Puslapis 11

Apie daugiamečius

Parašytas: 22 Spa 2010 10:52
Rasa
Nu čia visiškai ne į temą :$ bet negaliu nepasidalinti tokiais grožiais. Neseniai aptikau, ir jau audžiu mintį, kad reikėtų iki ten nuvažiuot...
Rožių čia nerasta :| nu bet vistiek gražu http://www.chrisghyselen.be/index.cfm?f ... d=3822&c=8
Kai pagalvoji,kad kažkur tai viešieji želdiniai tokie |( emigruoti norisi, ir kuo greičiau :)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 27 Spa 2010 18:03
Tadas
http://misscanthus.romandie.com/post/3517/169663" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 27 Spa 2010 19:11
DaliaRaimonda
Labai gražu, bet kaip tuos želdinius išravėti? O gal jų tiek prisodinta, kad piktžolėms vietos kaip ir nėra |( . Čia turiu galvoje Rasos nuorodą.

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 27 Spa 2010 19:28
Nijola
DaliaRaimonda rašė:Labai gražu, bet kaip tuos želdinius išravėti? O gal jų tiek prisodinta, kad piktžolėms vietos kaip ir nėra |( . Čia turiu galvoje Rasos nuorodą.
Manau, kad jie gerai paruošia žemę, ir tikiu, kad didelė komanda tai prižiūri ;)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 07:28
Rasa
DaliaRaimonda rašė:Labai gražu, bet kaip tuos želdinius išravėti? O gal jų tiek prisodinta, kad piktžolėms vietos kaip ir nėra |(
Taip ir yra - kai augalai susodinami tankiai, nedaug piktžolių tarp jų prisisėti gali. Ir, aišku, labai geras žemės paruošimas prieš sodinimą...

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 07:42
DaliaRaimonda
Visada svajoju apie dalį arimų paverčiant tokiu grožiu. Bet su ravėjimo komanda problematiška (hit)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 08:07
Rasa
Aš tai manau, kad pradėjus ruošti vietą prieš metus (purkšti, arti, kultivuoti, vėl purkšti), po metų dirva turėtų būti pakankamai švari. Aišku, sodinant svarbu būtų vėl nesuversti dirvos, kad 'nepažadinti' giliau esančių piktžolių sėklų.
Aišku, kad kažkokia minimali priežiūra pradžioje būtų reikalinga, kol augalai įsiaugs, bet po to neturėtų būti didelių problemų

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 08:18
Jūratė
o ką aš galėčiau dar šįmet padaryt prie savo to beržo? purkšt aš ten nieko negaliu, tai gal bandyt kasinėt ir rinkt šaknis?

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 08:35
Rasa
Jei planuoji jau užsodinti pavasarį, laiko kaip ir truputį mažokai gerai paruošti dirvą - paprasčiausiai žiemą mažai labai jau lėtai vyksta visokie puvimo procesai.
Jei purkšti nėra galimybių, daugiametes piktžoles kiek įmanoma reiks išrinkti rankomis (ypač jei yra tokių grožybių kaip garšva |( ) O šiaip gera alternatyva purškimui yra uždengti reikiamą vietą juoda polietileno plėvele, ir prisegti vinimis, kad nesikilnotų (galima panaudoti seną kiliminę dangą, storą kartoną). Per pusmetį žemė bus graži ir juoda. Ruošiant žemę gėlynui, po apačia dar galima būtų per sprindį užkloti organinėmis liekanomis (žalios virtuvės atliekos, žolė, mėšlas), bet darant prerijų sodą, žemės gerinti nerekomenduojama.
Vakar kaip tik skaičiau apie alternatyvą herbicidams - acto ir druskos mišinys. Įdomu būtų pabandyti... tik įsivaizduoju, turėtų dirvą kažkiek rūgštinti. Aišku, galima po to neurtalizuoti dolomitmilčiais arba grybų kompostų
O šiaip reikia pasakyti, kad laikas ir pastangos, įdėtos ruošiant žemę prieš sodinant, sutaupo vėliau daug laiko ir nervų. Išmokau tai iš patirties (mad)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 28 Spa 2010 18:31
DaliaRaimonda
Jūrate, bandykite išplėšti visą velėną su visomis šaknimis. Ji gan gerai lupasi, didelias luitais, kai žemė yra šlapia. Ir darbas vyksta gan sparčiai. O tada žemę sukasti ir galima sodinti. Aš taip vejoje naujus sodinamuosius plotus užkariauju (like)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 29 Spa 2010 07:37
Jūratė
nėra ten velėnos.... (drunk) ten padrikai gal varputis, dar kažkokios piktžolės auga, žodžiu, labai skystas šabakštynas..... ir žemė ten ne žemė, o labiau priežvyris. Sukast labai sunkiai gautųsi, bet aš pabandysiu maksimaliai tas šaknis išrinkt

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 29 Spa 2010 09:23
zebenkstiejka
Šįmet vieną daugiamečių gėlynėlį pabandymui, tik padarę, užtiesėm juoda agro danga. Kur reik, prakirpę pasodinom augalų. Ten dar neviskas susodinta, kai kurie augalai daiginami atskirai ir tik kitąmet bus pasodinti. Nors dabar gėlyno vaizdas nekoks, bet visą vasarą atsidžiaugt negalėjom, kad nė vienos žolytės nereik išravėt (bravo) Man ta juoda agrodangos spalva per ryški, manau reikės pamulčiuot biski kažkuo, bet šiaip esu labai patenkinta tokiu sprendimu. Dar nežinau, ar turi toks metodas savų minusų, prašau pasidalinkit savo nuomonėmis :)
Pirmoje Rasos žinutėje esančioje nuorodoje nuostabus grožis.. <3 įdomu, tie augalai tik atrodo nereiklūs ir mėgstantys smėlėtą lengvą dirvą, ar taip ir yra? Labai įdomu kokioje žemėje jie ten pasodinti.

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 29 Spa 2010 09:52
Rasa
Kadangi aš pati dalį gėlynų auginu su agrodanga, pliusų matai gerokai daugiau nei minusų. Minusas gal galėtų būti toks, kad per keletą metų, vaikštant tarp augalų, žemė gali susiplūkti. Iš kitos pusės, pakėlus tą agroplėvelę, matosi tokia galybė sliekų, kad manau, jie visai neblogai praaeruoja dirvą. Šiaip aš šalininkė tokio būdo... o plėvelę norint galima mulčiuoti, arba paaugę augalai ją uždengs..

Dėl tos nuorodos - iš augalų parinkimo galėčiau pasakyti, kad žemė čia trąši ir gerai drenuota. Daug iš šitų augalų toleruotų skurdesnes sąlygas, tačiau kai kurie (pvz. kemerai) skurdžiai niekaip neaugs. Tačiau jei žemė gera, daugiau jiems kaip ir nieko ypatingo nereikia. Tuo ir puikūs tie daugiamečiai - jei augimo sąlygos tinkamos, dėmesio jie nereikalauja

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 23 Sau 2011 09:52
kukushka
Nerealios nuotraukos Rasos nuorodoje, atrodo - lyg nutapyta <3 Taip lengvai galima susirgti dekoratyvinių žolių liga (yes)
Net neįsivaizdavau, kad taip gerai atrodo rūgties kultivarai (like)
Beje, gal kas žinot apie Eragrostis spectabilis? Pasisodinau iš sėklų praėjusią vasarą, bet jokios informacijos apie šitą augalą neradau.

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 23 Sau 2011 11:27
Rasa
Taip, rūgtis dabar Europoje madingiausiais augalas. Ir iš tikro geras, nes labai universalus - gerai atrodo ir prie rožių, ir prie dekoratyvinių žolių.
Apie Eragrostis spectabilis informacijos netrūksta, tačiau bent jau mano nuomone, tai ne itin perspektyvi žolė auginti Lietuvoje (bent jau Vilniaus raj.). Keletą kartų bandžiau, ir man žūdavo po kiekvienos žiemos. Bet bandyti reikia ;), gal kam pasiseks...

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 23 Sau 2011 11:58
kukushka
Rasa rašė:Apie Eragrostis spectabilis informacijos netrūksta, tačiau bent jau mano nuomone, tai ne itin perspektyvi žolė auginti Lietuvoje (bent jau Vilniaus raj.). Keletą kartų bandžiau, ir man žūdavo po kiekvienos žiemos. Bet bandyti reikia ;), gal kam pasiseks...
Na, vadinasi - po žiemos ir matysiu, ar pasisekė, nors prie namo sienos, ir užuovėjoje, ir užmulčiuota, ir po sniego patalais, vilties truputį yra :)

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 20 Bir 2011 10:27
Nijola
Gražus sodas, daugiamečiai, rožės, medžiai.
http://www.filroses.com/imagini/albums/ ... Dethier%20(5" onclick="window.open(this.href);return false;).html

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 16 Vas 2012 13:30
Nijola
Pasvajokim, kad mūsų gėlynai tokie būtų :)
http://www.flickr.com/photos/davidgrist/page77/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 25 Sau 2014 13:30
Dausa
Gėda, bet tik dabar aptikau, kad ir čia šnekama apie daugiamečius.
O norėjau įdėti tokią Italijos floros nuorodą, kur nuotraukos ir piešiniai ne tik laukinių, bet ir vazoninių (mažai) augalų, taip pat vabaliukų ir pan., visko dar pati neištyrinėjau. Dedu nuo pradžių, o toliau patys pagal abėcėlę:
http://luirig.altervista.org/photos/

Re: Apie daugiamečius

Parašytas: 13 Vas 2015 08:51
Rūta
Perkeliu Dausos nuorodą ir čia, kad nepasimestų tarp pokalbių :)
Dausa rašė:Gal ir žinomas serialas. Pirmoje dalyje ekologiškas sodas, antroje apie bijūnus. Kitos serijos apie rožes ir t.t.
https://www.youtube.com/watch?v=jSKH4ph3izk