Picasa

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotografuojame mes

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 08:46

Jūratė rašė: o šitie
1/125 s
f/4.9
visai man mistika.... kad ISO galiu pasikeist tai žinau.
Šitie, man taip pat mistika. Bet "šituos" rodo nuotraukų redagavimo programa "Picasa", taigi juos ir parašiau nusibeždžionavusi nuo Aivės :D :$
Beja, šią programą, visai neblogai turėti, tada daugelį nuotraukų galima bent jau pataisyti, jeigu ne kažinkas gavosi su fotiku :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Picasa

Standartinė Aivė » 06 Rgs 2011 10:30

Sie skaiciukai svarbus norint fotografuoti manualiniu režimu, t.y. nustatyti paciam islaikyma, diafragma, apsvietimo intensyvuma ir t.t., bet prisipazinsiu kad dazniausiai pasirenku automatini rezima arba jau paruostas opcijas, kaip 'gelyte', 'portretas' ar 'landscapas'. Tikram fotografavimui reikia daug laiko, pasiruosimo.
Kitoje temoje (nes ju jau daug :) ) pasiulysiu knyga pradedantiems, bent jau man ji buvo naudinga.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 15:53

Noriu parodyti kaip galima truputį "pataisyti" prastą nuotrauką. Pavyzdys nėra labai tinkamas, bet paskubomis tik toks užkliuvo.
Pirma nuotrauka - tai kas pasisekė be jokių korekcijų.
Antra - pataisytas kontrastas.
Trečia - apkirpta. Šiaip tai ji nelabai buvo tinkama karpyti, nes lieka per mažai viršuje virš žiedo, ir be to viršuje matyti tamsus kito augalo metamas šešėlis - todėl ir sakau, kad ji nelabai tinkama vaizdinei medžiagai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Picasa

Standartinė RožėDD » 06 Rgs 2011 17:24

O man gražesnė kompozicija antrojoje nuotraukoje. Žinoma reiktų apkirpti iš kairės. Tuomet ir toliau esančio krūmo šešėlis netrukdo. Visgi manau, kad tai priklauso kokiam tikslui kuri nuotrauką. Trečioji gavosi kaip puokštė, todėl tas juoduliukas fone ir kliūva, o antrojoje (apkirpus kairę pusę) - gaunasi labai dailus rūmelis ir tas metamas antraplanis krūmelio šešėlis kaip tik kompoziciškai tinka. Tai mano akimis.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 18:14

Bandom:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2011 18:17

Radau tinkamą (labai prastą) nuotrauką iš kurios galima nors vieną žiedą išpešti. (Na jau tas pumpuras prieš žiedą, tai kaip kokia špyga). Kai iš visos nuotraukos tik nedidelis fragmentas išsikirpo, aišku, labai nukentėjo ryškumas, bet aš jo nekoregavau - palikau koks yra. Turėtų būti šiek tiek daugiau žalio fono apie žiedą, bet trukdė kiti nuotraukoje buvę žiedai ir dabar jis yra per didelis. Bet man geriau toks, per didelis, nei sveika nuotrauka.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 18:22

O kaip tu koreguoji ryškumą? Aš moku tik šešėlius, kontrastą, šviesumą koreguoti...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2011 19:09

Ryškumas ir bus komplektas - šešėliai, kontrastas, šviesumas. Dar galima prie šio trijo pridėti funkciją "smailinti". Tik labai atsargiai reikėtų, nes kai jau nusismailina ... Taigi jos praktiškai nenaudoju. Daugiausiai - karpau :) Pradžioje, tai labai daugiau karpiau, dabar žymiai mažiau, nes kai fotografuoju pažiūriu, kad nebūtų tokių nesąmonių, kaip šiame pavyzdyje.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 19:31

A, supratau, tada ir aš panašiai darau :) Man dar ir tiesinti gan dažnai tenka. Koala, o tu pavadinimus ant nuotraukų su Picasa užrašai ar su kokia kita programėle?

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Picasa

Standartinė RožėDD » 07 Rgs 2011 19:39

koala rašė:Bandom:
Paveikslėlis
Taip tokia.
O kaip Jums?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Picasa

Standartinė RožėDD » 07 Rgs 2011 19:45

koala rašė:Paveikslėlis
Kai su užrašėliu, tai jokios disproporcijos nesijaučia. Viskas taip kaip turi būti.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2011 19:47

RožėDD rašė:Taip tokia.
O kaip Jums?
Man ši nuotrauka, aplamai, nevykusi. Nei pirminis, nei galutinis variantas, tik, kad galutiniame šiukšlių mažiau. Bet ji nuobodi, plokščia, sakyčiau taip - be veido.
Aš, Rūta, nuotraukų niekad netiesinu, pabandžiau - nepatiko. O užrašus, taip, darau Picasos pagalba.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 19:58

Regina, nesikrimsk dėl tų kursų. Nors ir buvau, bet vis tiek man tai tamsiausias miškas...
Aš jau nufotografuotos nuotraukos ISO sužinau iš Picasa programėlės.
Paveikslėlis
Štai šiame vaizdelyje kairėje pusėje raudonai apibraukta vieta, kur rodomi svarbiausi parametrai. ISO (mano nuotraukoje 200). Su s raidele tai išlaikymas, o su f. priekyje tai diafragma.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2011 20:00

Regina rašė:O iš kur man žinot, koks ISO tose mano nuotraukose? Kaip kažkas kažkada kažką nustatė, taip ir fotkinu, nes tas fotikas man - tamsus miškas :( O instrukcijos jis neturi, taigi, paskaityt, kas ką reiškia ir ką ir kaip su tuo visu daryt - negaliu :( :( :( Kol koks geras, protingas, išmanantis ir kantrus žmogus nepaaiškins man suprantama žmonių kalba, taip ir bus (:|

dabar plaukus nuo galvos raunuosi, kad nebuvau fotokursuose ;( ;( ;(
Taigi "Picasa" rodo ir histogramas, ir ISO, ir išlaikymą, ir, pasirodo tai vadinasi diafragama "f" :) Atsistoji ant nuotraukos, ją tokia pusiau išdidintą pasidarai ir kairioje ekrano pusėje matai visus tuos nesuprantamus užrašus :)
Kaip gerai, kad pas tave matosi fotiko markė, pas mane jau nusitrynė, bet tai vėl gi ne bėda, nes ir ją rodo protingoji programėle "Picasa" :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 20:01

Aš tiesinu tik tas, kuriose matyti horizontas ir kai jis akivaizdžiai kreivas.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 20:02

„Picasa“ nuotraukų tvarkymo programėlę galima atsisiųsti čia:
http://picasa.google.com/

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 07 Rgs 2011 20:03

Picasos aš neturiu. Vadinasi, kol neturėsiu, tai ir nesužinosiu :D Man reikia pradėt nuo Picasa :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Picasa

Standartinė Rūta » 07 Rgs 2011 20:14

Na kas per neteisybė |( Mano senasis fotoaparatas buvo „Power Shot A530“, bet Picasa kažkodėl šiuo fotoaparatu darytų nuotraukų ISO nerodo... |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 07:16

Regina, ar pasileidai Picas-ą ? Ar jau ką nors sužinojai apie savo foto parametrus ?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 07:50

Picasa pasileidau :)
Bet kaip su ja dirbt - tai visai nesuprantu :( (no) Pamaigiau, pamaigiau ir tuo viskas baigėsi :( Lyg ir pavyko vienos nuotraukos ryškumą pakeist, bet tai ir viskas :D Bandžiau karpyt, tiesint, bet nei karpėsi, nei tiesinosi :( Žodžiu, nepavyko.
Labiausiai man patiko, kad ekrane matau visas savo nuotraukas, nereikia ilgai ieškot

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 08:05

Tai ko tyli - klausk, kas neaišku :) Tiek ir aš ten žinau, bet apkarpyt moku, patamsint, pašviesint taip pat.
Ir koks ten tas ISO tavo nuotraukose?

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Picasa

Standartinė Tadas » 09 Rgs 2011 10:24

Biski aprašymo .
http://saytomaniyaweb.ucoz.ru/publ/nach ... y/1-1-0-43" onclick="window.open(this.href);return false; Ru
http://piccasa.narod.ru/Piccasa.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Ru

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Picasa

Standartinė RožėDD » 09 Rgs 2011 11:35

Ne į temą, bet dar viena - Paint.net
http://www.getpaint.net/" onclick="window.open(this.href);return false; - dešinėje pusėje nuoroda kur galima parsisiųti.
http://www.studijuok.lt/course/paint-net/" onclick="window.open(this.href);return false; - naujausi paaiškinimai.

Šia programa naudojuosi tik kai reikia sumažinti foto dydį. Kažkada ją parekomendavo kompiuteristas kai svetainę tvarkiausi, bet matau, kad ir galimybių daug apie kurias nieko nežinojau. :)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Picasa

Standartinė Regina » 09 Rgs 2011 12:05

koala rašė:Tai ko tyli - klausk, kas neaišku :) Tiek ir aš ten žinau, bet apkarpyt moku, patamsint, pašviesint taip pat.
Ir koks ten tas ISO tavo nuotraukose?
tai kad nežinau, ko klaust, nes niekas neaišku :D :D :D
O kur tas ISO parašyta? Gal šitas 1/320 s?

Ir ar tas ISO pats keičiasi, jei fotikas nustatytas automatiniam režimui?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Picasa

Standartinė LoretaA » 09 Rgs 2011 12:17

1/320 yra išlaikymas. Pažiūrėk Rūtos įdėtoje nuotraukoje, ISO ir yra parašytas ISO ir po to eina kažkoks skaičius. Rūta tik užsiminė, kad jos senojo fotiko nerodo ISO. Gal ir tavo nerodo |(

Skelbti atsakymą

Grįžti į