Kuriame naują rožyną

Moderatorius: Jūratė

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 12:23

Hmmm, kemeras ir senovinės rožės man tai šiaip sau :? net negaliu pasakyti kodėl. Iš kitos pusės, kemeras tik žydėt pradeda į liepos antrą pusę, ir dar vėliau, tai gal net nepersidengtų jų žydėjimai? o 'Complicata' tikrai Lietuvos sąlygomis užauga iki 3m ? ir kada daugmaž ji žydi?
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 12:27

Šiuo metu (po dviejų vasarų) ji pas mane 2 metrų, šakos išlinkstančios - bet ji juk dar visai vaikas. Aš ją dengiu |( Žydi tuo metu kaip ir visos galicos. Štai taip šis "vaikelis" atrodė rudenį :)
http://postimage.org/image/2b3gtoz9g/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 12:43

Įkišiu savo trygrašį,man tai prie Glaucos niekas netinka,ji turėtų būti viena,arba jų dvi,ar trys,bet tik jos vienos :) Tikriausiai nesąmonę parašiau,bet man taip atrodo gražiausia,toks tas mano skonis (xixi) ,supratau,kad Jūratė nori ,kad rašytume,tai ir parašiau :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 12:43

Na gal tada tas kemeras labai neiškristų iš konteksto. O lapai vasaros pradžioje tai visai gražūs (čia 'Purple Bush')
Paveikslėlis
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė DaliaRaimonda » 23 Vas 2012 12:52

Kemeras mėgsta drėgną dirvą ir aš nesodinčiau jo prie rožių. Turiu tokį blogą pavyzdį pas save (xixi) . Taip pat man nepatinka "Tuscany Supreb" ir "Eglantyne" derinys. Prie "Tuscany Supreb" norėtusi geltonos rožės, arba priešingai- tik pilko krūmo. Dar vienas patarimas iš praktikos: nesodinkite trimis eilėmis senovinių rožių. Tai tinka AH, floribundinėms, kai kurioms krūminėms, bei grandiflora vieslėms. Senovinės per daug didelės jos žydi "visu krūmu" ir to grožio nereikia slėpti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 13:00

Geltonų rožių niekas nedavė (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 13:07

Taip, Rita, jei nenorėčiau Jūsų visų nuomonės, tai nieko ir neklausčiau. Ačiū už visas pastabas.
Aš jau rašiau prieš tai, kad tikrai sodinsiu rožes dviem eilėm, trečios nebus.
Ir dar vienas reikalas... aš tos R.glaucos dar visai neturiu :( , taigi jos čia gali ir nebūt, jei prie nieko niekur netinka... Aš tik ją bandau visur įkišt, nes man ji labai patinka ir bandau jai rast vietą. Bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad jai čia ne vieta ir ji tik apsunkina visą derinimą...
Geltonų rožių šitam rožyne nebus (no)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 13:14

DaliaRaimonda rašė:Kemeras mėgsta drėgną dirvą ir aš nesodinčiau jo prie rožių.
Dalia Raimonda, plačiau prašyčiau :$ nelabai supratau minties.
Kemerai mėgsta trąšią, drėgną, posunkę dirvą saulėje - visiškai kaip rožės. Jų beveik neįmanoma gražiai auginti sausoje vietoje (jau aš tą žinau :? , augt auga, bet vandens trūkumą pamatai ant jų tuoj pat) - bet su rožėm irgi tas pats. Sakyčiau, augalai labai panašūs agrotechniniu požiūriu
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 13:18

Jo,Jūrate,suprantu tą jausmą,man Glauca taip pat nuostabi,po Koalos supažindinimo su ja,neturiu ramybės,niekada negalvojau,kad aš galėčiau dešimties metų augalą naikinti,o į jo vietą sodinti Glaucą,bet tikriausiai taip ir bus :D ,oi,kaip baru save,bet gi aš nieko daugiau negaliu galvoti (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 13:20

Rita, o kokį augalą norit naikinti? Ar Rosa Glauca verta to? Tuoj pat klokit, o mes tai ir nuspręsim (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 13:27

Jeigu rasiu namuose, įdėsiu nuotrauką R.Glaucos tarp kitų augalų - labai gerai atrodo :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 13:31

Štai, pirmas pasitaikęs paveikslėlis
https://www.finegardening.com/CMS/uploa ... 01_xlg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;"

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 13:43

Oi kaip gerai,Loreta A,nuspręskim visos.Noriu naikinti karklą margalapį/atrodo gyvatšakis vadinasi,tas,kur pavasarį pasidaro gražuolis,jo lapeliai pasidabina rūžavai,pilkai,žalsvai,atrodo,kad žydi/,jis buvo mūsų karklų gyvatvorės kieme išbaigimas,augo ne medelis,bet krūmas,paskui paseno,pavargo ,išretėjo,pakrypo ir mes iš jo pradėjom formuoti medelį/žiemos nuotraukoje trečioje jis pats kraštinis pūšų fone/.Jis tikrai jau nebe gražuolis,bet sąžinė vistiek graužia :) Tai va,jei nuspresim teigiamai,nukris akmuo,jei ne-turėsit surasti,kur sodinti Glaucą (xixi)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 13:54

Kai vietos mažai, kaip kad pas Jus, Rita, nėra jokios priežasties auginti augalus iš gailesčio. Tie margalapiai karklai yra trumpaamžiai, ir gal pas Jus jau savo atgyveno. Jis ne iš tų augalų, kaip jūsų bukas, kad su amžiumi tik gražėja. Kuo mažiau vietos, tuo stipriau augalai turi dirbti, kad juos būtų verta laikyti.
Sakoma, augalas turi turėti bent 3 vertingas savybes, kad jį verta būtų įsileisti į sodą ;) na, 3 gal ir griežtokai čia, bet bent pora gerų savybių turėtų būti.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 14:00

Nuostabi nuotrauka,Loreta A,čia nuostabiai tinka,viską daro fonas :)
Už tai aš ir užsisvajojau ,kad ji nuostabiai atrodytų pas mus pūšų fone/nuotraukoje nesimato mūsų pūšų aukščio,tai juodosios pūšys ir jų aukštis jau 6-7 metrai/,laukiam kada iškels mūsų ar kaimynų tvorą (xixi) ,aš net galvojau jau pakeisti visą karkliukų gyvatvorę Glauca,taip mane sužavėjo jos lapija :)
Ačiū,Rasa,tikrai jis atgyveno,visokių voratinklių apsiraizges,visokių kenkėjų,nėra ten ko gailėti,taip ir padarysim (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 14:04

Rita rašė:Už tai aš ir užsisvajojau ,kad ji nuostabiai atrodytų pas mus pūšų fone/nuotraukoje nesimato mūsų pūšų aukščio,tai juodosios pūšys ir jų aukštis jau 6-7 metrai/,laukiam kada iškels mūsų ar kaimynų tvorą (xixi) ,aš net galvojau jau pakeisti visą karkliukų gyvatvorę Glauca,taip mane sužavėjo jos lapija :)
Ačiū,Rasa,tikrai jis atgyveno,visokių voratinklių apsiraizges,visokių kenkėjų,nėra ten ko gailėti,taip ir padarysim (xixi)
Šito nedarykit, nes iš karto neliks vienos ir pačios svarbiausios priežasties dėl ko ją reiktų auginti - uogų nebebus, o lapai, kaip ir šnekėjom, nėra pats svarbiausias šios rožės koziris, nes jie nebūna dekoratyvūs visą sezoną.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 14:17

nesupratau, o kodėl pasodinus gyvatvorę glaucų nebebus uogų? ar čia kažkokia savybė, kad jei auga vienas, uogas veda, o jei daugiau tai jau nebe :? :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė LoretaA » 23 Vas 2012 14:19

Gyvatvorė, bent jau mažame sklype, turėtų būti karpoma. Jeigu sodinti iš nekarpomų glaucų gyvatvorę, ji visą sklypą užims :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 14:20

Loreta A rašė:nes iš karto neliks vienos ir pačios svarbiausios priežasties dėl ko ją reiktų auginti - uogų nebebus

ot ir bus :P Jei nebūtų toks bjaurus oras, eičiau nufotkinčiau, kiek uogų dar kabo :D
Aš auginu R.glauca kaip gyvatvorę, t.y. apgeniu šakas, kurios pernelyg šauna į viršų ar šoną. Tokia gyvatvorė niekuomet nebus taisyklinga, to ir nesiekiu, tiesiog palyginu perdaug išsikišusias šakas. Toks patrumpinimas priverčia jas šakotis, krūmas šiek tiek patankėja, ir tų mėlynų lapų sezonas šiek tiek pailgėja. Nes aš ją auginu būtent dėl lapų ;) nors patinka man ir uogos.
R.glauca tinka netaisyklingų, neformalių gyvatvorių sodinimui. Aš dabar gal nebesodinčiau :P nes pas mane dabar 'taisyklingų gyvatvorių stadija' :D Bet jau tais lapais mėlynais tai aš baisiai patenkinta
MAnau, skirtingai auginant R.glauca, išryškėja skirtingi privalumai. Auginant vieną krūmą vejoje, su laiku pasimato labai gracinga krūmo forma. O auginant kartu su kitais augalais, galima įdomiai panaudoti lapiją įvairiems deriniams, nes kito tokio sumedėjusio augalo mūsų sąlygomis kaip ir nėra.
Tad pasirinkimas - auginti arba auginti (yes)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 14:23

Gerai,LoretaA,gyvatvorės nekeisim,o margalapį karklą-taip. :)
Jūrate,Loreta A,žino,kad mano vyras gyvatvorę karpys pagal liniuotę metro aukščio,tai,kur tada tom vargšėm uogom augti,nebent prie žemės kelios,bet tikriausiai ir ten nukarpys (xixi)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rita » 23 Vas 2012 14:25

Aš norėčiau tokios gyvatvorės,kaip pas Rasa,bet žemės neturiu,tenka tenkintis tuo ,ką turiu ir taikytis prie aplinkybių :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 14:33

Rasa, tu turi ir R. glauca, ir žolių visokių :D
Pasakyk, prašau, koks miskantas ar pan. tiktų tarp Complicatos ir R. Glaucos?

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė vilmis » 23 Vas 2012 14:44

Miskantas toks, kuris neišals po pirmos žiemos :D

Kažkaip kreivai žiūris raudonlapis erškėtis prie Charles de Mills. Čarlis juk ir taip išskirtinė, o čia dar vienas išsiskiriantis stipriai kaimynas. Kelk R. glauca kur į pakraštį. Galvoju prie jo gal netik miskantas (pvz. nendrinis) arba spartina Aureomarginata bet kemeras tilpų :|

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Rasa » 23 Vas 2012 14:45

Tai kad visi jie gana panašūs (xixi) svarbu, kad žydėtų gana anksti, t.y. rugpjūtį. reiškias, tiktų 'Flamingo', 'Malepartus', 'Ferner Osten'
O kodėl ne kokią nendrinę melvenę Molinia arundinacea? Ji anksčiau žydi, gražūs lapai, gražus siluetas (arba vertikalus arba fontano formos, priklausomai nuo veislės), rudenį visas augalas dažosi ryškiai geltona spalva. Puikūs augalai.
Arba nežydintis Miscanthus giganteus - žalių lapų fontanas http://kallima.sk/fotos/miscanthus_floridulus01.jpg
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Kuriame naują rožyną

Standartinė Jūratė » 23 Vas 2012 14:54

po truputį, berods, pagaunu tos vietos stilių - toks kaimiškai laukinis :D
o ten raganė "Maidwell Hall" netiktų? kaip tik galvoju, kur ją pasodinus...

Skelbti atsakymą

Grįžti į