'Cornelia'

Kilusios iš muskusinio erškėčio (R. moschata). Pirmosios veislės išvestos XX a. pradžioje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

'Cornelia'

Standartinė Gema » 16 Rgp 2012 07:39

Įdomu, kodėl ji taip skiriasi Petroviciaus nuotraukoje - http://www.petrovicroses.rs/common/pics ... rnelia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

ir Sibirkos nutoaukoje - http://www.rozes.lt/lt/modernios-krumin ... nelia.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ar tik dėl to, kad fotogafuota skirtingose žydėjimo stadijose?

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Cornelia'

Standartinė Nijola » 16 Rgp 2012 10:03

Gema rašė:Įdomu, kodėl ji taip skiriasi Petroviciaus nuotraukoje - http://www.petrovicroses.rs/common/pics ... rnelia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

ir Sibirkos nutoaukoje - http://www.rozes.lt/lt/modernios-krumin ... nelia.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ar tik dėl to, kad fotogafuota skirtingose žydėjimo stadijose?
Palygink ir kitur nuotraukas http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l= ... &qn=1&qc=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ir http://www.justourpictures.com/roses/cornelia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

manau ta pati rožė tik fotorgafuota skirtingais žydėjimo etapais

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Gema » 16 Rgp 2012 10:20

Sibirkos puslapyje net dėmesio nebuvau į ją atkreipusi, o Petrovičiaus nuotraukoje - ji su tokiais gražiais rauktinukais, kad, rodos, užsisakytum daug negalvodamas. Gal kas auginate?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Cornelia'

Standartinė Paukštukas » 16 Rgp 2012 10:56

Auginu pirma vasara, nes "užkrėtė" LoretaA savo nuotraukomis ir aprašymu, kad auga gražus krūmas (yes) . Krūmas auga tikrai gražus, "pagalvėlės" tipo, tiesa, šiuo metu dvi metrinės šakos neproporcingai išlindę, bet jos linksta į šonus, nestačios. Graži matinė lapija, slyvų spalvos ūgliai, beveik be spyglių (vienintelė nei karto nenuskriaudė :D ). Žiedeliai 6 cm (išmatavau), kekėse, pas mane nors truputį visuomet žydi, man nekvepia. Žiedai laikosi visai netrumpai, galima žaisti ir iškirpinėti pavienius nužydėjusius žiedelius kekėse, ką kartais ir darau, nes žiedlapiai dažnai aplimpa ir iki galo nenubyra. Spalva man daugiau rausva, su persikiniu atspalviu, saulėje ir į žydėjimo pabaigą pablykšta, besiskleidžiantys pumpurai - sodrūs, tamsiai rausvi. Iš visų aukščiau nurodytų nuotraukų maniškė Cornelia panašiausia į HMF narių. ICornelia atrodo kitokia tarp visų mano rožių, ją auginu atskirai vejoje. Rudenį planuoju perkelti į daugiamečių gėlyną, šalia melvenių, monardų, veronikūnų...

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Gema » 16 Rgp 2012 11:24

Paukštukas rašė:Rudenį planuoju perkelti į daugiamečių gėlyną, šalia melvenių, monardų, veronikūnų...
Labai graži mintis...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 16 Rgp 2012 11:36

Savo "Cornelia" truputį pakėliau per vidurį krūmo įsmeigusi vielinį lanką. Dalis remiasi ant jo, dalis parišta, pasodinta su "Abraham Darby". Mintis, kad su veronikūnais atrodys puikiai, truputį kelia abejonių, nes verikūnas, kaip Rasa sakė, įsiaugęs gali ir porą metrų pasiekti, rožė liks jam apie bambą. Su monardom labai tinka, jeigu jos antrame plane :)

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Rasa » 16 Rgp 2012 14:51

Žiūrint koks veronikūnas. 'Fascination' gali iki 1,8-2m išaugti, ir plačiu krūmu, bet kiti ('Diane', 'Roseum') tai apie 1,2-1,5m ir gana statūs. O 'Erica' išvis lėtapėdė, nors 1,5m pasiekia
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2012 19:42

Ir kodėl ją vadina "rudenine rože", ji niekada nežydi rudenį taip, kaip žydi vasaros pradžioje.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Cornelia'

Standartinė Virginija » 08 Spa 2012 19:46

Labai graži, pas mane kažkodėl žydi menkai, dar vis laukiu :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 08 Spa 2012 19:53

Ši rožė pas mane labai jau senai. Jus man ją ir parsiuntėt iš Zimbelarijos (ar kažkaip panašiai).

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Cornelia'

Standartinė Paukštukas » 08 Spa 2012 21:48

Auginu tik pirmą sezoną. Rudenį žydėjo (ir tebežydi) sodresne spalva, nei vasarą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 14 Lap 2012 20:06

Radau dar ir tokią nuotrauką - čia šios rožės žydėjimo pikas :) .
Paveikslėlis

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 'Cornelia'

Standartinė Paukštukas » 14 Lap 2012 21:29

Na ir gražuolė pas Jus, Loreta, ši rožė. <3

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Pavasaris » 15 Lap 2012 06:48

Pas Loretą visos rožės gražuolės :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 15 Lap 2012 07:15

Ačiū, tarytum mano grožiu žavitės (xixi) , tik gaila, kad taip tikrai nėra.

Vartotojo avataras
Arijana
Pranešimai: 355
Užsiregistravo: 18 Rgs 2010 12:33
Miestas: Kauno raj.-Panevėžio raj.

Re: 'Cornelia'

Standartinė Arijana » 15 Lap 2012 16:31

LoretaA rašė:Radau dar ir tokią nuotrauką - čia šios rožės žydėjimo pikas :) .
Paveikslėlis
jėzusmarija, aš vis žiūriu žiūriu tas nuotraukas, giriu retai, bet pasakysiu šį kartą nevyniojant (xixi) -nu kartais man atrodo, kad fotošopu padirbėta, na kaip taip gali būti, kad ŠITAIP žydėtų. Ir ne tik ši rožė, ir ne tik pas Loretą, pas daug ką iš šio forumo. Atrodo, kad iš žurnalų paimtos nuotraukos ir įdėtos, dievaži. Aišku, pas mane ir prižiūrimos jos mažiau(gerokai mažiau), tai gulinėju, tupinėju, stiebiuosi, kad kelis žiedai į kadrą papultų.
Viskas, savaitgalį važiuosiu į kaimą, pradėsiu ruošti žiemos miegui, nes mano kaip ir nedengiamos būna, šįmet padirbėsiu, kad vasarą tokį grožį parodyt galėčiau. Šios rožės neturiu, bet jau labai labai noriu. <3

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Pavasaris » 16 Lap 2012 07:11

Loreta, pas jus ši Cornelija yra vienas krūmas ar keli pasodinti šalia ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 16 Lap 2012 07:20

Vienas krūmas. Tiesą sakant, tai jis ir šakų turi ne per daugiausia - viso labo gal keturias, na penkias.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Pavasaris » 16 Lap 2012 07:49

Tai, kad ji - vien šakos :? , ar aš kažko nesupratau :( . O kokio ji pas jus dyžio (aukštis ir plotis) ?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 16 Lap 2012 08:12

(xixi) Bandysiu paaiškinti. Ši rožė ne AH, taip pat ne angliška, o Hybrid Musk. Pirmais augimo metais ji užaugina šaką (-as) ir ji iš karto auga su šoninėmis šakelėmis. Sekančiais metais šoninės šakos augina dar vienas šonines ir taip kasmet. Taigi iš žemės auga viena šaka, bet žiūrint iš viršaus jų yra daug. Jeigu aš jai iškirpčiau vieną šaką prie žemės, krūmas ženkliai sumenktų, ne taip kaip angliškų, ar prancūzinių ir t.t. rožių.
Beje, lygiai toks pats šakų augimo modelis rožės Blairii Nr.2, tik mastelis bent 4 kartus didesnis, o ir šakų augina mažiausiai 10 kartų daugiau. Taigi galima įsivaizduoti kaip visą tą kalną persipinusių šakų reikia išskliesti pavasarį ir suraityti rudenį :? . Sutvarkyti "Alchymist", tai kaip nusispjauti, lyginat su Blairii.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Cornelia'

Standartinė LoretaA » 16 Lap 2012 08:25

Pamiršau apie aukštį ir plotį parašyti. Aukštis toks, kokiame pavyks šakas užfiksuoti pastačius atramą. Imu elemantarią, žiemai atramai naudojamą vielą, ir sulenkus lanku sukišu galus į žemę, o ant tos vielos viršaus ir pritvirtinu šias kelias šakas. Tiesa, dar reikia pačią vielą pritvirtinti taip, kad ji neišvirstų. Tokiu būdu pas mane buvo gal 1,3 - 1,4 m aukščio ir užėmė apie 1,5 m 2 plotą. Tvirtinau tokiame aukštyje, kad maždaug būtų lygi su Abraham Darby prie kurios ji pasodinta. Jeigu palikti ir netvirtinti, šakos voliosis ant žemės ir užsklies gan didelį plotą. Galimas ir toks variantas, bet tada reikėtų, kad aplink būtų pievutė, kitaip žiedai bus purvini.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 'Cornelia'

Standartinė Pavasaris » 16 Lap 2012 10:46

Supratau, ačiū :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į