LaimIngos rožių sodas

Moderatorius: Jūratė

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 07:56

Laukan traukia vis mažiau, jau norisi užsiimti rankdarbiais, skaitymu, savęs švietimu. Pro langą pažvelgus kyla mintis - reikia ką nors pakeisti, persodinti, plėsti rožynus. Bet taip tingisi. Gal savaitgalį bus geras oras, švies saulutė ir atsiras daugiau energijos iš peties pasidarbuoti. Rudenio grožiui dar neatėjus, siunčiu jums savo ir gamtos motinėlės darbo vaisių "kopijas", kuriose daugiau saulės, daugiau spalvų.
https://picasaweb.google.com/1182534694 ... tpf-ptjVFw#" onclick="window.open(this.href);return false;
Paskutinį kartą redagavo Laiminga 05 Rgs 2012 09:19, redaguota 5 kartą(us).

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Regina » 05 Rgs 2012 08:11

Kaip gera sugrįžt į vasarą (flower) (sun)
Labai gražu pas jus, stilinga, išpuoselėta, tvarkinga, atrodo, kad kiekvienas lapelis, kiekvienas žiedelis padėtas taip, kaip reikia, beveik sterilu :) Visada stebiuosi ir žaviuosi tokiais darbščiais žmonėmis (handshake)
Puikiai suderinti nuostabūs augalai, tik rožių mažoka <3 (flower) ;)

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Pavasaris » 05 Rgs 2012 08:19

O man neatidaro, rašo „Deja, šis puslapis nerastas.“ :( :(

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 08:31

Dabar atidarys, nelabai sėkmingai man su tais nuotraukų įkėlimais. Regina matė sudvejintą variantą berods.

Dėl sterilyumo, tai čia tik nuotraukose. Šiemet viskam buvo apėmęs tingulys, tad darbo mažai idėjau. Daugiau arbatą sode gėriau nei darbavausi.
Rožių mažoka tik 60, šiemet dar 12 naujų atsiras. Sportinio intereso neturiu, daugiau viską darau planuotai,"sąmoningai", "su išskaičiavimu", nes labai nemėgstu antrą kart prie to pačio grįžti. Nors to išvengti nepavyksta, kad ir šiemet kaikuriuos daugiamečius reiks "kažkur" iškelti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2012 08:38

Ir man neatidaro, o Regina, kaip supratau, jau pasigrožėjo |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Regina » 05 Rgs 2012 08:44

Dabar jau ir man neatsidaro, bet aš spėjau pasigrožėt <3
Taip, Laiminga, kai kurios nuotraukos kartojosi, bet tas visai nekliudė, grožėjausi du kartus :)
Kokie skirtingi žmonės mes visi esam - aš norėčiau ir bandau daryt planingai, sąmoningai, bet visada gaunasi ekspromtas :D :D :D

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 08:49

na jo ir aš pati neatidarau, bandysiu naujai sukelt

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Pavasaris » 05 Rgs 2012 09:16

Laukiam nuorodos :)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 09:19

pasirodo buvo uždėta nuostata, kad tik pati galiu pažiūrėt. Dabar pabandykit.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė LoretaA » 05 Rgs 2012 09:42

Labai gražus sodas - labai. O takelis jau kaip ir nelabai praeinamas (xixi)
Tiesa, dar toks pastebėjimas - išraukit tuos kiškiakopūsčius (bordo spalvos, geltonai žydintys), nes turėsit jų visur: ir pievoj, ir darže, ir rožyne, ir tarp trinkelių. Jau ketvirti metai kovoju, kol kas nesėkmingai. Į kompostinę nemetu net nežydinčių augalų, kaip jie sėjasi, taip sėjasi.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Regina » 05 Rgs 2012 09:50

Tie kiškiakopūsčiai, man rodos, yra neišnaikinami :( Nesėjau ir nesodinau jų, įsigijau su kažkokiais augalais. Jau net nežinau, kiek metų kovoju - beviltiška...

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 09:57

Tai matot kokie tie kkopūstai. Aš jų taip pat nesėjau. Jie ne "mano planas" :D

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Pavasaris » 05 Rgs 2012 10:41

Kaip pavydžiu tau, Laiminga, kad viską sugebi daryti „planuotai,"sąmoningai", "su išskaičiavimu", nes labai nemėgstu antrą kart prie to pačio grįžti “ . Ir viskas gaunasi iš pirmo karto. Nuotraukas peržiūrėjus atrodo, kad 10 dizainerių dirbo :) . O pas mane su rožių sodinimu nieks iš pirmo karto neišeina (mad) , kaip pas ta katę su kačiukais, kilnoju jas iš vienos vietos į kitą ir vis vietos nerandu (:|

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Jūratė » 05 Rgs 2012 10:59

bežiūrint nuotraukas, labai norisi paklaust - ČIA LIETUVOJ????????!!!!!
įkvėpt - iškvėpt - įkvėpt - iškvėpt...
fantastiškai gražu! <3 <3 <3 <3
Inga, kiek metų kuriat šią aplinką?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Rita » 05 Rgs 2012 11:09

Taip gražu,taip estetiška,kad nebėra ir ką pridurti,visos taip pagyrė,aš prisidedu prie visų pagyrų <3
Gal galit pasidalinti,kaip tręšiat savo augalus,kad jie tokie gražūs ir sveiki,nors apie rožes pasidalinkit :)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 11:47

:)
Mano taktika labai paprasta: vartau, vartau, vartau knygas, žurnalus, internetą (gink Die nekopijuoju), svajoju, svajoju, svajoju, braižau, paišau, dėlioju, modeliuoju, ieškau meistrų (tame tarpe ir vyras, tėtis), ieškau gėlių, augalų, pasodinu... O šiaip jau rašiau forume, kad į sodą žiūriu kaip į atskiras erdves (lyg į kambarius) ir kiekvieną atskirai įrenginėju pagal savo ir šeimos poreikius, nepamiršdama vientisos stilistikos.

Dėl tręšimo, tai nepasakyčiau, kad labai jas lepinu. Iš pavasario visus augalus patręšiu pirktom trąšom, o vasarą gal kiekvienas augalas po pora kartų gauna atsigert rauginto arklio mėšlo. Trąšos ir jų naudojimas, man neįveikiama paslaptis. Turėčiau labiau apie tai nusimanyt. Gal kada nors.

Pirmieji sklype atsirado keli medeliai ir krūmeliai prieš 6 metus, dauguma kitų prieš 3-4, didžiuma rožių prieš 2, o daugemiatės tik nuo praėjusių metų rudens.

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Platelių rožė » 05 Rgs 2012 12:20

Koks puikus sodas (flower) Tokiam sode būnant, atrodo ,kad kiekviena diena sekmadienis :)
Kaip gerai kai sutampa nuoseklumas, skonis ir galimybės.

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 05 Rgs 2012 12:52

Ačiū už gražius žodžius. Man pačiai tai atrodo, kad pas jus viskas gražiau ir rožės vešlesnės, ir spalvų pas mane trūksta. Taip norisi margumo, bet negaliu nusižengti bendrai balto (gal tiksliau šviesaus) sodo koncepcijai. Kitas spalvas planuoju prsisjaukinti kitais metais, kituose gėlynuose, jau turiu brėžinius :D :D

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Aivė » 05 Rgs 2012 14:07

Fantastiškas sodas, viskas taip išlaikyta. Isberg'as ir hortenzijų derinukas ypač patiko <3
Baltas sodas mano svajonė, bet prisipažinsiu neturiu jėgų atsilaikyti ir atsisakyti kitų spalvų :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Jūratė » 05 Rgs 2012 14:28

Inga, o kaip Cl. Iceberg - neserga? maniškiai ne Cl. bet abu stovi absoliučiai be lapų arba su keliais likusiais juodais, nors buvo dukart purkšti nuo ligų. Vis dažniau pagalvoju, kad jų vietoj geriau kokį nors daugiametį pasodint.....

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Jūratė » 05 Rgs 2012 14:46

Ir dar keletas klausimų :$
Apie hortenzijas - mėlynąją kaip prižiūrit? kaip ji žiemoja, ar laistot kokiom nors spec. trąšom dėl spalvos intensyvumo? Kaip tas abi hortenzijas genit?
Ar pasiflorą tik vasarai į lauką išnešat? :)
Ačiū (flower)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Nijola » 05 Rgs 2012 14:48

Jūratė rašė:Inga, o kaip Cl. Iceberg - neserga? maniškiai ne Cl. bet abu stovi absoliučiai be lapų arba su keliais likusiais juodais, nors buvo dukart purkšti nuo ligų. Vis dažniau pagalvoju, kad jų vietoj geriau kokį nors daugiametį pasodint.....
Pas ane neserga, vienas kitas lapukas gal ir dėmėtas, krūmas gigantiškas, neatlaikė mano atrama nugriuvo :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Jūratė » 05 Rgs 2012 15:06

nu nieko sau! tai aš nebežinau, ką daryt, ar dar duot joms šansą reabilituotis kitais metais, ar ne....

Vartotojo avataras
dale
Pranešimai: 272
Užsiregistravo: 13 Gru 2010 20:19

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė dale » 05 Rgs 2012 19:35

Labai grazu, skoninga ir gaivu....

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: LaimIngos rožių sodas

Standartinė Laiminga » 06 Rgs 2012 06:22

Dėl CL.Iceberg. Tfu, tfu tas kurio matėt nuotraukas labai gražus ir galingas, šiek tiek tik apačia apsinuogino, o dėmetų lapų visai nėra. Du krūminiai pernai sodinti, tai prastokai (jei su padidinamu stiklu žiūrėt, tai jie iš priekio toj nuotraukoj kur staliukas su kėdutėm), bet čia greičiausiai dėl mano kaltės, nes jie pergiliai susmuko ir dar yra drėgniausioj vietoj. Šį rudenį aš juos bandysiu kilstelt į viršų. Dar vienas yra climbingas, tai tas pusėtinai.: gerai ūgtelėjo, bet lapų gausos nėra.

Dėl hortenzijų. Šluotelinės visai negeniu, mėlynąją buvau nupjovus iki "padlago", kaip ir rausvą, kaip ir baltą didžiažiedes. Žiemai specialiai nieko nedarau, tik šiek tiek apipilu žemėm ar sugrėbtais lapais "kojas". Tręšiu azalijom, hortenzijom ir rododendram skirtom trąšom. O dėl spalvos nieko nedariau, tai šiemet buvo tokios neapsisprende - ar čia jos nori ružavai, ar mėlynai žydėt. gavosi margos ir man dar gražiau.

Dėl pasifloros. Vasarą atostogauja lauke, žiemą namie. Jai dabar 3 ar 4 metai. Pažydo šiemet pirmą kartą, nes pagrasinau, kad nukirpsiu. Žiedų buvo sukrauta labai daug, bet užėjo šaltos, drėgnos dienos ir tik du žiedai subrendo, vaisų taip pat jiems nepavyko subrandinti, nes ir vėl buvo prasti orai. Kiekvienas žiedas žydėjo apie vieną parą, tad labai džiaugiausi, kad spėjau užfiksuoti.

Skelbti atsakymą

Grįžti į