Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Nijola » 22 Spa 2012 07:50

Aš nepjausiu nieko, nepatinka man rudenį pjauti, arba aš manau jei rudenį norisi patrumpinti tai dar per anksti - vis dar labai šilta |(

Vartotojo avataras
Platelių rožė
Pranešimai: 332
Užsiregistravo: 04 Lie 2012 20:45
Miestas: Plateliai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Platelių rožė » 22 Spa 2012 07:57

Jau kelinta diena apie rožes sukamės. Lapus nupešėm, žiedus nukirpom ir vakar didžiąją dalį prilenkėm. Šiemet labai gerai lenkėsi, nelūžinėjo , gal oro sąlygos buvo tam palankios. Vakar buvo šilta ir visą dieną stovėjo rūkas. Dar liko mažyles apkaupti ir tuneliukų statybos. Labai privargom su Paul's himalajiniu muskusu, tikras monstras.. Įdomu ar ir Skandinavijoj jį dengia. Šakos liaunos ,bet jau siekia penkis metrus ir visos persipynę. O kas bus po metų ,kitų? |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2012 07:58

Mokytoja sako "nepatinka", vadinasi raitysiu - nieko nepjaustysiu. Iškerpu tik mirštančias, t.y. nuo viršūnės pradeda gelsti, o vėliau juoduoja.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė DaliaRaimonda » 22 Spa 2012 08:00

Ir man rudeninis genėjimas nelabai patinka (tik AH rožėms jis būtinas). Planuoju kirpti tik labai storas nepalenkiamas nė trupučio šakas. Bet orą tai šaltą prognuozuoja, nemanau, kad jau labai atšilinės. -5C naktimis ir sniegas, trumpos dienos vis tik "užmigdo" augalus ir rožes žiemai... na, + 8C prognuozuoja vėliau, bet nauji ūgliai tikrai jau nebepradės augti.
Šį savaitgalį nieko nenudirbau, turėjau svečių. Pažiūrėjau rožės dar žydi ir dar daug pumpurų. Šią savaitę nusiskinsiu žiedus ir pasimerksiu, o vėliau teks imtis tvarkymo. Ir, jei oras po geros savaitės atšils- nuiminėsiu lapus, jei ne- lenksiu su lapais.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Spa 2012 08:07

Apie orą turiu nuomonę - maksimaliai 2 - 3 dienom į priekį jį gali prognuozuoti, visą kitą burtai iš kavos tirščių |(

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 22 Spa 2012 08:31

O man visai patiko rudenį genėt, toks azartas pagavo, tik čiaukšt, čiaukšt suėmus visą saują šakų, nereikia labai žiūrėt kurioj vietoj akutė (dance) :D
Bet kuriuo atveju bus eksperimentas. Kai pradėjau žiūrėt, kaip čia aš jas prilenksiu ir uždengsiu, tai apėmė visiška neviltis,nusprendžiau, kad tas darbas bus ne mano jėgoms (:| Tada žaibiškai priėmiau šitą sprendimą. Dėl oro visai nepergyvenu - ruduo jau ne ankstyvas, dienos trumpos, aukštos temperatūros jau nėra ko tikėtis, nebus laiko rožėms pradėt sprogt. O kaip nugenėtom patiks žiemot, pamatysim pavasarį

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 22 Spa 2012 11:18

Kažin kodėl man taip patinka Reginos metodas |( Turbūt,visi mokslai turi savo pasekėjų :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 22 Spa 2012 19:44

Aš tai dvi savaites kaime nebuvau (drunk) - taigi akivaizdu, kad mano rožėms dar vasara :D Nedidelis minusas rožėms reikalingas užgrūdinti, o truputis sniego taip pat nebaisu.

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Pavasaris » 23 Spa 2012 06:14

Aš taip pat grūdinsiu, t.y. dengsiu kuo vėliau :), dabar tik lapus pradėjau skabyti

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė RožėDD » 23 Spa 2012 08:28

Aš taip pat tokios nuomonės, nors dukra sekmadienį negausiai durpėmis apipilstė visas rožes. Man svarbiau dabar spėt iki žemės užšalimo pagalius ir vielas sukaišioti, taip pat, kad užtektų skudurų apmūturiavimui. Šiemet vietoj eglišakių ir pušų šakų tujomis klosiu - turiu ką genėt, o pelės kol kas nesilanko :)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 08:50

RožeDD, niekaip nesuprantu, kam jus tais skudurais muturiuojat :? Jeigu jie sudrėksta, tai blogiau nei be skudurų. Gal sakydama "skudurai" turit galvoje sudėvėtą agroplėvelę?

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė RožėDD » 23 Spa 2012 09:34

Skudurai tiesiogine žodžio prasme. Praeitais metais dauguma rožių buvo pirmametės, todėl didelės rizikos, kad jie glausis prie rožės, sušlaps ir prilips nebuvo. Kita vertus dariau ale vigvamus iš 3-4 kuolų ir aplink juos juosiau megztinius, striukes palikdama viršuje skylę, o po krūmais klojau kaip prieš tai rašiau - durpėm ir pušų, eglių šakom. Nė viena rožė neiššalo, anaiptol nė viena ir nesirgo.

Atėjus pavasariui ir pasipylus nuolaidoms agroplėvelei, nusipirkau jos įvairaiausio storio vien tam, kad galėčiau pasisiūti 'sūrmaišius ir taip pat sėkmingai užmauti žiemai ant vigvamų. Žinoma, to nepadariau, nes...sakykim patingėjau.

Mane labiau jaudina kita problema nei skudurai ( o šiaip man jie patinka, nes kvėpuoja, be to žymiai storesnis nei agroplėvelė). Nusipirkau 5mm vielos ir kaip dabar ją sukarpyti, nes vientisa? Metalo žirklių berods neturiu |(
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 23 Spa 2012 09:48

Pernai vielos karpymui porai valandų "Gote" išsinuomojau armatūros karpymo aparatą. Su juo darbuotis tikrai lengva, labai spartu, pats aparatas nėra baisiai didelis (kaip didelė sunki įrankių dėžė). Pigiau atsiėjo, nei pirkti metalo žirkles, kad ir pačias pigiausias ;) Prisidariau įvairaus ilgio vielos ruošinių lankams, kabliams, vasarai atramoms (auginu dvi gigantes bedygles gervuoges).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 09:51

Vielą galima supjaustyti kampiniu šlifuokliu, liaudyje vadinamu "bulgarke", uždėjus deimantinį (metalui skirtą diską). Bet man žiauriai nepatinka, nes pjaustant žiežirbos laksto į dvi puses, tai užima labai daug laiko, negali nusinešti prie rožių, nes riboja laidas. Taigi, skolinuosi iš darbovietės žirkles vielai karpyti. Gal kokie kaimynai turi ir gali paskolinti, nes pjaustymas, tai tikrai vargo vakarienė. Aišku, jeigu tik vieną ruloną, tai dar pusiau su bėda, bet pabandžius su žirklėm, su šlifuokliu niekada nepjaustysit.
Pigiausiaos žirklės kainuoja apie 30 - 40 litų, bet jos kinietiškos ir laikui bėgant išlūžta karpymo geležtės. Geros kainuoja apie 130 litų.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 23 Spa 2012 09:58

Rožių dengimui aš, kaip ir RožėDD, panaudoju kažkiek skudurų, t.y. senų nudėvėtų rankšluosčių, medvilninių džemperių. Juos kloju tiesiai ant prilenktų ir apkauptų rožių, kaip vidinį sluoksnį vietoj agroplėvelės. Viršuje - iš lankų ir storesnės agro plėvelės namelis. Viskas buvo gerai, rožės nesudrėko. Svarbu tampriai ištempti išorinį sluoksnį, "nugarą" uždengti plėvele (naudojau "burbulinę").
Pasižiūrėjus filmuką apie lutrasilo panaudojimą užpavydėjau toms, kas jo nusipirko. Atrodo, kad su juo žymiai paprasčiau, mažiau darbo ir greičiau. Kaip supratau, pakanka vien juo uždengti?

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė RožėDD » 23 Spa 2012 10:15

Teks pirkti geras žirkles. Prisiminiau, kad tik plonesnei vielai karpyti turėjau - tėtės palikimas :) Neprisiversiu nuomotis, nes labai jau nepatinka suspaustas laikas.
Ačiū, merginos, už mintis.

Gaila, negaliu pasižiūrėti tų filmukų apie lutrasilą, nes kompą teko pakeisti - šis dar be priedų. Įdomu, kokia jo kaina? Gal labai ploną kiliminę dangą nukainotą 60 proc. atraižose galima pritaikyti dengimui?
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 12:31

Paukštukas rašė:Pasižiūrėjus filmuką apie lutrasilo panaudojimą užpavydėjau toms, kas jo nusipirko. Atrodo, kad su juo žymiai paprasčiau, mažiau darbo ir greičiau. Kaip supratau, pakanka vien juo uždengti?
Įdomu kokį filmuką pažiūrėjot, ar tą kuriame Irina dengė? Kur tiesiog ant krūmų užmetė "Lutrasil" dangą. Aš darau rėmus ir ant jų užmetu agrodangą, tiesiai niekad nei ant vienos rožės neklojau, nebent pavasarį, kad nenudegtų. Dengiu taip, tarytum žiemą nebūtų sniego. Jeigu sniego yra, gal galima tokią storą agrodangą užmesti tiesiai ant šakų, bet ji minėjo, kad dalis šakų būna sulaužytos. Man taip netinka. Žinoma, jeigu nespėsiu ir nepajėgsiu, užmesiu ant prilenktų rožių, bet stengsiuos bent virš tos vietos kuri gali sulūžti, padaryti atramą.
Galbūt ir visai be reikalo tiek dirbu, gal gerai žiemotų apdengtos be oro tarpo tarp šakų ir dangos. Bet per visas 6 žiemas, tik vienais metais sniego buvo į valias, visomis likusiomis kyšodavo žolė: vasarą nelyja, žiemą nesninga :?

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 23 Spa 2012 19:34

Taigi, susidomėjau Lutrasil, pažiūrėjus filmuką, kur tiesiai ant rožių dengė. Pasirodė pranašiau, nei dengimas "sausuoju būdu su oro tarpu", ką lyg ir pamini tame filmuke.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 23 Spa 2012 19:52

Atsiprašau, gal galėtumėt pakartotinai to filmuko nuorodą čia įdėti. Kažko nerandu... Įdomu, kas geriau nei apdengimas „sausuoju būdu su oro tarpu“. :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 20:09

Nieko ten geriau ir nėra - elementariai ant vos prilenktų šakų užmetė gabalą agrodangos ir apačią prispaudė plytomis. Po pirmo stipresnio vėjo, nerasčiau net sklype tos agrodangos, nekalbant, kad jų neliktų ant krūmų. Jos sode daug medžių, pas mane, kai rožės prisilenkia, lieka pusplikis laukas. Žodžiu, man netinka toks būdas.
http://www.youtube.com/watch?v=VVx0A1uY ... ure=fvwrel" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 23 Spa 2012 20:22

Būtent elementarus lutrasilo užmetimas tiesiai ant rožių ir pasirodė paprasčiau, lengviau, o tai yra pranašiau laiko sąnaudų prasme ;) Aš taip pat manau, kad plytomis prispaustą dangą greitai nunešiotų vėjas. Agrodangoje aš elementariai (atrodo LoretosA patirtimi remdamasi) praduriu skylutes su vieliniais kabliais ir prispaudžiu prie žemės. Ko gero taip būtų galima pasielgti ir su lutrasilo danga?
Čia tik mano pasvarstymai ateičiai, kai turėsiu daug dengiamų rožių (jei turėsiu, nes šiandien kasdama duobę rožei atsirėmiau į milžinišką riedulį (:| Sugaišau porą valandų, o rezultatas kone nulinis :( Ir kaip jį iškelti?).

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 20:58

Mieli rožininkai, agrodanga, lutrasil ir dar daug kitokių neaustinių augalų apsaugos nuo šalčio medžiagų yra vienas ir tas pats. Taip kad nesvajokit, kad nusipirksit kažkokią kitokią dangą, t.y. lutrasilą ir jis stovės ant augalų kaip skarda. Šių medžiagų skiriasi tik gamintojas, o jų storis, plotis kiekvieno pavadinimo gali būti toks pats.
Kokio didumo riedulys? Esu iškėlusi, tiksliau išridenusi tokį, kokio pakelti nepajėgiau. Galima iki riedulio nukasti nuožulniai žemes ir jį išridenti. Geriausia tai daryti dviem. Žinoma aš kalbu apie tokį, kurį įmanoma pajudinti. Jeigu pajudinti neįmanoma, tada teks rožę sodinti kitoje vietoje ;) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 24 Spa 2012 06:51

O kodėl jums nepatinka agrodangos prispaudimas plytomis? Visada jomis prispaudžiu ir didesniais akmenimis ar storesniais pagaliais. Žinoma, grožio tame jokio nėra, bet po sniegu nesimato, juo labiau, kad mano kaime apart miško žvėrių niekas neateina grožėtis :D Kaip tik man atrodo, kad stipresniam vėjui lengviau nuplėšt metaliniais kabliais prismeigtą dangą.
O dėl pačio dengimo - tai visada taip ir darau, kad dangą kloju tiesiai ant rožių, tik pernai dariau lankus. Ir sluoksnių pas mane geriausiu atveju būna du + polietilenas.
Tik nesekit mano pavyzdžiu (no), dažniausiai viską darau ne taip, kaip reikėtų (xixi) Ir ne todėl, kad nepritariu protingoms rekomendacijoms, bet todėl, kad neturiu tiek laiko, jėgų, galimybių :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 24 Spa 2012 07:04

Jeigu prispaudinėčiau plytomis ar akmenimis, tai ant lauko turėčiau paskleisti praktiškai pilną GAZ-iką tų plytų ir akmenų. Pirmą, tai tikrai neatrodo estetiškai nors ir negyvenu ten, antrą - labai jau daug darbo reikėtų pirmiausia jas suvežti į lauką, o paskui vėl į krūvą, trečią, nors atrodo, kad daug turiu akmenų, bet man jų nepakaktų. Pas tave, Regina, plotais rožės pasodintos, o pas mane pritraidžiota (xixi) visuose pašaliuose. Ir ketvirtą - vėjas tikrai nuneštų taip prispaustą agroplėvelę. Prie namo aš negaliu prismeigti kabliais, nes jie nelenda, tai po uždengimo ir prispaudimo akmenimis, kiek pernai atvažiuodavau, tiek po stipraus vėjo būdavo nuklota. Neapsikentusi sudėliojau akmenį prie akmens - tada laikė.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Regina » 24 Spa 2012 07:10

Tai va, ir vėl akivaizdu, kad rožių dengimas, kaip ir auginimas, labai individualus dalykas :D Nereikia aklai pasikliaut patarimais, reikia bandyt, galvot ir surast priimtiniausią sau variantą

Skelbti atsakymą

Grįžti į