Ar galima suderint šias rožes?

Rožės tarp rožių.

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 22 Spa 2012 07:54

Sigita19 rašė:Labukas dar kartą.Rožės tokiame kampelyje prie namo.Namas klasikinis,iš sendintų rausvų plytų.Dėl spalvų,tai man patinka visos išskyrus raudonas.
Visvien trūksta informacijos, ką jūs priekyje norite sodinti rožes ar daugiamečius ? jei raudonų nenorit reiškias bus švelnus derinys ? kiek yra vietos nuo jau pasodintų rožių iki krašto, o geltonas ir raudonas derinys man pvz. labai gražu, labai gerai nuteikiantis kontrastas gaunasi <3 (yes)
keli pavyzdžiai prie Golden Celebration švelnus pastelinis
Paveikslėlis
šioje nuotraukoje G.C ir Charles Austin, bet ji netinka priekyje labai aukšta aš tik parodau spalvas
Paveikslėlis
man labai gražus geltono su rožiniu derinys
Paveikslėlis
tai gali būti Princess Alexandra of Kent"/Jubilee celebration ir t.t.t.t.t.t. :D

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Paukštukas » 22 Spa 2012 08:41

Vasarą Sibirkos rožyne "gyvai" man labai patiko floribundinė rožė Sommersonne - gal tiktų ir patiktų toks derinys? Tikrovėje jos spalva tikrai graži, be to rožė sveika, aukštis priekyje GC tiktų. Nežinau dėl žiedų formos, mat Sommersonne žiedas kiek pamenu nėra rutulio formos. Jei dar priekyje kokių melsvai violetinių šalavijų įsodinus <3

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 22 Spa 2012 11:14

Man labai gražus Nijolės paskutinis derinys,visos trys nuostabiausios rožės,kas dar gali būti gražiau |( Nors pas mane prieš Golden Celebration auga Darcey Bussell rožės man taip pat labai gražu,iš viso,man pastaroji rožė labai patinka,pražysta pati pirmoji tamsiai ,tamsiai bordo žiedais tokiais velvetiniais,tokiais svaiginančiai kvapniais ir tiek gausiai,kad negali nesižavėti :) Gal tik truputį daugiau serga dėmėtlyge,bet,jei purkšti profilaktiškai,turbūt viskas būtų gerai (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Regina » 22 Spa 2012 14:13

Paukštukas minėjo Sommersonne. Gyvai jos nemačiau, bet kažkur skaičiau, kad jos spalva kaip Summer Song. Kažin, ar ne per skaudus derinys su G.Celebration :? Su D. Bussel man patiktų, bet pastarosios krūmas priekiniam plane būtų labai prastas. O gal tik maniškė tokia reta, poplikė ir išsikėtojus į visas puses? Visiškai sutinku su Nijole dėl Jubilee Celebration - pirmam plane ji ideali savo krūmo forma ir spalviškai puikiai dera su G.Celebration
Tik klausimas - ar tikrai yra užtektinai vietos? G.Celebration didelė rožė, mėgsta plačiai išsiskėst į šalis

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Sigita19 » 22 Spa 2012 18:46

Labai ačiū už atsakymus.Jubilee celebration mano sąraše įtraukta,bet ar ji neužgoš Golden celebration?Deriniai nuotraukose labai patiko.Ypač paskutinis.O vietos ,tai tikrai daug,ten galima visą rožyną padaryti.Priekyje buvau pasodinus pamponella tris,bet jau jos iškeliauja.Jubilee celebration norėčiau pasodinti šalia.Didžiausias galvos skausmas priekyje ir kokiu atstumu.Taip pat patinka mėlyni daugiamečiai su geltona spalva.

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Sigita19 » 22 Spa 2012 18:48

Tiesa, tie trys krūmai susodinti tankiai,gal per tankiai...Kokiu atstumu jūs sodinate?

Sigita19
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 09 Rgs 2011 16:55

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Sigita19 » 22 Spa 2012 18:49

Tai Charles Austin galėčiau šalia pasodinti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 22 Spa 2012 19:12

Gal kas parašys teisingiau,bet angliškos rožės sodinamos puse jų aukščio atstumu,t.y. jei suaugusios rožės ūgis numatomas pvz.1,50m,tai reikia sodinti kas75cm,jei bus 1m ūgio,tai sodinti kas 50cm.,nors aš ,dėl vietos stygio sodinu tankiau,bet tokio grožio rožių,kaip pas kitas rožių augintojas,kurios gali sodinti erdviau,neturiu :(

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Virginija » 23 Spa 2012 18:46

Rita rašė:Gal kas parašys teisingiau,bet angliškos rožės sodinamos puse jų aukščio atstumu,t.y. jei suaugusios rožės ūgis numatomas pvz.1,50m,tai reikia sodinti kas75cm,jei bus 1m ūgio,tai sodinti kas 50cm.,nors aš ,dėl vietos stygio sodinu tankiau,bet tokio grožio rožių,kaip pas kitas rožių augintojas,kurios gali sodinti erdviau,neturiu :(
O kur JŪs čia taip radot? :?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 23 Spa 2012 20:46

Kai sodinau pirmas savo angliškas rožes taip man išaiškino gera mano draugė,rožių augintoja ir mylėtoja :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Virginija » 23 Spa 2012 21:04

Sekasi Jums, kad tokią draugę turit :D

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 23 Spa 2012 21:17

Antose,tai ,kaip supratau,aš čia nusišnekėjau,nereikėjo savo trigrašio kyšti,jei nežinai šaltinio |( Vis mokausi,bet neiškenčiu patylėti,galvoju,kad jau kai ką gal ir aš žinau :) Parašykit,kaip iš tiesų reikėtų sodinti,o tai ir paeis tas sugedęs telefonas (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 23 Spa 2012 21:21

Nieko Jus nenusišnekėjot, bent jau man taip neatrodo. Visai logiška taip sodinti. Dažniausiai jeigu rožė aukšta, tai be abejo ir plati, gal tik "Švedijos karalienė" siaura. Man atrodo visai realūs atstumai. Gal tik senovinėm kiek mažoki.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Virginija » 23 Spa 2012 22:09

Rita, viskas gerai, nieko blogo pasakyt nenorėjau, gal per didelė šypsenėlė buvo :)
Nors man atrodo, kad tai mažoki atstumai, bet ir angliškos rožės labai skirtingos, ne vien aukštis čia svarbu. Bet gal ir gerai patarė, nors dauguma angliškų rožių turėtų būti 1-1,2 m aukščio, bet vistiek užauga labai skirtingos skirtingose vietose.
Visada smagu gerą draugę turėti, o jei dar ir rožininkę, tai visai puiku :)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rita » 24 Spa 2012 06:33

Ačiū :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 24 Spa 2012 09:12

Rita visai teisingai patarė, yra tokia taisyklė ne taisyklė kurią dažnai galima rasti, kad rožes sodinant reik atsižvelgti į aukštį kaip ir sakėl padalinti per pus.
Viskas labai teisingai :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Regina » 24 Spa 2012 09:24

Teisinga, bet nereikėtų ir pločio pamiršt, rožė rožei nelygu. Pavyzdžiui Ch.Austin - tiesi, stačia, glausta, tvirta, siaura kaip obeliskas, ir panašaus aukščio, bet plati tarkim Crocus Rose ar kad ir ta pati Golden Celebration, plačiai išsikėtojus į visas puses

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 01 Lap 2012 08:38

Kaip manot ar galima šias dvi gražuoles (rožes) suderinti ?
Paveikslėlis Paveikslėlis
Crown Princess Margareta ir Tour de Malakoff

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Gulbe » 01 Lap 2012 09:48

Mano manymu jas gražiai apjungtų kokie labai neryškūs ir smulkūs oranžiniai daugiamečių žiedeliai, jei tokių būna :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 11:58

Man atrodo puikiai dera, nes juk tai violetinė ir beveik oranžinė - kiaušinio trynio geltonumo. Gal būt derinys ryškus, man tokie patinka, kaip patinka ir subtilūs- tokios panašios spalvos skirtingų formų deriniai :) . Kokie nors krapų, pankolių ar morkų žiedynai taip pat nepamaišytų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Rūta » 01 Lap 2012 12:23

Papasakosiu savo minčių seką :) Mano galva, spalvos nuostabiai gražiai dera, man nė jokio apjungimo nereikia :D Tokia buvo pirmoji mintis. O antroji - reikia patikrinti žiedų dydį ir krūmų aukštį, plotį, pobūdį (stačiašakis, linkstančios šakos, liaunos šakos, kurioms reikia atramų ir t. t.) Princesę auginu, o Tour de Malakoff - ne, vadinasi, teks pasikliauti aprašymais ir nuotraukom. Pirmiausia Tour... yra šimtalapė rožė, senovinė, žydės vienąkart, gal anksčiau už modernią Princesę, nors pastarosios kelios vasaros rodo, kad jokios problemos senovinėms ir modernioms kartu pražysti... Na tik tiek, kad Tour nekartos žydėjimo, vadinasi, derinys vasaros pradžiai. Žiemai dengti reikėtų kartu, negi lepesnę princesę vieną dengsi. :) Žiedų dydis beveik sutampa (pagal Sibirką) - 9 cm ir 11 cm, forma, mano galva, gražiai dera - vienos taisyklingai pinaviduriai, kitos kiek pasidraikę laisvesnės formos žiedai. Dabar krūmo forma ir dydis. Dydis beveik sutampa – 1,5 m ir 1,5-2,0 m (pagal Sibirką). Tai gerai. Tour... šakos liaunesnės - vadinasi, arba reikėtų sodinti prie atramos ir raišioti, arba palikti plačiu krūmu. Tokiu atveju statesniu krūmu augančią Princesę sodinti už Tour..., o pirmuoju atveju - atvirkščiai.
Taigi, manyčiau, šios rožės kuo puikiausiai suderinamos, jei neimti galvon, kad derinys ne visam sezonui. Bet jei pati iš tiesų sumanyčiau sodinti tokį derinį, dar būtinai pasiklausčiau auginančių abi rožes :)

Štai tokia buvo mano minčių seka - Nijole, kur pramoviau? :D

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Regina » 01 Lap 2012 21:17

Mano manymu, jos puikiai dera ir be jokių apjungimų :)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 02 Lap 2012 10:49

Rūta niekur nepramovei :D aš net taip smulkiai neanalizavau :D ir niekur aš tokio derinio nesiruošiu sodinti :D čia šeip galvojant apie rožes iškilo toks derinys, tai ir pagalvojau įdomu "kaip jūs žiūrėtumėt į tokį derinį" :) tai gal kas nors ir pasinaudos ;)
Jei būtų konkreti vieta matyt įvairiai galima būtų varijuoti ir su daugiamečiais, ir vien tik kartu sodinant šias rožes, man gražiai atrodytų prie pergolės iš vienos pusės Tur.... iš kitos Crown P.M. Ir netrugdytu tai kad viena žydi tik birželyje kita kartoja, bet kai žydėtų tai <3

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Dausa » 02 Lap 2012 10:50

O aš niekad nesodinčiau greta šiltų ir šaltų atspalvių, jei žinočiau, kad tikrai taip žydės.
Kiek žmonių, tiek nuomonių.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Ar galima suderint šias rožes?

Standartinė Nijola » 02 Lap 2012 10:58

Dausa rašė:O aš niekad nesodinčiau greta šiltų ir šaltų atspalvių, jei žinočiau, kad tikrai taip žydės.
Kiek žmonių, tiek nuomonių.
:D o kas negerai ? kokie deriniai pačiai patinka - švelnūs, pasteliniai ? aš sodinu ir balta tamsiai raudona man labai gražu :D (makeup)
aš kartais pamastau, kai matau kokius derinius žmonės augina soduose, apie jų- žmonių charakterius, bruožus :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į