Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 30 Geg 2011 09:15

Ačiū Rasa, tai būtent Sanguisorba officinalis L.. Kad ji jūsų labai mylima, tai dar labiau pakėlė jos reitingus. Senolė, kuri ją pardavė taip pat labai gyrė.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 30 Geg 2011 09:58

pas mane jų virš 10 skirtingų (rock) ir kasmet vis naujų parsitempiu (makeup) Ir visos jos puikios. Fantastiški augalai ir prie rožių, ir prie dek.žolių, nuo 40 cm iki 2 m
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 30 Geg 2011 11:15

vau, kaip gerai, kad aš ją bent vieną jau turiu.

Nijola

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Nijola » 16 Bir 2011 07:55

Ar galima po žydėjimo snapučius nukirpti - trumpai ? ar visas snapučių veisles galima kirpti ?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 16 Bir 2011 08:26

Galima nukarpyti tik žiedstiebius, paliekant lapus, o galima ir kirpti iki žemės. Man priimtinesnis antras būdas, kadangi nauji lapai atauga kompaktiškesniu keru, nukirpus lengviau aplink išravėti. Tačiau reikia nukirpus labai gerai sulieti, kad augalas turėtų jėgų gerai atželti. Kirpti galima visus snapučius, o kai kuriuos - būtina, nenorint įsitaisyti naujų piktžolių (G.phaeum, G.oxonianum).
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 18 Bir 2011 11:47

'Golden Celebration' tarp Salaviju :)
Prikabinti failai
2.jpg
2.jpg (201.49 KiB) Peržiūrėta 16176 karus(ų)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2011 13:51

Nuostabus vaizdas <3 . Man labai patiko šalavijai prie rožių. Kažkaip stabilus, konkretus krūmelis, kaip ir raskilos. O snaputis kol kas nepasiteisino savo "nuotraukinio" grožio. Kažkoks išsidarkęs pasidarė kai pražydo. Bandysiu jį taip pat nukirpti ir džiaugtis tik lapais :) . Tuo labiau, kad visą savaitę trumpalaikį lietų praneša.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 18 Bir 2011 14:30

DaliaRaimonda rašė:Nuostabus vaizdas <3 . Man labai patiko šalavijai prie rožių. Kažkaip stabilus, konkretus krūmelis, kaip ir raskilos. O snaputis kol kas nepasiteisino savo "nuotraukinio" grožio. Kažkoks išsidarkęs pasidarė kai pražydo. Bandysiu jį taip pat nukirpti ir džiaugtis tik lapais :) . Tuo labiau, kad visą savaitę trumpalaikį lietų praneša.
Ir man salavijai be proto tinka prie roziu (sun) Kadangi viskas pasodinta tik si pavasari, dar nesimato heicheru rausvais ziedeliais, ir dar neprazydo 'Teasing Georgia' bei melyni pentiniai :)
Na o rasakilos yra klasika, jos pas mane ant kiekvieno kampo ir po daug (xixi)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 18 Bir 2011 17:48

DaliaRaimonda rašė:O snaputis kol kas nepasiteisino savo "nuotraukinio" grožio. Kažkoks išsidarkęs pasidarė kai pražydo.
Kantrybės truputį ;) dauguma daugiamečių, persodintų iš vazonų, pirmais metais neparodo savo tikro charakterio. Kad 'Orion' ar 'Brookside' atrodytų taip kaip nuotraukose, jiems reikia metų ar net kelių. Šiuo metu 'Orion' pas mane atrodo kaip mėlynų žiedų kalnas (yes)
O šalavijus rekomenduočiau nukirpti, kad keras sutankėtų ir kad žydėtų dar kartą
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2011 17:55

Tikrai dar snapučio nekasiu ir lauksiu, kada pasirodys kaip ir dera :) Vienos rūšies šalavijus ("Ostfriesland") jau nukirpau, nes buvo pirkti iš gėlių sandėlio kaip reikiant pražydę. Bet aš tik žiedinėlius nukirpau, ar reikėjo kaip kitaip?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 18 Bir 2011 18:00

Parke pamačiau kartu augančias rasakilas ir snapučius. Labai patiko, tad tokį derinį sodinsiu ir savo sode. Manau, kad rasakilos ne tik atskleidžia snapučio grožį, bet kartu tarnauja kaip atrama ir jis nebus toks išsidraikęs.
Prikabinti failai
alchemilla ir geranium.jpg
alchemilla ir geranium.jpg (59.79 KiB) Peržiūrėta 16166 karus(ų)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 18 Bir 2011 18:17

Esmė yra nukirpti žiedynus - kad nesisėtų, ir kad negaištų laiko brandindami sėklas. O kaip karpyti, tai čia kaip jau jums atrodo gražiau :) net iki žemės nušniojus, visvien atžels ir žydės
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bir 2011 20:21

Ačiū Rasa :) . Lapus palikau, visai jie gražūs.
Vilmi, nuostabus derinys :)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 20 Bir 2011 06:19

o rasakilos pas jus gėlynuose tai tos pačios, kur laukuose pilna?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 20 Bir 2011 06:56

Bent jau pas mane tai ne. Auginu kažkokias hibridines raskilas, jos daug didesniais lapais, negu augančios pievose :) .

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 20 Bir 2011 07:02

Laiminga rašė:o rasakilos pas jus gėlynuose tai tos pačios, kur laukuose pilna?
Ne :) Kultūrinės švelniosios rasakilos žymiai stambesnės. O būna dar ir veislinių ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 20 Bir 2011 13:44

Aive,nuostabi nuotrauka <3 O kas ten taip graziai baltai zydi?Jua salavyju grazumas (flower) ,man jie taip pat is siumetinio sodinimo graziausi,bet labai graziai ir katzoles porina.Snaputis "Orion"truputi issidraikes,bet vistiek labai grazus,geras ,kaip visada,Vilmio patarimas,raskilos ji truputi paremtu./atsiprasau,neveikia lietuviskas sriftas,kartais kazkas uzplaukia/.Idekit nuotrauka,kai prazys kiti daugiameciai,labai grazu pas Jus. <3 <3 <3

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Bir 2011 15:37

Štai ir apkalbėtasis snaputis 'Orion' ;) čia jie du, ir jiems kokie penkeri metai
PaveikslėlisPaveikslėlis
'Leonardo da Vinci' ir kietis 'Silver Queen'. Kietis nėra baisiai aukštas, čia Leonardas nedengtas žiemą buvo :$
Paveikslėlis
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Bir 2011 18:30

Aš vakar pas Ritą svečiuose buvau, tai labai patiko tamsiai bordo lapais heucheros ir rožės (atrodo Lilli Marlene). Tik nuotraukoje tos heucheros už rožių nugaros nelabai matyti.
Ir katžolės labai patiko :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 01 Lie 2011 13:17

Aciu, Rita. Baltos gelytes yra karpatiniai katileliai. Dar patinka katzoles tarp roziu <3
Planuoju pasodinti baltas rozes ir tik tarp katzoliu. Nepeta fassenii zemute, perzydejus vel zydi, o Nepeta × faassenii 'Walker's Low' pas mane beveik metro aukscio, labai tankus, ilgai ir gausiai zydintis krumas. Kaip manote kokias baltas rozes reiketu sodinti? White Meidiland? Schneeflocke? Noreciau kad gausiai zydetu (sun)
O nuotraukyciu dar idesiu ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rūta » 01 Lie 2011 20:35

Man tai iš baltų 'Iceberg' labai užsirekomendavęs :) Labai gausiai žydi, beveik nedaro pertraukos, žydi iki vėlyvo rudens. Balta spalva labai gryna.
http://www.roziudraugija.lt/forumas/vie ... ?f=38&t=34" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 01 Lie 2011 21:21

pas mane Icberg'as tarp visokių daugiamečių nekaip atrodo - vienas krūmas iš vienos šakos, antras iš dviejų, o trečias na gal kokias liaunas keturias turi... pas kaimyne ta pati rožė (kartu net pirkom) paodinta viena be jokių kaimynų bujoja, taip , šakos netvarkingai linkusios išvirst, bet šiaip vešlus gražus. Aš galvoju, kad mano Icberg'us daugiamečiai per daug užspaudę, tiesiog mažiau erdvės turi ir jiems tai nepatinka... |(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 02 Lie 2011 16:42

Icebergas puikiai tiktu, o as dar buvau radusi 'Hardy' bet gaila kad neilgai zydi, bet privalumas tame kad labai atspari.
O kaip del 'White new dawn?
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 02 Lie 2011 17:10

Sibirkoje yra visas baltas rožynas ;) labai patogu, renkantis baltas rožes.
Aš kelinti metai vis atkreipiu dėmesį į 'Marisą' - poliantinė, nemenkas augalas, gausiai žydi ir lapai gražūs bei sveiki. Labai patiko 'Lions Rose' - senovinė forma, skleidžiasi kreminio atspalvio, labai sveika. Angliška 'Winchester Cathedral' - gera. 'Frau Karl Druschki' - baisiai dideli žiedai, ir švariai balta spalva, panašiai kaip 'iceberg'
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 02 Lie 2011 17:49

"Frau Karl Druschki" puošnesnė nei Iceberg. Kažkada sakiau, kad Iceberg man nepasiteisino - per liaunas krūmas. Kol kas laurus skina Aspirin (jei reikia neaukštos). Nuotraukose Marysa atrodo puikiai ir manau vertėtų įsigyti. White Meidiland ir Eva Teschendorf man taip gražios.

Apie Aspirin kalbam čia - viewtopic.php?f=38&t=235. Nuotraukose: Frau Karl Druschki, White Meidiland ir Eva Teschendorf:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į