'Lions Rose'

Tai poliantinių ir arbatinių hibridinių rožių hibridai. Pirmosios šios grupės veislės išvestos XX a. antrajame dešimtmetyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

'Lions Rose'

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Kov 2012 19:15

Negaliu nepaminėti dar vienos nuostabios floribundinės rožės. Tai "Lions Rose". Daugelio parodų nugalėtoja ir medalių kolekcionierė, taip pat apgavikė. Ji mane apgavo... Kai ją- visų išgirtą pasisodinau savo rožyne, ji buvo labai įnoringa ir per vasarą parodė kažkiek žiedų. Kurie buvo, na žiedai... greitai nuvystantys, nubyrantys. Vaikščiojau aš apie ją visą vasarą ir galvojau- už ką jai tuos apdovanojimus skyrė...
Antrais metais po pasodinimo (t.y. trimetis rožės krūmas) pagaliau atsiskleidė. Pražydo visu savo grožiu. Aš net pamiršau, kaip prieš metus ją keikiau, dabar tik, vaikčiojau kiekvieną rytą su kavos puodeliu, ir grožėjausi jos žiedais. Pasirodo apdovanojimai rožėms ne veltui suteikiami (xixi)
2002 m. Kordes sukurta floribundinė rožė iš "Fairy Tale Rose" linijos. Kitas šios rožės pavadinimas "Champagne Moment".
Žiedai dramblio kaulo ar grietinėlės baltumo. Vėsesniu oru žiedlapiuose atsiranda daugiau persikinio atspalvio. Besiskleidžiantys žiedai yra nuostabios formos ir šiek tiek panašūs į AH rožes. Žiedai būna po kelis ant žiedstiebio, šiek tiek švelniai kvepia.
Rožė labai atspari ligoms. Jos gražūs, tamsiai žali bilzgantys lapai gražiai dera su šviesiais žiedais. Krūmas tankus, vidutinio dydžio (rašoma, kad aukštis 60 cm., plotis 50 cm., tačiau pas mane ji išaugo žymiai aukštesnė).
Kaip jau minėjau, ši rožė be visokiausių apdovanojimų turi ADR sertifikatą.

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: "Lions Rose"

Standartinė Tadas » 05 Kov 2012 19:22

Tikrai gera rožė,net pavėni gan neblogai žydėjo.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Lions Rose'

Standartinė Pavasaris » 10 Bir 2012 13:35

Gera rožė. Visiškai neserga (nors šalia auga sergančios). Tik kas man nepatiko, tai, kad labai didelė pertrauka tarp žydėjimų. Bet aš šią problemą išsprendžiau pasodindama šalią kitą rožę, kuri žydi tuo metu kai Lions nežydi.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Lions Rose'

Standartinė Virginija » 07 Rgs 2012 09:17

PaveikslėlisPaveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Lions Rose'

Standartinė Paukštukas » 07 Rgs 2012 13:16

HelpMeFind puslapyje šią rožę puikiai reitinguoja pagal daugelį kriterijų, tame tarpe pagal pavėsio toleravimą ir atsparumą lietui. Planuoju pasodinti baltame kampelyje, šiaurės rytų pusėje, kur saulė iki pietų ir vakare pasiekia. Pavasaris rašė, kad Lions Rose daro didelę pertrauką tarp žydėjimų. Kada apytikriai ji pražysta pirmą kartą ir kada antrą? Ar šiuo metu ši rožė žydi? Ar spėja peržydėti iki šalčių antrą kartą? Ar gerai skleidžiasi lietingu oru? Daug klausimų :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Lions Rose'

Standartinė Regina » 07 Rgs 2012 13:51

Negaliu pasakyt, kada pražydo pirmą kartą, bet liepos 1 d. atrodė štai taip
PaveikslėlisPaveikslėlis

Kaip ilgai žydėjo - taip pat negaliu pasakyt, bet pertrauką daro tikrai ilgą. Maniškė tik praeitą savaitgalį pradėjo skleistis. Nepastebėjau didelio neigiamo lietaus poveikio, skleistis lietus tikrai nekliudo, bet stiprus ar ilgai trunkantis lietus, be abejo, žiedų grožį sugadina. Iki šalčių nebaigs žydėt, bet dauguma rožių žydi iki vėlyvo rudens, nieko čia keisto.
Prieš savaitę
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Lions Rose'

Standartinė Pavasaris » 07 Rgs 2012 17:31

Kaip ir rasiau Lions Rose daro didele pertrauka (ir tai stebiu antrus metus). Pirmas zydejimas birzelio pab. liepos prad. Nuo liepos vidurio t.y. mazdaug nuo liepos 20 d. iki rugpjucio pab. - rugsejo prad. daro pertrauka. Antras zydejimas ne toks gausus. Bet sios rozes krumas grazus - labai sveikas. Reprezentacineje vietoje jos vienos nesodinciau - butinai reikia kazkokios dar rozes, kuri zydetu, kai Lions ilsisi. Sibirka rodo 3 gelytes (tai yra, turetu zydeti visa sezona), pas mane ji iki 3 gelyciu dar neuzaugo :D . Zinau, kad Lions turi DaliaRaimonda. Gal ji ka gali papasakoti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Lions Rose

Standartinė Regina » 03 Vas 2016 20:25

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Lions Rose'

Standartinė DaliaRaimonda » 25 Vas 2016 22:52

Yra rožių pro kurias negalima praeiti. Arba jos pagauna tave su savo spygliuotomis šakomis arba pakeri savo grožiu :) Būtent tokia labai graži ir fotogeniška 'Lions Rose'. Ji tikrai daro nemažą tarpą tarp žydėjimų. Bet aš pradėjau galvoti, kad visos gausiai žydinčios rožės tą tarpą tarp žydėjimų turi. Gal reikėtų nuolat skabyti bebaigiančius žydėti žiedus ir rožę papildomai tręšti žydėjimą skatinančiomis trąšomis.

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į