Natūrali pieva tarp rožynų

Moderatorius: Rasa

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Tadas » 09 Sau 2012 07:24

http://www.youtube.com/watch?v=zlXwAPtSDvA" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė RožėDD » 09 Sau 2012 19:55

Nuostabiai racionalus mąstymas. Nesistebiu, kodėl visos Anglijos karalienės tiek ilgai gyvena <3
Tai puiki mokomoji medžiaga ne tik kraštovaizdžio architektams, sodininkams, bet ir mūsų ministerijoms.
Ačiū, Tadai. Jūs kaip visuomet į dešimtuką (makeup)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 09:06

Labai geras filmas. Kai mane galutinai užknis žolės pjovimas, užsodinsiu tulpėmis ir narcizais, pribarstysiu kokių nors naturalios pievos žolės sėklų. Tada pirmą kartą pjausiu tik birželio pabaigoje ar liepos pradžioje su tirmeriu - pusę vasaros galėsiu ilsėtis :) Visai rimtai apie tai mąstau :? Tiesiog neracionalu iš dviejų dienų savaitgalio, vieną paskirti žolės pjovimui ;) Kiek žinau ir amarų tada būna žymiai mažiau - jie tolygiai pasiskirsto ant visų augalų.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 10 Sau 2012 09:19

Filmukas labai geras
Bet, Koala, neužmiršk, kad princui daug žmonių dirba :D :D :D Matau, ką reiškia mano vyrams peraugusios žolės pjovimas. O tulpes pelės suės (devil)
Tiesą sakant, pas mane beveik kaip pas princą :D :D :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 09:37

Mano vyrai žolės nepjauna - aš viską darau pati :D Nieko man nereiškia vieną kartą į du ar net daugiau mėnesių nupjauti žolę su trimeriu. Praeitais metais, kai žoliapjovė sugedo - pjoviau visą pievą trimeriu - nematau nieko baisaus :P Su trimeriu galima pjauti ir šlapią žolę, ir kai krapnoja - nereikia laukti kol ji išdžiūsta. Atsikėli penktą ryto ir pjauk :) O tulpes ne visas suės, kai kas ir liks. Kiek liks tiek ir užteks :) Tik kur tą "bedžių" kojinį tulpių sodinimui gauti :? Na aš čia tuoj įsisvajosiu, vakar niekaip negalėjau užmigti - mąsčiau apie tokią pievą ir ne tik :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 09:49

Tiesą sakant, tai ne visą pievą iš karto bandyčiau paversti nešienaujama, o kokią dalį ir žiūrėčiau kaip seksis. Gal visiška nesąmonė gausis - tada galima vėl bus pradėti pjauti :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 10 Sau 2012 09:56

Pabandyk, gal ir gerai bus. Man užtenka nešienaujamų pievų - aplink jų iki soties. Kol vasaros pradžioj auga, žaliuoja, žydi, tai būna labai gražu. Paskui atrodo klaikiai. Bet kai bus jau negražu - tai nušienausi.Tiesa, nešienautose pievose labai mėgsta veistis erkės (devil)
Tulpių laukų norėčiau labai, bet man tą padaryt beviltiška...
...o visa kita turiu - zuikių, stirnų, netgi briedžių, žebenkščių, paukščių visokių, vabalų, kirminų :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 10:06

Pas mane briedžių ir stirnų nėra :( , :) o viso kito taip pat netrūksta ;)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 10 Sau 2012 10:18

Loreta, o ta pieva būtų kaip užpildas tarp rožių, ar atskiras plotas?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 10:23

Atskiras plotas. Pas mane ten keturi netaisyklingi ratai ir dar apie tuos ratus visokie plotai. Tai pabandymui kokį kampą ar vieną iš ratų vidurių :D (juokingai čia išėjo) bandyčiau palikti nepjaunamą.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 10 Sau 2012 10:37

Tai tikrai verta pabandyti... gražus, o ir šiais laikais tai labai madingas dalykas. Tik tulpes ir narcizus siūlyčiau rinktis senesnius, smulkesniai žiedais, jie geriau natūralizuojasi. Ir dar esu pastebėjusi tokį dalyką - koks 'jovalas' bebūtų pievoje, jei šalia eina trumpai nupjautas takas, ar jei ta pieva apipjauta gražiai iš kraštų, tai visuomet atrodo labai tvarkingai
http://4.bp.blogspot.com/_0nUvD-8IUPI/T ... C07243.JPG
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 10:45

Super (yes) (sun) Aš ir daryčiau apipjautą kraštą apie rožyną - kaip gi kitaip ravėti, visa žolė išsitryptų. Ir kur nors nupėdinti reikia takų. Och, kaip norėčiau jau dabar apsodinti, tik teks laukti šių metų rudens, nes lyg ir šalčiai artėja ir tulpių svogūnų jau ko gero nėra pirkti :D . Pas mane yra žemų, ankstyvų tulpių, kurias žiauriai tingiu kaišioti kiekvienais metais - jas ir sumesčiau į tą pievą, jeigu ir nunyks, visai negaila :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Regina » 10 Sau 2012 10:46

Aš labai norėčiau tokios aguonų pievos. Matėm tokią su Nijole iš Loretos važiuodamos. Reikia ten važiuot sėklų pasirinkt :D Mano laukinėj pievoj aguonų kažkodėl nėra...

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 10 Sau 2012 10:55

Regina, tai galima daiktas, kad jos ir neaugs pas tave. Šiaip aguonoms reikia skurdžių smėlingų dirvų.
Geriausias rodiklis, parodantis, kokie laukiniai augalai geriausiai augtų, yra aplinkinės pievos, taigi norint užsiveisti daugiau žydinčių augalų, paprasčiausiai reikia parsinešti iš pievų, ir prikaišioti ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 10:57

PaveikslėlisPaveikslėlis
Štai šią matėt, tik nuotrauka prasta - labai aukštas ISO (daug triukšmų) Och, kokia gudri dabar :B Ir aš kiekvieną kartą grožėdavausi, žydėjo ne trumpiau mėnesio, jeigu ne ilgiau :) Dabar galvoju, kokie ten augalai pievose auga, rugegėlės tai tikrai, o kitų tai ko tai nepamenu apart pienių aišku :D

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rasa » 10 Sau 2012 11:09

Tikrai graži pieva :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Jūratė » 10 Sau 2012 11:13

antra nuotraukai tai kaip paveikslas :) labai gražu (like)

Nijola

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Nijola » 10 Sau 2012 11:30

viskas labai gražu ir geri planai tik parašau atskirti šį pokalbį ir įdėti apie rožes ar kažkur su pvz. pavadinimu
Kaip įrengti naturalią pievą tarp rožynų, arba kažkaip panašiai.

panašias pievas tarp rožių mačiau kažkurioje iš savo knygų, tik tokioje pievoje buvo įkurdintos rūšinės rožės tai yra erškėčiai, krūmai dideli labai gražiai atrodė.
Loreta padaryk naturalią pievą gale savo sklypo, kur aukščiausi tavo rožių krūmai, kur glauca, bet tu geriau pažįsti savo kiemą .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Šiokiadieniai

Standartinė Rūta » 10 Sau 2012 12:12

Nors dar nežiūrėjau Tado filmuko apie princo sodus, daugmaž įsivaizduoju, apie ką kalbat. Tokias nešienaujamas pievas su narcizais ir tulpėm mačiau knygoje apie Gertrūdos Jekyl sodus - ir jau gal koks mėnesis esu užsidegusi šia idėja :) Tik, manau, labai svarbu, kad šalia būtų nušienautas plotelis, kad galėtų išryškėti kontrastas, išryškėtų gėlės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 12:18

Rūta, ten ne filmukas, o ilgas pilnametražinis filmas ir kalba rusiškai, kas bent jau man, žymiai geriau nei angliškai :) Net nesitikėjau, kad jis toks ilgas. Jo žiūrėjimui reikia pasiruošti - prieš tai papietauti (xixi) Prie peržiūros labai tiktų taurė vyno - žiūri nuostabius vaizdus, gurkšnoji vyną ... :P

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Natūrali pieva tarp rožynų

Standartinė Rūta » 10 Sau 2012 12:20

Tai dar nuostabiau, jeigu ilgas filmas!!! <3 Iš anksto dėkui Tadui (flower)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Natūrali pieva tarp rožynų

Standartinė mamaviete » 10 Sau 2012 13:22

Taip, puikus filmukas! Ziurejau, gurksnodama kava (vyno gi negersi viena vidury dienos ;) ). Tikrai- apturejau malonuma! Zinau, kad zydincios pievos kol kas nekursim-perdidele prabanga :) Nes anksciau domejomes tokiu stilium, bet kai mums susake visa technologija... atsisakem tos minties, tuo labiau kad pas mus vyrauja priemolis, rugstesne zeme, tai pacios plinta arkliarugstes, o apie pienes tai isvis- ner ka kalbet, kai aplink laukai geltonuoja.Taip kad dziaugsimes laukines pievos plotu pamiskej - ten ir raskilos, ir busiliukai(taip vietiniai vadina melynus varpelius)ir snapuciai, ir kraujazoles, smilgu begale Tikrai grazu! :)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Natūrali pieva tarp rožynų

Standartinė Dausa » 10 Sau 2012 13:53

Reikia žinoti, ar nepyks kaimynai (žmonės). Pvz. mūsų kaimynę žudo žydinčios pienės.
Tulpės ir narcizai po šlapios vasaros gali išnykti. Užpraeitą lietingą vasarą pas mus supuvo net neužmušamos senovinės raudonosios tulpės. Neiškasinėjamų Darvino hibridinių tulpių nedidelis pasirinkimas.
Gėlių svogūnėlių už pusę kainos dar yra pirkti Schetelig'e, bet labai sudžiūvę. Galima pasirankioti, tik tokios brangenybės netiks laukinei pievai.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Natūrali pieva tarp rožynų

Standartinė Rita » 10 Sau 2012 14:00

Kaip gražiai Jūs čia prisisvajojot. :) Bepigu,kai turi dideles lankas,viską galima pabandyti (dance) ,tikriausiai gautųsi labai gražiai,juolab,kad dabar yra ir iš kur pasižiūrėti.
Man prieš akis iškyla mano gimtųjų Biržų Tiškevičiaus dvaro parkas,kokia ten buvo pieva (flower) Ten nebuvo lauko gėlių pieva,o visa švietė nuo baltų saulyčių,bet jos buvo ne pilnavidurės,kaip dabar daugiausia sodinam,o paprastutės.bet tokios baltos,kaip sniegas ir jų buvo tokia daugybė,toks grožis,neišpasakytas <3 <3 <3 .Aš ten vežiau savo būsimą dar vyrą rodyti,paskui vaikus,dabar ruošiuosi vežti anūkus,tikiuosi,kad dar bus,nors jau labai seniai nebuvau ;( Neturiu,kur pasireikšti,reikia erdvės,labai norėčiau :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Natūrali pieva tarp rožynų

Standartinė LoretaA » 10 Sau 2012 14:08

Šlapia mano sklype nebūna niekada, kažkur tas vanduo nusifiltruoja. Aišku, gali nieko iš to neišeiti, bet vis tik pamėginsiu kokį plotelį, jeigu per žiemą azartas neišblės. Jeigu išblės, galėsiu dar kartą filmą pažiūrėti :) Žinau, kad nebus kaip princo soduose (xixi) , bus kaip bus. Iš tikro, tai labai svajoju nors kiek laiko sutaupyti, nors ... gali būti ir atvirkščiai |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į