoti sodybą ir papuošti aplinką prieš atvažiuojant pirkėjams. Tokia prekyba visiškai prieš mano įsitikinimus. Su šaknimis matosi tik erančiai.
Mišiniuose dažnai nebūna tie, kurie nuotraukose.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 31 Sau 2016 05:17

Narcizus ir kt. svogūninius atsiųstų tik rudenį. Iš anksto reiktų užsisakyti (rezervuoti), kad "užsiimtum vietą", jei nori gauti konkrečių veislių.

Pvz. aš labai norėčiau anksčiausiai pražystančių vamzdžiažiedžių ir smulkių, kaip Tete a tete, guotų, gall net ir "kilimėlių".

Su lapeliais, tiksliau, žydinčius ir peržydėjusius smulkiasvogūninius (snieguoles, akonitus ir pan.) parduoda sausį vasarį dideliais kiekiais daugybė svetainių. Gal jie turi kokių auginimo technologijų, apie kurias dar nežinome, be to LT tokio ir poreikio nėra, neteko girdėti, kad kas sodintų smulkiasvogūninių kilimus. Narcizais apsodinti jau bando.

Šitaip atrodo svogūnėlių ruošimas pardavimui -
http://www.clare-bulbs.co.uk/Snowdrops% ... 202009.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 31 Sau 2016 09:12

Pas mane sodyboj kai nupirkom buvo senovinių narcizų, turbūt tų poetinių. Aš juos išrankiojau pievose, susodinau į gėlynėlius, bet tų žiedų visada taip skūpiai būdavo, tik lapų miškas. Juos gal dažnai reikia skaidyt ar kokios kitos gali būti bėdos ? Kartais net galvodavau, kad čia turbūt kažkokia nežydinti veislė (xixi)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 31 Sau 2016 09:31

Pas mus turbūt tik snieguolių, scylių ir meškinių česnakų kilimai tiestųsi. Gal dar žydrių, jei iškart daug pasodinti. Gal pas jus ,,sibire" pastovesnės žiemos, tai mažieji narcizai išgyventų. Aš jau tik 'Minnow' kelis turiu, kuriuos įnešinėjau. Galėčiau įtarinėti narcizines muses, kad išnaikino mano narcizų kolekciją, bet ir erančių plotelis dingo po besniegės žiemos, nors laidžioje dirvoje augo. Gausiai žydėdavo svogūninės, kai buvo eilė angliškų žiemų arba daug sniego. Kai per sezoną trys pavasariai, gal ir prisitaikytų, tik speigas tokiu oru dar pavojingesnis. Dabar turbūt antrasis pavasaris, nes snieguolės jau baltą spalvą rodė prieš Kalėdas. Hiacintai irgi sudygę

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 01 Vas 2016 09:39

Svogūninius didesnėmis ar mažesnėmis grupėmis galima sodinti ne tik pievoj, bet ir palei gyvatvores, patvoriais, pakrūmėm, po medžiais, kurių šakos gerai filtruoja šviesą. Pavasarį tai atrodo labai efektingai, svogūnėliams saugiau žiemą, čia lengvai galima pamulčiuoti žiemai, ypač narcizams labai patinka mėšlas. Svarbu, kad bręstant svogūnėliams po žydėjimo nebūtų per drėgna ir netrukdytų lapai - kol nenudžius nenupjauti, o skynimui pasisodinkit atskirai.

Pievoj gal irgi galima tas grupes žiemai pamulčiuoti.

Toks sodinimas (ne tik pievoj) vadinamas natūralizavimu, kai augalai įsitvirtinę plinta savaime. Ant pakelių užsienyj net būna pažymėta, kad augalas tinka tokiam sodinimui.

Čia sąrašas svogūninių, kurios tinka tokiam sodinimui -

http://www.almanac.com/content/best-bulbs-naturalizing" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Čia nurodytos narcizų atsparumo zonos: ikonos su narcizais yra narcizų grupės, ikoną atsidarius grupės aprašymo apačioje rasite zoną -
http://www.vanengelen.com/flower-bulbs- ... apers.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

O čia fluwel sąrašas svogūninių, kurie gerai įsitvirtina ir vėliau patys dauginasi ir plinta (vadinasi perennialization, nors kai kur šouo žodžiu vadinamas ir natūralizavimas; perennial, kaip žinia, reiškia daugiametis).

http://www.fluwel-professional.com/flow ... intainance" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Svarbi sąlyga įsitvirtinimui ir dauginimuisi - jei pasodinta tinkamame gylyje, neperdrėgna, neskinama žiedams, leidžiama sudžiūti lapeliams. Plius tręšimas pasodinus, anksti pavasarį ir nužydėjus. Iš tulpių geriausiai dauginasi ir plinta Darvino hibridams. Iš šito sąrašo, kaip pamatysit, ne visi tinka pievai stilistiškai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 01 Vas 2016 12:07

Fluwel man atrašė, kad svogūninių katalogą įdės balandžio gale-gegužės pradžioj. Siuntimas į LT kainuoja €36 nepriklausomai nuo svorio (tuo tarpu vienoj anglų svetainėj rašė, kad £32 iki 20kg).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 01 Vas 2016 13:02

Kažkaip man kelia įtarimą auginimas palei krūmus :? . Auginau palei rožes - lyg ir krūmai, ale nei vieno narcizo neliko. Vis tik man atrodo, kad jiems labiau patinka saulė, nei pusiau pavėsis. Nes kur augo ne palei krūmus - tebeturiu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 01 Vas 2016 13:16

Reikia žiūrėti pagal veislę, parašo, jei mėgsta pusiau pavėsį (semi-shade). Čia labiausiai tiktų ankstyvieji stambūs narcizai, nes kai dar nėra žalumos, šakos visai plikos, šviesos visur gana. Tą man patvirtino ir manoji "cibulių daktarė" Regina J. iš Vingio.

Visom pozicijom, manau, reikia parinkti tinkamą veislę.

Turiu vieną gėlyną su ūksmingais augalais, prie eglių eilės. Rytinės saulės gauna minimaliai, vakarinės taip pat, pietus užstoja eglės, o šiaurę ievos ir namas. Ten ir narcizai, ir Darvino tulpės žydi ilgiausiai, ne vieni metai, neiškasinėju.

Beje radau poroj vietų parašytą, kad vamzdžiažiedžių narcizų (tų su ilgais vamzdeliais) nemėgsta nei stirnos, nei graužikai.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 01 Vas 2016 16:47

Su veisliniais narcizais išvis, bent jau pas mane, reikia "cackintis". Kažkada kol. sode turėjau daugybę ankstyvų geltonų narcizų, kurie puikiai žiemojo ir dauginosi, mielai tokius auginčiau ir dabar.
Jei šį pavasarį pas mane žydės narcizai, tai labai džiaugsiuosi, bet bijau,kad kurmiai ar pelės dar rudenį juos surijo ar pradangino, visur "kalneliai".

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 02 Vas 2016 07:14

Surašysiu narcizų atsparumo zonas, gal bus aiškiau, kur ką sodinti pagal jautrumą. Tręšti siūlo 3 k. metuose trąšom 4-10-6.

3-7 zonos
Trumpet - vamzdiniai - ypač gerai natūral., ilgai žydi, sodinti saulėj ar pusiau pavėsy. Vamzdelis tokio pat ilgio kaip žiedlapiai arba ilgesni.

Large Cupped - plačiakarūniniai - atsparūs visiems orams (vėjui ir kt.). Vamzdelis ilgas, bet trumpesnis už žiedl.

Pink Large Cupped - rausvi plačiakar. - tinka vėsiam klimatui. NB! Visus rausvus reikia sodinti netiesioginėj saulėj, kur šakos filtruotų saulės šv., kad išryškėtų rausva sp., kitaip saulė ją išblukina.

3-8 zonos
Small Cupped - trumpakarūniniai - karūnėlė 1/3 žiedlapių ilgio.

Double - pilnaviduriai - sodinti nuo vėjo apsaugotoj vietoj. Vėlesnio žydėjimo.

Cyclamineus - ciklameniniai - l.atsparūs, pražysta vieni anksčiausių, tankiau susodinti, labai tinka pražydinimui.

Poeticus - poetiniai - iš vėliau žydinčių.

4-8 zonos
Miniature Trumpet - miniat.vamzdiniai - alpinariumams, pražydinimui.

Triandrus - trikuokiai - galima pusiau pavėsy, iš vėliau žydinčių.

Species miniature - miniat.rūšiniai, visi tinka pražydinimui išsk. N.bulbodocium.

Split-Cup arba Split-Corona - skeltakarūniai.

5-9 zonos
Jonquilla - žonkiliniai - vėlai žydintys, lietuviai rašo, kad "lauke nežiemoja".

Tazetta - l.tinka pražydinimui, lauke mūsų klimate galbūt peržiemotų pridengti.

Yra dar toks laukinis narcizas - Narcissum pseudonarcissum - natūraliai auga Britų salose, žinoma, puikiai natūralizuojasi, pardavimui auginami specialiai, atsp.zona 4.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 02 Vas 2016 20:30

Narcizai dvigubai (!!!) pigesni negu fluwelyje:

1. olandų -
http://bulbi.nl/nl/lentebloeiers/narcis ... 565%2C1578" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Pristatymo mok. €20 neprikl.nuo svorio, bet (!!!) mažas asortimentas. Svogūninių katalogas pasirodys vasario gale, bet ir dabar galima pasižiūrėti kainas augalo aprašyme (reikia atsidaryti augalą)

2. anglų -
http://www.clare-bulbs.co.uk/roman%20ca ... e-list.htm" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Pasirinkimas labai platus. Svogūnėliai angliški ir olandiški.Tik neaiškus pristatymo mokestis, nes pasakys, kai bus aiškus užsakymo svoris.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 03 Vas 2016 08:05

O tie poetiniai, suprantu, kad gan lepūs pas mus, jei anksčiau daug kas iš bobučių turėjo, o laikui bėgant vis labiau jie nyksta iš akiračio. Ar ne? :?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 08:21

Poetiniai gali augti nuo 3 zonos. Tą jie Lietuvoj ir įrodė.

Nežinau, kodėl zonas taip rašo - 3-8, gal 9-oj jau neaugtų. Esu skaičiusi, kad JAV pietuose ne visas rožių veisles gali auginti, nes joms per karšta. Žiūrėkime į mažiausią nurodytų zonų skaičių.

Pvz. Dausos minėtas gražutis Minnow priklauso tazetų grupei - 5 zona. Tokius žiemai gal ir dengti reikėtų arba sodinti vazone ir žiemai įsinešti. Tazetos gr. narcizai l.tinka pražydinimui kambaryje.
Paskutinį kartą redagavo Gema 03 Vas 2016 09:10, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 08:39

Jūratė rašė:O tie poetiniai, suprantu, kad gan lepūs pas mus, jei anksčiau daug kas iš bobučių turėjo, o laikui bėgant vis labiau jie nyksta iš akiračio. Ar ne? :?
Ko gero šie narcizai išnyko kartu su bobutėmis |(
Jeigu maniškiai šiemet paržys, iškasiu kai lapai nudžius ir pasodinsiu tinkamai.
Gema, labai didelį darbą nudirbot, ačiū :* . Net nežinojau, kad narcizus reikia tręšti 3 kartus - niekad nei karto nesu tręšusi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 08:42

Ir ko nepadarai užsidegęs! :$

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 03 Vas 2016 08:54

Aha, ir aš niekad narcizų netręšiu, nebent nuo rožių patys nugriebia (xixi) Kažkodėl man pasirodė, kad narcizams labiau patinka būti rečiau persodinamiems. Po persodinimo pas mane jie dažniausiai kurį laiką nežydi. Nemažą mano narcizų dalį kasmet pradangina kurmiai - randu arba į paviršių iškeltus, arba prasmegusius pusmetrio gylyje.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 03 Vas 2016 09:48

Tai kuriuos planuojate užsakinėti?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 03 Vas 2016 10:32

Aš tai nieko neplanuoju, užteks man jau turimų narcizų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 10:42

Regina rašė: Kažkodėl man pasirodė, kad narcizams labiau patinka būti rečiau persodinamiems. Po persodinimo pas mane jie dažniausiai kurį laiką nežydi. Nemažą mano narcizų dalį kasmet pradangina kurmiai - randu arba į paviršių iškeltus, arba prasmegusius pusmetrio gylyje.
Regina, o tu taip gyliai kapstai :? Jeigu nesodinu rožių ar šiaip ko nors, niekad nerasčiau nieko pusmetrio gylyje.
Maniškiams gal ir patiktų būti persodintiems, nes kai pasodinau prieš, net neatsimenu kiek metų, taip ir yra. Lapukų gal ir tankiau būna, bet žiedų - ką aš žinau :?
Radau 2013 metų fotkę :) Niekas nepasikeitė ir praeitais metais.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 03 Vas 2016 10:55

Na, pusmetrį pasakiau, kad efektingiau atrodytų (xixi) O kapstau gilokai - aš juk rožes raviu tiesiog su lopeta perkasdama žemę :D Labai giliai narcizus radau kasdama duobes naujoms rožėms. Kai kasu, tai jau būnu užmiršus, kad toje vietoje kažkas augo, kasu drąsiai ir dažnai sukapoju svogūnus :( Taip pat ir lelijų. Kad taip nenutiktų, tai apsmaigstau pagaliukais, bet prapuola ir pagaliukai.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 11:49

3-čios zonos narcizų galima neliesti mažiausiai 7 m. ir daugiau, jiems taip dar geriau. Kad jiems ankštoka matosi iš suprastėjusio žydėjimo, tada jau reikia kažką galvoti. Su jautresniais, žinoma, kitaip.

Yra internete lietuviška knyga apie narcizus pdf formate, galite persirašyti. Aš per telefoną kol kas pasižiūrėti negaliu.

O tulpių netręšiat, jei auga ne prie rožių?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 03 Vas 2016 12:09

Aš nieko, apart rožių, netręšiu. Nei svogūninių, nei daugiamečių. Gal kokią kruopa ir nubyra kai tręšiu rožes, bet specialiai to nedarau.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 12:19

Mano tulpės auga atskirai nuo rožių. Pirmą kartą tręšiu vos tik nutirpsta sniegas ar baigiasi šalčiai, paskui kai nužydi. Trečią kartą neiškastas rudenį.

Narcizų dar turiu l.mažai, tad kol kas atskirai jie.s dėmesio neskyriau.

Internete yra apie tai lietuviškai, tik neskaitykit paviršutiniškų str.

Dausa su Lelijėle daugiau apie tai parašytų, bet Lelijėlė dabar užsiėmusi su išsiritusiais coliukais putpeliukais.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 12:43

Jūratė rašė:Tai kuriuos planuojate užsakinėti?
Kuriuos ar kurios?

Aš užsisakysiu nemažai, "patvoriams, pakelėms ir pakrūmėms":) Vieną kitą jautresnę. Man užtektų ir bulbi.nl asortimento. Jei kas norėsite įvairiau, galima iš clare-bulbs - čia užklausiau apie siuntimo išlaidas ir ar turi Paypal, nes nenurodyta.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Vas 2016 13:08

Apie priežiūrą viskas surašyta šitoj nepamainomoj enciklopedijoj -http://www.sena.lt/main/catalogItem?cat ... a&id=50469

Bet mūsų forumo praktikų patarimai irgi nemažiau vertingi!

Skelbti atsakymą

Grįžti į