Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2010-2011 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Užrakinta
Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė vilmis » 30 Gru 2011 13:45

Kaip ten bebūtų reikia džiaugtis, kad šiltesni orai dabar, o ne sausio gale ar vasario pradžioje. Tuomet labiau nerimauti reikėtų. Daniškos orų prognozės stiprių šalčių ir sniego krūvų sausį nežada, tad reikia manyti, kad ir Lietuvoje nebus -30C. Bet žiema yra žiema ir ji baigiasi tik balandį ;)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė zebenkstiejka » 02 Sau 2012 20:38

Apdangsčiau savo rožes, kai kurias daugiau, kai kurias mažiau, bet visumoje dengiau ne taip šiltai kaip pernai, tikėdamasi kad -25 nebus :? Namelius pastatėm tik anglėms ir kelioms burbonėms. Kai kurioms užmeKeista kai matai kai kurias rožes tokiu metų laiku ne tik kad lapų nemetančias, bet dar ir toliau bandančias varyti šakas, leidžiančias lapelius. Tokios pas mane dabar Stanwell Perpetual, Commandant Beurepaire, Ferdinand Pichard, Parfum de'l Hay.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Timka

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Timka » 04 Sau 2012 14:32

Dangstau ir aš iš lėto savas. Ir dar - pasižiūrėjau savo vedamą dienoraštį, tai galiu pasakyti, kad dabartiniai orai labai panašūs į pernykščius, tik skiriasi tai, kad pernai buvo sniego ir tiek vėjuotų dienų nebuvo. Patys didžiausi šalčiai buvo nuo vasario 14 dienos, taip kad dar visko bus, kad tik sniego būtų, o tai aš jo nei pernai, nei šiemet dar nemačiau. :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 07 Sau 2012 17:22

Šios dienos vaizdai iš mano kaimo :) Jau į žiemą truputėlį panašu ;) (xixi)
Uždengiau dar keliolika rožių :) Kurių neuždengiau - tai jau tikriausiai ir nedengsiu... Liko pirmametės galikos, centifolijos ir HP. Priskiriamos 5 zonai, visos paguldytos - tai gal nieko joms nenutiks.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 07 Sau 2012 21:04

O polietileno tau nenunešė? Klausiu, nes man daugiausia vargo su tais uždengimais, kur neperlyjama dangą dėjau ant viršaus, kur po agrodanga viskas čiki - nei vienas kablys neišsitraukė ir viskas laikosi super. O kur ant viršaus, šiandien truputį taisiau, nes vėjas vis polietileną supučia į kokį kraštą, o kai šiltnamio plotis (plokščioji dalis) virš trijų metrų, tai atsiranda negerumai. Gerai, kad tokį tik vieną turiu - jau antrą kartą taisau šią žiemą. Atrodo, jau žinau ką daryti, kad to polietileno vėjas nekeltų, bet tai tinka tik tada kai danga pritvirtinta virvėmis. Reikia pakišti po virve ar pagalį, ar ilgą virbą taip, kad tas pakištas daiktas prispaustų polietileno kraštą - tada jo vėjas nebekilnoja. Ir iš vis kažkokia nesąmonė šiemet - nei užsninga, nei prišąla, tik baisus vėjas draskosi. Pernai uždengėm ir pamiršom.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė DaliaRaimonda » 08 Sau 2012 08:44

Nėra šalčio tai neprišalusį politileną ir nupučia. Juk tokių stiprių vėjų, nei vienais metais nebuvo. O kai pašaldavo, tai nė su jėga negali politileno atplėšti. Dar aš rožių nedengiau, tik pikta, kad ilgiausi virbai, laikantys prilenktas rožes, neišlaiko ir nuo vėjo išsitraukia. Nežinau, bet pas mane, dar keturkojis "vėjas" laksto, kuriam labai patiktų mano rožių užklojimus patąsyti (devil) Hortenziją jau tris kartus nurengė, kol toliumi neužvyniojau (devil)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė LoretaA » 08 Sau 2012 08:49

Dalia Raimonda, virbai išsitraukia, nes pas tave jie cinkuoti. Aišku, jie ilgaamžiai, bet slydus. Pas mane aprūdiję :D užtai laiko gerai.

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 08 Sau 2012 15:16

As irgi aplankiau- apziurejau savo rozes :) Reikejo pora tuneliuku pataisyt, nes radau apdraskytus vejo. Bet vaizdelis roziu tai luxiskas kolkas- zalut zaluteles.Guodzia tai, kad snyguriuoja pas mus kaime, prie Stakliskiu, o dar saltuko nusimato- tai gal prikeps tos dangos prie zemes pagaliau.Pjovem avietes si savaitgali, tai pasinaudojau kazkur skaitytu patarimu- panaudoti stiebus roziu dengimui- pastaciau keleta vigvamu :D rudeni sodintoms ir tik apkauptoms rozems. Jei nesildys, tai bent bus uzdanga nuo saules ir vejo. Patiko visai tas darbelis- niekur neskubi, oras neblogas. O be to- is tolo matysis - pati neisilipsiu :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 08 Sau 2012 16:03

koala rašė:O polietileno tau nenunešė? Klausiu, nes man daugiausia vargo su tais uždengimais, kur neperlyjama dangą dėjau ant viršaus, kur po agrodanga viskas čiki - nei vienas kablys neišsitraukė ir viskas laikosi super. O kur ant viršaus, šiandien truputį taisiau, nes vėjas vis polietileną supučia į kokį kraštą, o kai šiltnamio plotis (plokščioji dalis) virš trijų metrų, tai atsiranda negerumai. G
Polietilenas tik vienoj vietoj truputį nukeltas buvo. Pas mane nėra taip platu, tai ir prispaust paprasčiau. Prispaudžiau tais pačiais akmenimis, kaip ir agrodangą. Kur nesiekia žemės, viela prikabinau prie lankų. Negaila man to polietileno gadint. Vistiek po dviejų-trijų metų sudūlės.

Audrone
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 12 Rgp 2011 18:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Audrone » 09 Sau 2012 20:33

Tik šį savaitgalį apdengėm rožes. Deja, kol dirbom - sutemo. Tad nufotografuoti nebespėjome. Gal ir per daug apkutulojome... Nors pasižiūrėjus prognozes dviem savaitėms - lyg žiema ir artėja... (sun) (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 09 Sau 2012 20:54

man šiais metais pasisekė - vieną mašiniuką eglišakių atsivežėm iš miško, o dar nemažai gavau dovanų. Dabar beveik visos rožės (išskyrus tas tikrai nedengiamas) daugiau ar mažiau užklotos eglišakėm, plėvele dengti dar bent porą savaičių nežadu. Jei tikėt gimeteo.lt , tai artimiausias 2 savaites žiemos nebus (-12 naktį - dar ne žiema :D ), o meteo.lt rašo taip:
"Sausio mėnesio vidutinė temperatūra numatoma iki 4° aukštesnė už vidutinę daugiametę (vidutinė daugiametė -5.1°C), mėnesio kritulių kiekis prognozuojamas 25-30 mm didesnis už vidutinį daugiametį (vidutinis daugiametis 40.2 mm). "
Aš turbūt labai naivi :D ir lieku paskutinė dar neapkūtojus rožių |( :D


P.S. na va - ką tik per žinias pranešė, kad Austriją užklojo 5 m pusnys. Jei pasnigs pas mus, vadinas, daugiau jau niekuo rožių šią žiemą nebedengsiu :)

medlieva
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 10 Gru 2010 23:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė medlieva » 10 Sau 2012 08:39

Sveiki,
Jūrate, o kai dengiate eglišakėmis ir plėvele, kuo pirma?Apsukate agroplėvele ir tada eglišakiais ant viršaus ar agroplėvelę ant eglišakių? (:|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Regina » 10 Sau 2012 08:46

Atsakysiu už Jūratę ;) Jei turėčiau eglišakių, tai pirma jais užkločiau rožes, o ant jų tiesčiau agrodangą.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Jūratė » 10 Sau 2012 11:07

Regina jau atsakė ;)

Audrone
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: 12 Rgp 2011 18:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Audrone » 12 Sau 2012 20:54

Taip pasirengusios rožės žiemos miegui... |)
https://picasaweb.google.com/1123490689 ... ai20112012" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė mamaviete » 13 Sau 2012 09:00

Na ir akuratnai padaryta!Ir kiemo nedarko, ir rozems turbut saugu- nenuplesys vejai! Aisku, darbus supaprastina tiesios linijos - bet (like)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 14 Sau 2012 15:32

Miegam :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Aleksandra » 14 Sau 2012 15:54

o.kokie silti patalai ) :) kad tik sniegas ilgiau paguletu :)

Vartotojo avataras
Ignas
Pranešimai: 189
Užsiregistravo: 12 Rgs 2010 22:58
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Ignas » 14 Sau 2012 22:21

Pas Tadą tikra žiema :D Aš saviškių dar nedengiau, kadangi rožės prie namų tai galvojau dengti kai minusinė temperatūra ilgiau užsilaikys, panašu kad kitą savaitgalį bus ką veikti, nebent vėl atšils |(
Mano galerija
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 14 Sau 2012 22:52

Tadai, ten prie sūpuoklių pas jus Rosarium Uetersen uždengta? (spėju pagal nuostabią vasarinę nuotrauką <3 ) Kaip ją uždengėte?
Aš savo pavasarį sodintą Rosarium'ą prilenkiau iki kokių 30- 40 cm nuo žemės (bijojau išlaužti, nors ilgiausios šakos dar metro nesiekė), apklojau dviguba 30 tankio agro danga, pastačiau karkasiuką iš tvirtos vielos, ant viršaus dar dvigubai tos pačios agro, viršuje dar burbulinio celofano uždėjau. Celofanas iki žemės nesiekia. Kaip manote, ar nepersistengiau? Ji viena po langais, tad norėtųsi vešlumos.
Visiems šio forumo dalyviams didelis ačiū, už dalijimąsi informacija, patirtimi (flower) . Kai gatavi produktai brangūs, smagu, kad yra kas padeda surasti išeičių (dance) Ypatingai dėkui Loretai (like) Įsivaizduokite, kaip maloniai nustebino pagarbus vyrų elgesys įrankių nuomoje, kai pasakiau kam man reikia armatūros karpymo aparato (xixi) Iš karto visi atsisuko ir iš veidų matėsi, kad žiūri jau ne kaip į kažkokią gėlytes mėgstančią moterytę (smoke) Nusipirkau 4,5 cm vielos (nepamenu, kaitintos, ar ne, bet tos, kuri sulenkta ir paspausta į pradinę padėtį negrįžta). Jai karpyti neturiu žirklių, kainuoja jos brangiai. išsinuomojau minėtą aparatą ir greitai prisikarpiau visokių ilgių, kokių reikia, ar numanau kad reikės. Beje, pabandžiau ir cinkuotą vielą, tai kabliai iš jos tikrai mėgėjai išsitraukti nuo vėjo. Lankų iš jos taip pat nerekomenduočiau, įlinksta kai atsiremi.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Tadas » 14 Sau 2012 23:28

Paukštukas rašė:Tadai, ten prie sūpuoklių pas jus Rosarium Uetersen uždengta? (spėju pagal nuostabią vasarinę nuotrauką <3 ) Kaip ją uždengėte?.......
Pataikėte į dešimtuką :) Karkasiukas medinis ,agro trys sluoksniai, apkaupta kompostu ir prilenkta. Mėgsta lenkiant lūžinėti,tai po biski lenkiu . Pernai sušutinau ją,tai šiais metais menkiau apšiltinau,tikiuosi nenušals :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 16 Sau 2012 21:53

Štai kaip mes šiais metais dengėm - iš atliekų :D ir visokio šlamšto. Būdas statant medinius karkasiukus, žinoma, imlesnis laiko, bet, jei turi atliekamos medienos, kuri šiaip jau niekam netinka, galima labai sutaupyti.
Čia jau tėčio nuopelnas, kad jis pamažu neskubėdamas pastatė medinius karkasiukus. Pernai taip pat statėm karkasus iš medžio, tik dar ir plonos vielos lankus naudojom. Šįkart nusprendėm jų visai atsisakyti, o dangas prikalti.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Iš pradžių rožės buvo užklotos dvigubu 30 gr. agrodangos sluoksniu. Agrodangą prismeigėm nuo pernai likusiais išbrokuotais kabliais (xixi) - mat buvo per trumpi ir išsitraukdavo. Šiaip gal ir neplanavau prismeiginėti, bet mums dengti išpuolė per tą uraganą :D nors tada buvo ne iki juokų (:| Neprismeigus tuoj pat nuneštų agrodangą, o vėliau irgi buvo ramu, nes ilgai šiltnamiukai atvirais galais stovėjo, nebuvo rizikos, kad išpūs agrodangą ar suvels. Bet vėjas nebuvo didžiausias priešas - labiausiai erzino lietus, kuris šlapino vidines dangas, nes mes, avino galvelės, iš pradžių ant visų rožių jas užklojom, o paskui traukėm išoriniu sluoksniu. Kai kur lietus taip sulijo, kad teko viską pakeisti, bet tokių namelių buvo tik keli. Čia kaip toj patarlėj - „Per durną galvą kojoms nepakajus“ :) Bet tikriausiai aš be reikalo jaudinausi, vėjas labai greitai išdžiovino vidines dangas, o rožės, kurias mes klojom šlapias jau kitą rytą buvo sausutėlės.
Kodėl apskritai dėjau tą vidinį sluoksnį? Ogi todėl, kad pernai metų žiemojimo rezultatas parodė, kad tose vietose, kur rožių stiebai buvo arti dangos viršaus, jie pašalo. O kadangi tai dažniausiai būdavo plačiausia krūmo dalis, maždaug per vidurį, pavasarį teko kirpti iki galiukų gerai peržiemojusias šakas, bet pašalusias per vidurį. Žinoma, pavasarį rožes vis tiek gan smarkiai genim, gal ir nėra reikalo taip skrupulingai viską saugoti, bet man tiesiog įdomu, ar šis sluoksnis esmingai pagerins žiemojimo rezultatus. Dalia Raimonda, kuri pernai klojo tą vidinį sluoksnį, teigė, kad rožės nė kiek nenukentėjo.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paskui šiltnamiukus aptraukėm agrodanga „Lutrasil“ 30 gr. storio dviem sluoksniais, o ant paties viršaus celofano 150 gr. storio stogas. Agrodangą prismaigstėm, o stogo visus sluoksnius prikalėm plonom lentelėm. Kadangi nėra virvių, kurios laiko dangas, neliko rizikos, kad išsitraukus kabliams viskas nusiners. Be to, pernai dar buvo problema, kad celofanas labai slankiojo po virvėm, tai į kurį kraštą vėjas supūsdavo, tai suskersuodavo. Šias metais - pora vinių ir tvarka :) Kai kurioms rožėms namelių neteko, bet manau, ir su keliais sluoksniais agrodangų joms bus gerai žiemoti.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Šiais metais taip dengėm, kaip bus kitais metais, dar nežinau. Viską parodys žiemojimo rezultatai pas mane ir pas kitus rožininkus. Gal paaiškės, kad pakanka prilenkti ir eglišakių ar agrodangos užmesti, ir jokių ten „vozdušno-suchoj“ nereikia :D

O dabar rožės liko prižiūrėti budriam kiemo generolui-pelių siaubui :)

Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 16 Sau 2012 22:05

Tadas rašė:
Paukštukas rašė:Tadai, ten prie sūpuoklių pas jus Rosarium Uetersen uždengta? (spėju pagal nuostabią vasarinę nuotrauką <3 ) Kaip ją uždengėte?.......
Pataikėte į dešimtuką :) Karkasiukas medinis ,agro trys sluoksniai, apkaupta kompostu ir prilenkta. Mėgsta lenkiant lūžinėti,tai po biski lenkiu . Pernai sušutinau ją,tai šiais metais menkiau apšiltinau,tikiuosi nenušals :)
Ačiū už info, tikiuosi mano nesušus. :) Kad lengvai lūžta lenkiama įsitikinau dar ankstyvą rudenį, kai pasiskaičius apie dengimą žiemai nutariau pasipraktikuoti lenkti. Pačią ilgiausią šaką, su dar gausybe pumpurų išlaužiau :(
Dengiau visas rožes praėjusią savaitę ir pastebėjau tokį dėsningumą: tos tožės, kurios jautresnės šalčiui, jau buvo pasiruošę sprogti, ar kai kur prasprogę (Rosarium Uetersen, Angela, Lady of Megginch, Alan Titchmarsh, Ballerina...), o atsparios senovinės (Leda, Celeste) "tvarkingai" laukė žiemos. Panašiai ir su kitais augalais. Gal šiltamėgiai augalai dažniau kartoja prabudimo ir miego ciklą, dėl ko pažeidžiami šalčių ir yra?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Paukštukas » 16 Sau 2012 22:13

Labai tvarkinga ir gražu, Rūta. (like) Viskas taip kruopščiai apgalvota ir padaryta, o tai rodo, jog šeimininkai labai darbštūs žmonės (yes)
Tas pelių siaubas toks mielas <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai

Standartinė Rūta » 16 Sau 2012 22:17

Paukštukas rašė:Dengiau visas rožes praėjusią savaitę ir pastebėjau tokį dėsningumą: tos tožės, kurios jautresnės šalčiui, jau buvo pasiruošę sprogti, ar kai kur prasprogę (Rosarium Uetersen, Angela, Lady of Megginch, Alan Titchmarsh, Ballerina...), o atsparios senovinės (Leda, Celeste) "tvarkingai" laukė žiemos. Panašiai ir su kitais augalais. Gal šiltamėgiai augalai dažniau kartoja prabudimo ir miego ciklą, dėl ko pažeidžiami šalčių ir yra?
Labai teisingai, Paukštuk (yes) Modernios rožės, žydinčios iki šalnų, turi daug neatsparių šalčiams kininių ir kitokių rožių kraujo. Šių rožių labai trumpas ramybės periodas, truputį nusnaudė ir vėl pasiruošusios naujam sezonui. Būtent ši savybė buvo selekcininkų išnaudojama siekiant pakartotinio žydėjimo. Tačiau kartu jos paveldėjo ir mūsų klimatui ne tokias geras savo šiltamėgių protėvių savybes – neatsparumą šalčiui ir trumpą ramybės laikotarpį. Senovinės (Gallica, Alba, Damask) rožės kitokios, jų ramybės periodas ilgas, jos turi daug laiko pasiruošti žiemai nužydėjusios vasaros pirmoje pusėje - spėja sumedėti, todėl ne taip apšąla, yra atsparesnės. Na čia labai grubiai kalbant... |(

Užrakinta

Grįžti į