Puslapis 14

Re: Foto patarimai

Parašytas: 05 Rgs 2011 14:40
Aivė
Busiu pirma :) Nezinau ar pavyko nuotrauka, nesu profe, bet manau William Shekspeare'o spalva arti tiesos, nes ryskiu spalvu rozes gan sudetinga nufotografuoti.
Nikon D3100
1/60 s
f/5,6
ISO: 400
Paveikslėlis

Re: Foto patarimai

Parašytas: 05 Rgs 2011 17:46
RožėDD
Atleiskite, truputį ne į temą. Kas patartų kaip nadotis Postimage?

Re: Foto patarimai

Parašytas: 05 Rgs 2011 18:30
RožėDD
bandymas
Copy of DSC_0005.jpg
šliaužiančiosios
Copy of DSC_0005.jpg (99.42 KiB) Peržiūrėta 15189 karus(ų)

Re: Foto patarimai

Parašytas: 05 Rgs 2011 18:37
RožėDD
pati klausiu, pati atsakau :D
Svarbiausia, kad pavyko įkelti (makeup) Nei postimage'o neprireikė...
Tik reikės atrasti tinkamą nuotraukų talpinimo dydį. Dabar galiu eit ramiai miegoti (coffe) |)

Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 19:43
LoretaA
Panasonic DMC-TZ2 (aiškiau muilinyčia :D )
1/125 s
f/4.9
ISO 250
Fotografuota 7:21 ryto.
Paveikslėlis
Deja, nuotraukoje nėra nei vieno ryškaus žiedelio. Gavosi baltas blynas. Gal kas žinote, ką padariau ne taip?

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 19:49
Regina
Koala, labai panaši jos sesutė žydi ir pas mane :) (flower) Gal tik ne tokiom puošniom kekėm. O nufotkint gražiai visai nepavyksta :(
Kaip išgaut tokį perregimą kaip pienės pūko lengvumą ir trapumą?

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 19:52
LoretaA
Regina, aš rašau, kad blogai, o tu man kvietką dovanoji :D

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 19:59
Regina
O man patinka toks perregimumas :) Tai gal nėra taip blogai? O persišviečia gal todėl, kad prieš šviesą?

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 20:04
LoretaA
Parašysiu kaip aš dariau. Pirmiausia pasistačiau vazoną prieš saulę, kurios nebuvo. T. y. aš esu vienoje pusėje, saulė kitoje, o vazonas tarp mūsų. Tada atsitraukiu nuo fotografuojamo vazono apie 2 ar 2,5 metrus ir priartinusi vaizdą bandau sufokusuoti. Tai darau neperdedant apie desėtką kartų, žiūrėdama ne kokia lemputė užsidega, žalia ar raudona, o ką mato mano akys ir vis ar priartėdama, ar nutoldama, ar keisdama priartinimo kiekį. Fotografuoju nusistačiusi ne automatinį režimą kuris mano fotike pažymėtas "širdute", o nustatau ženklą fotiko kontūrai su viduryje esančia "i" raidele.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 20:15
Regina
O ką reiškia ta raidelė "i"? Apžiūrėjau - pas mane tokio nėr. Naudoju visada automatinį režimą, nes visai nesuprantu, ką reiškia kiti ženklai :( . Kartais su "gėlyte", kartais be jos. Vis bandau išsiaiškint, kur skirtumas ir kaip geriau. Dar neišsiaiškinau.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 20:21
LoretaA
Kada naudoji automatinį režimą, tai ar saulė, ar debesys, ar koks nors šešėlis, ar lempos apšvietimas patalpoje, tu negali pasirinkti ir jį nusistatyti. Ką jau tau parenka fotikas, tą ir turi. Pabandyk pasukinėti ratuką, ant kurio ir ta gėlytė, ir automatinis režimas yra - ten dar visokių ženklų pripiešta. Tada spausk meniu, ir tyrinėk ką ten pamatysi.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 20:33
Regina
Tame ir bėda, kad pilna visokių man nesuprantamų ženklų :D Reikėtų tą patį objektą iš tos pačios vietos fotografuot nusistačius vis ant kito ženklo ir kiekvieną kadrą užsirašyt. Bet negaliu sau leist tokios prabangos, neturiu tam laiko :( Vėl gi - peržiūrėt iš karto negaliu, nes kompiuterio kaime nėr...

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 05 Rgs 2011 21:03
Tadas
koala rašė:Parašysiu kaip aš dariau. Pirmiausia pasistačiau vazoną prieš saulę, kurios nebuvo. T. y. aš esu vienoje pusėje, saulė kitoje, o vazonas tarp mūsų. Tada atsitraukiu nuo fotografuojamo vazono apie 2 ar 2,5 metrus ir priartinusi vaizdą bandau sufokusuoti. Tai darau neperdedant apie desėtką kartų, žiūrėdama ne kokia lemputė užsidega, žalia ar raudona, o ką mato mano akys ir vis ar priartėdama, ar nutoldama, ar keisdama priartinimo kiekį. Fotografuoju nusistačiusi ne automatinį režimą kuris mano fotike pažymėtas "širdute", o nustatau ženklą fotiko kontūrai su viduryje esančia "i" raidele.
O ko taip bėgi tolyn nuo vazono?

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 06:31
LoretaA
Tadas rašė:O ko taip bėgi tolyn nuo vazono?
Todėl, kad pas mane muilinė ir kitaip išplaukusio fono, be to vazono pagalbinio priartinimo, negaunu. Gal ir galima, bet dar nežinau kaip.
Mano fotikas turi virš 80 puslapių instrukciją, neblogai būtų bent pusę išstudijuoti :D

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 07:25
Jūratė
na va tik paskutinėj žinutėj supratau, kaip Loreta padaro tą išplaukusį vaizdą :) O aš vis galvojau, kad geriau arčiau objekto būt ir jį fotografuot, nei artinti vaizdą (galvojau, kad tada nukenčia kokybė)...
o šitie
1/125 s
f/4.9
visai man mistika.... kad ISO galiu pasikeist tai žinau. Man dukterėčia sako - fotografuoju su ISO100 arba maksimum 200. O aš kai pabandau tai visai ššššš... gaunasi.
Mano fotikas turbūt pats blogiausias iš jūsų visų, nes nei tų sekundžių išlaikimo, nei kažko su f (f/4.9) nėra. Pas save galiu tik pakeist ISO, nustatyti apšvietimą (dienos, dirbtinė šviesa ir pan.) ir dar galimybė pasirinkti nuotraukos centrą . Čia man antra mistika :D . Pastebėjau, kad kartais fotografuojant gaunasi labai šviesios nuotraukos, bele kaip fotografuosi, iš įvairių pusių, vis tiek viskas netikrai šviesiau (iš kart tai matosi fotike), kažkada atsistiktinai pasirinkau tą centravimą, nustačiau, kad kažkaip ten koncentruotų centre (nežinau kaip tai pavadint) ir iš kart nuotraukos pasidarė tikrų spalvų. Kaip tai paaiškint nežinau.... dabar kai tik matau, kad fotikas "grybauja", renkuosi tą centravimą.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 07:45
RožėDD
koala rašė:Panasonic DMC-TZ2 (aiškiau muilinyčia :D )
1/125 s
f/4.9
ISO 250
Fotografuota 7:21 ryto.
Paveikslėlis
Deja, nuotraukoje nėra nei vieno ryškaus žiedelio. Gavosi baltas blynas. Gal kas žinote, ką padariau ne taip?
Gal kiek trūksta šviesos iš dešinės, bet ir man labai gražu. Žiedlapiai tarsi porcelianiniai, kaži ar labai būdama ružava, galėtų būti tokia graži.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 08:34
LoretaA
Rožei DD - Ji ir nėra rožinė, ji beveik balta :)
O dabar norėčiau "prisikabinti" prie Rožės DD nuotraukos. Kadangi nieko neparašėte, nei kada, nei kaip, tai bandau spėti - automatiniu režimu, šviečiant saulei. Mano galva tos saulės čia ir yra perdaug. Reikėjo sumažinti (nežinau ar teisingai parašysiu :$ ) ekspoziciją, tada nesigautų geltonai-oranžinės rožės žiedlapių pakraštėliai tarytum visai be jokios spalvos. Mano fotike tai pažymėta "+/-", kaip pas jus, nežinau. Ir vėl gi, jei nustatysite automatinį fotografavimo režimą, niekada negalėsite grubiai tariant "prisukti šviesą". Ir, taip pat, ne kažin kaip sufokusuota. Gal vėjas kliudė, nežinau, bet nematau nei vieno žiedo ryškaus - tas, kuris lyg ir turėtų būti ryškus, yra nubalintas - išdegintas saulės |(

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 10:35
RožėDD
Viską teisingai aprašėt. Kadangi vakar tik bandžiau įkelti, tai, pasirodo, ir foto tinkamą kritikai įkėliau :D
Aš pleškinu viską automatiniu. Buvau Nikon'o vienos dienos kursuose. Gavau daug info, bet nebuvo progos (tiksliau kol kas nematau prasmės) naudotis rankiniais nustatymais. Kai bandžiau, tai nuotraukos kažkokios gelsvos ir tamsios gaudavosi. Panašiai kaip Regina rašė, dar ir dabar karts nuo karto prasuku ratuką ir išbandau visus režimus. Taip ir yra - vieni fotografuoja balkšviau, kiti gelsvai - kas iškraipo spalvas.

Ši foto fotografuota su Nikon D3100, kitų parametrų nežinau kur ieškot (be to, jie man visi nesuprantami), dienos metu, prieš saulę (nes kompozicija mano akimis buvo geresnė). Norėjau, kad fone matytųsi bordinė šliaužianti. Žinau, kad taip pat yra nustatymas, jei nori, kad visi nuotraukoje daiktai būtų ryškūs, o yra ir "liejantis". To, manau, mums labiausiai ir reikia pradžiai.
Šiaip nesistengiau daryti kokybiškos ar meniškos (nes fotografavau tik kaip patinkančias), todėl ilgai nesitaikiau.

Gera Jūsų įkelta nuoroda. Kai atrasiu laiko - pasiskaitinėsiu.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 17:31
Tadas
Paveikslėlis Paveikslėlis

1-1/4000 2-1/6400 išlaikymo laikas . ISO 100

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 18:20
LoretaA
Įdomios nuotraukos. Antra man lyg geriau žiūrisi, bet pirma tai jau tapybos kūrinys. Man gal per daug apkarpytos.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 18:25
Tadas
Norėjau parodyt kaip nuo išlaikymo laiko skirtumo ,skiriasi nuotraukos. O nuotraukos tik pirmos pasitaikiusios ir neapdirbtos.

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 18:28
Regina
Aš ne į temą, bet labai įdomu, kokia tai rožė - žiedas lyg iš dviejų žiedų suklijuotas

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 18:45
Tadas
Regina rašė:Aš ne į temą, bet labai įdomu, kokia tai rožė - žiedas lyg iš dviejų žiedų suklijuotas
Caramela, bet čia tik vienas toks buvo :)

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 21:03
LoretaA
Saulė plieskia tiesiai į fotografuojamus objektus. Pirma nuotrauka - automatiniu režimu, antra ir trečia - sumažinta ekspozicija (antroje mažiau, trečioje daugiau).
Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis

Re: Fotografuojame mes

Parašytas: 06 Rgs 2011 21:22
Rūta
Pirmojoje nuotraukoje 1/250 s, o antrojoje 1/160 s, pirmosios f. 8.0, antrosios f. 5.6. Abiejų ISO 200.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Ką reiškia tie skaičiai, kuriuos aukščiau parašiau, nelabai žinau, tik matau, kad antroji nuotrauka yra kažkokia pernelyg apšviesta (ji fotografuota automatiniu režimu).