Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 25 Kov 2013 19:34

Siauralapių žolynų aprašymai su nuotraukom ir atsparumo zonom pagal abėcėlę:
http://www.kurtbluemel.com/botanical/grasses_p.html

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 17:46

Ryt bus savaitė, kai augaliukai gyvena pas mane. Kai kurie tuoj žydės. Ačiū, Rasa (flower) . Nuostabiai supakuota - nei vienas lapelis nenukentėjo, labai gražūs - kas gavote, galite įvertinti patys :)
Padariau jiems šiltamį: nespėjau vienus nugriauti - kitus statau (xixi). Tikiuosi jų nenušaldė šios nakties šalna.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 15 Bal 2013 17:49

Jei lapai ir apšaltų, šaknys neturėtų nukentėti. Na nebent driokstelėtų -10C (:|
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 15 Bal 2013 17:51

Jeigu tiek prognozuos - važiuosiu gelbėti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 15 Bal 2013 19:38

Labai gražu (flower) O kas tokie priešpaskutinis ir paskutinis?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 16 Bal 2013 05:05

Paupinė usnis (Cirsium rivulare 'Atropurpureum') ir Trigyslis šlamainis (Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee') - man atrodo taip, bent jau priešpaskutinis tai tikrai. Jeigu klystų - Rasa gal pataisys :) Man labai gražūs snapučiai - tie jų ilgi stiebai apaugę pukeliais ir dar neprasiskleidę lapeliai gale <3 .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 16 Bal 2013 06:51

LoretaA rašė:Paupinė usnis (Cirsium rivulare 'Atropurpureum') ir Trigyslis šlamainis (Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee') - man atrodo taip, bent jau priešpaskutinis tai tikrai. Jeigu klystų - Rasa gal pataisys :) Man labai gražūs snapučiai - tie jų ilgi stiebai apaugę pukeliais ir dar neprasiskleidę lapeliai gale <3 .
O aš galvoju - kur man tie dantyti lapai matyti ;) Ogi pilnos pievos pas mane tokių (juokauju :D ), žiedeliai, aišku, manųjų ne tokie gražūs (xixi)
Snapučių "makaronus" pažįstu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 16 Bal 2013 07:13

Pas mane tokie kieme auga - tik žiedų niekada nemačiau. Gal reikėjo savuosius į garbingą vietą iškelti (xixi) .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 16 Bal 2013 07:36

Šiaip tai visos usnys žydi, ir dažnai gražiai :) , bet problema yra jų vislumas, tiek sėklomis, tiek atžalomis.
O šis - ne, nei sėjasi, nei 'bėga' per gėlynus. Bet pavadinimas tai tikrai šiaip sau :)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 18 Bir 2013 12:27

Rasa, ar veronikūnas labai nemėgsta persodinimo? Ir ar labai didelės jo šaknys? Vienas taip išbujojo, kad šalia augančių rožių nesimato, ūgiu beveik lygus su manim, turėsiu jam ieškot kitos gyvenamosios vietos :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 18 Bir 2013 13:24

Sakyčiau, persodinimui veronikūnai gana abejingi. Tačiau persodinant dabar, tektų gerokai apkarpyti ūglius. O šaknys jų gana tankios ir nemenkos, tačiau daug dar priklauso ir nuo veislės: poros metų 'Facination' jau bus labai nemažas, o štai tokio pat amžiaus 'Erica' tikrai neturės didelių šaknų.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 18 Bir 2013 13:38

Ačiū, Rasa :)
Ne, dabar tikrai neketinu jo persodint, juo labiau, kad dar negimė mintis, kur jį iškeldint, rožės pakentės milžino karalystėj. Rudenį pešiu lauk (dance)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 18 Bir 2013 14:00

Vadinasi, 'Fascination' :) jis tikrai labai stambus užauga su laiku
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 18 Bir 2013 14:21

Tikriausiai tai jis :) Nepamenu, kurį kurioj vietoj sodinau. Antrasis šiek tiek mažesnis ir "kūdesnis" :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 21 Bir 2013 09:11

Rasa, ar šis bobramunis - Anthemis tinctoria 'E.C.Buxton' yra jautrus sausrai? Dabar aš jį vis palaistau (ne labai gausiai), bet jis griūna į šalis ir pradeda gelsti krūmo vidus.Šiuo metu jo skersmuo (viršuje) apie 1 metrą. Laistyti pradėjau pamačiusi, kad jam kažkas negerai. Auga "Sacharoje". Saulainės taip pat leipsta, bet palaisčius vėl stovi kaip kareivėliai :) .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 21 Bir 2013 09:34

Nėra bobramuniai jautrūs sausrai, sakyčiau, atvirkščiai |( Saulainės gerokai jautresnės. Kad kero apačioje lapai ruduoja, taip gali būti. Bet šiuo metu E.C.Buxton pas mane stati auga. Jei augalas neatrodo sveikas, bandykite atsinaujinti jį - jis lengvai šaknijasi, o atskiros šakos iškart su šaknimis ir nusiplešia. kur nors pasikaišiokite tokių auginių, turėtų prigyti.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 21 Bir 2013 09:39

Ačiū :) .

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 15 Lie 2013 18:51

Turbūt niekad neįsisavinsiu šio daugiamečio pavadinimo - Succisella inflexa 'Frosted Pearls', truputį lengviau - ratenas. Pavadinimą nukopijavau iš Rasos augalų katalogo ir dar kartą užmečiau akį į augalo aprašymą: aukštis - 60 - 70 cm. Nežinau, gal jis tik pas mane toks, gal jam per mažai saulės. Labai gražus, bumbuliukų tiek kiek reikia (kiek man patinka), bet dydis :? Dabar kiek išdrikęs užima apie metrą pločio ir netoli 1,2 m aukščio - man iki krūtinės. Perkeltas į žemę iš vazonėlio pernai, antroje vasaros pusėje. Normalių nuotraukų neturiu, nes pasodintas prie kaimynų tvoros, o silikatinių plytų namas nėra geras fonas augalui, nuo pastangų kaip nors išvengti šio fono nuotrauka nėra informatyvi. Ir vėl su krapais :$ .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 15 Lie 2013 19:11

Pas mane jis ir auga toks, apie 70-80cm. Man rodos, jis pas jus gauna truputį pasiremti į kaimynus :D tai ir stiebiasi. Bet ploto tai jis irgi nemažai užima, ir tie stiebai šaknijasi, tad su laiku užims tiek vietos, kiek duosite.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 15 Lie 2013 19:18

Puiku, tegul šaknijasi - vietos yra kitur :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 22 Lie 2013 19:11

Nežinojau, kad bendreniai dar ir žvaigždutėmis pasipuoš - pernai to nebuvo. Man ir be jų jie buvo gražūs, o dabar tiesiog pakerėjo.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Pradeda pasirodymą kraujalakės - dar viena, mano akimis, gėlyno puošmena.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 02 Rgp 2013 21:33

Pavasarį paskabytas plačvarpis suformavo labai gražų, neišvirstanti kerą. Skabiau, bet mintis kirbėjo - turbūt nežydės. Kaip matome žydi. Patarimas Tracy DiSabato - Aust.
Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Daugiamečiai

Standartinė Paukštukas » 02 Rgp 2013 21:44

Labai gražus ir vešlus keras (like) Fonas taip pat puikus.
Šiandien pamačiau, kad monardos serga miltlige, ko pernai nebuvo ir, kad prisisėjo pilna šalavijų "Caradona". Sėjinukai greičiausiai bus ne tokie, kaip tėvai?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Daugiamečiai

Standartinė Virginija » 28 Rgp 2013 21:02

Atrodo vienmetis šis šalavijas, bet jau žydi :? - be jokios pertraukėlės nuo pavasario.

Paveikslėlis
Gal jį galima išsaugot, gal tik pas mus vienmetis?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 29 Rgp 2013 05:39

Miltuotasis šalavijas (S.farinacea), tikrai vienmetis :)
Kai kuriuos šalavijus galima išsaugoti, persodinant juos žiemai į vazonus. Gal su šiuo pavyktų. Nors gali pasirodyti, kad iš sėklų dauginti paprasčiau
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į