Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 20 Lap 2012 11:36

LoretaA rašė:Tikrai taip, jeigu uždengsime veigelas, jos mums tikrai atsidėkos. Pas mane po uždengimu iš sumedėjusių papuola veigelės ir lanksvos - vasarą jos man sako ačiū :) .
Loreta, apie kokias konkrečiai lanksvas kalbi? (turiu galvoj pilkoji, japoninė, vanhuto...)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 20 Lap 2012 12:17

Dengiu japonines "Crispa"; "Anthony Waterer"; "Little Princess". Nedengtos lieka japoninė "Goldflame" ir pilkoji "Grefsgeim" - pastaroji, mano galva, nebijo jokių šalčių, taip pat neapšąla ir Goldflame". Anksčiau trys paminėtos nedengtos - daugiau mažiau apšąla.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 20 Lap 2012 14:56

Aš irgi priarčiau, kad pilkoji „Grefsgeim“ jokių šalčių nebijo, labai atspari. Turiu tik šią, todėl ir norėjau pasitikslinti, kokias dengi.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 21 Lap 2012 12:26

Rita rašė:...o tos rožės,kurios auga bet kur primėtytos, prilenktos laukia šalčių,tada dengsim bet kaip,labai svajoju apie eglišakes,bet šįmet kas link eglišakių tylu :D , labai svajoju tinklo tyliai nusipirkti, dengčiau kaip Loreta, bet vargu ar pasiseks (xixi)
Rita, o kam Jums tinklas? Tinklą dedu tik (čia gal nelabai tinka šis žodelytis, nes taip dengiamų rožių pas mane daugiausia) ant tų tuneliukų, kurie platūs nuo 2 iki 3,5 m. Rožes, kurios auga eilėmis po vieną, arba galiu padalinti kaip augančias eilėmis po vieną, nedengiu nei tinklu, nei polietilenu - padarau šiokias tokias atramėles ir užmetu apgrodangos.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 21 Lap 2012 19:43

Nu tai va,kaip gerai,kad parašiau (xixi) ,aš įsivaizdavau taip-visas tas išmėtytas rožes apjungiu tinklu,užmesdama jį ant prilenktų ir agrodanga laisvai uždengtų rožių,o tada jau dengiu dviguba agrodanga kaip ant tuneliukų/čia naudoju truputį išlenktą tinklą kaip tuneliuką ir šiokį tokį tarpą tarp rožių ir agrodangos/Pasirodo nusisvajojau (xixi) Šiandien beveik jau išsisprendė tas reikalas,kaimynas medžiotojas pakvietė vyrą į mišką,kuris retinimas ir parvežė eglišakių,dengsim eglišakiais ir agrodanga :) Ačiū ,Loreta už paaiškinimą :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 22 Lap 2012 07:09

Prieš kelias dienas skambinausi į girininkiją paklaust dėl eglišakių. Na tai aišku - nemokamo nieko nebūna (o aš naiviai tikėjausi, kad jie tų eglišakių, kai kerta egles, turi sočiai ir niekam jų nereikia), sako - parduodam, bet labai labai nebrangiai tai kanuoja. Tai kiek? tiksliai nepamenu, bet, berods, 0,84 Lt šaka. :? Man tai pasirodė žiauriai brangiai, viena šaka beveik litas, kai tų šakų nežinau net, kiek reikia.... Jaučiu teks mest mintį apie eglišakius ir dengt naudojant tik agrodangą, kaip ir anksčiau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2012 08:08

Tikrai labai brangu. Matomai, girininkijai labiau "apsimoka" palikti vietoje ir supūdyti, kad prašo vos ne kaip už kalėdinę šaką :?
Senai išmečiau mintis apie eglišakes, nes man jų reiktų bent dviejų sunkvežimių. Paskui labai "smagu" jas utilizuoti.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 22 Lap 2012 08:13

Nu jau tikrai išprotėjo,šitokia kaina,gal jie įsivaizduoja,kad žmonėms pinigais lija :D Mes,kai per Vėlines važiavom į kapus,pakelėje sustojom prie pušinėlio,kad nusiskinti kelias šakeles kapams ir labai apsidžiaugėm,kai pamatėm išvirtusią pušį,nusiskynėm gražių šakelių su konkorėžiūkais ir net nesusimastėm,kad čia turbūt negalima taip daryti,man dar buvo kilusi mintis grįžtant sustoti ir prisiskabyti rožėms,bet vyras užprotestavo,kad dar per anksti,nubirės :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2012 08:15

Pušų spygliai nenubyra.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Paukštukas » 22 Lap 2012 10:15

Pušų spygliai nenubyra, bet šakų reikia tikrai dvigubai daugiau, nei eglių (yes)
Eglišakiai man taip pat nepatinka dėl to, kad reikia sukti galvą kur juos pavasarį dėti. Spygliai aišku kur, tinka po rūgščiamėgiais augalais (rododendrais, azalijoms), bet šakos |( Deginti mieste negalima, kažkur vežti karučiu taip pat negalėčiau. Taigi, pernai ko gero paskutinį kartą juos naudojau.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rasa » 22 Lap 2012 10:25

Reikia išsinuomoti dienai šakų smulkintuvą, ir pasigaminti daug naudingo mulčo ;)
O man pavasarį kaip tik šakų trūkumas :? , kai reikia sausas daugiamečių liekanas smulkinti - smulkintuvas geriau dirba, kai sausi augalų stiebai maišomi su kietesnėmis šakutėmis.
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rita » 22 Lap 2012 12:38

Ačiū,labai naudingas patarimas,reiks būtinai pasinaudoti :) Atkris pavasarinis kivirčas (xixi)

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė D. Rita » 22 Lap 2012 13:20

Mielos rožių mylėtojos, pernai žiemai prilenktas angliškas rožes buvau uždengusi paprastai dviguba agro plėvele, kraštus prispaudžiau akmenimis. Rožės iš žiemojo puikiai. Todėl noriu paklausti kodėl darote tuneliukus? ar nėra gerai taip dengti kaip aš dariau pernai ir iškyla grėsmė nušaldyti rožes?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 22 Lap 2012 13:30

D. Rita, ne visi daro tuneliukus. Aš dengiu jau keletą metų būtent taip, kaip ir Jūs (išskyrus pernykštę žiemą, nes turėjau eglišakių, tada agroplėvelės visai nenaudojau). Tik ne akmenim prispaudžiu, o pritvirtinu ilgų vinių pagalba (tada jau būna gruodas ir vinis tiesiog sukalu per plėvelę į žemę).

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė nijea » 22 Lap 2012 13:40

O Jūs dangą klojate tiesiai ant rožių, ar prieš tai dar jas kuo apkaupiate?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 22 Lap 2012 13:49

Kažkada kaupiau, dabar nebekaupiu.
Tuneliukuose rožės geriau žiemoja, nėra abejonių. Būdavo, kad nušala tos viršutinės šakos, kurios liečiasi tiesiogiai su agrodanga, būna, kad ir 100 proc. išžiemoja. Šįmet bandysiu lepesnes pradžioj apklot sena suplyšusia agrodanga, truputį netvarkingai, paglamžyta ir tik tada dėt viršutinį sluoksnį. Bandysiu taip sukurt apsauginį tarpą/sluoksnį.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 22 Lap 2012 14:08

D. Rita rašė:Mielos rožių mylėtojos, pernai žiemai prilenktas angliškas rožes buvau uždengusi paprastai dviguba agro plėvele, kraštus prispaudžiau akmenimis. Rožės iš žiemojo puikiai. Todėl noriu paklausti kodėl darote tuneliukus? ar nėra gerai taip dengti kaip aš dariau pernai ir iškyla grėsmė nušaldyti rožes?
Darau todėl, kad būčiau rami dėl žiemojimo. Dengiant tiesiai ant šakų, labai didelė tikimybė, kad tos šakos, ant kurių gulės agrodanga, nušals arba, jeigu bus daug sniego jas sulaužys. Jeigu jos pas jus gerai žiemoja, denkit taip kaip dengiat.

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė D. Rita » 22 Lap 2012 14:45

Jūrate, labai ačiū už protingą ir estetiškai geresnį patarimą. Dabar ir aš tvirtinsiu vinių pagalba. :D

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 22 Lap 2012 15:06

Dar kai tuos vinis kaldavau, dar virvę naudodavau, kad vėjas mažiau agroplėvelę kilnotų (vieną vinį apsuku, tada kitą iš kitos pusės eilės, toks zigzagas gaunasi). Daug kas taip darom, patikimiau agroplėvelė laikos.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 26 Lap 2012 07:45

Pagaliau visas rožes prisilenkiau, ir pagaliau pagaliau pagaliau persodinau du erškėčius (kanadietę Jens Munk ir Blanc Double de Coubert ). Tik naujas duobes teko kast ne 2 , o 4, nes Jens Munk buvo gražiai įsišaknijusi ir labai lengvai visas krūmas atsidalino į tris dalis.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 26 Lap 2012 11:59

Ir mes vakar kaip mostelėjom darbų... Šeštadienį abi su Linute važiavom su reikalais į Gargždus – nors išvažiavom labai anksti, vis tiek susigaišo visa diena... O sekmadienį baigėm skainioti lapus. Na ne visai skainioti, nes tas procesas jau nebuvo toks labai civilizuotas kaip su žirklutėm karpant :$ Netikėtai daug laiko užėmė nuskabytus lapus išgrėbti iš rožyno, ypač iš po krūmų. Tada surišom virve kiekvieną krūmelį - iš išsišakojusių krūmų rožės virto eglutėm :D Miškas eglučių :) Užtat tas eglutes buvo labai lengva prilenkti – šast, vieną paguldei, šast kitą, surišai, ir baigta. Darbas ėjosi daug sparčiau negu praėjusiais metais, kai vieną suriši, prilenki, prie kuoliuko pririši. O čia raišiojom rožes vieną prie kitos – vienos galvą prie kitos kojų ir pan... Kuoliukų prireikė tik vienoj kitoj vietoj. Tai labai paspartino darbą. Per tris su puse valandas mes dviese su tėčiu paguldėm beveik visas kiemo rožes, tik liko nebaigtos baltojo sodelio rožės ir kelios iš geltonojo rožynėlio šalia namų.
Kitą savaitgalį, manau, jau ręsim šiltnamiukus ir dengsim.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 26 Lap 2012 12:05

na nieko sau kokie spartuoliai! (like)
Man prilenkt rožes reikėjo 3 dienų (tris savaitgalius po 1 dieną darbavaus, užtat taip prailgo procesas), raišiojau ir virve, ir viela, dažniausiai rožei prireikdavo 2 kuoliukų, tik labai retu atveju vieno.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė LoretaA » 26 Lap 2012 12:06

Jeigu prognozių nepakeis, tai dengimui ir liko tik kitas savaitgalis. Mano pagalbininkas, deja, turėjo tik vieną dieną, o ir pastaroji ne kokia buvo - uždengėm tik 6 didelius šiltnamius, liko dar 3 dideli ir aibė mažų |( .

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Rūta » 26 Lap 2012 12:27

Taip, Loreta, aš irgi manau, kad tik kitas savaitgalis dengimui likęs, nors penktadienį laikui maždaug po dviejų savaičių gerokai didesnį minusą prognozės rodė.

Jūrate, viena aš tai dar ir dvigubai ilgiau negu tu darbuočiaus :) Bet tokį darbą geriausia dirbti dviese – vienas laiko, kitas riša ir t. t. O jau ką ir kalbėti, kad ir dirbti dviese daug smagiau – ir pajuokaut gali, ir pasitarti :) Nors tėtis dabar labai vertimu užsiėmęs, vis dėlto nusuko pusdienį ir padėjo.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožynų rūpesčiai rudenį, pasiruošimas žiemai - 2012 m.

Standartinė Jūratė » 26 Lap 2012 13:09

aš ir dviese dirbau , su Migle. Kiekvieną kart prieidama prie didesnės rožės, iš kart Loretą prisimindavau. Loreta, turėjai tris savaitgalius iš eilės žagsėti :D Man reikia pas tave važiuot ne tik pavasarį mokytis genėt rožių, bet ir rudenį mokytis, kaip vienai įmanoma suraityt didžiausius monstrus (yes)

Skelbti atsakymą

Grįžti į