Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 19 Vas 2011 17:52

Jūratė rašė:Noriu Rasos paklaust, gal pamena, koks ažūrinis bordo augaliukas (šakelės) buvo komponuojamas kartu su rožėm per šventė Kalvarijų 1 ? Jis matomas nuotraukose, kur nufotografuotos puokštės, pvz čia http://roziudraugija.lt/galerijos/roziu ... _3962.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Čia tikriausiai pūkenis, ar klystu?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 19 Vas 2011 18:05

Ne, Regina, neklysti. Tikrai pūkenis.

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 19 Vas 2011 21:20

Google vertėjas turėtų gana gerai išversti į anglų kalbą:
http://www.clausdalby.dk/2011/02/roser- ... baner.html

Rožės Claus Dalby sode Danijoje. Gražios nuotraukos. Nebūčiau pagalvojęs, kad rausva rožė ir rausva kraujažolė gali derėti tarpusavyje.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 21 Kov 2011 19:35

Skaičiau Rasos straipsnį apie raudoną gėlyną. Ir iš jo pirmą kartą sužinojau, kad piliarožės serga rūdimis. Man atrodė, kad jas voratinklinės erkės bei miltligė taip baisiai sudoroja. Piliarožės man be galo gražios gėlės tik kiek matau aplink, labai baisiai atrodo lapija ir nors turiu prisipirkusi sėklų, vis susilaikau nuo sėjimo. Ar įmanoma nors pusiau (keistas mato vienetas kalbant apie ligas :? ) sumažinti rūdžių išplitimą? Ir gal žinote kuo?

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė mamaviete » 21 Kov 2011 19:46

As turejau piliaroziu, is seklu pati prisiauginau, tai rudis tikrai pristabde efektorius, nors paveluotai nupurskiau. Bet po praeitos ziemos mano piliaroziu neliko ne kvapo (mad) tai dabar jau as ju prisibijau, kad rozems nepakenktu. Siaip tai mano pastebejimas- mieste ju lapai visai normalus.Gal miesto uzterstumas joms tinka :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Kov 2011 06:25

Rūdys tikrai pati bjauriausia piliarožių liga :| dėl to nustojau jas auginti. Nes jei dar tokius augalus purškinėti chemija |(
O šiaip jos dažniausiai ir auga kaip dvimetės, ypač šlapesnėje dirvoje. Norint pastoviai jų turėti, reikia leisti joms sėtis, arba rinkti sėklas, ir patiems sėtis.
Šiaip tai naujesnės piliarožių veislės turėtų būti atsparesnės rūdims, kadangi dažnai jų selekcijoje naudojama Alcea ficifolia, kuri nėra linkusi sirgti (beje, rašydama tą straispnį ir ieškodama medžiagos apie naujesnes veisles, ir pati susigundžiau pabandyti naujos kartos piliarožes (xixi) ) Taip kad ne viskas dar prarasta ;) Dar reiktų žinoti, kad tos labai pilnavidurės veislės gražios tai labai, bet neparištos visiškai neatlaiko vėjų/lietaus, panašiai kaip pentiniai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2011 06:52

Parišti tai nesudėtinga, o štai ligos :? Parišimui naudoju labai storą 8 mm vielą - jos praktiškai nesimato. Aišku, ją dar reikia iš kažkur gauti ... Turiu sėklų iš "thompson-morgan" atsisiuntusi, kurios pagal reklamą "žydi jau pirmais metais" ir yra neaukštos. Bandysiu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rūta » 22 Kov 2011 07:57

Piliarožės tikrai labai gražios <3 Pas mus vaikystės kaime mamutės darželyje visuomet jų būdavo – nepilnavidurės, aukštos, tos pačios paprasčiausios, bet kokios gražios jos atrodė, tokiais švelniais, gležnais žiedlapiais. Sirgimo tikriausiai neprisimenu – vaikas juk nelabai kreipia dėmesį į tokius dalykus... Pačios pasisėdavo, visuomet jų būdavo. Vadindavom jas kažkodėl čigonų rožėm :)

Prieš kelerius metus bandėm auginti pilnavidures, nusivyliau... :( Pirmais metais – tik lapų kuokštai, kitų dauguma nesulaukė – iššalo šaltąją žiemą, o kitos žydėjo skurdžiai, baisiai sirgo. Buvau pirkusi pilnavidurių mišinį :|

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 22 Kov 2011 08:07

Vat ir aš atsimenu iš vaikystės, bet ne kaime, o Kaune prie namų mama augindavo. Ligų, taip pat, nepamenu. Kiek žinau per žiemą jos neiššąla, bet išmirksta ir tada žūna. Mieste šansų išmirkt jos tikrai neturėjo :) tai ir klestėjo. Pirmais metais ir turi būti tik lapai - juk jos dvimetės :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 22 Kov 2011 08:18

Pas mane kaime ir dabar auga prie namo galo tos senovinės, švelniai rožinės. Daugiametės, kiekvienais metais vis tos pačios. Kokie 25 m. kaip aš jas matau, o kiek metų augo iki manęs, tai net neįsivaizduoju. Kasmet išauga bokštai apie pustrečio metro. Neišnykstančios, nesunaikinamos, nebijo nei kurmių, nei pelių. Bet serga tai tikrai rūdimis labai. Niekuo nepurškiu, negelbėju, tik lapus beveik visus nuskinu. Lapai, beje, būna labai dideli, beveik kaip varnalėšų (xixi) Kiekvienais metais vyras liepia jas naikint - nepatinka jam, kad rūdimis serga.
Kažkuriais metais sėjau šiuolaikines, tikėjausi pilnavidurių ir įvairių spalvų. Nesulaukiau, po žiemos nieko neliko ;( Bet mama kažkada buvo nuostabiai gražių, pilnavidurių, įvairiausių spalvų priauginus

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Kov 2011 08:52

Regina, nelabai tikiu, kad jos tokios daugiametės :) greičiausiai jos sėjasi prie pat augalo, ir po to visi tie sėjinukai suželia kaip vienas krūmas, ir taip nebeįmanoma atsirinkti kur seni, kur nauji augalai.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 22 Kov 2011 08:59

Aišku, negaliu užgarantuot 100 procentų :D Bet kiekvienais metais toj pačioj vietoj išlenda tie patys dideli krūmai (kaip kokios raganės :D ). Prisisėt negali, nes aš neleidžiu joms prisisėt - nupjaunu viską iki žemės bebaigiant žydėt ir tikrai dar sėkloms nesunokus

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Kov 2011 09:37

Matyt, labai geros sąlygos augti, o kadangi neleidžiat brandinti sėklų, augalai neišsisemia.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė kukushka » 22 Kov 2011 13:25

Rasa, esate kažkada kažkur minėjusi, kad sinavadų sodinti nedideliuose rožynuose-gėlynuose nepatariate, kodėl? Plečiasi, sėjasi ar dar kas?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 22 Kov 2011 13:50

Auginti juos galima, tačiau teks labai kontroliuoti - sėjasi jie kaip piktžolės. Teks laukti momento, kai dauguma žiedų bus nužydėję ir šalinti nužydėjusius stiebus (o pirmos sėkladėžės pasirodo dar žydint kitiems žiedams). O tai vyksta pavasario pabaigoje, kai ir taip darbų daug... aš dažniausiai praleidžiu momentą :$ Prisisėja jų į vertingesnių augalų kerus, o pašalinti juos nelengva - iki šiol turiu vieną viendienę, per kurios vidurį auga sinavadas. Viendienę raut laiko nėr, tai tik skabau sinavadą, kad nežydėtų :D
Aišku, esant dideliam norui, paprasčiausiai galima stebėti ir šalinti nužydėjusius žiedus. Bet sinavadai turi dar vieną 'nuostabų ' (devil) kenkėją - toks vikšrelis. Jis nuskuta lapus iki lapų gyslų, ir styro tokie stagarėliai. Jokie purškimai nepadeda. Mano akimis, kaip tokiam paprastam augalui, per daug vargo. Nors šiaip tai man jie labai gražūs.
Bet ir tų sinavadų yra įvairiausių rūšių, galbūt kai kurios mažiau linkę sėtis, ar jų negraužia tas parazitas. Tiesiog reiktų eksperimentuoti
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aistė » 22 Kov 2011 22:17

Nežinau kaip, bet pas mane sinavadas išnyko :d Buvo, o po keliu metu kažkur dingo, tik dabar prisiminiau, kad jo nebėra :?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 23 Kov 2011 06:16

Tai normalu sinavadams. Jie trumpaamžiai - du trys metai, ir jis sunyksta. Užtai ir sėjasi kaip pasiutę :|
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė zebenkstiejka » 23 Kov 2011 10:40

Regina rašė:Aišku, negaliu užgarantuot 100 procentų :D Bet kiekvienais metais toj pačioj vietoj išlenda tie patys dideli krūmai (kaip kokios raganės :D ). Prisisėt negali, nes aš neleidžiu joms prisisėt - nupjaunu viską iki žemės bebaigiant žydėt ir tikrai dar sėkloms nesunokus
Ar pas jus jos tuščiavidurės? Visada žinojau kad lyg tos tuščiavidurės yra daugiametės. Tokios, tamsiai bordo spalvos jau tris metus žydi pas mane, stiebų neskabau, leidžiu sėklas subrandinti ir jos net nesiruošia mirti, atauga tikrai tas pats keras. Koala suintrigavo, kad būna pirmais metais žydinčių. Bet gal sėti jas tada reikia sausio mėnesį? :? Piliarožės man vienos gražiausių gėlių, buvau prisisėjus nemažai įvairių, turėjo jau pernai žydėti, bet gal dėl labai šaltos žiemos neišbujojo dauguma, žydėjo tik keletas. Įdomu ar rasiu jas šįmet.. juk jos skaitosi dvimetės (nužydi antrais metais ir viskas), o jei antrais nežydėjo..? Šįmet bandysiu kitą augaliuką iš tos pat "familijos"- sidalcea malviflora; įdomu, ar ji turės kokių pranašumų prieš piliarožes.

Sodybon prisodinau išsikasusi "laukinių" sinavadų- paprastų mėlynų (man jie gražiausi), tikėdamasi kad jie kad ims sėtis kaip pasiutę :) Bet dėja- kažkaip nepastebėjau kad būtų kur nors atsiradęs bent vienas naujas sinavadas :( Tiesa, sodinau ne į kokią išpurentą pliką lysvę, o tiesiog į nešienaujamą pievą kieme. Jau bus treti metai, kaip jie ten.. negi taip ir nunyks nepasisėję :|
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 23 Kov 2011 10:51

sveikutės,
vis paskaitinėju komentarus ir nedrįstu "prasižioti". Pati atrodau sau tokia žalia (kas labai natūralu "jaunai" gėlininkei) bei nedrąsi (kas man labai nebūdinga).
Namo aplinką pradėjau formuoti prieš tris metus. Pirmiausia pasodinau žemaūgių medelių, krūmų, didesnių daugiamečių gėlių (hortenzijos, azalija ir panašiai), rožių, vijoklių, saikingai spygliuočių. Praėjusiais metais pradėjau domėtis daugiametėmis gėlėmis. Kadangi visi lig šiol sodinti augalai įtubdyti į veją, taip sunku atsisveikinti su konfortu (nereikia ravėti) ir įrengti gėlynus, kurių visgi labai norisi. Tad nusprendžiau viską atlikti kantriai ir apgalvotai. Stengiuosi sklypą padalinti į zonas ir pasirinktą zoną tvarkyti kruopščiai, įsigilinant, bandant išvengti klaidų. Pora zonų jau esu pilnai patenkinta, tad mąstau, kad einu teisingu keliu. Didžiausias išškis man asmeniškai - nugalėti norą įsigyti vis naujų augalų, o ypač ekspromtu (kažkas pasiūlė, šiaip gražus ir nematytas). Susipažystant su jau įrengtais sodais, labiausiai žavi sodai, kurie pasižymi ne augalų skaičiaus gausa, bet subtilu spalvų parinkimu, augalų sveikumu, suderinamumu. Taip pat labai priimtinas požiūris, kad sodą reikėtų zonuoti, tiksliai nustatant paskirtį ir pagal tai apželdinant bei taikant mažąją architektūrą (pvz.: vaikų zonoje vengti nuodingų augalų, rinktis labiau ištvermingus, mindymui; poilsio zonoje augalų pagalba kurti kvapnią ir jaukią romantiką).

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė vilmis » 23 Kov 2011 10:56

Laiminga: bent jau iš savo patirties galiu pasakyti, kad daug sunkiau apie visus vejoje sutupdytus augalus žolę apipjauti nei auginant mulčiuotose (ta pačia pjauta žole) lysvėse/klombosa ar kaip kitaip tas kompozizijas pavadinsim. Be to pasirenkant aukštesnius daugiamečius antroje vasaros pusėje apie ravėjimą galima pamiršti - suauga, žolės nepralenda, o jei ir pralenda tai jų nesimato.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Tadas » 24 Kov 2011 08:57

Ar yra tokių daugiamečių,kad pasodinai ir pamiršai,tik rudenį ar pavasarį kosmetinė priežiūra. :) :B (Gal ir kvailas klausimas)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2011 09:02

Man tokia atrodo ežiuolė :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 24 Kov 2011 09:18

Kodėl tik ežiuolė? ;) Beje, ežiuolę man labai greit pelėnai suvalgė. Jei nereikėtų ravėt, tai ir daugiau tokių daugiamečių rasčiau :D :D :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 24 Kov 2011 09:19

Tradeskantė - žydi visą vasarą mėlynais žiedeliais, liauni išlinkę lapai labai tinka prie rožių... :) priežiūra minimali.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2011 09:31

Regina rašė:Kodėl tik ežiuolė? ;) Beje, ežiuolę man labai greit pelėnai suvalgė. Jei nereikėtų ravėt, tai ir daugiau tokių daugiamečių rasčiau :D :D :D
Tai, kad jos ir nereikia ravėti :D,ir neserga niekuo. Viena iš dviejų :D mano tradeskančių, ko tai po praeitos žiemos vos vos kvėpavo |( Šį pavasarį pasisėjau - tai 10 daigiukų turiu, o ežiuolės (baltos) gal kokius 23 :) Beje, du kartus bandžiau ežiuolę sėti lauke į lysvę, lyg tai kažkas sudygdavo, o paskui žūdavo. Tai šiemet pasenusias sėklas į dėžutę pabėriau.

Skelbti atsakymą

Grįžti į