Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 28 Gru 2016 12:12

Ačiū, Gema, labai gražu (flower) Jau galvoju, kad per mažai rudenį pasisodinau tulpių, krokų ir narcizų! (xixi)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 28 Gru 2016 14:04

Mokykloje susirašinėjau su berniuku iš Turkmėnijos. Net ir dabar atsimenu, nes labai nustebau, kai pavasarį parašė, kad buvo senelį kalnuose, ir dabar ten visur žydi tulpės. Turkmėnijoje auga 16 rūšių laukinių tulpių.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 28 Gru 2016 14:47

Oi, kaip nuostabu, Virginija! Mano didžiausia svajonė - pamatyti svogūninius natūraliose buveinėse!

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 28 Gru 2016 15:24

Fesibuke viena lietuvė, gyvenanti Gruzijoje, įdėjo, mano rodos, Minetės nuotrauką - ji ten dabar žydi, tik kad užsnigta. Gaila, neberandu tos nuotraukos, įdėčiau.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 28 Gru 2016 17:37

Gema rašė:Oi, kaip nuostabu, Virginija! Mano didžiausia svajonė - pamatyti svogūninius natūraliose buveinėse!
Kipre mačiau daugybę svogūninių augalų, lapai kyšo net iš uolų ar ant kelio, bet pavasarį niekad ten nebuvau, tai nežinau, kaip tada atrodo. Lapai dažniausiai panašūs į narcizų. Buvau parsivežusi sėklų, bet taip ir nepasėjau, Elena sėjo, bet gal nesudygo, dabar neatsimenu.
Taigi, galima svajonę įgyvendinti :) .

Paveikslėlis
Gema rašė:Fesibuke viena lietuvė, gyvenanti Gruzijoje, įdėjo, mano rodos, Minetės nuotrauką - ji ten dabar žydi, tik kad užsnigta. Gaila, neberandu tos nuotraukos, įdėčiau.
Gruzijoje buvau rugsėjį, mačiau daug gražių augalų, bet rožių mažai, o ir tos visai neįspūdingos.
Rožės Tbilisisyje (aišku, fotografavau ne rožes :) ) Paveikslėlis.

O čia kalnuose -
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Gru 2016 18:25

Man teko sovietmečiu būti vasarą Šiaurės Kaukaze, Dombajuje. Jau net nepamenu koks mėnuo buvo, bet kalnuose žydėjo begalė krokų. Vaizdas buvo iš tiesų nuostabus <3 Grįžusi namo aš prisisodinau visą savo pievą krokų. Žydėjo gal du sezonus tikrai gražiai, vėliau jie nunyko. Matomai žolė ar pelės juos nugalėjo. Jų žydėjimas baigdavosi, kai reikėdavo jau pjauti pavasarinę žolę.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 28 Gru 2016 19:05

Vaje, kiek jūs daug visko matėte! Mokykloje irgi daug susirašinėdavau (tada buvo tokia mada), taip pat ir su armėne. Bet buvau kvaila ir dar nieko neišmaniau apie gamtą, augalus,tai nieko ir nepklausiau. Kad dabar ją susiradus, arba tą berniuką iš Turkmėnijos! :

DaliaRaimonda, reikėjo žolę pjauti, kai lapeliai nudžiūdavo, nes iš lapelių kaip ir narcizai, tulpės ar lelijos, svogūnėliai prisikaupdavo maisto atsargų. Nupjovus nenudžiūvusius lapelius svogūnėliai mirtinai nusibadauja.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Gru 2016 07:57

Žinau, kad visiems svogūniniams augalams labau svarbūs lapai, bet nepaliksi visos dekoratyvinės pievutės nepjautos, kol lapai nudžius. Iš tikro krokų lapai likdavo pievoje, nes jie žemesni ir daugiau nusvirę, nei pats žiedas. Gaila, kad dabar dėl šunų negaliu vėl susisodinti pievutėje krokų. Labai daug kamanių ir bičių prie jų lankosi, o šunys laksto po pievą ir užlips, praris ar dėl sportinio intereso gaudys. Į gėlynus mažiau leda, tai tik ten krokai ir kitos svogūninės gėlės žydi.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 30 Gru 2016 09:02

Įdėtas naujausias Kok an herko albumas apie rudenį (!) žydinčius narcizus ir kt. svogūninius Andalūzijoje (Autumn Flowers of Andalucia). Narcizai yra viridiflora - žalieji!


https://www.facebook.com/kok.vanherk/photos/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 22 Bal 2017 18:34

Įtariu, kad pats užsisėjo dekoratyvinis česnakas Mount Everest, nes netoli jo sudygęs miškelis žalių daigelių. Paragavau - skonis kaip svogūnėlio. Neįsivaizduoju ką su tuo miškeliu daryti - palikti ramybėj ir žiūrėti kas gausis ar išretinti, ar perkelti į vazonėlius ? |( Gal kas turite patirties su tais česnakų sėjinukais? Iš tokių daigelių žiedų turbūt teks laukti kelis metus ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 24 Bal 2017 04:58

Taip dažnai būna - pas mane daug sėjinukų. Kaip nori taip ir daryk - gali palikti ramybėje (po žiemos jų sumažės) arba iškasti ir išmesti, arba, kai nudžius lapeliai, iškasti - rudeniop pasodinti. Dabar iškasus ir pasodinus į vazonus - mirtis garantuota :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 24 Bal 2017 06:33

Ačiū, Loreta :* Kol kas tada nejudinsiu.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 24 Bal 2017 06:35

O kelių reikia metų, kad jie žiedus parodytų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 24 Bal 2017 06:40

Maždaug keturių. Tiesa, dar priklauso nuo veislės. Veislių nežinau, bet grubiai: violetiniai pražysta vėliau, balti - anksčiau.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 08 Geg 2017 19:43

Norėčiau pasiteirauti ar jau pas ką nors pražydo narcizai Mount Hood iš rudeninio gavimo?
Pas mane pražydo vieni su gelsvesniu, kiti su šviesesniu viduriuku, bet čia man regis tikrai ne Mount Hood
Paveikslėlis Paveikslėlis
Gal labiau panašu į Ice Follies, nors tokių neturėjau ir nepirkau.
Narcizai gėlyne atsiskleidė pilnu grožiu, o pievoje jiems akivaizdžiai sunkiau.
Thalia žiedų dar nemačiau. Tulpės galvas iškėlusios laukia šilumos. Labai ilgai džiugino krokai, snieguolės. Ir net nesitikėjau tokio blanda plukių grožio - žiedai labai gražūs, dideli ir jau ilgokai žydi. Jei įsigyvens ir prasiplės - turėtų būti gražus kilimas
Paveikslėlis Paveikslėlis
Gaila, kad žydrosios blanda plukės visai netoliese, lygiai tokiose pačiose sąlygose, bet tik kur ne kur išlindo, gal dar pasirodys :$

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 09 Geg 2017 05:02

Man irgi vakar prasiskleidė ne Mount Hood, o su trumpu kreminiu vamzdeliu. Reikės jų kataloge pasižirūėti kas tai. Aš užsisakinėsiu dar, tai ta proga ir parašysiu.

Tos plukės būtinai užsisakysiu! Jau ir pernai norėjau, nenumanydama, kad tokia graži. Ir pas tave, Esmiralda, labai graži vieta pakrūmėj, kaip tik joms!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 09 Geg 2017 05:56

Labai norėčiau tikrojo Mount Hood :$
Įdomu, ar bulbi.nl priims pretenziją, ar atsakys, kad 'nieko tokio, juk ir tie gražūs' (xixi) (kaip vienas rožių augintojas ;) )
O norėjosi šalia Dutch Master balto su tokiu pat ilgu vamzdeliu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 09 Geg 2017 06:38

Nuostabios plukės <3 (flower) Ir aš tokių norėsiu, jei bus užsakymas :)
O narcizai - taip, ir šitie labai gražūs :) <3

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 09 Geg 2017 09:25

Esmiralda, labai gražu - ir plukės ir narcizai <3
Į tas plukes seniai Maximoj dėmesį atkreipiau, bet vis patingiu pasidomėti, kaip jos pas mus auga?
Pas mane irgi tokie patys narcizai, tik Johan Strauss visi kaip vienas.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Aistė » 09 Geg 2017 10:22

Kokios gražios plukės <3 <3

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 09 Geg 2017 11:04

Pažiūrėjau tame puslapyje, dabar žymiai mažesnis asortimentas nei buvo pernai. Mount Hood net neturi. Ir daugelio kitų kur pernai užsakėm dabar nėra Pre-sale.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 09 Geg 2017 14:07

Mount Hood sąraše tai yra, o kaip žinoti, ką turi, ko ne?
Mano dar ne visi pirktiniai pražydo, o kai kurie akivaizdžiai ne tie, kuriuos pirkau...
Paveikslėlis Paveikslėlis
image uploader
Matosi net pagaliukas su pavadinimu, pirkau kaip Orangery, o pražydo nežinia kas... Gražūs jie man, tikrai (yes) , bet turėjo būti ne tie |(

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 09 Geg 2017 16:15

Bet labai gražūs (flower) (flower) (flower)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 09 Geg 2017 17:00

Rinkite nuotraukas, paskui man atsiųsite, rašysime dar vieną raštą :B

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 10 Geg 2017 06:17

Bandau suprasti, kodėl pivoje išlindo ne visi narcizai arba kai kurie be žiedų. Pvz, Ice Follies išindo 100 poroc., bet daug be žiedų. Man regis, problema ta, kad sodinau "salomis" ir užklojau per storu grubios, laukinės pievos velėnos sluoksniu. Kitą kartą sodinsiu kuokštais, užbersiu žemėmis ir uždengsiu gabalėliu velėnos - nebebus ant narcizų sunkaus "dangčio".

Kaip į pievą sodinote kitos?

Skelbti atsakymą

Grįžti į