'Sebastian Kneipp'

Krūminių rožių grupė, sukurta Kordes rožyne Vokietijoje.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Sebastian Kneipp'

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Kov 2012 21:59

Ši rožė pakeri ne tik nuostabiu senovinės formos žiedu, bet ir stipriu svaigiai saldžiu aromatu. Žiedai balti (10-12 cm.), turintys žiedo centre šiek tiek rausvo atspalvio. Žiedai pilni nedidelių, smulkių žiedlapių yra atsparūs lietui. Kaip nekeista, bet kartais ant stiebo pražysta kekė žiedų, visai nebūdingai AH rožėms. Krūmas vešlus ir aukštokas (90-120 cm.), plotis apie 120 cm. Lapai tamsiai žali,atsparūs ligoms. Tačiau stiebai nėra stori, tad kartais šiai rožei, nuo didelio žiedų kiekio, reikalinga atrama. Rožė išvesta Kordes 1997 m. Vokietijoje. Kiti jos pavadinimai: "Amoretto", "Fragrant Memories".
1999m. rožių parodoje Genujoje, Italija ši rožė pelnė apdovanojimą.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki
Paskutinį kartą redagavo DaliaRaimonda 18 Vas 2013 10:17, redaguota 1 kartą(us).

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Paukštukas » 20 Kov 2012 10:55

Nuostabi rožė <3
Kaip ir visos kitos, Dalios Raimondos gražiai pristatomos rožės :) Geras pristatymas keičia požiūrį į daugelį šiuolaikinių rožių (yes)
Kažkada Nijolė parodė senovines rožes kitaip, dabar Dalia Raimonda tiesiog skatina norėti modernių rožių :D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Gina » 21 Kov 2012 07:56

Kaip jūs ją dengiat žiemai ir kiek apšąla ?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Kov 2012 08:20

Dengiu tuneliukais- šiltnamiukais ir dėl to neapšala visiškai.

Nijola

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Nijola » 21 Kov 2012 08:51

:D pas mane ši rožė gerai auga ir krūmo aukštis 1,5m gal ir daugiau, ji tinkama antram planui pagal savo aukštį :D
kas čia šendiena |( visur balamutinu su rožių aukščiais :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Kov 2012 09:12

Na, jei jos pas jus auga, tai negi meluosi :D . Pas mane irgi kai kurios rožės, ūgiu, Sabonį nori prisivyti (xixi)

Nijola

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Nijola » 21 Kov 2012 10:00

Aš auginu nedaug AH rožių, bet ūgiu kai kurios jos tiesiog gigantės :D

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Gina » 21 Kov 2012 15:06

O tai ką, tuneliuke ji prilenkta ? Aš šiemet bandžiau apvynioti stačią, bijojau lenkti.Rezultatų dar nežinau, bet ko gero bus nekas.
Ir pasodinau pirmam plane, tai negi man ją vėl reiks traukti ? Na ir sekasi...

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Rita » 21 Kov 2012 15:24

Ir ką gi mes čia skaitom,ir kagi mes diskutuojam.Aš čia nei prie ko,Dalia parašys,bet noriu priminti,kad Dalia daug kartų rašė,kad arbatines-hibridines rožes prieš žiemą nukerpa iki 40cm,ir jos laisvai telpa tūneliuke,ar čia ne arbatinė-hibridinė? :)

Nijola

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Nijola » 21 Kov 2012 18:56

Rita rašė:Ir ką gi mes čia skaitom,ir kagi mes diskutuojam.Aš čia nei prie ko,Dalia parašys,bet noriu priminti,kad Dalia daug kartų rašė,kad arbatines-hibridines rožes prieš žiemą nukerpa iki 40cm,ir jos laisvai telpa tūneliuke,ar čia ne arbatinė-hibridinė? :)
Aš rudenį rožių negeniu net AH, sunkiai bet prisilenkia, pavyko ;)
Jei pasodinote pirmane plane, tai gal už jos taip pat aukštos rožės ? ir netrugdys S. K. ūgis :) matysit jei ji labai smarkiai ūgtels ir tikrai trugdys persodinsite - tai nebaisu :)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 06:44

Sveikutės, mielosios rožininkės,
grįžtu į jūsų smagų ratą, po atostogų ir vasaros darbų. Šiuo metu užsakinėju rožes iš sibirkos ir planuoju įsigyti sebastian'ą. Nuotraukoj ji žavinga ir aprašymai neprasti. Planuoju ją sodinti ir glausti prie obelisko vieno šono, prie kitų šonų bus raganė ir aristolochija (kartuolė). niekur to derinio nemačiau, pati išgalvojau. Tai reikėtų kritiško žvilgsnio iš šalies. Dar būtų nevėlu pakeisti planus.

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė RožėDD » 05 Rgs 2012 18:30

Sebastijaną ir aš norėjau užsisakyti, bet draugė atgalbėjo, sakė, jog pas kai kurias rožininkes ji neatlaikė mūsų žiemų.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

masha
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 09 Bir 2011 08:57
Miestas: Panevėžio apskritis

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė masha » 07 Rgs 2012 08:57

Aš taip pat užsisakiau 'Sebastian Kneipp' net tris vienetus, o po to suabejojau dėl to, kaip ji išgyvens. Parašiau Dovilei, ką tik gavau atsakymą, cituoju: "Sebastian Kneipp pas mus jau labai senai gyvena baltam sode, nuo pat balto sodo pradžios. Su žiemojimu niekada problemų nebuvo. Dengiam minimaliai tik apačią, gerai labai atauga visada".
Nusiraminau, sodinsiu :)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Laiminga » 07 Rgs 2012 09:20

Mane dar labai domina ar šakos papildomai ilgos, kad galėčiau jas dailiai pririšti prie obelisko ir ar ji išvis tinkama tokiam reikalui.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Nijola » 07 Rgs 2012 10:23

Laiminga rašė:Mane dar labai domina ar šakos papildomai ilgos, kad galėčiau jas dailiai pririšti prie obelisko ir ar ji išvis tinkama tokiam reikalui.
Sunku pasakyti ar ši rožė tinkama obeliskui, pergolei, šeis metais aš šios rožės nepamenu, ne dėl to, kad nežydėjo -žydėjo, bet kažkaip ji man neįsimintina (taip švelniai pasakysiu :D )
Inga pasodinsi išbandysi žinosi :D sunku gerai patarti, nes kaip ir pastebėjai pas kiekvieną kartais labai skirtingai auga, ir tuo pačiu kiekvienas skirtingo rezultato laukiam.
Gal ir nevietoje bet paminėsiu, :D Šeis metais eksperimentavau su lankstymais ir mano AH rožei šakų išlenkimas puslankiu visai nepatiko, ji ilgai nenorėjo auginti šoninių šakučių, paskui augino aklus ūglius kantriai karpiau, ant pusantro metro šakos tik du žiedai, lapus auginasi žiedų nenori, kita dalis krūmo kuri stačia buvo palikta visą vasarą žydi ir labai gražiai, mano išvada AH rožių lankstyti nereikia :D nes jokios naudos, ir dar gal kada prie progos ar papasakosiu ar parašysiu ir apie kitus pastebėjimus :D

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Laiminga » 07 Rgs 2012 11:22

Vaje, ką daryt, ką daryt :D . Obeliskai tai bus keturi ir keturių rožių reikia. Ir labai labai įsimintinų, nes matomiausioj vietoj. Gal tada apie ką nors kitą pamąstyt. O noras tai, kad būtų baltos ar beveik, kad dideli įspūdingi žiedai senovinių tipo, kad pakartotinai žydėtų, ir kad kvepėtų, ir kad ilgas šakas augintų, ir kad lapai vešlūs ir grąžūs. Gal tokios visai nėra. Gal Nijole nepastebėjai jos dėl spalvos. Sebastijano realiai nemačius, tik iš nuotraukų. Negaliu apsirikti su pasirinkimu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė LoretaA » 07 Rgs 2012 11:49

Lapai vešlūs, sveiki ir ilgos žydinčios šakos - White New Dawn, lapai labai vešlūs, labai sveiki, šakos vis ilgėja, bet kol kas nemačiau daug žiedų - Uetersener Klosterrose. Pastarosios žiedai, bent pas mane, nelabai mėgsta karštos saulės - gal dėl to, kad prie atraminės sienutės pasodinta, nors ir laistau tiek kartų, kiek būnu kaime, o gal dėl to, kad dar tik beveik pirmą vasarą auga. Beveik- praeitais metais vasaros gale atsivežiau iš Sibirkos vazone.
Šiemet žavėjausi White New Dawn - sėdėdavau prieš ją ir grožėdavausi, fotografavau, deje, nuotraukos nevykusios. Nuostabi rožė, nors dar tik antra vasara augo.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Nijola » 07 Rgs 2012 11:51

Sebastjaną K. aš turiu labai senai, jis gražus man bet yra ir gražesnių rožių o dabar kokio aukščio tau reikia, aš pas Reginą mačiau (turiu ir aš bet dar jauna) Crocus Rose nu ji man labai graži, ir žydi nepavargdama, pas Reginą jos aukštis tikrai siekia 1,5 m lanksti.
Pasisodink šiam rudeniui vieną S.K. prie vieno obelisko viską taip padaryk kaip įsivaizduoji, jei po metų tau patiks sukursi tokius keturis variantus, o jei nepatiks - vėl gi nebus toksdidelis nusivylimas. :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė Jūratė » 07 Rgs 2012 11:54

Laiminga rašė:Ir labai labai įsimintinų, nes matomiausioj vietoj. ... kad dideli įspūdingi žiedai senovinių tipo, kad pakartotinai žydėtų, ir kad kvepėtų, ir kad ilgas šakas augintų, ir kad lapai vešlūs ir grąžūs.
Mano tokie reikalavimai buvo, kai rinkausi savo pačias pirmasias 4 rožes :D :D :D Tiesa, dar norėjau, kad žiemotų gerai :D . Tikrai tokias gavau, bent jau bandė mane įtikinti tuo pardavėjas, o ir kurį laiką dar tikėjau (xixi) Viena iš jų kaip tik buvo balta - tai Ilse Krohn Superior.
Bet jau po poros metų pradėjau juoktis iš savo tuo metinių norų (Inga, čia tik iš savęs aš juokiuos, tik neįsižeisk :$ ) ir persodinau dvi iš jų (tame tarpe ir Ilzę) visai kitur. Ilzė mažutė, kasmet apšąla, žydi mažai. Dabar jos vietoj auga Blush Hip. Nereali rožė (vieno tik dalyko neišpildo iš mano pageidavimų - pakartotinai nežydi) <3

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė RožėDD » 07 Rgs 2012 11:55

Nežinau kokio aukščio pas tave obeliskai, bet šiemet pirkau Uetersener Klosterrose ® Krūmas labai vešlus, sveikas, žiedai kreminiai balti, kvepia. Šiuo metu nežydi, gali būti, kad šaknyną stiprina.
Dar labai patinka ir šiuo metu žydi Leverkusen, bet jos žiedai pirmiausiai būna citrininės spalvos. Panašių atspalvių gražus krūmelis Ghislaine de Féligonde, Christine Hélene Dabar turėtų žydėti, bet taipogi šiųmetinės. Tačiau kiek suprantu tau baltos su atspalviais netinka. O gal visgi persigalvosi, juk vien balta ilgainiui pabos ;)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė klevo lapas » 18 Vas 2013 09:54

pagal popierinius aprašymus atrodo, kad mano „svajonių rožė“ – Sebastian Kneipp.
Balta, bet ne šaldytuvo baltumo (na, to akinamo...), kvepia, ilgai žydi <3
gal kas protingas ryšis atkalbėti, patarti kitą panašios išvaizdos? (ieškomiausios –
baltos su vos gelsvu atspalviu) beje, Sibirkos puslapyje ji ne prie AH (kurių aš šiaip ketinau privengti) :?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Vas 2013 10:12

Nežinau kodėl ji "Sibirkos" kataloge patalpinta kitur |( Gal todėl, kad ji visiškai nepanaši į Arbatines hibridines rožes. Jos šakos nėra storos ir nenulenkiamos kaip AH rožių ir be to ji gal aukšta. Pas mane jau gerokai virš 150 m. Šiemet aš ją iškelsiu iš rožyno ir sodinsiu atskirai. Per kitas rožes jos beveik nebesimato.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė klevo lapas » 18 Vas 2013 10:20

gerb. Dalia Raimonda, o kaip tuomet konkrečiai ją dengsite? nebe tuneliuke?
nes man toks kaip ir klausimas, antrame ar pirmame plane sodinti (pirmame,
jei kasmet iš naujo auginasi masę, kaip masha apie žiemojimą Sibirkoje...)

išvaizdos ji, be abejo, ne AH (tik šioje rubrikoje ir atkreipiau dėmesį, būčiau
įsigijusi, ir tiek žinių), bet klasifikacija tebegalioja, o aš žmogus atsargus (smoke)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė klevo lapas » 18 Vas 2013 10:22

ak, skaitau trečiąkart, ir jau beveik suprantu:
„šakos nėra storos ir nenulenkiamos“... (xixi)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Sebastian Kneipp'

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Vas 2013 11:29

Jei visos rožių šakos būtų tokios paslankios, kaip "SK", dengti rožes būtų vienas malonumas :) Nors gal tik pas mane ji tokia plonašakė :? O dengsiu ją žiemą prilenkdama prie žemės ir užklosiu keliais storais agrogangos sluoksniais. Ant viršaus dar polietilenas su oro burbuliukais.

Skelbti atsakymą

Grįžti į