Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Moderatorius: Rasa

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Rūta » 16 Geg 2012 10:57

Pritariu Aivei ir Ritai :) Bent jau pas mus buksmedžiai apdega (nors ir dengiami), ilgai geiveliojasi, žodžiu, vaizdo nėr (drunk) Rutulinės tujytės, beje, niekada neapdega. Turim kelias, labai tvarkingos, lygios, šakelės tokios smulkios, kad viskas susilieja į žalius kamuoliukus. Bet auga tai labai lėtai.

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė andriuxplind2 » 27 Bir 2012 21:08

Taip jau gavosi, kad formuojant naują rožyną, tarpuose liko trys skirtingos magnolijos. Labai įdomu, kas gausis bėgant metams? Kadangi už šios klombos bus pastatyta aklina skydų tvora, o ant jos vyniosis raganės bei laipiojančios rožės, turėtų visai neblogai atrodyti, kadangi magnolijos žydi anksti pavasarį... Bus žiedų, kol atžels apšalusios rožės (xixi)
Šiaip, planuoju sodinti hortenzijas į tarpus, tik manau, kad tos senovinės bus baisiai didelės ir nevaldomos, o būtent jos mano akimis labiausiai dera su rožėmis.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Dausa » 28 Bir 2012 17:19

Hortenzijų ir rožių skirtingi poreikiai, nelabai įsivaizduoju kartu.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Gema » 28 Bir 2012 18:07

Rūgštingumas skirtingas (rožėm ne taip rūgščiai, hortenzijom rūgščiau?) ar dar kas nors?

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Gulbe » 28 Bir 2012 20:56

Gema rašė:Rūgštingumas skirtingas (rožėm ne taip rūgščiai, hortenzijom rūgščiau?) ar dar kas nors?
Kiek žinau, tos paprastos hortenzijos labiau megsta pavėsį, o rožės saulę, bet šie dalykai sutvarkomi su pirmu - antru planu. Gal dar kas nors? Puokštėse rožės ir hortenzijos man puikiai dera, o augant kartu mačiusi nesu.

Vartotojo avataras
andriuxplind2
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 18 Bir 2012 08:54
Miestas: Vilnius. Justiniškės - Buivydiškės
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė andriuxplind2 » 29 Bir 2012 05:14

Dausa rašė:Hortenzijų ir rožių skirtingi poreikiai, nelabai įsivaizduoju kartu.
Hydrangea macrophylla tikrai kiti poreikiai, bet tas senovines, kaime beveik smėlyje auginu, toje vietoje visą dieną tiesioginė saulė, krūmas vos ne mano ūgio, tik lapija pasmulkėjus. Tai nemanau, kad jos neaugs su rožėm? Čia tiesiog pasvarstymai. Hortenzijas visai neblogai gali pakeisti muilinė guboja.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Tadas » 29 Bir 2012 12:35

Augs rožės su hortenzijom be problemų .Tik reikia parinkt atstumą tarp jų ,nes kitaip hortenzija su laiku užgoš rožę.Kaip mano Charles Austiną praryjo :D

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė vilmis » 29 Bir 2012 19:45

Apie kurias hortenzijas kalbam?
Spėju senovinėm vadinat šviesiąją (Hydrangea arborescens) ir jos formą "Grandiflora". Galingas augalas su laiku tampa..
Stmabialapės (H. macrophylla) gali augti ir kalkingoje dirvoje. Rožės taip pat mėgsta trąšią, vidutiniškai drėgną dirvožemį, o dengiant tuneliukais pavyktų žiedus pamatyti.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Dausa » 08 Lie 2012 08:19

Ar nepasireikš plačialapėms chlorozė, auginant kalkingoj? Saulės nepakenčia net kelių valandų. Gal dar ir nuo veislės priklauso, mano bevardė visada nuleipus, kol neužeina šešėlis. Per šiuos karščius net žiedai sudžiūvo, nors šaknys drėgmės turėjo.
Saulėtoj vietoj gali augti šluotelinė hortenzija.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 28 Rgp 2012 19:48

Jūratė rašė: Supratau, kad hortenzijas (vyro kaime jas Gyvenimais vadina :D ) reikės kažkur perkelt....
Savaitgalį , išgirdau apie augalą "Gyvenimas" - kaimynė su drauge palei mano tvorą aiškinosi kokie augalai pas mane, ką pačios augina. Sakė, kad nemato "Gyvenimo". Kol išsiaiškinau kas tai yra, kažkaip pamiršau, kad rašei. Ar kartais ne Vaivadiškėse vadina hortenzijas "Gyvenimu"?
Turiu aš "Gyvenimą" - mama davė :)ir tiesiogine prasme :? , bet jį žymiai kruopščiau reikia saugoti nuo šalčio nei rožes ir tos milžiniškos rožinės galvos, iš viso septynios, žydi tarp naujai užaugusių šakų, nes senosios, deja, gerokai pašalo ir teko patrumpinti. Žydi pirmą kartą, nes po užpraeitos žiemos neliko ant žemės paviršiaus nei 5 cm šakelių.
Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Virginija » 28 Rgp 2012 20:28

Jau beveik neatmenu, kada maniškė žydėjo. Tebeauginu, nes gana gražūs lapai. Bet dėl žiedų nevargstu, nes prie šluotelinės man "nė nepridėt" :)
Paskutinį kartą redagavo Virginija 28 Rgp 2012 21:47, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 28 Rgp 2012 20:46

Kol kas esu pilna optimizmo ir bandysiu "vargti", nes jeigu po dviejų pas mane augusių žiemų pražydo septynios galvos, gal įmanoma ir daugiau sulaukti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Regina » 28 Rgp 2012 21:15

O aš šiemet nusprendžiau daugiau nevargt ir paleidau po žoliapjove

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Jūratė » 29 Rgp 2012 07:06

Vaivadiškėse Gyvenimu vadina paprastą tą baltais žiedais hortenziją, jos labai gyvybingos ir viskam atsparios, užauga didelės
Jau, atrodo, rodžiau šią nuotrauką, nepamenu :?
Paveikslėlis
ir šią dar parodysiu, man labai graži, dėl tam tikrų priežasčių :D
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Regina » 29 Rgp 2012 07:12

Tas juodas draugelis labai mielas <3
Pas mus šitą hortenziją gulbinu vadina.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Dausa » 29 Rgp 2012 07:14

Gal ,,gulbinais" vadina sterilųjį putiną, kurio žiedynai rutulio formos?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Jūratė » 29 Rgp 2012 07:14

O kaip dėl šluotelinės auginimo? nusipirkau iš Limino dvi net. Dabar vaikštau kaip ta katė su kačiukais su tais vazonėliais pirmyn atgal, nes, pasirodo, mūsų kieme daugiau nėra vietos nei vienam augalui (swearing) (mad)
Kaip augint tas šluotelines, ar jas reikia pavasarį nugenėt? Kažkur skaičiau, kad žiedus krauna ant pirmamečių ūglių dėl to reik pavasarį viską nukirpt palikus 5 cm, o kažkur dar - kad jei norit augint didesnę, genėt nereikia... Tai kaip reik daryt? Ar tuos deklaruojamus savo matmenys realiai Lietuvoje pasiekia? pvz. http://www.medeliai.lt/flypage/zydintys ... pinky.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; , aišku, čia gal reiktų klaust medelyno šeimininkų, bet jie gi pardavinėja mažus augalus, kaži ar turi pasisodinę tokią jau kelis metus... (bet vis gi jiems parašysiu)
Ir dar klausimas, pagrindinis, ar jos dera prie rožių? tarkim, kur nors prie vieną kart žydinčių senovinių...

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Jūratė » 29 Rgp 2012 07:15

Dausa rašė:Gal ,,gulbinais" vadina sterilųjį putiną, kurio žiedynai rutulio formos?
aš ir taip įsivaizdavau, kad Gulbinas tai tas gražusis putinas, dideliais žiedais

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 29 Rgp 2012 07:16

Iš ties labai graži ta antroji nuotrauka: balti antakiai, balti ūsai - rimtas beveik jau ir veidas (xixi)
Matomai visas hortenzijas tuose kraštuose vadina "Gyvenimu", ne tik tas baltąsias, nes kai parodžiau: sakė "taip, taip".

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Regina » 29 Rgp 2012 07:17

Dausa rašė:Gal ,,gulbinais" vadina sterilųjį putiną, kurio žiedynai rutulio formos?
Gal ir putiną |( , bet pas mus ir hortenziją :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Nijola » 29 Rgp 2012 07:18

Pirmą kart išgirdau, kad hortenzijas vadina gyvenimu |( idomu kodėl |( bet labai gražu (yes) aš savo hortenziją jau senai išmečiau, vien dėl lapų auginti per daug brangi pas mane vieta, gal aš kartu išmečiau ir savo gyvenimą ? :D gal pasisodinti tai ? gal atgausiu savo gyvenimą :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė LoretaA » 29 Rgp 2012 07:26

Nežinau kaip elgtis su taviške, Jūrate,veislių begalė, bet savo pasodinau ir pamiršau ... Pavasarį nukarpau peržydėjusius žiedynus, ne daugiau, antroje vasaros pusėje pilna baltų šluotelių. Šiuo metu, man atrodo, pasiekė mano ūgį. Nesakyčiau, kad labai greitai auga, nes sodinau senokai.
Ir man gražu, net kažkaip truputį nejauku, vadinti hortenziją Gyvenimu, bet gal iš ties tai kažką reiškia. Juo labiau pasistengsiu, kad Gyvenimas žiemotų gerai.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Virginija » 29 Rgp 2012 07:46

Paaiškinimas labai paprastas, jokios mistikos :) - hortenzija "gyvenimu" vadinama dėl žiedų spalvos kaitos. Kiek žinau, taip vadinama apie Ukmergę. Bet man naujiena, kad visas hortenzijas taip pradėjo vadinti, o juolab pirmąkart išgirdau, kad dar ir putiną (gulbiną - šis vardas labai senas) taip vadina. Nors manau, kad ši painiava atsitiktinė, kažkas kažkur išgirdo, patiko, gerai nesuprato.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Pavasaris » 29 Rgp 2012 08:15

Pas mus ( Vilniaus raj. Mažųjų Gulbinų kaime - dabar jau Vilniaus miestas) hortenziją taip pat nuo senų laikų visi pagyvenę žmonės vadino „Gyvenimu“ (nieks tokio pavadinimo kaip hortenzija nežinojo, o jaučiu ir neištartų :D ). Ir buvo prietaras, kad ją būtinai reikia pas save kieme auginti - tuomet gyvensi ilgai, turtingai ir laimingai :)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės, erškėčiai kartu su kitais sumedėjusiais augalais

Standartinė Aivė » 29 Rgp 2012 08:42

Pavasaris rašė:Pas mus ( Vilniaus raj. Mažųjų Gulbinų kaime - dabar jau Vilniaus miestas) hortenziją taip pat nuo senų laikų visi pagyvenę žmonės vadino „Gyvenimu“ (nieks tokio pavadinimo kaip hortenzija nežinojo, o jaučiu ir neištartų :D ). Ir buvo prietaras, kad ją būtinai reikia pas save kieme auginti - tuomet gyvensi ilgai, turtingai ir laimingai :)
Oj, tai nepadeda.... vyro kaime kiekvienam kieme po 3, bet laimingais ten niekas netampa, greičiau atvirkščiai.. :|
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Skelbti atsakymą

Grįžti į