'Emilien Guillot'

Šiai grupei priskiriamos labai vešlios, krūmu ar plačiai augančios rožės, žydinčios pakartotinai ir netinkančios jokiai kitai modernių rožių grupei.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Emilien Guillot'

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Vas 2012 20:41

Viena iš žinomiausių rožių selekcijos pasaulyje Guillot šeima stengiasi sukurti rožes turinčias kuo daugiau privalumų. Atsparumas ligoms, žiedo grožis ir kvapas, gausus žydėjimas, žiedo ilgaamžiškumas ir kiti požymiai išvedant naujas rožes jiems yra labai svarbūs.
Guillot kompanijoje sukurtos "Generosa" serijos rožės išsiskiria iš kitų dideliais žiedais ir itin tvirtais stiebais, labai gerai išlaikančiais nepaprastai sunkius žiedus. Viena iš šios serijos rožių kaip tik ir yra "Emilien Guillot". Rožė išvesta Massad'o ir pristatyta visuomenei 1997m. Prancūzijoje. Rožė skirta vienam Guillot'ų dinastijos įpediniui. Ši rožė turi visas gerasias savybes, kurias sugebėjo sukurti Guillot šeima per daugelį selekcijos metų.
Nors "Emilien Guillot" priskiriama prie krūminių rožių, savo dydžiu ir krūmo forma yra panaši į arbatines hibridines rožes. Krūmas nėra aukštas, siekia apie 1m., kartais truputį daugiau. Šakos storos, tiesios, augančios tiesiai į viršų, tad krūmas siauras ir labai tvarkingas. Lapai dideli, sodriai žali, pusiau matiniai. Atsparūs ligoms.
Žiedai dideli apie 10- 12 cm., kvepiantys. Kvapas apibūdinamas, kaip rožių aliejaus, abrikosų ir baltųjų pipirų.
Besiskleidžiantys žiedai yra puodelio formos, vėliau plačiai išsiskleidę žiedai primena senasias rožes. Kartais, nedideli stori žiedlapiai, žiede išsidėsto sudarydami kvadratą. Rašoma, kad žiedlapių būna apie 60- 80 vnt. Rožė ilgai ir gausiai žydi visą vasarą, o žiedai išlieka dekoratyvūs visą žydėjimo laiką. Jie atsparūs lietui ir saulei. Viso žydėjimo metu ši ryški raudonai oranžinė spalva išlieka nepakitusi. Man labai patinka, kad žiedai iki pilno išsiskleidimo skliedžiasi palyginus greitai, vos per kelias dienas, Vėliau žiedas tarsi užsikonservuoja ir pilnai išsiskleidęs išsilaiko gan ilgai.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki
Paskutinėje nuotraukoje "Aprikola" ir "Emilien Guillot"

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Regina » 27 Vas 2012 21:06

Tikrai įspūdinga rožė (flower)
O kaip žiemoja?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Virginija » 27 Vas 2012 21:17

Jau ir taip užsisvajojau apie Guillot Massado rožes, o čia dar Dalia Raimonda kursto :| ... (:|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Regina » 27 Vas 2012 21:22

Va, va... ir aš jau svajoju (yes)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Vas 2012 22:19

Rusų forumuose Guillot Massado rožes giria ir dėl jų "svaigsta" :D . O aš "Emilien Guillot" užsisakiau visai nieko nežinodama, nei kas ją išvedė, nei, kad čia tokia jau visai nebloga. Ta prasme, kad tikrai išvesta gera rožė. Man reikėjo apie 1m. aukščio oranžinės rožės, senovinio tipo žiedais (xixi) . Na, tik blondnė taip rožes gali rinktis (xixi) . Pasižiūrėjau dar, kad nesirgtų ir viskas (xixi) Bet tikrai esu ja labai patenkinta. Būčiau daugiau apie jų rožes pasiskaičiusi, gal ir įvairesnių būčiau užsisakiusi.
Dėl žiemojimo praeitai metais nebuvo problemų. Žiemojo prabangiai "šiltnamiuke- tuneliuke". Tik pernai aš ją gerokai žiemai patrumpinau, nes šakos storos- neprilenksi. Tačiau labai greitai užsiaugino naujas šakas ir gausiai žydėjo visą sezoną. Šiemet palikau aukštesnę, nes ir tuneliuką aukštesnį surenčiau. Žiūrėsim pavasarį, kaip ši žiema pasidarbavo.

Nijola

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Nijola » 28 Vas 2012 13:52

antosė rašė:Jau ir taip užsisvajojau apie Guillot Massado rožes, o čia dar Dalia Raimonda kursto :| ... (:|
Ar pirkot rudenį Guillot rožių ? aš turiu Delbaro rožių - gyvena ir visai sakyčiau neblogai, manau gerai ir Guillot rožės jaustūsi, tuo labiau kai jau DRaimonda jau augina.
la Franse rožė auga rožyne uždengiama žiemai (daug durpių, agro) ir puikiai. Na dar ši žiema, nežinau rezultatų, bet jau nepirmi metai taip |(

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Vas 2012 14:02

Ir pas mane "La France" visai gerai jaučiasi. Nors ji apibūdinama, kaip turinti polinkį į ligas, per du metus nė karto nesirgo. Kažkaip net keista |( .
Be to, beveik visas rožes per tokias šaltas žiemas pradėjome dengti. Tad, Guillot rožes tikrai galima auginti :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Virginija » 28 Vas 2012 14:04

Dar nepirkau :) , dar ir Meilland ne visos svajonės išpildytos :D O jei protingiau pažvelgti, tai išvis norus reiktų smarkiai sumažinti.
Bet, ką daryti, kad kai pasižiūri - "už širdies griebia" - http://www.youtube.com/watch?v=CTjNqE96 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; (atsiprašau ne į temą, bet yrra Guillot Massad rožių)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė DaliaRaimonda » 28 Vas 2012 14:51

Kaip tik į temą :D . Mes labai gerai pažystame David Austin rožes, nes jų daug auginame. Bet Guilliot rožių, bet jau aš, visai nežinau. O įdomu būtų susipažinti ir su jomis :) . Ech, tik kad vietos skype nerasta :D

Nijola

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Nijola » 29 Vas 2012 10:24

Dalia R. o šios rožės ,tavo nuotraukose, žiedo spalva tokia kaip natūroje, ar spalva gal nėra tokia intensyvi?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė DaliaRaimonda » 29 Vas 2012 22:14

Tokia "rėkianti" ir yra. Baigiant žydėti gal kažkiek raudonio atsiranda. Bet praktiškai tuomet žiedą ir jau kerpi. Tuoj parodysiu nuotrauką, kaip toks "nusibaigęs" žiedas atrodo:
PaveikslėlisHosted on Fotki

Nijola

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė Nijola » 01 Kov 2012 08:02

Man ši rožė, žiedo forma panaši į Augustą luisą.
Lapai kokie dideli :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: "Emilien Guillot"

Standartinė DaliaRaimonda » 01 Kov 2012 08:13

Natūraliai (ne nuotraukoje) jos nepanašios. "Augusta Luise" yra daug didesniais ir ilgesniais žiedlapiais, tad pražydusi ji atrodo kaip pūstas sijonėlis. O "Emilien Guillot" žiedas su labai trumpais žiedlapiais, tų žiedlapių labai daug, kad net atrodo, kad jei reikėtų dar vieną žiedlapį įkišti, jam paprasčiausiai nebebūtų vietos. Išsiskleidęs žiedas rozetės formos, labai plokščias. Netgi, "Emilien Guillot" krūmas siauresnis. Nors abi susodinus šalia gražiai žiūrėtusi.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Emilien Guillot'

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Vas 2016 21:56

Galvojau nejaugi 2015m. vasarą ši rožė nepateko į mano objektyvą. Pasirodo užkliuvo jos žiedų grožis :) Tik nelabai gražiai man ji įsiamžino (xixi)

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į