'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Kilusios iš gausiažiedžio erškėčio (R. multiflora). Pirmosios veislės išvestos XIX a. pradžioje Europoje.

Moderatorius: LoretaA

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė LoretaA » 28 Rgs 2010 19:07

Nežinomas selekcininkas iki 1826 m.
Vienas iš šios rožės sinonimų 'Old Spanish rose'
Aukštis HMF nurodytas nuo 3 iki 6 metrų , plotis 3 metrai.
Šalčiui atsparumo zona 2 - kuo labai ir net labai abejoju. Viena žiema, žinoma, nieko nereiškia, bet ji buvo pas mane apsukta pergaminu ir tas pergaminas apsuktas agroplėvele - ne kažin kas jos liko. Na bet nežiūrint į tai žydėjo ir labai kvepėjo. Žiedai nedideli, kokiu 5 cm diametro, labai pilnaviduriai. Spalva ryški beveik ciklameninė, išoriniai žiedlapiai alyviniai. Labai gražūs neišsiskleidę pumpurai - visiškai apvalūs. Žydi ši rožė tik vieną kartą. Šiais metais pradėjo žydėti birželio antroje pusėje, praktiškai tuo pačiu metu kaip ir praeitais. Lapai šviesiai žali gan smulkūs, matiniai. Šakos ilgos, lanksčios ir spygliuotos. Nesirgo. Aš jau RS rašiau apie šią rožę, nes ji pas mane jau praeitais metais žydėjo, nors pagal sodinuko dydį, tikrai, neturėjo.
I-oje nuotraukoje - taip ji atrodė pernai, man net žiedai visiškai kitokie. Pernai buvo plokšti, šiemet apvalūs - purūs.
Kitose nuotraukose - taip atrodė šiemet. Buvo ir gausesnis šios rožės žydėjimas, bet ji pas mane augo ir žydėjo apsukta tvorele, kad žvėrys nesumaitotų, tai prieš fotografuojant reikia tvorelę nuimti, o aš labai tingiu ir be to tai daug laiko atima.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: 'Russelliana'

Standartinė vilmis » 28 Rgs 2010 19:29

Kažkur skaičiau, kad ši rožė panaši į Himmelsauge. Ar įžvelgiant panašumų?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana'

Standartinė LoretaA » 28 Rgs 2010 19:40

Bandysiu įžvelgti kitais metais, nes turiu jas abi ir jos netoli viena kitos pasodintos - per dar vieną rožę tarpe. Kadangi 'Himmelsaugę' man visiškai iki žemės paviršiaus sumaitojo gyvuliai, tai jos žiedų šią vasarą nemačiau - likau laiminga, kad ji aplamai išgyveno. Ūgiu dabar šiek tiek atsilieka nuo 'Russellianos'

Nijola

Re: 'Russelliana'

Standartinė Nijola » 28 Rgs 2010 19:52

Mano 'Russelliana' po 2010m žiemos apšalo ne iki žemės bet beveik, mačiau tik kelis žiedus, bet dabar gigantė :o sveika nei vieno geltono lapelio, nei vienos dėmelės ant lapų, lapija tokia graži tamsiai žalia.
Jei ji taip augs tai tikrai pasieks 3 metrų plotį, aukštis dabar jos hm gal 1,8m

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana'

Standartinė LoretaA » 28 Rgs 2010 19:57

Saviškės nevadinčiau gigante, ji ir jaunesnė už tavo ;) , bet mane tikrai praaugusi. Kadangi jos šakos lanksčios, tai šiemet ištiesiu ant žemės. Visos ten tam mano patvory su lanksčiom šakom, tai visas ir išplosiu. Toje vietoje visada daug sniego pripūsto, net ir besniegę žiemą, tai tikiuosi, kad nenušals.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana'

Standartinė LoretaA » 24 Lap 2011 17:57

Pirmoji Russelliana, antroji Himmelsauge - skirtumų neįžiūrėjau. Truputį nepasisekė su šių rožių pasodinimu. Aš vyrui palikau "namų darbus" iškasti 3 duobes rožėms, nemažesniais kaip 2,5 metrų atstumais, bet kažkodėl jam šie atstumai pasirodė pernelyg dideli ir jis juos sumažino. Dabar šioje vietoje tokia "sangrūda", nes viduryje Blairii Nr.2 - siaubinga gigantė, o iš kraštų Russelliana ir Himmelsauge, kol kas žymiai mažesnės, bet perspektyvoje gali būti lygios su Blairii |(
Peržydėjusi, užmezga šiek tiek uogyčių, kurios panašios į prancūzinių rožių Tuscany Superb ar Violacea, tik gerokai mažesnės. Bandžiau surasti nuotrauką, bet nepavyko |(
PaveikslėlisPaveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė Virginija » 24 Lap 2011 19:00

Kadangi Himmelsauge man labai patinka, tai ir aš įdėsiu keletą nuotraukų į šią temą, jei jos tokios panašios, tikiuosi, Koala nesupyks :) O gal ir pavadinime temos reikėtų pridėti?

PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis

Himmelsauge

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė LoretaA » 01 Lap 2012 17:44

Nepakėliau šiemet šios rožės ir man visai nepatiko tas gulintis žiedų kalnas. Užsiaugino begalę naujų šakų. Pirmoje nuotraukoje matosi "jaunuolynas".
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė Nijola » 02 Lap 2012 10:53

Aš apie šią rožę pasakyčiau taip _ monstras :D :D jei ją gražiai išlenkti į šonus tai juo krūmo vidurio reik po 2-3 metrus vietos palikti |( ir krūmas labai platus darosi, nes šaknyjasi šakos kurios po žeme.
Dengti reikia, nedengiant kas virš sniegu nušala.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė Jūratė » 02 Lap 2012 11:46

Turiu Himmelsauge nuo 2010 pavasario. Dėl dengimo, tai aš jos labai stipriai nedengiu, pirmą žiemą žiemojo tik prilenkta ir daugiau nieko, o praeitą prilenkta ir užklota pora eglišakių. Abiem atvejais išsilaikė viskas iki šakų galiukų. Matyt, pagrindinis dalykas, kad ją reikia prilenkt, gal atskirais atvejais to ir užtektų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė LoretaA » 02 Lap 2012 12:03

Lyginant su Blairii, ši mažiukė :) Išlenkti į šonus neturiu vietos (vyras taip duobes iškasė), tiesiog statau atramą ir vynioju aplink ją. Pas mane (bent jau taip parašyta cegeliuke) Russelliana ir be dengimo jai visai nekas būtų. Iš kitos pusės Blairii, auga Himmelsauge. Ko tai jos visai nesiskiria viena nuo kitos |( . Himmelsauge, gal tik mažesnė, nes prarado pusę vasaros augimui.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Russelliana' ar 'Himmelsauge'

Standartinė LoretaA » 24 Spa 2013 17:59

Neleidžiu nevaržomai didėti, nes nėra vietos. Kiekvieną pavasarį iškerpu praėjusią vasarą žydėjusias šakas, t.y. kasmet pilnai atnaujinu krūmą.
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į