2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 15 Bal 2013 19:48

Pirmieji rezultatai atidengus rožes mane nudžiugino :) .Visos rožės peržiemojo puikiai. Labai pergyvenau, kad rožės uždengtos keliomis agrodangos sluoksniais ir polietilenais neiššustų, bet viską tik šiandiena nuėmus rožės buvo žalios kaip rūtos :) Vos pradėję sprogti. Pagrindinių didžiųjų rožynų dar visiškai nenudengiau, palikau su "apatiniais baltiniais". Tegul truputį prie šviesos ir kitokios temperatūros pratinasi. Be to ir nespėjau visko nudirbti. Vien kol polietilenus ir storąją agrodangą sulanksčiau, vinis ištraukiojau, virves suraišiojau tai ir vakaras atėjo. Bet dirbti buvo labai malonu :) . Saulė šviečia, paukšteliai čiulba, tik varlės galėtų nešokinėti ;)

Vartotojo avataras
Pavasaris
Pranešimai: 161
Užsiregistravo: 05 Rgs 2011 11:53
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Pavasaris » 16 Bal 2013 06:18

Aš vakar taip pat lankiau savo rožes, dar neatidengiau tik apžiūrėjau. Visos rožės, kurios buvo uždengtos agrodanga Pro 60 gerai peržiemojo, nenušalo. Gerai peržiemojo net gi tos, kurios buvo tik prilenktos, bet neuždengtos, pvz., 'Alchymist' . Gyva ir 'Madame Isaac Pereire' - ant jos buvau uždėjusi tik plastikinį vazoną :). Jau pamiršau, kokia ta žiema buvo, bet matyt rožėm nešalta :D :D .

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė audra » 16 Bal 2013 11:00

laba diena.Rudenį rožes pasodinau,apkaupiau žemėm ir apklojau eglišakiais. Ar galiu jau po truputį žemes nužert ar dar palaukt?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 16 Bal 2013 11:07

Jeigu tik nusižeria - nužerkit ir vėl užmeskit porą eglišakių (žinoma, jeigu jie su spygliais).

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė audra » 16 Bal 2013 11:26

ačiū, pabandysiu :)

mamaviete
Pranešimai: 258
Užsiregistravo: 08 Lap 2010 14:17

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė mamaviete » 16 Bal 2013 14:39

Sveiki visi :) Smagu , kad pas dauguma rozes issilaike neblogai, ar net labai gerai (like) Pas mane dar vakar dalis rozynu is vieno sono apledeje, tai tik akies krasteliu galejau ivertint situacija.Tai stai- kur peles nepasidarbavo- vaizdas puikus, o is keliu roziu- tai tik SIPULIAI telike (mad) Keisciausia, kad nuo rudens iki pavasario as pelytems suvaisinau 5 kg maistelio (mad) nezinau , ka galvot, bet guodziuosi, kad jos po roziniu pietu uzvalge nuodu... Ir tikiuosi, kad rozes atsprogs :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 16 Bal 2013 19:41

Labai gaila :( . Pati galvodavau (iki šiol), kad padėjusi nuodų galiu būti rami (stupid) .
Šiandien aprinkau tas paklodes, kurias galėjau nuimti, arba kurios "nedirbo" - t.y. vėjas jas buvo nupūtęs. Nors ir šiltas oras, dar yra įšalusių kablių.

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 16 Bal 2013 20:38

mamaviete, rožės žinoma, kad ataugs, juk pelės pagriaužė tik šakas. Žinoma gaila tų šakų, žiedų ankščiau ir daugiau būtų, bet ką jau padarysi, kad pelėms rožės buvo už "maistelį" skanesnės.
Loreta, tai pas jus dar tikrai šalta. Vakar tik vieną vinį man reikėjo kaip reikiant paklibinti, kad dangą atkabinti. Kitur žemė jau minkšta.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 17 Bal 2013 05:05

Sakyčiau, esu viduriuke tarp Reginos ir Dalios Raimondos: nei tokioj šiaurėje kaip Regina, nei pietuose kaip Dalia Raimonda. Kablius, kuriuos galėjau sugriebti - ištraukiau. Liko tik ant kurių stovi ledas, bet užtai jau vienas kitas krokas žydi ir viena tulpė :P

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Bal 2013 06:40

Pas mane tik krokai jau savaitė kaip žydi. Daugiau jokių pavasario ženklų, apart išsprogusių kai kurių rožių šilnamiukuose ir šito oro, nėra :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 17 Bal 2013 12:03

Kaip ir prognozavau, šiandien mano rožės jau nudengiamos visai. Sniego jau nelikę, žemė atitirpus, apsiniaukę, dulkia silpnas lietus, ryt ir poryt pranašauja apsiniaukusį orą. O lauke 18 laipsnių. Šiais metais kaip ir kiekvienais kitais – nudengimas vyksta pagal scenarijų „Šiandien, dabar!“. Gerai, kad tėvai gali tą darbą padaryt, nes pati tai juk sėdžiu darbe Vilniuj...

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 17 Bal 2013 12:40

Rūta, čia tau kaip: "lydekai paliepus, man panorėjus" gaunasi. Smagu :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 17 Bal 2013 12:55

Aha, šįkart, panašu, taip ir atsitiko :) Na tai tik pirmas pavasarinių darbų etapas, svarbu, kad ir toliau viskas sėkmingai klostytųsi – t. y. nebūtų šalnų, nebūtų per sausa, sėkmingai sprogtų ir pan.
Sako, rožės atrodo gražiai, daugiau išsprogusios ir net sulapojusios tik 'Icebergai' climberiai, kurie buvo prie pietinės namo sienos. Kitos dar nėra per stipriai išsprogusios.

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Dausa » 17 Bal 2013 13:14

Maniau, kad Rūtos rožės Kaune ar pakaunėj. Vidury miesto šiandien jokio lietaus, tik dulkes pusto į akis. Truputį pabuvo apniukę, dabar vėl saulė. Eisiu toliau kasti sniego, nors vietomis žydi įvairūs krokai, vilkdalgiukai ir snieguolės.
Kitą savaitę žada vėsesnę, su šalnom, tai toli nereikia padėti dangalus.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 17 Bal 2013 14:03

Dausa, pas mus jokio sniego ir pašalo. Pas mus rožes jau tikrai laikas atidengti.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 17 Bal 2013 19:51

Pas mus tik siandiena nuturpo paskutinis sniegas, o dar vakar negalejau nuimt agropleveles nes buvo prisalusi. Puoliau atidenginet rozes. Kai kurios jau su graziausiais pumpurais. Apziurejau visas ir galiu pasakyti kas labiausiai nukentejo. Jei atsimenat gruodi 'verkiau' kad negaliu uzdengti roziu nes gripavau. Skubiai suorganizavau Lutrasil'a su viena forumiete. Dengiau, kai man kiek pagerejo, jau pusnis. Reikejo net atkast kad normaliai uzdengti. Ir aiku be jokiu atramu, oro tarpu, tiesiog uzmeciau ant virsaus ir tiek. Taigi brangi plevele gerokai nukentejo - sakos pradure kai sniegas suslege viska.
Labiausiai nukentejo 'Laguna'
Paveikslėlis
imageshack
Paveikslėlis
free screen capture software
'Angela'
Paveikslėlis
screenshot pc
'Marie Pavic' labai ilgai vegetavo- liko su lapais.
Paveikslėlis
how to take screenshots
Dar prastai atrodo, bet nepadariau foto (lyg nudegusios raudonai rudos sakos) Golden Celebration ir Teasing Georgia ;(
O cia pavyzdys kaip nereikia dengti :D
Paveikslėlis
upload
Likusios, gal apie 40 veisliu, atrodo neblogai. Nedengtos ziemojo - Ritausma, Therese Bugnet, Rose de Rescht, Flamingo, John Davis, Nevada.
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Paukštukas » 17 Bal 2013 22:30

Mano kieme nors ir yra dar keli lopineliai sniego, bet šiandien nudengiau visas rožes, išsitraukė visi kuolai ir basliai :) Taip pat nužarsčiau apkaupimus, nes daugelis jų buvo apipeliję. Pradžioj tas apipelijęs vaizdelis labai išgąsdino, nes ties kaupo viršumi pelėsio buvo ir ant rožių stiebų. Buvau apkaupusi pievagrybių kompostu, tai matyt jame esantys šiaudai įtakojo procesą. Nuramino tai, kad pelėsis paviršinis, sausas ir lengvai nusibraukė. Likučius ketinu "nuplauti" purkštuvu su "Previcur". Gal kas esate maišę "Previcur" kartu su vario preparatais? Rudenį vario nebespėjau panaudoti. Ketinu purkšti jau gal net rytoj, nes rožės sprogsta, "Angela" jau su mažyčiais lapeliais. Beje, pelėsio gausu ir ant žolės, kitų gėlynų žemės, t.y. ir ten, kur nebuvo jokių kitų dangų be sniego. Ankstesniais metais tiek tikrai nebūdavo (pelėsio).
Šiemet geriausiai peržiemojo Angela (apšalo tik pačių ploniausių šakelių galiukai) - trys vienetai bendrame šiltnamuke, Adam Messerich su Alan Titchmarsh kartu dengtos stora juoda tankia danga, Celeste, Leda,Sidonie, Rose de Resht, Veilchenblau - visos prilenktos ir pridengtos danga. Prasčiausiai atrodo Ballerina, Lady of Megginch, Cornelia, Lavender Dream - visos turi sausų šakų, nors daugumos sausumas ne per visą šakos ilgį. Tačiau negaliu griežtai teigti, kad pvz. Ballerina labai prastai žiemojanti. Prasčiausiai atrodo toji, kur buvo bendrame šiltnamiuke su Lady of Megginch. Kitoje vietoje Ballerina beveik visa žalia. Taigi, labai priklauso nuo to kur šiltnamiukas buvo (vėjai, saulė...), konstrukcijos ir danga abiejų vienoda. Po keletą sausų šakelių turi visos angliškos ir vokietukė Rosarium Uetersen. Šios kai kurios šakos atrodo tarsi apvytę, bet ant jų matosi sprogstančios akutės - tokių ko gero neiškirpinėti?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė DaliaRaimonda » 18 Bal 2013 06:40

Paukštukas rašė: kai kurios šakos atrodo tarsi apvytę, bet ant jų matosi sprogstančios akutės - tokių ko gero neiškirpinėti?
Tokias apvytusias šakas reikia iškirpti. Iš savo praktikos pastebėjau, kad nors jos ir su pumpurais, pilnai išprogusi ir sulapojusi šaka vėliau vis tiek nudžiūna. Dažnai kerpant pasimato, kad šakos vidurys padžiuvęs- rudas.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Bal 2013 06:44

Aive, aš nelabai suprantu nuotraukoje "taip nereikia dengti", kodėl šakų tik strampai :? Ar jus nukirpote prieš uždengiant?

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Aivė » 18 Bal 2013 07:06

LoretaA rašė:Aive, aš nelabai suprantu nuotraukoje "taip nereikia dengti", kodėl šakų tik strampai :? Ar jus nukirpote prieš uždengiant?
Ne, čia nauja rožė, pasodinau tik rudenį, todėl tik du stagarėliai :D
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 18 Bal 2013 15:07

Dėl Paukštuko "Rosarium Uetersen",gal bus viskas gerai,bet aš taip ją praradau-vis pjaudavau nuvytusias šakas ir vis gailėjau jos išrauti,taip kankinausi du metus,bet galiausiai teko atsisveikinti,kiek supratau ,kad šiai rožei tai būdinga,bet kas tai ir kodėl neišsiaiškinau,labai gailėjau,tokia graži buvo,kitos vis nesiryžtu pasisodinti |(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 18 Bal 2013 17:54

Neauginu "Rosarium Uetersen", bet manau, nei vienai rožei nėra būdinga džiūti - tam yra priežastis, bet dažniausiai mes jos nežinome. Mačiau pas Reginą šią rožę - pasakytumėt jai - turiu galvoje rožę "tau būdinga džiūti" - įsižeistų, bet tikrai nenudžiūtų.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 18 Bal 2013 19:27

Na Loreta,gal aš nusišneku taip rašydama arba mūsų gatvės žemė netinkama jai augti,nes augo gražiausiai tarp visų rožių ir nei vienai aplinkui nieko panašaus nebuvo,o pernai ir pas marčią ši rožė pradėjo vysti,nors gyvena per vieną namą toliau ir labai gera žemė pas juos,todėl ir parašiau taip,kad "jai būdinga".Aš taip pat mačiau nuotraukose Tado gražuolę prie sūpynių,dėl to jis ir kaltas,tiesiog pakerėjo,kokia graži :D ,prisižiūrėjus ir pripirkau į abu kiemus tokią gražuolę :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 18 Bal 2013 19:41

Kad "Rosarium Uetersen" kartais prastokai žiemoja - tai sutikčiau. Kiekvienais metais daugiau ar mažiau apšaldavo. Bet aš ją nelabai gerai ir uždengdavau - stora, kieta, nelanksti, baisiai dygi, gerai prilenkt nelabai įmanoma. Bet šiemet peržiemojo puikiai. Ji buvo viena iš keleto rožių, kurias pavyko šeštadienį atidengt. Bet kad būtų suvytę, sudžiūvę jos šakos, tai dar niekad nepasitaikė (no)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Laiminga » 18 Bal 2013 19:51

Šiandien ir aš nudengiau savąsias. Labai džiaugiausi vijoklinėm: visos iki pat galiukų žalutėlės. Nukentėjo viso tik trys rožės. Būtent tos, kurios buvo stačios apvyniotos agro danga, nes prilenkt nesulaužius būtų nesigavę. Tos, kurios dengtos su eglišakiais, kad ir tik vien jais, kad ir plonai, išsilaikė puikiai. Per savaitgalį tikiuosi atlikti žemės tvarkymo darbus, nes dabar dar labai drėgna.

Skelbti atsakymą

Grįžti į