Fotoaparatai

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 09:24

Iš Mindaugo Bobino Blogo:
http://tiesiai.blogas.lt/tag/fotoaparato-instrukcija" onclick="window.open(this.href);return false;
Čia aprašoma ne muilinė. Tokių, kaip suprantu, mes taip pat turime :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Fotoaparatai

Standartinė Rita » 06 Rgs 2011 10:20

Ačiū,Koala,už labai gerą nuorodą. :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Fotoaparatai

Standartinė Aivė » 07 Rgs 2011 19:52

Regina rašė:O iš kur man žinot, koks ISO tose mano nuotraukose? Kaip kažkas kažkada kažką nustatė, taip ir fotkinu, nes tas fotikas man - tamsus miškas :( O instrukcijos jis neturi, taigi, paskaityt, kas ką reiškia ir ką ir kaip su tuo visu daryt - negaliu :( :( :( Kol koks geras, protingas, išmanantis ir kantrus žmogus nepaaiškins man suprantama žmonių kalba, taip ir bus (:|

dabar plaukus nuo galvos raunuosi, kad nebuvau fotokursuose ;( ;( ;(
Regina, o koks pas jus modelis fotoaparato? Galeciau surasti internete jo aprasyma, tada butu lengviau surasti ISO ir kt.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotoaparatai

Standartinė Regina » 07 Rgs 2011 19:57

Canon. Dar šalia parašyta Power Shot S3 IS. Nežinau, ar čia kokia markė jo ar kažkas kita :(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Fotoaparatai

Standartinė Aivė » 07 Rgs 2011 20:12

Regina rašė:Canon. Dar šalia parašyta Power Shot S3 IS. Nežinau, ar čia kokia markė jo ar kažkas kita :(
Ar toks?
http://www.imaging-resource.com/PRODS/S3IS/S3ISA.HTM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotoaparatai

Standartinė Regina » 07 Rgs 2011 20:18

Taip, atrodo, lygiai toks :)
Bet šitam forume visi tikriausiai seniai žino, kad aš angliškai - nė bum bum :(

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Fotoaparatai

Standartinė Aivė » 07 Rgs 2011 20:19

Aivė rašė:
Regina rašė:Canon. Dar šalia parašyta Power Shot S3 IS. Nežinau, ar čia kokia markė jo ar kažkas kita :(
Ar toks?
http://www.imaging-resource.com/PRODS/S3IS/S3ISA.HTM" onclick="window.open(this.href);return false;
Desineje puseje nuo vartomo ekranelio yra 3 mygtukai, vienas is ju ISO.
Paspaudus nustatykit 100 arba 200
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotoaparatai

Standartinė Regina » 07 Rgs 2011 20:31

Taip, jau prieš tai apžiūrėjau, ten pamaigiau ir nustačiau ant 100 :) Bet visa kita ir toliau neaišku. Labai ačiū :*
Dabar siunčiuosi Picasa :) Baisiai lėtai šiandien veikia internetas

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Rasa » 08 Rgs 2011 06:07

Regina rašė:Taip, atrodo, lygiai toks :)
Bet šitam forume visi tikriausiai seniai žino, kad aš angliškai - nė bum bum :(
Tuomet reikia nukopinti nuorodą, ir atsidarius Google Vertėją, įstatyti ją, gaunasi maždaug taip http://translate.google.lt/translate?hl ... FS3ISA.HTM
Vertimas dažniausiai būna gana juokingas, tačiau esmę suprasti įmanoma ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Fotoaparatai

Standartinė Regina » 08 Rgs 2011 07:14

Taip, naudojuosi kartais vertėju :) Bet apie fotoaparatą ir fotografavimą man ir normalia lietuvių kalba sunku, o iš googlės vertimo nežinau ar kas pavyks :D Bandysiu ;)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Fotoaparatai

Standartinė Rita » 08 Rgs 2011 07:34

Taip,man tai GOOGLE vertimas išmuša iš vėžių,ką žinojai užmiršti,ypač techniškuose terminuose.Perskaičius "vertimą",viskąužmiršti,ko norėjai ir stebiesi "ir kas čia sugalvoja tokius stebuklus,tiesiog talentai".Labai gera programėlė Anglonas,bet ją reikia instaliuoti,kitaip nežinau.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Fotoaparatai

Standartinė Aivė » 08 Rgs 2011 08:02

Regina rašė:Taip, jau prieš tai apžiūrėjau, ten pamaigiau ir nustačiau ant 100 :) Bet visa kita ir toliau neaišku. Labai ačiū :*
Dabar siunčiuosi Picasa :) Baisiai lėtai šiandien veikia internetas
O toliau visko galima ismokti bandymu budu :)
Virsuje yra ratukas su skirtingom raidelem.
Auto - automatinis rezimas (aparatas pats nusistato), tereikia sufokusuoti ties norimu objektu.
Aparato sone yra 'gelytes' mygtukas - makrorezimas.
Bandom ;) (flower)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 08 Gru 2011 21:46

Fotografo (ir ne tik) Miko Binkio fotografijos svetainė. Tikrai yra ką skaityti ir tam kas tik ruošiasi pirkti fotografavimo techniką, ir tam kas pradeda fotografuoti. Daug straipsnių įvairiausiomis temomis, fotografavimo pradmenys, įvairiausios foto technikos, bei jos priedų pasirinkimas ir t.t. :) Straipsniai nuolat papildomi ir atnaujinami.
http://www.mikasbinkis.lt/straipsniai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 03 Rgs 2012 09:37

Jūratė rašė:Po tokių nuotraukų (turiu omeny ir Reginos, ir Loretos, ir Platelių Rožės bei daugelio kitų) apima dvejopi jausmai... Žaviesi nuostabiomis nuotraukomis ir tuo pačiu nervinies, kad kažko 'nepagauni', kad ir pačios kieme būtų gražu visais metų laikais.... :)
Matomai reikia keisti fotiką, ... bet ne visada yra galimybės.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 03 Rgs 2012 10:10

Jūratė rašė: Sakai, čia tik esmė fotoaparate? :) Aš tai galvoju, kad augaluose ir jų derinime :$ Nes tai kur buvo gražu vasarą, dabar gal irgi yra atskirų neblogų vietų, bet nufotografuot gražiai kažkokį ojektą negaliu, nes visur aplinkui baisu... Pvz., turbūt mesiu lauk visus flioksus, kad ir kaip jie man patinka. Nes dabar kai kurie vis dar žydi, kirpt lauk kaip ir nesinori, bet jų bendras vaizdas gadina viską aplink. Ten, kur jau jie anksčiau nužydėję ir juos nukirpau lieka tuščios negražios neužpildytos vietos (tas pats ir su pentiniais). Na o gubojos kokios gražios jos man kai žydi! O dabar.... nupilkėję, nurudę... kai nupjauni tas šakas lieka didžiuliai tušti plotai. Su tom gubojom man visada kiekvienais metais galvos skausmas. Atsisakyt jų nenoriu, bet maždaug nuo rugpjūčio pabaigos visą rudenį akis bado tos skylės gėlynuose (devil) . Palikt jų tikrai nepalikinėsiu, nes vaizdas negražus (paprastai, kai augalas nužydi ir tampa nebedekoratyvus, jį juk nukerpam, ar ne? dauguma daugiamečių ataugina gražius lapus, o guboja ne :( ), dar plius visokie vorai ten primezga voratinklių tai taip ir kabo visokie pagauti vabzdžiai-inkliūzai voratinklių raizgalynuose... (mad)
Gal kas turit kokių patarimų?
Na ir suskėlei. Pas mane ištisai sergančios rožės, tarpai tarp rožių visai be augalų, bet aš nerodau to iš arti. Labai svarbu koks fonas yra už fotografuojamo objekto. Vakare galėsiu įdėti to paties augalo nuotraukas, bet kitoks fonas. Manau skirtumą pamatysi.
Kiek žinau, tavo fotikas turi nedaug funkcijų - tai nėra gerai, ypač fotografuojant baltus ar šviesius žiedus, fotografuojant vakare. Pasirenkant funkciją baltam objektui, aplink esantis fonas patamsėja, tada žiedai išryškėja. Žinoma, tokia foto aplamai yra tamsoka, bet ją galima pašviesinti. Vorai ir voratinklai, ypač fotogeniški, tik reikia anksčiau atsikelti, kol rasa neišdžiūvo.
Žodžiu, neieškok priežasčių, kur jų nėra - tavo sodas nuostabus :), ar nudžiuvusios gubojos, ar žydinčios (flower)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Gema » 21 Spa 2016 10:19

Kažkur Nijolė minėjo, kad spaudai nuotraukos turėtų būti 7-8 MB (albumui) arba 3 MB (žurnalui). Bet niekur nerandu atsakymo, kurie fotoaparato ar objektyvo parametrai rodo, kad jie gali tokią kokybę išgauti. Mano pažįstami fotografai negali pasakyti, nes savo nuotraukų MB nematuoja.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2016 12:40

Bet koks veidrodinis aparatas daro tokias ir dar didesnės MB dydžio nuotraukas, nebent patys nustatysime ypač mažo MB dydžio (raiškos) nuotraukas. Paparasčiausiai pažiūrėti kiek nuotraukų telpa. Pavyzdžiui, kad nuotrauką darysime maksimalia raiška, jų telpa apie 2000, o mažiausios apie 10000.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Gema » 21 Spa 2016 13:32

Žiūrinėjau fotikus. Dabar jau suprantu, kad kuo mažesnis modelio skaičius, tuo aukštesnės klasės? Pvz. žemėjančia tvarka Canon eos 5D - 50d - 550d - 1300d. Paskutinis, pigiausias iš visų (€440 ar pan.), tokią kokybę dar išlauš?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Fotoaparatai

Standartinė LoretaA » 21 Spa 2016 13:48

Tikrai taip :) .

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Gema » 21 Spa 2016 16:04

Ačiū, Loreta, gilinsiuos toliau (flower)

Dar neskubu pirkti, nes artėjančio rožių dengimo rūpesčiai slegia protą ir negaliu visiškai atsiduoti fotiko pirkimui :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Fotoaparatai

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Spa 2016 20:14

Gema, fotoaparatas tik pradžia, po to seka objektyvas (xixi) Ten taip pat studijuoti yra ką :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Gema » 22 Spa 2016 06:11

Ačiū, Raimonda (flower) Su tais man aiškiau:)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Fotoaparatai

Standartinė Nijola » 22 Spa 2016 08:33

LoretaA rašė:Bet koks veidrodinis aparatas daro tokias ir dar didesnės MB dydžio nuotraukas, nebent patys nustatysime ypač mažo MB dydžio (raiškos) nuotraukas. Paparasčiausiai pažiūrėti kiek nuotraukų telpa. Pavyzdžiui, kad nuotrauką darysime maksimalia raiška, jų telpa apie 2000, o mažiausios apie 10000.
Kiekvienas fotoparatas turi menių ir ten yra/galima nustatyti nuotraukos formatą dydį. formatas dali būti Jpeg - Raw
Kai mes nustatom fotoparata automatiniu režimu visada fotografuoja JPEG formatu tig galimas koregavimas nuotraukos dydžio per meniu L - dydis, arba S- (kartais yvairiai žymi) bet mintis - didelės nuotraukos L ir mažos, Mažomis fotkinant visada nuotraukos bus tik internetui. JPEG didelės bus įvairios.
Automatiniu režimu ir fokuso jūs nereguliuojate tai jau nustatyta progamiškai, patys pastebėjot kad norit gaudyt vieną objektą o gaudosi tai kas aplink.
JPEG formatas mažai koreguojamas programiškai taip galima bet paprasčiau pasakius jis nepaslankus, na mes tik apkerpam ir galima patamsyti pašviesyti.
Geai nufotkintas Jpeg jinkamas spaudai - kas yra gerai tai didelio formato L- dydis, ryški gero fokuso nuotrauka.
RAW formatas yra sudėtingas tame kad jau ne visos programėlės gali jį atidaryti, turi turėti jau su kuo ir dirbti Adobe Photoschop Lightroom
RAW formatas kuris leidžia su nuotrauka dirbti visapusiškai ir profesionaliai galimi labai įvairūs variantai,
RAW formatas visada didelis ir kaip Loreta minėjo į kortelę daug mažiau padarysi kadrų negu su JPEG
RAW formatas nenusistato ant automatinio režimo, šio formatu fotkinat reik dirbti su izo diafragma su fokusu ir t.t. viską pats nustatai įvertinęs esamą situaciją, saulę tamsą lietų ir t.t.
Labai svarbu norint gauti gero fokuso nuotrauką turi fotografuoti su stovu, ir dar geriau su atsuminiu pulteliu.
Kiek mes besistengsime nejudėti nekvėpuoti, bet mes judam ir spausdami myktuką visada sujudinam, dar ir gamtos dėsniai vėjai ir t.t.
Patirties reik fokusui, kiekvienas fotikas (markė) turi savų niuoansų, dabar turiu Nikon fotiką |(
Objektyvai dar kita studija, bet kaip jų reik kaip aš jų noriu :D

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Fotoaparatai

Standartinė Gema » 22 Spa 2016 12:36

Įdomu ar svarbu greitis - kadrų skaičius per sekundę - norint fotografuoti kraštovaizdį ir portretus? Mačiau, kad fotikų aprašymuose ir diskusijose lygina šitą parametrą. Kuo brangesnis, tuo daugiau kadrų per sekundę?

Svarstau, koks man būtų optimalus variantas. Perka sūnus, bet nenoriu nusipirkti per pigaus (šįkart - iš nereikalingo taupumo) arba bereikalingai brangaus. Objektyvai bus antrajame pirkimo etape.

Tuščiai fotografuoti atsibodo. Norisi, kad tos nuotraukos dar turėtų gyvenimą.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Fotoaparatai

Standartinė Nijola » 22 Spa 2016 14:41

Kadrų skaičius yra svarbus judanties objektams, bet neatmeskit tokios galimybės kad gal norėsit paukščius fotografuoti ir teleobjektyvą nusipirksit :D tada smagumėlis ;)
Lėti fotikai nervina :)))))

Skelbti atsakymą

Grįžti į