Daugiamečiai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Medeile
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 18 Rgp 2013 09:02

Re: Daugiamečiai

Standartinė Medeile » 29 Rgp 2013 08:48

Nuostabūs Pentinai pas Loretą :) gražiausi mani iš jų šviesiai mėlyni. Prie geltono atspalvio rožių be galo gražiai atrodo Ponstemonai (oranžiniai, gaila, foto neturiu), pas mane jie būna virš metro ūgio, gražus oranžinis krūmelis.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Dausa » 29 Rgp 2013 14:57

Rasa rašė:Miltuotasis šalavijas (S.farinacea), tikrai vienmetis :)
Kai kuriuos šalavijus galima išsaugoti, persodinant juos žiemai į vazonus. Gal su šiuo pavyktų. Nors gali pasirodyti, kad iš sėklų dauginti paprasčiau
Pernai bandžiau, nepavyko. Nors net šaknų nejudinau, su visu vazonėliu taip ir laikiau per vasarą, o žiemojo maždaug 2-5 laipsnių šilumos temperatūroje. Matyt nebuvo panašu į Teksasą. Jei Nyderlanduose ištveria storai uždengti, gal reikia dar bandyti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 03 Rgs 2013 19:32

Nežinau ar jurginai tinka prie daugiamečių, bet prie rožių tikrai tinka :) . Negaliu atsižiūrėti į saulaines, raudoklę - tik jai pas mane per sausa, nors ir laistau kai būnu, o žolės tai be konkurencijos :)
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Daugiamečiai

Standartinė Regina » 03 Rgs 2013 19:38

Ačiū, Loreta :D :D :D Nepaaugo pas mane nei centimetro per vasarą, o taviškis įspūdingai prie melsvių atrodo :) Jurginukas nuostabus <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 03 Rgs 2013 19:53

Pėdlapis baisus lėtapėdis. Pavaizduotame nuotraukoje nemažiau 7 metų :? , o juk tai ne medis. Turėtų "įsivažiuoti". Pirmą pavasarį gal tik tris menkus lapelius turėjo. Pražydo trečiais po pasodinimo metais. Viskas dar prieš akis :) .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 04 Rgs 2013 05:17

LoretaA rašė:...o žolės tai be konkurencijos :)
Gerai gerai, Loreta, tinkama kryptimi viskas vyksta (xixi) O šitas Janinos jurginas ilgai tarp mano favoritų laikėsi :) Labai gražios nuotraukos (ir kam tų rožių išvis reikia (xixi) )
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 04 Rgs 2013 05:26

Kartais ir man taip atrodo, o kam tos ... :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rita » 04 Rgs 2013 06:58

Taip,taip pritariu Lorėtai-žolės be konkurencijos :) Mano vyras beveik kiekvieną dieną aiškina,kaip reikia vietoj rožių sodinti "tokius" augalus,aš pritariu,kad labai gražu,o baisiausia,kad ir pati audžiu tokią mintį (xixi) Aišku,aš nieko daug nenaikinsiu,bet,kad paretinsiu tai tikrai žinau,per žiemą turi susigulėti planas chuliganas :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2013 20:11

Nežinau ar rodžiau šį vilkdalgį. Vertas dėmesio, jeigu ne dėl žiedų - jis nežydi ilgai, tai dėl lapų, kurie ir dabar atrodo puikiai ir prie rožių labai tinka :) .
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 14 Spa 2013 20:18

Toks vaizdas, kad šis augalas dar ir žydėti nori. Ar man tik taip atrodo?
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 15 Spa 2013 04:46

Taip, nori :) bet jau nespės.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Danguolė
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 03 Bal 2013 09:21

Re: Daugiamečiai

Standartinė Danguolė » 16 Spa 2013 14:59

Jergutėliau, koks grąžus, Loreta, pas tave vilkdalgis!!! (bravo) Ar čia tas, kur iš svogūnėlių auga?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 16 Spa 2013 17:34

Ne, tai ne tas pavasarinis, kuris žydi dar be lapų. Ko gero jis auga iš rizomų, turbūt visi vilkdalgiai iš rizomų auga :? . Galu gale visai nesvarbu kaip jo šaknys vadinasi, bet viršūnėlės fantastiškos. Savaitgalį mačiau ir grožėjausi: puikūs, žalutėliai kardai išlinkę fontanu. Jis dar vaikas pas mane. Pažiūrėkit "Dariaus gėlės" puslapyje Spuria vilkdalgiai - koks fantastiškas keras <3 . Štai jis:
http://www.dariausgeles.lt/katalogas/fa ... 067839.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 17 Spa 2013 09:14

LoretaA rašė:Nežinojau tokio augalo. Ką tik pasižiūrėjau ir atradau, kad vasarą juo žavėjausi savo darbe, kuris augo praktiškai ant asfalto, prie ciklono atramos, mažyčiame žemės lopinėlyje. Praeidama vis pagalvodavau, kaip nuostabiai jis atrodytų mano gėlyne :) Taip jau yra, kai turi - nevertini. Nemanau, kad labai baisiai tavo laukinės pievos atrodo.
Gaurometis gali būti įspūdingas augalas, jei turi vietos plėstis. Nuotraukoje - gaurometis 'Stahl Rose' (ne toks agresyvus kaip ir rūšinis augalas, bet vistiek plečiasi tiek atžalomis, tiek sėklomis))
Prikabinti failai
IMG_4235 - Copy.JPG
IMG_4235 - Copy.JPG (168.47 KiB) Peržiūrėta 15356 karus(ų)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 30 Spa 2013 13:16

Labai gražus miskantas. Kad viršūnėlės gražios, jau baigiu priprasti, o štai tokio spalvingo "sijono" net nesitikėjau. Tik labai jau nevykusiai pasodinau prie tamsiai rudo namo sienos, net negaliu nufotografuoti.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė DaliaRaimonda » 30 Spa 2013 19:57

Loreta iš tiesų šis miskantas labai gražus. Tik pas jus jis dar gražiai paraudęs. Mano tėvų sklype jis labai jau didelis ir jau nurudęs. Bet vis tiek smilgos kerinčios

PaveikslėlisHosted on Fotki

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 30 Spa 2013 20:11

Dalia Raimonda, man atrodo, kad jūsų tėvų sodyboje ne toks - pas jus nuotraukoje šluotelės subrauktos į vieną kuokštelį, o maniškio atkritę, tarytum suplėšytos.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 31 Spa 2013 07:05

Miskantų veislių yra nemažai, jos skiriasi tarpusavyje šluotelėmis, aukščiu, lapų pločiu
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 31 Spa 2013 07:17

Pirkau iš Dariaus Miscanthus sinensis, bet jis man labiau panašus Miscanthus sinensis b.p - tai yra be pavadinimo. Nors mano galva jo kataloge abu jie be pavadinimo :? Šiame puslapyje vienas šalia kito:
http://www.dariausgeles.lt/katalogas.php?id=20" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė DaliaRaimonda » 31 Spa 2013 08:15

Man atrodo, kad pradžioje tos šluotelės taip ir atrodo, tik vėliau jos išsiplėčia. Na, gal tik atrodo (xixi) , kai ten negyvenu, tai gerai ir nepamenu (xixi) Bet išvada vis tiek ta pati: miskantai labai gražūs :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 31 Spa 2013 08:56

Daugelis miskantų veislių yra gana panašios tarpusavyje, tačiau tikrai nėra vienodos :) Tačiau apibūdinti šiaip, iš nuotraukos, ir dar palyginti jauno augalo, nėra paprasta.
Dalios Raimondos nuotraukoje galėtų būti vienas iš kelių variantų. Jei plečiasi atžalomis ir gana aršiai, galėtų būti M.sacchariflorus; jei užauga apie 2m, ir auga keru - galėtų būti 'Silberfeder'. jei nedidelis (iki 1,5m),gana ankstyvas ir truputį plečiasi atžalomis - M.oligostachyus 'Nanus Variegatus'. O galbūt nei vienas iš šitų :) kadangi miskantas nufotografuotas sezono pabaigoje, nežinia, kokios spalvos šluotomis jis skleidžiasi - baltomis? rausvomis? raudonomis? nes į pabaigą jie visi būna vienos spalvos :D tačiau forma išlieka ta pati.
O apie Loretos miskantą kol kas neturiu ką pasakyti, nes tokio ūgio panašių miskantų yra daug veislių. Norint tiksliau apibūdinti, reiktų daugmaž stebėti, kada pradeda žydėti, ir kokia spalva skleidžiasi.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė DaliaRaimonda » 31 Spa 2013 12:17

Maniškis visiškai nesiplečia. Jam mažiausiai 15 metų ir jis, kas keisčiausia, nėra "išplikęs' iš vidaus |( . Tik šiemet buvo nupjauti šalia jp augę medžiai, tad jis stipriai ūgtelėjo į viršų. Reikėtų jį kažkaip išskirsčius perkelti į kitą vietą, bet net nįsivaizduoju, kaip tai man vienai be vyriškos jėgos padaryti (mad) Jei kam tokio reikia ir turi noro, bei jėgų jį iškasti, tai mielai duočiau... daug :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Daugiamečiai

Standartinė LoretaA » 13 Lap 2013 20:25

Auga tik vieną sezoną nuolat trypiamas katinų. Išgyveno ir net pražydo. Taip atrodė lapkričio 10 dieną.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rasa » 14 Lap 2013 05:55

Gražuolis :) jei auga tik vieną sezoną, tai, Loreta, dar nematėte visos jo didybės ;) nes man labiausiai tai patinka kero forma, tokia taisyklinga ir elegantiška. Na o jei dar spėja pražysti (ne kasmet tai būna, nes labai jau jis vėlyvas), tai tada išvis super :) šiemet vėlyviesiems astrams ruduo geras
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Daugiamečiai

Standartinė Rūta » 27 Lap 2013 10:13

Rasa, norėjau pasiteirauti, ar reikėtų ir kaip reikėtų žiemai uždengti vingirius, veronikūnus, snapučius 'Album' ir astrancijas, taip pat miskantus. Pastaruosius, skaičiau, pakanka puskibiriu žemių užpilti. Ar tikrai to pakaks? :?

Skelbti atsakymą

Grįžti į