'Louise Odier'

Manoma, kad tai kininės (R. chinensis) ir damaskinės (R. damascena semperflorens) rožių hibridas.

Moderatorius: LoretaA

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Louise Odier'

Standartinė LoretaA » 17 Spa 2012 12:22

Siūlau dabar nepjauti, ką gali žinoti gal ilgas ruduo bus ir jis sugalvos naujus ūglius augintis. Jeigu pavasarį kirpsi, tai visai neturi reikšmės kaip prilenksi ir kiek po žiemos liks, taigi labai nesicackindama suraityk ir viskas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Louise Odier'

Standartinė LoretaA » 14 Lap 2012 20:44

Džiaugiuosi pasodinusi šias rožes kieme. Žydi labai gausiai ir ilgai (ne mažiau mėnesio) du kartus. Žemė būna nuklota žiedlapių patalais, aš juos su lapų grėbliu sugrėbiu, o peržydėjusius žiedus karpau dažniausiai tik vieną, na daugiausia du kartus. Tiesa, Fisher and Holmes, nėra tokia ideali, nes žiedlapius reikia nuimti - patys nenubyra, bet kadangi jie tamsūs - baisiai neatrodo. (Fisher and Holmes perkelta iš kitos vietos tik praeitą rudenį, todėl tokia maža).
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Louise Odier'

Standartinė Gulbe » 15 Lap 2012 07:14

Ir aš "pasirašau" po Loretos gera nuomone apie šią rožę, labai ją myliu. Spalva tinka visur (pvz. Mme I.Pereire jau sunkiau derinti :)), o kvepia irgi nuostabiai, tikrai labai ilgai žydi. Turiu du metus, pernai beveik nesirgo, šiemet sirgo daugiau, bet aš nepykstu - pati kalta, per mažai patręšiau. Aukščiausios šakos jau apie du metrus. Vieną pavasarį sulenkiau, kaip kad patariama burbonams dėl didesnio žiedų skaičiaus, tai nelabai pasiteisino - prasme, kad būtent ties lenkimo vieta ataugėlės išaugo nepilnavertės ir nežydėjo, tuo tarpu ta pati šaka aukščiau ir žemiau lenkimo vietos tikrai pasidengė žiedais.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Louise Odier'

Standartinė klevo lapas » 30 Rgp 2013 10:23

turiu keletą klausimėlių, pagrindinis herojus Louis'as, tai rašau čia :)
Prie namo sienos į vieną eilę ketinu sodinti Louis (viduryje) ir du krūmus Duchesse de Montebello.
Siena balta, tad rinkausi ne baltas rožes, na, ir dar todėl, kad pamačiusi pirmąjį „ružavą“ Heritage
pumpurą, motina prisiminė vaikystę, tėviškę ir apsiverkė (angel) nusprendžiau savo nemeilę šiai spalvai paignoruoti

Taigi, ar derėtų šių krūmų lapija ir koks ilgis ir plotis metrais man reikalingas, kokiu atstumu nuo sienos
turėčiau įsodinti, kad ir siena, ir rožės nesiskųstų? Bijau „nenumieruot“......., gal kas pasidalins
patarimais iš praktikos (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Louise Odier'

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2013 10:34

klevo lapas rašė:Prie namo sienos į vieną eilę ketinu sodinti Louis (viduryje) ir du krūmus Duchesse de Montebello.
Siena balta, tad rinkausi ne baltas rožes
Duchesse de Montebello beveik balta ir apie ją aš ne kokios nuomonės: skleidžiasi - byra :? Louise Odier superinė rožė. Šiuo metu nuostabiai žydi, neserga, tik apnikta voratinklinėmis erkėmis. Jos plotis 3x1,5 m, ūgis šiemet sumažėjo, maždaug 1,8 m. Pas mane ji suporuota su Fisher and Holmes - man labai gražu. Žydis jos visada kartu, kai nežydi - abi nežydi, bet kadangi abi sveikos, man tinka :) .

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Louise Odier'

Standartinė klevo lapas » 30 Rgp 2013 10:49

na, ir milžinė! Ačiū, Loreta, už atsakymą. Dėl pastarosios nuspręsta... Dideli,
kvapnūs žiedai, žydi pakartotinai, kas antrais metais serga (xixi) (čia kažkas taip
rašė). O Duchesse de Montebello sąraše atsirado dėl krūmo kompaktiškumo – ieškojau senovinės,
atsparios šalčiui. Labai patiko koralų spalva. Hm hm. Vėl prasideda apmąstymai (angel)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Louise Odier'

Standartinė LoretaA » 30 Rgp 2013 10:58

Turiu pataisyti, Louise Odier žiedai nėra dideli - niekada taip nerašiau.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 'Louise Odier'

Standartinė klevo lapas » 30 Rgp 2013 11:08

gerai, tuomet ir aš pasitaisau – „dideliai pilnaviduriai“ (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Louise Odier'

Standartinė LoretaA » 12 Gru 2013 11:48

"Nevados" fone.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 'Louise Odier'

Standartinė Rūta » 12 Gru 2013 22:11

Kokia graži ir romantiška nuotrauka! <3

Skelbti atsakymą

Grįžti į