Fotografuojame mes

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Aivė » 13 Rgs 2011 08:12

koala rašė:Visiškai nebūtina fotografuoti rožių, galima ir lauko gėles, ir jurginus, ir ratilius, ir t.t. ;)
Tikrai galima... bet savaitgali padirbejau sode is peties ir berods persalau ar pasigavau bacila (:|
Na bet dar ne vakaras (sun)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 06 Sau 2012 09:32

koala rašė:Radau ir visos rožės nuotrauką, tik, kad labai jau nekokybiška |(
Paveikslėlis
Koala, gal galėtum man, neišmanėlei, paaiškinti, kuom jau šita nuotrauka tokia nekokybiška tau atrodo. Man tai ji visai graži (yes)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 06 Sau 2012 09:45

Aš galvoju, kad Koala turėjo galvoj apšvietimą. Stipri saulės šviesa ir ryškūs šešėliai blaško dėmesį. O rožė, kuri turėtų būt nuotraukos esmė ir akcentas, tampa ne tokia ryški.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Sau 2012 09:57

Tikrai taip - augalas apšviestas ryškios saulės ir žiedai netgi išdegę. Nėra kontūrų, tik spalvų dėmės. Tokios nuotraukos įdomios man informacijai - kokio dyžio augalas buvo, kokio liko po žiemos, kiek paaugo, ar atvirkščiai - sumažėjo. Šiaip, aš tokių stengiuosi nedėti į forumą, nes jos nesižiūri :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 06 Sau 2012 10:14

Ačiū jums abiems :) Man pasirodė gražus šešėlių ir žalumos žaismas :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 03 Rgs 2012 17:45

Nelabai ir radau pavyzdžių - vietos labai mažai, tai nuolat trinu šlamštą. Antroji nuotraukų pora aplamai nevykusi , bet rožė žydėjo pirmą kartą, pasilikau "atminčiai". Prie šios rožės negaliu prieiti, tiksliau neturiu kur atsitraukti: arba tvora, arba mano kompostinė, arba kaimynų gėris už tvoros.
Paveikslėlis arba Paveikslėlis
Paveikslėlis arba Paveikslėlis
Paveikslėlis arba Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 04 Rgs 2012 13:34

Loreta, labai vertingas pastebėjimas. Kartais tikrai verta paieškoti kadro ir pavaikščiot apie krūmą. Vis taikau gražiai vaistažolių sodelį nufotografuoti ir parodyti, bet kai gėlės gražiai žydi, tai, žiūrėk, vidurys, laukdamas pertvarkų, nesėtų svečių prižėlęs, kai jau įvyko tos pertvarkos, tai lyg ir nebėr tokio grožio. Iš visų kampų, kur bežiūrėtum, nėr gero kadro su normaliu fonu – iš vienos pusės šiltnamis, o iš tos, kur jau lyg ir galėtum fotografuoti, – putpelių didysis gardas perkeltas... O ir šiaip pasidariau tingi fotografuoti - manau, dar anksti fotografuoti, dar nėr ko, ir to laiko taip maža, žiūrėk, dar nieko nė nuveikti nespėjai, o jau temsta...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Regina » 04 Rgs 2012 18:54

O man visada trukdo pastatytos mašinos (xixi)
Surandu gražų kadrą, tinkamą rakursą, apšvietimą, fotkinu keturiom ropodama ar pusiau gulom, labai stengiuosi, o paskui pasirodo, kad fone kokia nors mašinytė stovi :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 18 Rgp 2014 19:44

Grandmother's Hat - taip vadinasi rožė.
Pirma nuotrauka daryta paprastai, antroji - su lietsargiu (gaila nesu prezidentė, niekas man jo nepalaiko - viską turiu laikyti savo dvejomis rankomis). Į kompoziciją nekreipkit dėmesio. Žiedas tas pats, pirmoji nuotrauka daryta 7:55:39, antroji lygiai 7:59 iš ryto. Kol atsinešiau lietsargį ir prisitaikiau beveik 3,5 min praėjo :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Elena
Pranešimai: 295
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 13:54

Re: Amelia

Standartinė Elena » 10 Vas 2016 20:11

LoretaA rašė:"Amelia" man labai panaši į "Celeste", bent aš skirtumų neįžvelgiu. Čia įdėjau "Amelia".
Paveikslėlis
Įspūdingai atrodo Amelija, Kaip pagaunate tokią spalvą, kompiuterio pagalba, ar atslenkančio vakaro žaismas...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Amelia

Standartinė LoretaA » 10 Vas 2016 20:17

Fotoaparato pagalba. Baltos šviesos balansas - saulėta, debesuota, šešėlyje ir panašiai. Ši nuotrauka man visai nepatinka - spalvos nėra natūralios, reikėjo pasirinkti debesuotą arba šešėlį, tuomet jos būtų šiltesnės :).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Amelia

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 04:08

Ta pačia proga paklausiu, koks objektyvas? Kažkoks labai geras?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Amelia

Standartinė LoretaA » 11 Vas 2016 06:20

Dabar negaliu atsakyti, nes turiu du - vienas tas kuris buvo su fotoaparatu, t.y. kitinis, o kitą turiu taip vadinamą fiksą, t.y. kai priartinimo ir tolinimo funkciją atlieka kojos (xixi) . Su pastaruoju labai smagu fotografuoti vakare, nes jis žymiai šviesesnis, t.y. praleidžia daugiau šviesos. Tuomet reikalingos stovas arba labai jau nedrebančios rankos, kurių neturiu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 12:17

Loreta, o kas tas fiksas? Kaip suprantu, papildomas objektyvas? Ir būtent jis išgauna efektą, kai vaizdo vidurys ryškus, o kraštai patamsėję?

O koks tavo "fotikas"?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 11 Vas 2016 12:47

Atsiprašau, kad įsiterpsiu, bet fiksas, kaip suprantu, tai fiksuoto židinio nuotolio objektyvas – t. y. jis neturi automatinio priartinimo funkcijos („zumo“) Tokiais fotoaparatais gaunamos aukštesnės kokybės nuotraukos, nei su tais, kuriais gali „prizuminti“ vaizdą. Užtat „zumini“ - keisdamas realų atstumą, ką Loreta ir sako :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 13:08

Vadinasi, su tokiu pas mane fotografavo draugė (tik rožės tuo metu nežydėjo). Ir toks objektyvas perkamas atskirai?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Rūta » 11 Vas 2016 13:19

Dažniausiai fotoaparatai parduodami su objektyvu, kuris turi „zumą“, nes taip populiariau, bet gal esama ir kitaip. Čia jau reikėtų pardavėjų klausti :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 13:55

Ačiū, bent kiek aiškiau :)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Fotografuojame mes

Standartinė klevo lapas » 11 Vas 2016 14:00

Galima pirkti fotoaparatą (kalbame apie skaitmeninius veidrodinius) iškart su pasirinktu objektyvu – ar tai
būtų fiksuoto židinio nuotolio („fiksas“), ar su didesne diafragma (šviesesnis, šviesai laidesnis objektyvo
lęšis). Deja, kokybiška fototechnika nemažai kainuoja, tad galiausiai viskas, nepaisant norų, atsiremia į kainą,
ir dauguma nusprendžia pirma įsigyti fotoaparatą su pigesniu („kitiniu“) objektyvu, kuris yra prastas, bet
universalesnis (tolina-artina), o vadinamojo fikso laukia per Kalėdas... :)

štai, pvz., kaina vilbrafoto.lt: tas pats fotoaparatas visai be ir su kitininiu objektyvu, kaina
skiriasi vos 50 €
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Fotografuojame mes

Standartinė klevo lapas » 11 Vas 2016 14:18

Gema rašė:Ir būtent jis išgauna efektą, kai vaizdo vidurys ryškus, o kraštai patamsėję?
Gema, o kurią nuotrauką čia turėjot omeny?

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 14:23

Objektyvas kainuotų tikriausiai tiek pat kiek "fotikas"? Girdėjau, kad objektyvų būna padėvėtų, nes profai nori neatsilikti nuo pažangos ir juos keičia į naujesnius?

Kuo skiriasi efektai, išgaunami su fiksuoto židinio ir su platesnės diafragmos objektyvu? Jų paskirtys aiškiai skiriasi?

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Fotografuojame mes

Standartinė klevo lapas » 11 Vas 2016 14:37

Gema rašė:Kuo skiriasi efektai, išgaunami su fiksuoto židinio ir su platesnės diafragmos objektyvu? Jų paskirtys aiškiai skiriasi?
pabandykit: http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/" onclick="window.open(this.href);return false;
o čia žemiau gana trumpai ir gana aiškiai: http://www.efoto.lt/terminai/diafragma" onclick="window.open(this.href);return false; arba angliškai http://www.dofmaster.com/dofjs.html" onclick="window.open(this.href);return false;
(nes savais žodžiais nusipievinčiau...)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Fotografuojame mes

Standartinė klevo lapas » 11 Vas 2016 14:52

Gema rašė:Girdėjau, kad objektyvų būna padėvėtų, nes profai nori neatsilikti nuo pažangos ir juos keičia į naujesnius?
taip, forumuose ir skelbimuose jų tikrai daug. Svarbiausia įsitikinti, kad tikrai nėra defekto – gamyklinio broko ar mechaninio įbrėžimo.
bet čia tik teoriškai patart galiu, nes praktikoje ne ką raukiu.
Pridėjau nuorodų, bet kitaip sunku atsakyt į klausimą apie efektus. Iš tų visokių lentelių gal pajusite,
gal vien objetyvas nelemia nuotraukos kokybės ar efektų – viskas skaičiuojasi: pirmiausia šviesa, tada
atstumas iki objekto, ir tik tada, sakyčiau, objektyvo techninės galimybės. Tiek daug skaičių, kad
supranti, kodėl pusę amžiaus fotografų nelaikė menininkais, o tik priedais prie fotoaparatų,
aptarnaujančiu personalu :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Gema » 11 Vas 2016 17:16

Ačiū, Klevo Lape, bandysiu įsikirst, nors esu kaip reta netechniškas žmogus, daug ką darau "metodom naučnovo tykanija", kaip sako mūsų kaimynai.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė Platelių rožė » 11 Vas 2016 17:20

Aš pirkau padėvėtus fotiko body ir pora objektyvų. Kainavo daug pigiau. Loreta, pas jus Canonas ar Nikonas?

Skelbti atsakymą

Grįžti į