Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rasa » 27 Rgs 2013 10:39

Taip, tinklapis pas jį angliškas, ir matyt, taip yra todėl, kad kai kurie smulkiasvogūniai užsienyje yra itin brangūs (pvz. Corydalis), lietuviškos kainos gerokai skiriasi.
Tad man visai nesunku kasmet paprašyti naujo katalogo, o ir pasirinkimas yra gerokai didesnis, ypač tulpių.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rita » 27 Rgs 2013 12:54

Dambrausko tulpės labai geros,man jos labai patiko, yra daugybė labai gražių,šįmet nieko neužsisakinėjau,bet man atrodo,kad pas jį augalus rudeniniam sodinimui reikia užsisakyti iki rugpjūčio 15 dienos,nežinau,gal ir vėliau priima, nebandžiau.
Parduotuvėmis nusivyliau,anksčiau visada būdavo geros,bet paskutinius porą metų buvo net taip,kad kaikurios veislės po keletą svogūnėlių pokelyje visai nepražydo,pasitaikė išsigimusių,susirietusių,žodžiu prastų,nors aš perku tik kokybiškus svogūnėlius .
Krepšeliuose sodinu nuo tada,kai tik jie atsirado,dabar jau net neįsivaizduoju kitaip,man labai patinka,viską darau,kaip rašė Regina,puikumėlis,svogūnėliai subręsta,kitais metais sodinu ir jokių problemų.Iškelti su žemėm it palikti subręsti gal dar būtų geriau,niekada nebandžiau.Ir dar,tai puikiausias būdas nesumaišyti :kai išdžiūna,ar ,kai atsimeni vidury vasaros ,kad turi krepšelius su tulpėmis,pamęstus po kokiais krūmais,imi krepšelį,nutrauki lapus,išpurtai,nuvalai ir jau švarius svogūnėlius dedi atgal į tą patį krepšelį,neši į "džiovyklą" ir laukia rudens,aš visada įmetu poperėlį su pavadinimu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 27 Rgs 2013 13:01

Įdomu kiek krepšelių galima sumesti po krūmais? Atsiprašau už sarkazmą, bet sunkiai įsivaizduoju 50 ar dar daugiau krepšelių po krūmais. Nors sutinku, labai patogu iškasti ir veislės nesusimaišo, bet nėra patogu sodinti, tarkim, eilėmis - išeina tik debesėliais ar saulutėmis. Ir prikaišioti tarp jau augančių augalų sunkoka - reikia kapoti jų šaknis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 27 Rgs 2013 13:34

Na taip, Loreta, yra privalumų, yra trūkumų. Dėl sodinimo, tai kiek svogūnėlių dedate į vieną krepšelį (suprantu, kad tai priklauso nuo dydžio, bet bent apytikriai)?

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 27 Rgs 2013 13:41

Tikrai nežinojau apie tokį tulpių sodinimo būdą,ale kur jūs tuos maišelius perkat?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rita » 27 Rgs 2013 14:02

(xixi) (xixi) (xixi) Loreta,pagal Jurgį ir kepurė,pas mane,aišku ir krepšelių nedaugiau 15 ir visiškai nesunku rasti krūmų ir tokių vietų,kad baisu ir koją pastatyti ir aišku galima sodinti tik salelėmis ir tas man patinka ir tinka (xixi) ,norėčiau lysvių,bet tai tik norai,žinoma,kad viskas pas kiekvieną pagal galimybes :)
Aš visada perku kuo didesnius ir gylesnius krepšelius,gražiau atrodo,kai žydi .Į krepšelį sodinu maždaug po 10 svogūnėlių,tiesa,visada į dugną įdedu gabalėlį juodos agroplėvelės/nebyra žemė,kai neši sodinti ar į krūmus/ (xixi) .Mažesnius krepšelius naudoju smulkioms svogūninėms gėlytėms.
Tų krepšelių yra visose sėklų parduotuvėse,dabar beveik visuose prekybos centruose,kur tik pardavinėja svogūnėlius,tokie neaukšti žali su kiaurymėmis indai,panašūs į žemą platų vazoną ,senukuose padėti prie sėklų stendo.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgs 2013 14:13

Būna visose sodo reikmenų parduotuvėse.
Seniai taip sodinu ir mano mažam plotui tik taip ir įmanoma. Tik iškastus nesukraunu po obelim ar krūmu, nes slaptų tuščių tokių vietų neturiu, o nešu į ,,garažą". Dedu į dėžes obuoliams, tokie bokštai užima mažesnį plotą.
Prekybos centruose beveik nebeperku, nes retai kada atitikdavo. Staigmenos kartais gal ir smagu, bet, kai tikiesi skirtingų naujų narcizų, o sužydi visi vienodi ir jau turėti, tai nebesinori pirkti.
Nedaug ką pirkau Schetelig'e, bet tulpės atitiko. Tik ten daugiau mandros naujienos. Baltų šiandien mačiau tik 'Calgary' ir kažkokias pilnavidures. Dabar 30 proc. nuolaida svogūniniams augalams.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 27 Rgs 2013 14:20

Ačiū,įsivaizdavau,kad tai kažkokie maišiukai :D

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 27 Rgs 2013 14:31

Rūta rašė:Neapsisprendžiu, iš kur ieškoti tulpių (noriu baltų). Specializuotų augintojų brangios, iš prekybcentrių gal nepatikimos... |( Eugenijaus Dambrausko svetainėj baltų vos kelios, dar paprašiau katalogo, gal ten bus daugiau. Iš kur jūs įsigyjat tulpių? :)
Labai kokybiškais svogūnėliais prekiaudavo kažkokia firma(nepamenu jos pavadinimo) Ąžuolyne Kaune kur yra nuo seno likę šiltnamiai , įvažiavimas is Vydūno al..Gal reikės pažiūrėt kas ten vyksta kitą savaitę.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 27 Rgs 2013 16:49

Ąžuolyne prie palapinės jau nieks nebevyksta, baigia užželti. Vadinosi ,,Eurogėlės". Šiandien net jų puslapio neatidaro.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Arijana » 30 Rgs 2013 17:58

Dausa rašė:Ąžuolyne prie palapinės jau nieks nebevyksta, baigia užželti. Vadinosi ,,Eurogėlės". Šiandien net jų puslapio neatidaro.
Važiavau pro šalį,užsukau- nustebau ir nuliūdau, užžėlę, nebegyva. ;(

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 04 Sau 2014 15:01

Nors kanos auga iš šakniastiebių, bet jas priskiria prie svogūninių.
Savo žemaūges jau pradėjau sodinti į vazonus, nes jų šakniastiebiai smulkūs ir dažnai iškasti neatlaiko ilgos žiemos. Jų ramybės laikotarpis daug trumpesnis, nei aukštųjų stambialapių, beveik nežydinčiųjų. Aišku, baisiai nepatogu apsikrauti vazonais, kai tos vietos trūksta. Ir temperatūros ne bet kokios reikia - kambaryje šilta, garaže šalta. Geriausia būtų apie +10, kad dar nedygtų, bet ir nepūtų. Galima ir į nelabai didelius vazonus sodinti, jei vėliau perkelsim į gruntą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 15 Lie 2014 18:31

Labai gražūs česnakai, tik foto niekaip nepavyksta :( . Įtariu, kad čia dar ne visiškas grožis. Žiedų laukiau du metus, pražydo tik trečią vasarą.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 15 Lie 2014 18:48

Oho, koks gražumas <3 Galėtų daugiau ir neišsiskleisti - jau ir dabar labai gražūs :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 07 Spa 2014 12:40

Va, kokią savo svajonių vyriškio nuotrauką aptikau:
https://picasaweb.google.com/1040936607 ... 0912239906
Dabar reiks paieškoti kilmės. O gal kas žino?

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė lelijele » 09 Spa 2014 09:06

Dausa rašė:Va, kokią savo svajonių vyriškio nuotrauką aptikau:
https://picasaweb.google.com/1040936607 ... 0912239906
Dabar reiks paieškoti kilmės. O gal kas žino?
Puikumėlis! Tokį būtinai reikia augint.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 16 Spa 2014 18:43

Norėčiau paklausti,ar tik tulpes sodinate krepšeliuose ar ir narcizams šis būdas tinka ?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Virginija » 16 Spa 2014 20:34

Narcizai gali augti vienoje vietoje daug metų, tai krepšeliai jiems tikrai nereikalingi.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Dausa » 17 Spa 2014 08:07

Sodinu į indus visas svogūnines, išskyrus margutes ir aukštus česnakus. Pas mus sunki žemė, tai lietingą vasarą supūva svogūnėliai.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 17 Spa 2014 13:50

Tai ir aš krepšeliuose pasodinsiu :) . Turiu maišiuką narcizų ,o vietos kur galėtų daug metų augti neesu numačiusi.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 20 Spa 2014 10:57

Kaip suprantu, narcizai sulig kiekvienais metais stiprėja, kerojasi, tad po metų juos išlupusi vėl tarsi iš naujo sodinsit, nusitęs tas laikas, kai jie turėtų parodyti visą savo grožį, o pirmais metais po pasodinimo vis tiek viso gražiausio grožio gali nebūti. Skaičiau, kad jie lepesni už tulpes, pirmais metais po pasodinimo reikia stropiai mulčiuoti. Dar skaičiau, kad reikia giliai žemę išdirbti, nes šaknys giliai skverbiasi, ir daugumai parinkti saulėtą, vėjų neužpučiamą vietą, tik trikiuokiai narcizai gali augti ir daugiau pavėsyje. Ir dar sako, kad juos reikia sodinti kiek anksčiau, rugsėjo mėn., nors aš pati juos sodinau ir šias išeigines, ir praėjusias.
Kol kas mano žinios apie narcizus daugiau teorinės. Būtų smagu, kad kas papildytų praktinėmis žiniomis :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rita » 20 Spa 2014 20:09

Kadangi labai myliu narcizus,todėl jų sodinu gana daug,niekada nepraeinu pro pilnavidūrius baltus , vos gelsvus,vos kreminius ir senoviškus baltus papraščiausius nepilnavidūrius :) Nors ir žinau,kad tokių turiu,galvoju,o gal išnyko |(
Tai va,kai nusiperku,tai ir kišu,kur tik vietą randu,nors galiu pasakyti,kad pas mane patys gražiausi auga vakarinėje pusėje,nors ir pietinėje neblogai,bet visiems narcizams,jacintams ir lelijoms geriausiai patinka vakarinė pusė,kaip beje ir rožės "nebrokija" vakarinės pusės,šiuo metu daugiausia žydinčios ir nuo žiedų linkstančios rožės Summer memmory auga vakarinėje pusėje.Žodžiu nieko ypatingo narcizams nereikia,pasodinai ir užmiršai,lauki pavasario :) Kiekvienais metais rudenį prieš užšalant ,ištuštinu kompostines ir apipilu visus augalus,narcizus taip pat :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 21 Spa 2014 07:10

Ačiū, Rita, už išsamų paaiškinimą (flower) Nuraminot, kad jokių ypatingų sąlygų jiems nerekia :) Aš, galima sakyti, ką tik atradau narcizus, bet ir pamilau iškart. O pas mus šiuo metu sodyboje auga tik baigiantys išnykti poetiniai narcizai vejoje, beveik darže. Neskaičiuojant tų, kuriuos šį rudenį pasodinom.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2014 08:05

Kol kas dar neatradau gražesnių narcizų už poetinius, jau nekalbant apie jų nuostabų kvapą.

Alinda
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 10 Geg 2013 11:47

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Alinda » 21 Spa 2014 09:39

Su narcizais viskas kaip ir aišku <3 . Dabar eilėj laukia žydrės. Ir kilo mintis,ar po žydėjimo jų lapeliai visai nunyksta ar lieka ? Esu numačiusi apsodinti nemažą plotelį ,tai galvoju kaip čia bus, kai peržydės |( . Jei viskas nunyks ,tai ką čia dar iš karto pasodinus? Negerai bus knisti pavasarį...

Skelbti atsakymą

Grįžti į