2013 metų pavasaris rožyne

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 24 Bal 2013 11:34

Rūta, nurėžiau sergančias rožes palikdama apie 10-15cm.,bet ir tie kurie liko yra sergantys, o gal reikėjo prie pat žemės kirpti? Tada kyla klausimas ar ataugtų?

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 24 Bal 2013 11:49

Oi, Rita, nepalikit sergančių dėmėtų stiebų, kirpkit juos iki sveikos vietos arba visai iškirpkit. O dėl ataugimo tai tikrai ataugs, išaugs nauji sveiki ūgliai iš miegančių pumpurų.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 24 Bal 2013 11:52

Tadas rašė: 'Paul's Himalayan Musk' tik pirmi metai taip išsisaugojo,anksčiau apšaldavo.Pasistengiau išsaugoti :) po ja dėjau šakas medžių,ant viršaus taip pat ir agro 6 sluoksniai .Ir žinoma labiausiai sniegas padėjo.
O šiltnamyje tai(politileninis) iškasiau duobes ,vazonus į šiukšliu maišus,kad paskiau jų plaut nereikėtu :).Apkasiau žemėmis.
Per šalčius maišus užrišu,vėliau kai atšila,praskleidžiu.Ant viršaus dar agrodanga ,kokie 4 sluoksniai.
Tadai, su šiukšlių maišais liuks sugalvota (like) , niekada nebūčiau pati susiprotėjus, kad taip galima daryti. Mūsų senas šiltnamis visai vėjo perpučiamas buvo, jame dar prasčiau nei lauke rožės žiemotų, bet pirksim naują, polikarbonato danga, va jame gal ir rožės žiemai galės prisiglausti :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 24 Bal 2013 11:54

Rita, negi tikrai nėra nei vienos sveikos šakelės :? Kažkaip nesitiki, kad iš tiek krūmų, iš tiek šakų visiškai nieko nelieka

D. Rita
Pranešimai: 34
Užsiregistravo: 20 Rgs 2012 17:03

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė D. Rita » 24 Bal 2013 14:00

Regina, kaip bebūtų gaila daugiau, mažiau visos dėmėtos. Tikrai nėra ko palikti. Einu vėl iš naujo genėti, dabar iki žemės :D
Gražu kai sveikos ir žydi, tada norisi dar daugiau rožių... bet kai nėra patirties ir susiduri su ligomis tada liūdna pasidaro, kad daug ko nežinai (xixi) Laimei, kad yra Jūsų forumas (flower)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 25 Bal 2013 20:40

Kur bežvelgsi - visur krūvos šakų. Rožių genėjimas užtruko 4 dienas, kurių kiekviena po 13 valandų. Daugiau nespėjau padaryti nieko |( . Septynios rožės virto kelmeliais, bet dar gyvos ir trijų neliko visai, nedidelė dalis po kirpimo atrodo pusiau su bėda, o didžioji dalis net labai gerai.
PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 26 Bal 2013 06:45

Taip ir galvojau, kad Loreta atostogauja (xixi) (dance) (dance) (dance) Loreta, tu dar gyva? Dar gyva, jei sugebėjai ir nuotraukų įkelt :)
Bet tu mane išgąsdinai. Pasiskaičiavau - kadangi daugiau kaip po 5 val. per dieną aš nevaliosiu, tai gaunasi 10 dienų, 5 savaitgaliai |( Jei nieko daugiau nedaryčiau, tik genėčiau - tai begenint ir rožės sužydės :D :D :D Gerai, kad pas mane rožių gerokai mažiau :) Ir reikės prisimint, kad nereikia labai stengtis :D
Loreta, o kokios rožės pasimirė? Ir kokios tos vargšės 7?

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rita » 26 Bal 2013 07:21

Taip ir galvojau,kad Loretai kažkas ne taip,forūmo temos baigia susitraukti :) Na ir šaunuolė,kaip dabar gražu <3

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 26 Bal 2013 07:32

Aš irgi taip maniau, kad Loreta tikriausiai rožes geni :) Iš šitokios daugybės tik kelios rožės, kurias reikėjo stipriai nugenėti, – tai stulbinamai puikus rezultatas! (like)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Bal 2013 07:38

Na kur jau čia gražu - niekas dar netvarkyta (xixi) . Į žemę nebuvau suleidusi nagų, tvarkiau tik kas virš žemės. Dar ir vyro laukia darbas sudeginti šakas ir daugybę maišų lapų.
Nušalo iki žemės, o ne kokios kitos negandos užpuolė tik tris rožės, bet jos gyvens (tikiuosi). Tai 'Her Majesty', 'Golden Wings' (buvo nedengta visai - pamiršau) ir tradiciškai 'Sally Holmes' - nors ir žaliuoja pumpurai, bet jie iš beveik juodų šakų - geriau nukirp, nei palikt. O kiti kelmeliai tai dar vasarą pradėjusios mirti rožės, kurios žiemą nusibaigė, taigi tai ne šalčio pasekmė.
Lyginat su Dalios Raimondos dengimu, mano net pusiau nėra toks šiltas. Tam reikėtų dar bent šešių rulonų lutrasilo (xixi) . Tiesiog matydama, kaip viena ar kita rožė žiemoja aš ją apkloju papildoma apatine paklode arba ne. Nors ne visoms padeda ir tai .'Sally Holmes' niekas nepadeda, nors ir trys storiausi sluoksniai agrodangos su oro tarpais tarp jų ant jos būna užkloti. Gal nebent dar puslėtas polietilenas kiek pagelbėtų. Ekspirementuosim sekančią žiemą ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 26 Bal 2013 08:57

Genėdama pritrūkau žalio purškiamo sodo tepalo, ir dauguma rožių liko su neužpurkštom kirpimo vietom (turiu galvoj didesnes žaizdas). Kaip manot, ar galima vėliau purkšt - po savaitės, ar jau nebus naudos?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 26 Bal 2013 09:06

Kažin, ar po savaitės yra prasmė purkšt :? Žaizdos jau uždžiūvę bus. Aš niekad niekuo nepurškiu. Nepastebėjau, kad kas blogo atsitiktų.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Bal 2013 09:38

Ir man atrodo, kad jau nebus prasmės. Šiemet užpurškiau beveik visas žaizdas - sunaudojau beveik du flakonus. Man užpurškimas buvo kaip poilsis :D .
Tiesa, visai nepagavau kaip genėti 'Golden Celebration'. Kad būčiau genėjusi pačią pirmą, tai dar suprasčiau, o čia priėjau prie paskutinės - žiūrėjau, žiūrėjau ar visai šakas iškirpt, ar trumpinti. Nieko nesupratau, tai pusę iškirpau visai, pusę patrumpinau (xixi).
Regina, tau tiek valandų tikrai nereikės, nes pamenu rudenį išgenėjai didžiają dalį ir dar pamenu, kad jūs dviese su Nijole per gerą pusdienį praeitą pavasarį nugenėjot visas tavo rožes, o kai pas mane į talką atvykot, mes trise per dieną visko nebaigėm, nors jau kažkiek buvau ir nugenėjus. Čia tokie pamąstymai, kad tau nebūtų baisu :) ;) .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 26 Bal 2013 09:50

Loreta, o kuo ypatinga 'Golden Celebration', kad jai turėtų būt kažkoks išskirtinis genėjimas :? Šimtus rožių žinojai, kaip genėt, o šitos ne (xixi)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 26 Bal 2013 09:54

Gal pas mane ji netikusiai nuaugusi. Kažkiek primena 'Crown Princess Margareta', bet žymiai liaunesnė ir netvarkingesnė ir lyg neišsprogusi buvo, nemačiau kur pumpurai žiūri: ar į vidų, ar į šoną, ar dar kur nors |( .

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 26 Bal 2013 11:51

Ji tokia ir būna - laiuna ir netvarkinga :)
LoretaA rašė:Regina, tau tiek valandų tikrai nereikės, nes pamenu rudenį išgenėjai didžiają dalį ir dar pamenu, kad jūs dviese su Nijole per gerą pusdienį praeitą pavasarį nugenėjot visas tavo rožes, o kai pas mane į talką atvykot, mes trise per dieną visko nebaigėm, nors jau kažkiek buvau ir nugenėjus. Čia tokie pamąstymai, kad tau nebūtų baisu :) ;) .
Rudenį ne nugenėjau, o tiesiog nupjoviau mano manymu per ilgas šakas :D
Be to, pernai genėjom dviese, o šiemet reikės vienai...

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 28 Bal 2013 23:24

Taigi, didžiąją dalį jau nugenėjau. Ir turiu pasakyti, kad pirmas įspūdis pamačius nudengtas rožes nuo to, ką pamačiau genėdama, labai labai skiriasi. Skiriasi į blogąją pusę :( Žiemojimo rezultatai ne tik blogi, jie labai blogi. Nušalusių šakų bendroj masėj nėra labai daug, bet pjaut iki pat žemės reikėjo labai daug. Dalį smarkiai apgraužė pelės. Kažkodėl joms labiausiai patinka graužt prie pagrindo - tai šakos jau ir nėra. Tokių dėl pelių kaltės visai nupjautų rožių kokios penkios, dar keletas truputį paskanautų. Bet didžiausia bėda ne tame. Didžiausia bėda - prie žemės sutrūkinėjusi arba šiaip visiškai pajuodusi žievė. Iš pirmo žvilgsnio - gražus, žalias krūmas. Pažiūri atidžiau ir pamatai, kad tą gražų krūmą reikia pjaut iki pat žemės. Kita bėda - dauguma rožių serga bakteriniu nudegimu. Ieškai, ieškai tos sveikos vietos - žiūrėk jau ir žemė.
Šakų didžiausia krūva. Kai nugenėjau, tai nelabai daug rožyne ir beliko. Ir dar reikės išpjaut, nes kai kur pagailėjau, palikau arba nepastebėjau, nes atsibodo atidžiau apžiūrinėt. Jei turėčiau mažiau rožių ar būčiau tik pradėjus jas augint, tai būtų labai gaila. Dabar į tai žiūriu filosofiškai - dauguma ataugs. Bet vis tiek gaila.
Tai va, koks tas rožių žiemojimas mįslingas. Žiema nebuvo šalta, uždengiau laiku, dengiau kaip ir visada, sniego buvo daug, visą žiemą rožės buvo po sniegu. Darau išvadą, kad kaltas pavėlavęs pavasaris, kai ilgą laiką ištisai švietė saulė, rožės kaito po polietilenais, garavo, kondensavosi, lašėjo, dieną karštis, naktį nemažas minusas. Gal tada ta žievė sutrūkinėjo? Kita versija - staigus atidengimas saulėtą dieną, rožėms šokas, staigus klimato pasikeitimas. Manau, kad tai sukėlė bakterinį nudegimą.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2013 05:22

Labai labai gaila. Juo labiau žinant kokios pas tave didelės ir vešlios rožės :( . Ir aš manau, kad per ilga šiemet buvo žiema. Vasarį atšilo, lyg ir atėjo pavasaris, o kavą ir vėl grįžo žiemą ir ganėtinai bjauri, turiu galvoje rožes, žiema.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2013 06:42

Pamiršau paklausti, ar kokios grupės rožių sutrūkinėjo ar pajuodo žievė, susirgo bakteriniu nudegimu. Ar visai neturio įtakos rožių grupė?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Regina » 29 Bal 2013 07:23

Žievė sutrūkinėjo angliškų, yra ir keletas kitokių. Man ne naujiena, kad jų žievė trūkinėja. Bet paprastai taip būdavo, kai dar užpidavau durpėm, kai būdavo atlydžiai ir pašalimai. Žodžiu, kai žiemodavo ne sausai.
Bakterinis nudegimas grupių nesirinko. Kadangi pas mane angliškų rožių daugiausia, tai atrodo, kad jos labiausiai ir serga.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Rūta » 29 Bal 2013 07:31

Regina, labai gaila :( Bet neabejoju, kad ir šiais metais pas tave rožės žydės ne ką mažiau negu pernai, jos pas tave labai gajos ir gyvybingos. Keista, kad pelės smarkokai pasidarbavo, o kokių nuodų buvo dėta ir kiek?
Dėl bakterinio nudegimo tai oras dabar jam tinkamas - vėsu ir drėgna. Jau taip norėtųsi, kad šilumos būtų daugiau. Visą savaitgalį pravaikščiojau su kepure – šalta, žemė dar šalta ir šlapia kaip šlynas.

audra
Pranešimai: 54
Užsiregistravo: 14 Rgp 2012 09:05
Miestas: Utena

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė audra » 29 Bal 2013 17:38

matau bus šalna -1, kažin jaunoms rožėms tai turės kokios įtakos ar tokios šalnos nebaisios ? :?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė LoretaA » 29 Bal 2013 18:40

-1 laipsnis jokioms rožėms įtakos neturės :) . Šalna ir iki - 4 yra niekai, dar didesnė - tuomet jau gali atsirasti pasekmės.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė klevo lapas » 30 Bal 2013 16:34

LoretaA rašė:-1 laipsnis jokioms rožėms įtakos neturės :) . Šalna ir iki - 4 yra niekai
tuomet labai gerai... :) nes sekmadienį per lietų pasodinau pirmąsias rožes (dance)

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: 2013 metų pavasaris rožyne

Standartinė Nijola » 02 Geg 2013 07:38

Aš dar gal tik pusę savo rožių nugenėjau, nespėju |( tik noriu paminėti kad bakterinio nudegimo ir pas mane nemažai, ir dar jis po genėjimo lenda, nudega užsikrečia nugenėtos šakos


Loreta kaip tavo genėjimo tempai ?

Skelbti atsakymą

Grįžti į