Svogūniniai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 03 Geg 2018 12:06

Mūsiškiai tai natūraliai lapus džiovinasi, nepjaunam tiesiog tų plotų. Tik vaizdą reikia pakentėti – ne tiek nurudusių lapų, kiek peraugusios ir išgulusios žolės :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 03 Geg 2018 12:44

Tos žolynų salelės - labai gražu, tarsi Pieto Oudolfo elementai savo sode. Išgula neiškart ir ne visa, tik po audros antroje vasaros pusėje, jeigu poaukštė. Vieną pievą priešais namą šienauju beveik rudenį, o per ją ir ąplink ją apipjaunu žolę: žali takai tarp vešlių ruduojančių žolynų - nėra gražiau! Jeigu daug vietos nėra, galima svogūninius sodinti arčiau medžio kamienų ar sklypo pakraščiuose, kur nepjauta žolė netrukdys. Viskas priklauso nuo mūsų estetikos suvokimo. Kas galėjo kada nors pagalvoti, kad žolynais grožėsimės ne tik laukuose, bet ir vidury savo sodo/sodelio! Gerai, kad princas Charlzas ir Pietas Oudolfas taip sugalvojo!

Taip kad būkime atvirti naujoms idėjoms, naujoviškam grožio supratimui, palikime kieme/sode truputį natūralumo, neskuskime iki iki... Atsipalaiduokime :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 04 Geg 2018 14:31

Taip, estetikos supratimas skiriasi ir amžiams bėgant – anksčiau jis buvo kur kas natūralesnis, be jokių „išskutimų“. Gabrielė Giunterytė-Puzinienė, gimusi 1815 m., savo atsiminimuose rašo apie dėdės sode labai prižiūrimą veją, kurią pjaudavo NET du kartus metuose. :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 04 Geg 2018 15:43

Nuostabu!!! (xixi) (xixi) (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 05 Geg 2018 07:19

Mes turime žolės labai daug. Vienus plotelius pjaunam dažniau. Kitur žolė menkesnė, galim pradėti šienauti vėliau - ten prisodinau krokų, nes jie nunyksta greičiau nei narcizai. O vieną vietą paskyriau ir narcizams. Užpernai sodinti pievoje narcizai šiemet tikrai gražiai ir visi sąžiningai žydi. Bus matyti su metais jie pradės nykti ar kaip tik daugintis.
Rudenį tikrai dar norėsiu sodinti svogūninių gėlyčių :$
Turime ir visai nešienaujamų plotų - nedžiugina jie manęs (xixi) Visgi tos laukinės pievos manau kad reikalauja taip pat priežiūros ir kruopštaus paruošimo. Turbūt ir nuo dirvožemio priklauso.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 05 Geg 2018 20:36

Esmiralda, jau geriau lavink akį toms pievoms - bus pigiau! :D (xixi) :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 07 Geg 2018 08:09

Pas mane, kaip ir pas Esmiraldą, aplink pilna laukinių pievų ir jokio grožio aš ten nematau. Dar vasaros pradžioj, kol būna žydinčių gėlių, viskas gerai, o paskui tik šabakštynas. Todėl savo sode šito aš tikrai nenoriu. Aš taip pat galvoju, kad norint turėti įspūdingas "laukines" pievas, reikia labai, labai padirbėti - ir fiziškai, ir pasukti galvą, ką su kuo ir kaip sodinti.
Beje, visai nenorom teks paklausyti Gemos ir nešienauti - sulūžo dvi žoliapjovės ir sugedo traktoriukas :D :D :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 07 Geg 2018 09:00

Man ir rudenom būna gaila pjauti, nes vakaro ar ryto saulė taip gražiai jas apšviečia. Vienžo, rožininkės ir rožininkai, lavinkitės, treniruokitės (xixi) :D ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 07 Geg 2018 09:08

Aš jau per sena, grožio supratimas sustabarėjęs, kita kryptimi nepavyks išlavinti :D :D :D

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 07 Geg 2018 09:22

Manau, čia skonio ir landšafto tvarkymo sumanymo reikalas :)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 10:03

Jei pas mane būtų tokia pieva, kokią aš svajonėse įsivaizduoju - tikrai nepjaučiau. Bet gamtoj viskas labai greitai keičiasi. Labai mėgdavau nuvažiuoti į vieną fantastišką pievą, birželį ji raudonuodavo žemuogėmis, vėliau visa kvepėdavo čiobreliais, buvo pilna gražiausių laukinių gėlyčių. Bet praėjo keli metai ji tapo nepraeinamais bruzgynais, apaugo avietėm, gervuogėm, visokiausiais stagarais. Mano nešienaujami plotai irgi neįžengiami piktžolynai su siaubingo dydžio arkliarūgštynėm (mad) Tik vienas plotelis apaugęs gauromečiu, tai vyras juo norėtų viską apsodinti (xixi)
Manau, kad tokios pievos grožis priklauso nuo dirvožemio ir apylinkių augmenijos.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 07 Geg 2018 10:33

Esmiralda, tokias pievas reikia bent kartą metuose nušienauti arba nuganyti, kad neitų miškas ir neapaugtų karklais - tam ir moka išmokas žemės savininkams. Arkliarūgščių sumažėtų, jeigu nukiprtum žiedynus, kol pieva dar įžengiama ir kol nesusiformavo sėklos.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 10:44

Bandysiu prikalbinti vyrą su trimeriu bent kartą metuose prasieiti (angel)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 17:07

Dalia Raimonda nieko neberašo apie svogūnines, turbūt džiaugiasi savo narcizais pievoje :$ Kurie patys mylimiausi?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 07 Geg 2018 17:21

Esmiralda, o tu ar sodinai užpernai narcizus Hawera? Kažkas sodino. Aš jais pernai taip džiaugiausi, jie taip beprotiškai ilgai žydėjo, labai taip beprotiškai ilgai nedžiuvo, iki rudens, kad ėmiau ir dar žalius nupjoviau, impulso pagauta. Iki šiol nepasirodo nė vienas lapelis. Jie, regis, buvo vėlyvesni? Bet man atrodo, kad maniškiai žuvo. Nepasirodo nė vienas lapelis!

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 20:31

Ne, aš jų nepirkau. Pažiūrėjau į tą užsakymą, kad tik Gemai 25 vnt važiavo.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 07 Geg 2018 20:50

Beje, užpernykštes tulpes Purple Dream ir White Trumphator vasarą iškasiau ir rudenį vėl pasodinau. Šiemet vėl puikiai žydi. O vienoj vietoj palikau. Tai šitos labai prastai atrodo, menkutės, jų pamažėjo, vėliau pradėjo žydėti, vienas žiedas išvis margas, susimiksavo iš tų abiejų veislių į vieną - Purple Trumphator (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė LoretaA » 08 Geg 2018 05:01

Tai greičiau šalink "miksą" iš darželio, nes ir kitos gali "susimiksuoti", t.y. virusuoti :) .

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Esmiralda » 08 Geg 2018 06:13

Loreta, o iškasti jau dabar, neleisti žydėti? Ar žydėdamos gali pakenkti toliau esančioms tulpėms? Nes jos visai atskirame plotelyje prie obelytės, ne bendrame gėlyne. Ir paskui į tą vietą nebesodinti tulpių?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Regina » 08 Geg 2018 06:36

Toliau augančios gal nepakenks kitoms, nes ligą platina amarai. Jie toli nenukeliauja :) Savaitgalį bandžiau keturias tokias dryžuotas išrauti - dvi pavyko, o kitos dvi nutrūko palei žemę. Rodos, taip giliai nesodinau :? Augo bendrose salelėse, tankiai susodintos. Bet tos virusuotos man labai gražios <3

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 08 Geg 2018 07:07

Profesionalės tulpininkės man aiškino, kad jas būtina iškasti, įrankius dezinfekuoti, virusuotų į bendrą kompostą nemesti. Jeigu tame plote tokių daug, sveikas tulpes perkelti į naują vietą, o šitą (svogūnėlius pamirkius lengvame kalio permanganato tirpale, užkrėstą plotą užsėti krapais arba apsodinti serenčiais (tagetėmis), nes jos dezinfekuoja dirvą, porą trejetą metų tulpių čia nesodinti. Panašiai kaip su bulvėmis. Kaip liga pernešama mokslininkai tiksliai nežino. Tai elementarios tulpininkų higienos taisyklės, nes jiems ypač svarbu išsaugoti veislė su jai būdingomis savybėmis.

Mano raudonų tulpių klomboje irgi po truputį iškasu virusuotas, bet visų kol kas neperkeliu, nes raudonų dar labai daug. Pasėju krapų tarp tulpių, kai suauga, labai gražu būna. Bet virusuotas visada iškasu. Jau vien todėl, kad man gadina spalvų derinį.

Bobutės kaime irgi labai grožisi virusuotomis (xixi) Antra vertus, kai kurios tulpių grupės atsirado dėl neva viruso, bet savybės įsitvirtino ir perduodamos iš kartos į kartą. Tai galėjo būti kitoks virusas.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Jūratė » 08 Geg 2018 07:10

Pernai sodinti žydi narcizai Thalia, o užpernai sodintų nėra nei vieno. Pasirodo, mano sąlygom, jie vienmečiai... Taip pat nėra Pipit, taip pat buvo tik vienam pavasariui

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Gema » 08 Geg 2018 08:14

Savo užpernykštes Thalias perkėliau į kitą vietą kartu su žydrėmis. Žydi gražiai. O kaip Esmiraldos Thalijų pievelė?

Ausra
Pranešimai: 52
Užsiregistravo: 09 Spa 2016 23:18

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Ausra » 08 Geg 2018 09:53

Mano rudeninio sodinimo Thalios žydi puikiai, iškasinėti neketinu, tikiuosi nebus vienmetės (xixi)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Svogūniniai augalai

Standartinė Rūta » 08 Geg 2018 10:18

Mūsų 'Tahlia' žydi ir pernykščiai, ir užpernykščiai. Ir labai gražiai pievoj poetiniai narcizai žydi – jų ten dabar apie 250 vnt. Tai jau labiau žymu nei kad tik 100 buvo :) Dar kokie 300, sakom, ir bus gerai. Tik va ką reiks daryti po 4–5 metų, kai reikės iškasinėti ir dalinti... Čia tai galva neišneša, ką reikės daryti :)

Mūsų tulpės „Mount Tacoma“ ir 'Tres Chic' jau antri metai žydi neiškastos. Pirmosios tai atrodo visai be problemų – didelės, o antrosios gal kiek smulkesnės. Bet šiaip kaip neiškastos atrodo gerai. Matyt, tai lemia veislės stiprumas. 'Angelique' gal jau koks 10 metų žydi toj pačioj vietoj – gal smulkesnės, mažesnės, bet žydi, o štai 'China Pink' iš užpernai sodintų 25 vnt. nedaug dabar žydi. Pvz., papūginės tulpės tai išvis tai vienam sezonui – pirmais metais būna didelės, puikios, o jau antrais beveik visai nieko, net iškastos, nes neužsiaugina didelių pakaitinių svogūnėlių. Ateityje mano susidomėjimo horizonte bus tik kuo labiausiai užsirekomendavusios veislės ir jokios naujienos galvos nesusuks :)

Šiaip, matyt, ir agrotechnika labai svarbu, laiku ir tinkamai jas tręšti ir visaip kaip kitaip rūpintis, kaip kad rožėm rūpinamės :) Taigi gal žinot, ar narcizus po žydėjimo reikia patręšti? Kaip su jais elgtis be to, kad negalima lapų kirpti?

Skelbti atsakymą

Grįžti į