Šiokiadieniai_1

Šnekam, plepam, diskutuojam įvairiom temom.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2013 12:50

Regina, juk turi įstiklintą balkoną. Aš jame sėčiau ir auginčiau viską - katės ten neleisčiau. Mano svajonė toks balkonas. Svarbiausia, kad pas tave rytinė saulė - pats tas, nes pietinė gali visus augalus sudeginti. Pasidaryčiau lentynas iš stiko ir auginčiau. Dabar irgi auginu, bet reikia saugoti ir nuo šalčio, ir nuo karščio. Per kažkiek laiko įgundu, bet palikusi savaitgaliui, ypač jeigu būna saulėtas, dažnai randu vos dvėsuojančius. O jeigu būna šalnos - vakarais vynioju kinietišką šiltnamį į agrodangą, iš ryto išvynioju. Savaitgaliui taip nepaliksi. Žodžiu, dirbu ne ką mažiau nei kaime, ale rezultatas būna niekingas.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 13:12

Regina rašė:Kokios visos šaunuolės, darbštuolės :) (handshake) Net gėda pasidarė, kad aš tokia netikus (xixi) Na, gal ne visai apsileidėlė :D - paprikas pasėjau ir jau net išdygo, savaitgalį pomidorus sėsiu :) O gėlių jokių nesėju ir net nesiruošiu sėt. Neturiu kur statyt tų dėžučių ir vazonėlių. Palangių mažai, katė vaikščiodama viską išvartys.
Dabar pas mane pavasarį imituoja hiacintai ir besiskleidžiantis nepaprasto grožio meilenis <3
O mes su mama pasidalinom darbais - ji sėja pomidorus-paprikas ir t.t., o aš - vėliau sėsiu kai kurias vienmetes-daugiametes gėles. Kai reikia sodinti pasidalinam ;)
O hiacintų arba narcizų ir aš norėčiau. Reikės susiorganizuot (makeup) Visad svajoju iš rudens pasodinti, bet visad pritrūksta laiko
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Kov 2013 13:15

Na, katė - tai daugiau pasiteisinimas dėl tinginystės (xixi) Seniau labai daug visko sėdavau - ir vienmečių, ir daugiamečių. O dabar kažkodėl nesinori. Daugiamečių, o juo labiau vienmečių, sodinimas tarp rožių man nepasiteisino (o krapštymosi labai daug), nors nuotraukose labai gražiai atrodo. Naujų plotų įsisavint neturiu nei noro, nei laiko, nei sveikatos. Užteks man turimų snapučių, katilėlių, šalavijų ir katžolių :D Gal dar iš Rasos sugalvosiu ką gražaus įsigyt :)
Beje, gal kas turit agurklių? Labai norėčiau pasisodint - man vaikystę primena :) Bet niekur neužmačiau sėklų.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė klevo lapas » 19 Kov 2013 13:22

aš sėjau pirmąkart gyvenime :) tai buvo daug emocijų :) tik daug ką savo nuožiūra, pasitikėdama
naujoko sėkme ir intuicija dariau... sudygo tai neblogai. deja, kas sėta anksti, pvz. sausį sudygę piliarožės
šitam ilgam šalty stypo stypo ir supuvo, nestiprėjo. liko vos pusė. gerai gyvena čili pipiro daigai ir dekoratyvus citrusinis
medelis. o kiti sėklų maišeliai dar lauks šiltesnio oro, nes aš lempomis ar kita agrotechnika nesirūpinsiu... (angel)
o kitas šalutinis efektas, kad kasdien po vazoninę gelę namo parnešu, nes gi... tokie gražūs, sveikai atrodantys pumpurai!
na ir už prieinamą kainą!.. tad visas virtuvės stalas užleistas žydinčioms pilnavidurėm kalankėms, azalijoms ir jaudinančio kvapo
gardenijai, o palangės – bandomomis įšaknydinti jų šakelėmis. žodžiu, panašėja į fermą :D nes gėlynų piešinukai į sąsiuvinį jau
nebepadeda (bandit)

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 13:28

Tadas rašė:Lelijos pasodintos ,jau apie 5cm, pomidorai ,kopūstai briuselio,paprasti,paprikos,amariliai :)
Oho, praktiškai greitai ravėt lysves reikės :D
O mano lelijos žiemoja lauke, kažin kaip ilgai gali augti nepersodintos? |(
Dažnai susigundau gražia lelijos nuotrauka ir nedideliu aukščiu (pvz 40 cm) , bet realiai jos būna žymiai aukštesnės...
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 13:30

Regina rašė:
Beje, gal kas turit agurklių? Labai norėčiau pasisodint - man vaikystę primena :) Bet niekur neužmačiau sėklų.
Agurklių sėklų yra tarp prieskonių. Mačiau Ž.stotelėje ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2013 13:42

Gerai, tu čia, klevo lapai (like). Vyras tokią mano veiklą vadina - "iš mano (t.y. jo) buto darai kaimą".
Daugiamečius ir dvimečius dažniausiai sėju lauke - lysvėje, nebent kas nors egzotiško ar sėklų labai mažai iki 20. Vienmečių sėjų mažai ir tik tuos, kuriuos labai myliu - verbena bonarensis bei žioveinius. Nei sausį, nei vasarį niekada nieko nesėju - net paprikų. Nematau reikalo taip anksti užsikuisti visas palanges. Galima greitai sėklas sudaiginti padėjus ant radiatoriaus ploną, apie 1 cm storio knygelę, o ant jos sėklas drėgname popieriniame rakšluostyje, kurį reikia įdėti į polietileninį maišelį su užtrauktuku o paskui sudygusias sudėti ant drėgno substrato - vis šiokia tokia veikla, kai už lango nesibaigianti žiema. Kai kurios paprikos sudygo per dvi dienas, ilgiausiai dygsta "Пингвин" - šiandien sueis 9 dienos kai "užkaistos".
Agurklės galingi augalai - kažin ar tiks tarp rožių :? .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 13:49

LoretaA rašė: Daugiamečius ir dvimečius dažniausiai sėju lauke - lysvėje, nebent kas nors egzotiško ar sėklų labai mažai iki 20. Vienmečių sėjų mažai ir tik tuos, kuriuos labai myliu - verbena bonarensis bei žioveinius.
Loreta, o kur perkate Verbena bonarensis ? Vat jos tikrai nesimato sėklų parduotuvėse...
Iš vienmečių dažniausiai auginu tinkančias į vazonus ir lovelius, kad galėčiau papuošt terasą, o želdynuose ne visad vienmetės tinka, aišku ne be išimčių... ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė mamaviete » 19 Kov 2013 13:57

As verbena bonariensis atsisiunciau ir Erfurto Seklu, Anyksciuose,ir labai puikiai jos man sudygo, o jau maniau, kad siemet vel be ju liksiu. Dabar visai neblogai suzaliave, jau greit pikiuot reikes :) O heliotropai kazko nepatenkinti, nors as juos visada seju vasario pirma desimtadieni mazdaug

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Kov 2013 14:09

Ačiū, Aive, užsuksiu į Ž. stotelę :)
Loreta, niekada nebūčiau sugalvojus sodint agurkles tarp rožių :D :D :D Aš juk ir daržą turiu ;) Mamos darže visada jų būdavo, labai man jos patiko. Kartą pasėjus, bus visiems laikams :) O tau paprikos sunoksta taip vėlai pasėjus? Juk jos baisiai ilgai auga, o dar ilgiau noksta :( Seniau sėdavau sausio gale ir tai blogesnę vasarą tik rugpjūčio gale ar rugsėjį sulaukdavau, šiemet susivėlinau.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2013 14:16

Regina, aš neturiu šiltnamio - kur aš jas dėčiau, jeigu labai anksti pasėčiau. Rugpjūčio galas, rugsėjo pradžia man visai tinka - kaip tik darau visokias maišraines. Į mišraines galima dėti ir nesunokusias, o žalių - nekonservuotų, nemėgstu.
Verbena perku internetineje parduotuvėje, turbūt toje pačioje kaip ir mamavietė - E-sėklos vadinasi, atsiunčia iš Anykščių. Tiek aš ją ir perku - viso labo du kartus. Pakelio man trims metams užtenka.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 14:29

Ačiū, radau ir daugiau norimų gėlių ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 19 Kov 2013 16:07

aš ir pasėjau keletą gėlių rūšių, šįmet pomidorais ir agurkais nesirūpinu, pagelbės ma šiuo klausimu draugė. O levandos, atrodo, prapuolė - buvau įdėjus į maišelį, vienas lašas vandens ir į šaldytuvą. Po kelių dienų rodės, kad mačiau net jas besprogstančias, lyg vos vos galiukai pradėję baltuot buvo. Palaikiau dar, lyg padžiūvo, įlašinau dar vandens, baigėsi tuom, kad lyg rūgt ar pelyt pradėjo.... (smoke) . Nežinau, ar dar gyvų bus, bet vis tik susėjau jas į žemę. Pirmas bandymas taip daigint nepavyko :( Gal dar nevėlu, reikės paieškot dar sėklų nusipirkt ir pasėt vėl, tik jau tiesiai į žemę... Labai noriu (ir reikia) dar levandų <3

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Aivė » 19 Kov 2013 17:47

Levandos (kalbu apie L.angustifolia) sugeba pačios pasisėti tarp augalų, tereikia nenupjauti žiedynų ir vėliau neišravėti :)

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Tadas » 19 Kov 2013 18:20

Aivė rašė:
Tadas rašė:Lelijos pasodintos ,jau apie 5cm, pomidorai ,kopūstai briuselio,paprasti,paprikos,amariliai :)
Oho, praktiškai greitai ravėt lysves reikės :D
O mano lelijos žiemoja lauke, kažin kaip ilgai gali augti nepersodintos? |(
Persodinu kas 4 metai
LoretaA rašė: Kai kurios paprikos sudygo per dvi dienas, ilgiausiai dygsta "Пингвин" - šiandien sueis 9 dienos kai "užkaistos".
Pas mane Pingvino iš 10 tik viena sudygo, o kitos normaliai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2013 18:53

Ka tik baigiau vakarinius "augalų" priežiūros darbus. Iš 5 Pingvino sėklų, dvi jau parodė uodegytes :P , bet dar nesėsiu - lauksiu bent dar vienos.
Jūrate, man buvo perovskija papelijusi, nes padauginau lašiukų (ką ten gali suprasti, kiek į tuos pūkus lašinti), bet nieko - sudygo. Jeigu plikos, tokios kaip sėmenų, sėklos papelija - negerai, gali ir nedygti. Ant plikų sėklų daugiau kaip vieną mažą lašelį nelašinu.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 19 Kov 2013 19:00

Regina rašė: Mamos darže visada jų būdavo, labai man jos patiko.
Mano močiūtė, kol dar nebūdavo užaugę agurkai, į netikrus šaltibarščius (rūgpienis+grietinė+krapai) dėdavo agurklės žiedus - labai skanu. Šiuos "šaltibaršius" kaip ir tikruosius, valgydavome su bulvėmis.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Paukštukas » 19 Kov 2013 19:55

Pernai buvau pasisėjus 5 agurkles, visos sudygo, užteko per akis :D Labai tvirti, gerai besisėjantys, bites traukiantys augalai. Žydėjo visą vasarą, teko parišinėti, nes plačiai sviro į šonus. Prisiskaičiau, kad Pietų Europoje žiedai patiekiami apkepti tešloje, kaip gražus garnyras, kad galima užšaldyti ledo kubeliuose... Man skonis vidutiniškas pasirodė, kvapas ir vaizdas - (like) Visą vasarą agurklių žiedų ištraukas naudojau veidui prausti, paskui užsišaldžiau į kubelius.
Iš e-sėklų taip pat prisipirkau visokių sėklų, tik dar nepasėjau dėl įvairių aplinkybių. Rytoj žadu pradėti pasitaisyti (makeup)

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Rita » 19 Kov 2013 20:05

Aš agurklių lapus ,kol dar nebūdavo agurkų, naudodavau vietoj jų:ir šaltybarščiams,ir salotoms ir kur tik besugalvodavau,man jos labai skanu,nesvarbu,kad tie lapai būdavo ir šiurkštoki,mano šeimai tikdavo :) Man ir dabar,prisiminus sutrinto tarp pirštų lapelio kvapas kelia gražiausius prisiminimus,o jau lysvėje tarp kitų augalų tikros gražuolės (flower) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 19 Kov 2013 20:12

Taip, taip, ir mes kadaise agurkles vietoj agurkų dėdavom į šaltibarščius, juk pirkti tai nebūdavo agurkų kaip dabar kiaurus metus :D Tai va, man tokia nostalgija dėl kvapo ir dėl žiedelių grožio (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė DaliaRaimonda » 19 Kov 2013 21:21

Tos agurklės visiems nostalgiškus ir gerus prisiminimus sukelia :) . O jei jas sėti vasaros pradžioje tiesiai į dirvą (tiksliau į prieskonių vazoną stovintį lauke)? Kaip manote? Aš labai nemėgstu sėti |( Kiekvieną pavasarį persisodinu tik kelių rūšių achimenių rizomas ir kanas. Tuo mano "pavasario sėja" ir baigiasi (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Jūratė » 19 Kov 2013 22:31

Agurklė per didelė, kad vazone augtų.sėk tiesiai į dirvą max dvi sėklas, sočiai užteks. Pas mane ji buvo prieskoninių augalų mišiny. Gal vienas ar du augalai pusė mano lysvės (jos nėra didelės (xixi) ) užgrobė. Aišku,prisisėjo sočiai, kitais metais viską išnaikinau, nes maistui nenaudojau, o dėl grožio tai kaip čia pasakius... Graži ji, bet yra ir gražesnių... ;)

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Dausa » 19 Kov 2013 23:27

Kažkada agurkles sėjau ant tokios specialios vatos, bet galima ir vazonėliuose:
https://picasaweb.google.com/1116340564 ... 1144683730
Valgomi nedideli daigai, bet reikia daug prisėti. Užima nedaug vietos, tiesa ir pavalgymo nėra daug, daugiau kvapo. Lapeliai švelnūs, beplaukiai.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė LoretaA » 20 Kov 2013 07:33

Apžiūrėjau, Jūsų, Dausa, ūkį - labai gražu. Vata, kiek galiu įžiūrėti, man primena akmens vatą. Suprantu, kad tai negali būti akmens vata, bet labai panaši.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Šiokiadieniai_1

Standartinė Regina » 20 Kov 2013 08:11

Oi, kaip gražu (flower) (flower) (flower) (like)
Pažiūrėjau ir toks noras suėmė sėt, sėt, sėt, o paskui gėrėtis tokiais gražučiais daigeliais :) Nors imk ir bėk tiesiai iš darbo dabar pat ir imtis pavasarinės sėjos (xixi)

Skelbti atsakymą

Grįžti į