'Prairie Joy'

Išvestos Manitoboje, Mordenos bandymų stotyje.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

'Prairie Joy'

Standartinė LoretaA » 28 Lap 2012 19:43

Gan dažnai apie šią rožę kalbam - kas giria, kas peikia, bet visi tingim sukurti temą ir "išsilieti".
Išvesta Kanadoje Henry H. Marshall, 1977 m.
HMF nurodo 3 USDA šalčiui atsparumo zoną, man atrodo ji nei 4 "netempia". Tiksliai pasakyti negaliu, nes tik vieną žiemą žiemojo nedengta, bet apsukta pergaminu. Liko nuo žemės 20 - 30 cm. Dabar ją dengiu kiekvieną žiemą ir ji vis didėja ir didėja. Aukštis Sibirkos Rožyno kataloge 1 - 1,2 m, (manau, turėjo galvoje nedengiamos), HMF iki 1,5 m, pas mane jau daugiau kaip 2 m būtų, jeigu šakos, nors ir parištos, nesugriūtų ant kaimynių. Pavasarį išgenėsiu visas aukštesnes, nei 1,5m šakas, kad neviršytų nurodytų parametrų (xixi) .
Žydi pirmą kartą labai gausiai, antrą - gausiai. Beveik neserga.
Birželį:
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
Rugpjūtį:
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: 'Prairie Joy'

Standartinė nijea » 28 Lap 2012 21:14

praėjusi žiema šiai rožei pas mane buvo pirmoji (na neskaitant tos, kai rudenį pasodinta žiemojo po „kurmiarausiuku“ ) ir prisiskaičiusi, kokia ji atspari šalčiui - nedengiau visai. Peržiemojo, kaip sakoma iki šakų galiukų, nors tų galiukų, kurie matomai kyšojo iš po sniego neberadau - įtariu stirnos ar kiškiai pasidarbavo, likusioji ir didžioji krūmo dalis nuo šalčio nenukentėjo nė trupučio... šiais metai vėl neplanavau dengti, bet dabar paskaičiusi Loretos apibūdinimą - net nebežinau kaip pasielgti...

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Prairie Joy'

Standartinė Gina » 20 Lie 2015 08:52

Vakar galutinai baigėsi mano kantrybė su šia rože - išroviau ir išmečiau. Rinkausi kaip atsparią šalčiui ir nesergančią. Žiemojo visas tris žiemas nedegta - tikrai nenušalo. Aukštis (buvo) 1,2m. Bet graži tik kol sprogsta, vėliau siaubingai sirgo, stovėjo pusplikė ir apipuvusiais žiedais. Šalia sveikiausios rožės, o ji visa dėmėta, tarsi jau koks spalis būtų. Gal man tokia pakliuvo, gal vieta nepatiko...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 'Prairie Joy'

Standartinė LoretaA » 20 Lie 2015 09:18

Manau jai netinka klimatas pas Jus. Visada ją dengiu, bet kitu atžvilgiu su ja viskas gerai :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į