'Valencia'

Krūminių rožių grupė, sukurta Kordes rožyne Vokietijoje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Valencia'

Standartinė DaliaRaimonda » 13 Kov 2012 20:40

Arbatinė hibridinė (AH) rožė "Valencia" sukurta W. Kordes & Sons Vokietijoje 1989 m. Ši rožė dar vadinama "New Valencia', kad atskirti ją nuo 1967 m. taip pat Kordes išvestos ryškios oranžinės "Valensia" rožės.
Kai kas šios rožės spalvą apibūdina kaip seno aukso ar vario, ar abrikosinę. Man greičiau tai arbata su grietinėle, ypač kai rožė besiskleisdama šiek tiek išblunka. Skaitoma, kad tokios spalvos rožių nėra daug, ir "Valencia" viena iš geriausių ir švariausių šio atspalvio rožių. Labai didelis ir gražus pats žiedas (apie 14 cm.). Žiedlapiai sunkūs tarsi būtų iš aksomo, daugiau primenentis romantišką senovinį stilių. Daugybė didelių žiedlapių pražydę laikosi ilgai ir net bebaigiantis žydėti žiedas atrodo nuostabiai.
Lapų žalumas labai dera su žiedų spalva. Pats krūmo aukštis įvairiuose šaltiniuose nurodomas skirtingas (nuo 60cm. iki 120cm). Tačiau nors pas mane visos rožės senai peržengusios visas nurodomas aukščiausias ribas, ši vienintelė liko tikrai nedidelė. Tik apie 50cm., na kai žydi- truputį, žiedų dėka, "paaukštėja". Rusų puslapuose skaičiau, kad ši rožė puikiai pasirodo, atsiskleidžia tik trečiais metais po pasodinimo. Pas mane ji pasirodė iš kart savo gausiu žydėjimu , t.y. būdama 2m., bet jei dar paaugtų būtų nuostabu! Rožė atspari ligoms, gausiai ir ilgai žydi. Žiedai nebijo lietaus.
Rožė įvairiose parodose pelnė 6 apdovanojimus. Vienas iš jų Merit sertifikatas.
Na, bet aš čia kažkaip santūriai apie ją rašau (xixi) Prisipažinsiu- ši rožė mane pakerėjo. Pakerėjo savo žiedais, jų aksomu ir spalva, kvapu... ir iškart iškyla prisiminimai apie dvariškių drabužius... aksomo sukneles apkantuotas aukso juostomis...

Paveikslėlis

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Valencia'

Standartinė Rita » 14 Kov 2012 07:31

Neimanoma,kokia ji graži <3 Kai Dalia man parodė savo rožes-sukosi galva,tačiau labiausiai ji žavėjosi ir rodė šią ir "Elina",ko ir aš labiausiai noriu nuo tos minutės,kai pamačiau :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Valencia'

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Kov 2012 08:00

Rita, jūs dar atsimenat ką aš prieš du metus rodžiau :D Tikriausiai todėl, kad per daug apie jas jums "karksėjau" :D Na, bet ji tikrai graži.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Valencia'

Standartinė Gulbe » 14 Kov 2012 08:15

Na, žinot, nesu AH gerbėja, bet ... <3 Nepaprastai graži spalva... Jei ji tokia neaukšta, gal tiktų į vazoną? ... :) O koks pats krūmas? Jo forma?

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 'Valencia'

Standartinė mamaviete » 14 Kov 2012 08:22

As tai jau kaip ir apsisprendus AH nebesisodinti... Bet , matau, kad bus snipstas (xixi) Nuostabi roze!

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Valencia'

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Kov 2012 09:43

Gulbe, manau į vazoną ji kaip tik :) . Bent pas mane ji nėra galinga AH. Krūmas tikrai nėra didelis, padidėja tik žydint. Bet ir tas dydis žiedų sąskaita :D . Nukerpi nužydėjusius žiedus ir vėl nedidelis palieka. Be to AH rožes galima kiek tik nori genėti, jos tik daugiau žydės.
Mamaviete, AH rožės turi tik vieną, ne du minusus: 1. nėra galingos, tad didelėse erdvėse, jei nesodinti po kelias- prapuola. Bet tinka, tiems kas turi mieste nedidelius sklypelius 2. reikia žiemai dengti, bet atrodo, kad dabar esam priversti dengti beveik visas rožes.
Pasikeitė AH rožių selekcijos kryptis prieš keletą metų. Dabar išvedamos atsparios ligoms, klimatinėms sąlygoms (lietus, karštis, saulė, netgi stengiamasi atkreipti dėmesį į šaltį) rožės. Didelis dėmesys yra skiriamas žiedo formoms, kad jos panašėtų į senovines rožes ir žinoma kvepėtų.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Valencia'

Standartinė Gulbe » 14 Kov 2012 17:48

O pirkote kur? ;) :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Valencia'

Standartinė DaliaRaimonda » 14 Kov 2012 19:30


Skelbti atsakymą

Grįžti į