Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Bir 2012 06:58

Galėtų bent dviem- trimis laipsniais šilčiau būti :) Tačiau vėsesnis oras palankus rožių žiedams ilgiau išsilaikyti nenubyrėjus. Vakar "Kandit'u" nupurškiau savo rožes profilaktiškai. Tai purkšdama turėjau laiko jas nuodugniau apžiūrėti. Kai kur matėsi dar vienas kitas lapsukio pasuktas lapas. Matomai "Actara" reikėtų du kart pavasarį nupurkšti. Nemažai rožių pradeda pro truputį žydėti ir tikrai žiedų bus daug :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2012 07:59

Norint rožes uostyti nuolat, reikia jas nuskinti ir pasimerkti ;)
Toks oras kaip šiandien ir vakar man pats tas - šeštadienis jau perlenkta lazda. Galima dirbti su lopeta, su kuvalda ir nebus šalta, o svarbiausia nebus ir karšta :) - paskutiniu metu tik tokiais įrankiais ir dirbu.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 05 Bir 2012 08:14

Sunku dirbt, kai karšta, bet kai nugarą nepaliaujamai merkia lietus, o per aplytus akinius nesimato ne tik žolių, bet ir rožių - irgi nieko gero :( :( :(
Ir aš tik su lopeta darbuojuosi - tokia žolė aplink rožes, kad su smulkesniais įrankiais nėra ką veikt. Bet žemė tokia šlapia, kad lopetos su velėna pakelt nepajėgiu.
O ką tu, Loreta, su kuvalda darai? (xixi)

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pavasaris » 05 Bir 2012 08:23

O pas mane Balsiuose sekmadienį dar ir kruša buvo - visas kiemas baltas kaip žiemą. Galvojau, visas mano našlaites iš vazonų išdaužys :(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 05 Bir 2012 08:25

Ir pas mane Dubingiuose buvo kruša, ir net ne vieną kartą :( (rain)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2012 08:27

Vieną savaitgalį dariau taką, jeigu pameni toks tuščias plikos, sumintos žemės plotas buvo iš kurio numirusias rožes iškasiau. Maždaug per 1,5 kastuvo pašalinu žemes ir į dugną supylu statybinį laužą, kurio kai kurie gabalai labai dideli, juos ir teko smulkinti su kuvalda. Savaitgalį dariau gėlyną tokiu pačiu principu su drenažu ir vėl teko mojuoti kuvalda. Žodžiu, viršutinė kūno dalis darosi panaši į užsiimančių gal ne kultūrizmu, bet fitnesu tai tikrai (xixi)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 05 Bir 2012 08:33

Puiku, Loreta, Galėsi fitneso varžybose rožininkus atstovaut, o mes būsim palaikymo komanda su rožių puokštėmis :D :D :D

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pavasaris » 05 Bir 2012 08:56

DaliaRaimonda rašė:Mano savaitgalis buvo ne šuniui ant uodegos, o šuniui ant garbės :D . Abi dienas vežėm šunį į parodą. Jam tai buvo pirmas kartas gyvenime. Bet elgėsi labai ramiai, nei bijojo, nei ant šunų puolė. Tiesiog buvo ramybės įsikūnijimas :) . Na ir abi dienos buvo sėkmingos. Gavo labai gerus aprašymus iš teisėjų ir pelnė visus savo klasės apdovanojimus :) .
O kokios veislės šunelis? Mat, aš, taip pat didžioji šunų gerbėja ir taip pat važinėjo su savo gražuoliais - kernterjerais po parodas :)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Bir 2012 09:16

Pas mane 9 mėn. Pietų Rusijos aviganis (južakas). Kai kas išsigąsta tipo piktos veislės (xixi) . Bet kai nuo prosenelių šunys normaliai auginti ir dabar taip auginami, tai šunys nėra pikti. Taip, suaugę jie saugo savo teritoriją, bet svečius priima ir išleidžia normaliai :)
Tau gerai, tavo šuniukai nėra dideli ir tikriausiai duodasi šukuojami (xixi) . Mano jaunas dūkti nori, šukuotis po minutės atsibosta, tad pradeda pas mane blusų ieškoti. Tas pats ir dirbant rožyne. Per dieną kelis kartus ateina manęs pakibinti :D

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Pavasaris » 05 Bir 2012 09:32

Oi, kaip gerai, kad praeitą vasarą spėjau tavo rožynus pamatyti (xixi), nes šitus „šuniukus“ labai bijau ir vengiu (po to kaip apkandžiojo mano draugę - kinologę, šunų dresuotoją :) , bet rožynai nuo plėšikų (bandit) tai garantuotai bus apsaugoti :B

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 05 Bir 2012 15:55

Merginos, kvailas klausimas - o dabar, kaip taip drėgna, net šlapia - galiu patręšti rožes bei kitus augalus? Neturėsiu laiko savaitgalį, nebent šiandien - ryt, tai ir klausiu. Nes kažkas man yra sakęs, kad kai šlapia, trąšos nudegina augalus ypač žolę.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Nijola » 05 Bir 2012 18:19

Gulbe rašė:Merginos, kvailas klausimas - o dabar, kaip taip drėgna, net šlapia - galiu patręšti rožes bei kitus augalus? Neturėsiu laiko savaitgalį, nebent šiandien - ryt, tai ir klausiu. Nes kažkas man yra sakęs, kad kai šlapia, trąšos nudegina augalus ypač žolę.
nežinau kaip dėl žolės, bet rožes geriau tręšti prieš lietų, arba patreši ir gerai palaistai trąšos tirpsta greičiau pakliūna į dirvožemį ir taip gauna augalas trąšas, aš rožes patręščiau (makeup)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 05 Bir 2012 19:02

Ačiū (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 06 Bir 2012 12:55

Šiandien ryte priskyniau rožių, snapučių irdar kažkokių gėlyčių puokštę, kurią turiu vakare padovanot. O visi Marguaret Hilling žiedai (skyniau dar neprasiskleidusius, bet jau didžiulius pumpurus) jau dabar atrodo kaip nutrinti skudurėliai :( . Ar tai rožė, kuri nesilaiko nuskinta?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 06 Bir 2012 13:06

Ši rožė net ant krūmo tik vieną dieną gyvena, o puokštėje tai nei vienos. Čia HMF reitingas, pagal įvairias šios rožės sąvybes :

Bloom color EXCELLENT 4
Bloom form GOOD+ 3
Bloom quantity EXCELLENT 3
Bloom frequency EXCELLENT- 4
Fragrance GOOD- 2
Foliage GOOD 3
Vigor GOOD 3
Disease resistance FAIR+ 3
Cold hardy EXCELLENT 2
Heat tolerance EXCELLENT- 2
Shade tolerance GOOD 1
Rain tolerance EXCELLENT 1
As a cut flower POOR 1
Exhibition qualities POOR 1

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 06 Bir 2012 16:07

Rožių aprašymuose būna parašyta, kurios tinka skynimui (kaip ir tulpių, beje).
Viena tokia autorė Sarah Raven pateikė savo sąrašiuką rožių (lygtai britų laikraštyje Daily Telegraph), kurios tinkamiausios skynimui, t.y. gerai laikosi vazoje (gal ne visos mums pažįstamos):
Princess Alexandra
White Gold
William Shakespeare 2000
Golden Celebration
Graham Thomas
Susan
Winchester Cathedral
Gertrude Jekyll
Buttercup
Louise Odier

Pataria skinti anskti ryte, pašalinti lapus nuo apatinės stiebo dalies pamerkti į šaltą vandenį su "Chrysal", t.y. matinančią medžiaga, kuri prailgina skintų gėlių gyvenimą vazoje (manau, kad ir mūsų parduotuvėse šito gero yra). Vietoj Chrysal galima dėti žiuspnį sodos, aspirino ar šaukštelį cukraus, bet autorė teigia, kad Chrysal yra geriausia. Vazą statyti vėsioje vietoje (t.y. jeigu norite, kad kuo ilgiau laikytųsi gėlėls), jokiu būdu ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jeigu žiedas nulinskta, kad ir po dviejų dienų - nuplikyti kotelį verdančiu vandeniu. Paprastai jos atsigauna ir laikosi dar porą dienų.
Paskutinį kartą redagavo Gema 06 Bir 2012 16:11, redaguota 1 kartą(us).

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gema » 06 Bir 2012 16:09

Dar norėjau įdėti info, kad šeštadienį Kairėnuose pagaliau oficialiai atidaromas japoniškas sodas - http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... ente/83503" onclick="window.open(this.href);return false;

Programa bus l. graži.

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Gulbe » 07 Bir 2012 06:20

O aš norėjau pasigirti, kad vakar sulaukiau pirmojo žiedo - mano naujokėlė Souvenir de la Malmaison pražydo <3 Vienintelis pumpuras ant šios rožytės - o pirmas iš visų rožių, kurios apsikrovusios galybe pumpurų :) Ech, greičiau greičiau kitos pasektų jos pavyzdžiu - eilėje stovi Edenas, Giardina, Louisas, Rene ir tada jau turėtų Felicite eiti... Iš angliškų - didžiausi pumpurai pas Abrahamą, o Claire Austin buvo aklųjų ūglių čempionė, tiesiog kas antras buvo aklas.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 08 Bir 2012 06:53

Prašau patarimo,ištyno dešinės rankos pirštas/labai tręšiau šią savaitę rožes/,galvoju,kad įsivariu spyglį,tik nieko nesimato,skauda,negaliu sulenkti piršto.Negaliu dirbti,pasiėmiau atostogų savaitę,ima siūtas,marti medikė vakar išrašė antibijotiką, griežtai liepė gerti,mirkiau drungname vandenyje su druska,bet šįryt nieko geriau,gal kas žinot,ką nors liaudiško iš praktikos? :D

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aleksandra » 08 Bir 2012 08:17

Rita,turejau irgi tokia problema, bet man be chirugru neisejo apsieiti :( bet tai nebaisu ir na, beveik neskaudejo-bet reikia greiciau ir dar veikia leist vakcina nuo(stolbniak rusiskai)gal stablige? Dabar bevek nesimato kur buvo pjauta. Nekankinkit rankos - ji Jums bus dar labai reikalinga :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 08 Bir 2012 08:48

Buvo toks atvejis,išbandė kelis antibiotikus bet be chirurgo neapsiėjau.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 08 Bir 2012 09:28

Ačiū, eisiu į polikliniką, na kur dėtis |(

Aleksandra
Pranešimai: 181
Užsiregistravo: 08 Gru 2011 21:24
Miestas: Zarasu rajonas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aleksandra » 08 Bir 2012 09:32

Saunuole, bet paskubek-siandien penktadienis - nepalik iseiginems :)

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė zebenkstiejka » 08 Bir 2012 15:53

Rita rašė:Prašau patarimo,ištyno dešinės rankos pirštas/labai tręšiau šią savaitę rožes/,galvoju,kad įsivariu spyglį,tik nieko nesimato,skauda,negaliu sulenkti piršto.Negaliu dirbti,pasiėmiau atostogų savaitę,ima siūtas,marti medikė vakar išrašė antibijotiką, griežtai liepė gerti,mirkiau drungname vandenyje su druska,bet šįryt nieko geriau,gal kas žinot,ką nors liaudiško iš praktikos? :D
iš liaudies medicinos yra toks mišinys, skirtas pūliniams ir visokiems svetimkūniams išvaryti. Sumaišyti arbatinį šaukštelį medaus, tiek pat druskos, kiaušinio trynį, ir ruginių miltų tiek, kad susiminkytų tešla,kaip plastilinas ar biski minkštesnė. Užklijuot nakčiai,aprišt kad nenukristų. Saviškiui taip ištraukėm spyglius nuo kaukazinių slyvaičių, kurių niekaip nėjo iškrapštyt.
Bet jei nėra aiškios žaizdos, tai geriau druskos kompresas.. stiklinė karšto virinto vandens su valgomu šaukštu druskos. įmirkyt lininį tvarstį, kol karštas nuspaudus gerai apvyniot tik jokiu būdu neuždėt celofano. Per naktį kompresas turi išdžiūt.
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 08 Bir 2012 17:54

Ačiū labai,Zebenkstiejka :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į