Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 15 Geg 2012 12:52

:D :D :D (like)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 15 Geg 2012 20:12

Matau, kad niekas net neužsiminė apie šalnas :? O pas mane apšalo daug augalų, apie kuriuos nepagalvojau. Ir netgi rožės rytais liūdnai nuleidusios viršūnėles buvo.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 16 Geg 2012 05:14

Labai gaila :( Keisti tie orai Lietuvoje šiemet. Vien Vilniuje, pas jus Antose, šalnos buvo, o mano sklype, kaip suprantu kitoj Vilniaus pusėj, nebuvo. Nors gyvaname labai vėjuotoj vietoj, viskas sužaliuoja ir pražįsta vėliau, nei kitur. Pvz., alyvų žydėjimas tik įsibėgėja, kai daugumoj vietų jau "pleška" žiedais. Tulpės vėlyvos dar tik skleidžiasi. Jokių rožių besispalvinančių pumpurų nematyt, kaip kažkas jau rašė. Pumpurus jau krauna, bet dar mažuliukai...
Sunkokai ir ilgai sprogsta veigelės, šios kaip visada. Ir naujai pirkta Kojelavičiui sedula japoninė (cornus cousa Milky Way).











''

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 16 Geg 2012 06:39

Pas mane šalnos buvo - tokia jau vieta. Iš Dariaus pirkti gėliukai susodinti į vazonus kai kurie apšalo. Taigi, kai dabar prognozavo šalnas, sunešiau jautresnius augalėlius į improvizuotą šiltnamį. Kaimynė sakė, kad pirmadienį taip pat buvo šalnos, bet augalėliai būdami "šilnamyje"nenukentėjo. Ir raganes dar nepasodinau - laukiu kol nebebus šalnų. Vazonines rožes: kinines ir arbatines, pastatau lauke į namo kertę. Kaip vakar mačiau, joms taip pat nieko neatsitikę. Atvažiuoju savaitgaliui vėl ištempiu į saulę - žodžiu tampausi, nors rožės ir ne salotos. Nežinau ar tikrai auginu 'Monsieur Tillier' , man bent iš praeitų metų žiedų ji labiau panaši į 'Gruss an Teplitz', (nes tą tai tikrai turiu), tai šiam "monsinjorui" - 8 jau mirtis. Kol neišsiaiškinau ar tai monsinjoras, ar kas kitas , privalau tąsytis.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 16 Geg 2012 06:57

Nežinau, ar mano kaime buvo šalnos. Vakar buvau nulėkus - niekas nenušalę, nenudžiūvę. Raganes aš jau seniai pasodinau į nuolatines vietas, viskas gerai. Kai kurios naujai pasodintos tuoj skleisis, senbuvės prisiauginę daugybę pumpurų.
Rožės gražiai auga, daugelis su pumpurais. Kai kur radau amarų, kai kur vikšrų, kai kur pjūklelių.
Tulpės baigia nužydėt, žydi obelys. Gražu <3 <3 <3
Uodų - milijonai (bug) (bug) (bug) Galvojau, kad gyvą papjaus (mad)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 16 Geg 2012 06:59

pas mane šį pavasarį šalnos jau keletą kartų buvo (mašinos langą ne kart gramdėm, paskutinį kart vakar ryte), rožių kai kurie lapeliai gal ir apšąlę, o gal ir kitos bėdos, nežinau kas ten. Raganes kaip pasodinau, taip nieko ir nedariau daugiau, net kai kairiuos jurginų daigus išnešus laikau lauke, nes namie netelpa (jie ~30 cm aukščio), bet lyg niekam tos šalnos nepakenkė. Taip, kad dėl šalnų mažiausiai pergyvenu, va amarai man labiau nervus gadina nei šalnos (swearing) (swearing) (devil)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 16 Geg 2012 08:46

Šios paskutinės šalnos ir paliko savo pėdsakus -apšalo melsvės, rodžersijos, lelijos, kleomės, žagrenis Tiger Eyes ir pora paskutinių daigelių miskanto Gilt Edge, kurie buvo likę po žiemos (žiemojo pridengtas). PAs kaimynę nušalo kopūstai, kurie nebijo šalnų :D

Reda
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 10 Lap 2010 13:24
Miestas: Vilnius-Telšių raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Reda » 16 Geg 2012 10:09

Šalnos Žemaitijoje (Telšių r.) truko visą praėjusią savaitę, paskutinė (pati silpniausia) buvo užvakar ryte. Labai didelių nuostolių nepridarė, nes dauguma augalų nešiojom į šilnamį nakčiai viską dar ir jame uždengiant 3 sluoksniais agroplėvele ir polietilenu. Be to, kažkur minėjau, kad pavasaris ten vėluoja, tik dabar pradeda žydėt braškės, obelys, melsvės sukti lapus, dar pilnai žydi tulpės, vėlyvosios dar net nežydi, vėlyvieji narcizai, tik-tik žiedus formuoja žemieji vilkdalgiai. Šalnas puikiai atlaikė pelargonijos, jos lauke nakvoja jau tikrai kokias 3 savaites.
Apmaudžiausia, kad pakando rožinės hortenzijos pumpurus, ir vėl nebus žiedų, rudenį sodinsiu į vazoną, nes išmest gaila, bet vien lapija grožėtis metai iš metų nebėr noro :)
Manyčiau, kad šalnos galėjo apkandžiot ir kai kuriuos Souvenir du Dr. Jamain lapelius.
Vis su vyru juokaujam, kad pavyksta pratęst pavasarį, čia, Vilniuj sparčiu tempu beveik viskas pražydo vienu metu (pvz. mūsų kieme kaštonas tuoj baigs žydėt, o sodyboj - tik formuoja savo žiedų žvakes).

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aistė » 16 Geg 2012 10:53

Pas mane šalnos buvo užvakar naktį. Pirmadienį susodinau pomidorus, po savadarbiu šiltnamiuku, po kuriuo jie gyvens iki kol teks nuimti, dėl ūgio. Neapšalo, nors ėjau žiūrėti su virpesiu širdyje :D

Raganės susodintos kita diena po parsivežimo, nieko joms nenutiko, o jau kelios skleidžia žiedus, eisiu fotografuoti, kai (rain) , nes dabar pila kaip iš kibiro |(

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė zebenkstiejka » 20 Geg 2012 21:20

Pirmas žiedelis šiemet (sun) pimpinellifolia Glory of Edzell.
Paveikslėlis
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 20 Geg 2012 21:44

Koks mielas rausvas veidukas :) <3

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Sigita » 21 Geg 2012 01:25

zebenkstiejka rašė:Pirmas žiedelis šiemet (sun) pimpinellifolia Glory of Edzell.
Taip, škotiškos rožės pradžiugina pirmosios (flower)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 21 Geg 2012 09:48

Jau net ne pavieniai žiedai, o visas žydėjimas :)
Šiemet pirmą išsiskleidusį žiedą pamačiau gegužės 18 dieną, vienuoliką dienų anksčiau nei praeitais metais. Žali vabalai, taip pat, jau pasirodė (devil) Kol kas dar ne ant rožių, o ant kitų žydinčių krūmų - raugerškio, putino.

Vartotojo avataras
Sigita
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 15:55

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Sigita » 21 Geg 2012 15:54

Gaila, kad šią dovanų gautą coliukę dviejų centų dydžio žiedeliais taip mėgsta (bug) (bug) (bug)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė dale » 21 Geg 2012 17:49

jau zydi rozytes? nuostabu

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 22 Geg 2012 21:37

Pražydo Anna Karolina atkeliavusi iš lenkų šį pavasarį. Ir žiedukų negaili 5vnt. Tik tokia nykštukė palyginus su rože. :) (nuotraukos su mobiliu)
Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Lina
Pranešimai: 93
Užsiregistravo: 28 Gru 2011 17:38
Miestas: Vilnius–Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Lina » 22 Geg 2012 22:17

Sveiki, mielieji rožininkai,

Kreipiuosi į Jus tokiu darbiniu klausimu... (mail) (call) (handshake)
Gal žinot, kokios artimiausiu metu Europoje, o geriausia, būtent Lenkijoje, vyksta augalų (turiu omeny vazoninių gėlių, vaiskrūmių, spygliuočių ir dekoratyvinių augalų) parodos dar šiais metais, ar kur galima būtų rasti tokią info? Ir gal kas susidūręs su Lenkijos pasiūla šioje srityje, gal žinote stambių platintojų, augintojų? Bandžiau pagūglinti, tai panašu, kad visos parodos jau baigėsi, ir dabar artimiausios kažkokios tik rugpjūtį.
Dar su Rūta „Rasose“ radom firmos „Euro ogrod“ (Bialystoke) reklamą, skelbiasi, kad pas juos 50 proc. pigiau nei LT. Gal esat kas ten buvę?

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 23 Geg 2012 05:04

Aš esu buvusi 'EuroOgrod' Bialystoke. Didelė parduotuvė, kažkuo primena 'Schetelig' (aišku, ne kainomis (xixi) ) Yra ir lauko prekyba - augalai, medžio gaminiai, ir t.t.
O Lenkijoje visko (bent jau kas liečia sodą) kainos yra perpus mažesnės, o ir zlotas dabar pigus
Dar Bialystoke yra neblogas sumedėjusių pardavėjas http://www.egzoland.pl/o_firmie.html Nepamenu, kiek jis toli nuo 'EuroOgrod', bet tikrai tame pačiame mieste :) bent jau seniau buvo neblogos kokybės augalai, ir elementarios tujos, ir įdomesni skiepyti spygliuočiai
O didelė mugė būna Varšuvoje pačioje vasaros pabaigoje, vadinasi kažkaip 'Swiat Zeleny', ar kažkaip panašiai
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

kasiopeja
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 24 Bal 2012 09:13

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė kasiopeja » 23 Geg 2012 08:06

Ne įtemą, bet kitur neradau kur paklausti. Gal kas iš protingų kurmių galėtumėte paaiškinti, kuo skiriasi bijūnas nuo pinavijos?
(flower)

Visą laiką buvau tikra, kad tai yra tas pats augalas, tik "pinavija" - senoji gėlės pavadinimo versija. Bet neseniai išgirdau naują aiškinimą. Esą pinavijos ir bijūnai skiriasi tuo, kad pinavijos yra bordinės ir ankstyvos, o bijūnai yra vėlyvesni. Ar yra tame aiškinime tiesios, ar tai tik tas pats bijūnas, tik kita veislė (xixi) Šiaip klausimas neesminis, bet iš smalsumo norėtųsi žinoti...

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rasa » 23 Geg 2012 08:34

:D Tai visiškai tas pats, botaniniu požiūriu jie visi yra bijūnai. O pinavija - tai tiesiog tarminis, liaudiškas pavadinimas.
Sąsajos su lotynišku pavadinimu Paeonia (ar kt. kalbų - piwonia, peony, pivoine), matyt, būta. Tačiau botanikoje augalo pavadinimu 'pinavija' tikrai nėra ;)
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė dale » 23 Geg 2012 12:27

Sveikos merginos,

Sergu , tai landzioju po intrneta. Jau prasidejo chelsio paroda. Rekomenduoju uzeitit telegraf puslapi, ten daug straipsniu nuotrauku.

Siu metu gele - rusmene, nuostabiai grazi. Tai labai mano mylimos geles ir geros roziu drauges.

kasiopeja
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 24 Bal 2012 09:13

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė kasiopeja » 23 Geg 2012 14:10

Rasa rašė::D Tai visiškai tas pats, botaniniu požiūriu jie visi yra bijūnai. O pinavija - tai tiesiog tarminis, liaudiškas pavadinimas.
Sąsajos su lotynišku pavadinimu Paeonia (ar kt. kalbų - piwonia, peony, pivoine), matyt, būta. Tačiau botanikoje augalo pavadinimu 'pinavija' tikrai nėra ;)
Ačiū, dabar galėsiu gyventi ramiai, kad iki šiol teisingai žinojau :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 24 Geg 2012 12:08

Ilgai kankinausi, ieškodama ligų, bet dabar galiu tvirtai pasakyti - mano rožės stipriai apšalo. Taigi pavasaris darosi visiškai nenuspėjamas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 24 Geg 2012 12:10

O kuo tas pasireiškė?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Virginija » 24 Geg 2012 12:11

Tuo pačiu, kuo ir ant kitų augalų- viršūnėlės nudžiūvo.

Skelbti atsakymą

Grįžti į