Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Moderatorius: Rasa

Skelbti atsakymą
Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 17 Spa 2012 06:42

levandos dar labai gražiai žydi, ką ir kada su jomis daryti, kad kitais metais būtų gražūs krūmai.

Vartotojo avataras
Rasa
Pranešimai: 866
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:17
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rasa » 17 Spa 2012 07:18

Nieko nedaryti :B bet koks karpymas šiuo metu paskatintų jaunų ūglių augimą, jei šiluma laikysis; o ir po šalnų reiktų susilaikyti nuo karpymo - jautresniems augalams maksimliai palikta antžeminė dalis yra papildoma apsauga nuo šalčių. O pavasarį reikia karpyti iki norimo dydžio
http://www.rasosaugalai.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 17 Spa 2012 08:11

ačiū, Rasa. Kaip gerai, kai nieko nedarant - būna geriausia. :D

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 17 Spa 2012 08:26

Laiminga, bent jau žiedelius nusiskink (flower)

Laiminga
Pranešimai: 266
Užsiregistravo: 04 Kov 2011 14:10

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Laiminga » 17 Spa 2012 08:45

daug gražių žiedelių (flower)

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė klevo lapas » 06 Kov 2013 13:40

Regina rašė:Kažkuriais metais sėjau šiuolaikines, tikėjausi pilnavidurių ir įvairių spalvų. Nesulaukiau, po žiemos nieko neliko ;( Bet mama kažkada buvo nuostabiai gražių, pilnavidurių, įvairiausių spalvų priauginus
na, už lango oras nuostabiausias, o rožininkės tyli :)
sėjau būsimam miniatiūriniui rožynui kompaniją, baltus serenčius ir pilnavidures piliarožes...
didelis kantrybės išbandymas, kad pastarosios žydi tik antrais metais :B bet bendrai apie piliarožes ne kokie
atsiliepimai, matau. norėjau paklausti, ar visų tokia prasta patirtis su jomis? pirma mintis buvo balti
lubinai, bet kai pasiskaičiau apie nevaldomą sėjimąsi ir kt. dalykus, kažkaip atkrito. o gal be reikalo?
čia toks sprendimas medinės tvoros patvoriui, kad kaimyno dilgėles užstotų, foną kažkokį „gyvą“...
Paskutinį kartą redagavo klevo lapas 07 Kov 2013 08:06, redaguota 1 kartą(us).

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė DaliaRaimonda » 06 Kov 2013 17:58

Nemanau, kad balti lubinai patys savaime prisisės ir taps nevaldomi. Nelabai tie gražūs hibridiniai lubinai ir augti kartais nori.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 06 Kov 2013 18:11

Prie medinės tvoros, ypač jeigu ji naturalios spalvos - tamsiai pilka, tinka viskas: rusmenės, piliarožės, katžolės, Angelica (šventagaršvė), lubinai, dekoratyvinių česnakų galvos ir begalė kitų augalų. Tiesiog net nesugalvočiau kas netinka, aš tik pavardinau kelis vertikalius augalus.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Jūratė » 06 Kov 2013 20:57

Nuo kaimyno dilgeliu man tikrai noretusi kazko auksciau nei lubinai. Ir kad daugmaz visa vasara uzstotu. Pirma mintis - diemedis, jis labai grazus fonas rozems. Turiu keleta uzpernai isaknydintu saku, si pavasari reiks atlaisvint ten vieta, nezinau, kur det... kitas variantas kas nors is miskantu. Jei tvora jusu, gal noretumete ten pritvirtint atrama ir pasodint ragane?
Siaip daug gali but pasiulymu, man tik atrodo, kad jei reikia kazka uzstot, tai reikia augalu, kas nuzydejus nenusikirptu ir nesumazetu

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2013 07:21

Dilgeles galima nusirauti ir užraugti. Aš nei raunu, nei raugiu - labai jau daug jų pas mane. Susigyvenom ir man jos beveik nemaišo. Keisčiausia, kad vyrui trukdo, tai jis karts nuo karto apeina patvorius ir aprauna kyšančias, nors šiaip neišrauna jokios kitos žolės (xixi) .
Man taip gražu medinė tvora, kad aš jos nei už ką neslėpčiau - būtų mažoji architektūra sode.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 07 Kov 2013 07:43

Man dilgėlės gražu |( Aš turiu vieną specialiai pasisodinus ir pastoviai ją skabau,man net žydi ji gražiai,o lapai tai tikras grožis,kai jau nusibaigia,nupjaunu ,palaistau ir vėl atželia gražiu kūpstu :)Bet čia jau skonio reikalas,ne taip jau ir baisu jas nurauti,tikiuosi kaimynai neužpyks,jei jau patys nesugeba nusirauti :) Jei tvora negraži,geriausia sodinti gyvatvorę,yra visokiausių medelių ir krūmelių,o jau tai bus puikus fonas daugiametėms gėlėms,aišku atskirus gyvatvorę nuo gėlyno gylesne atvara po žeme <3

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2013 07:51

Rita, ką reiškia negraži medinė tvora? Medinė tvora kuo negražesnė - tuo gražesnė :) . Žinoma, jeigu ji nevirstanti. Be abejo, reikėtų atsižvelgti kur ji yra. Vidury Vilniaus, aišku, netiks, bet kur nors pakrašty miesto ar kaime - man niekas neprilygs jai.

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė klevo lapas » 07 Kov 2013 08:06

LoretaA rašė:Dilgeles galima nusirauti ir užraugti. Aš nei raunu, nei raugiu - labai jau daug jų pas mane. Susigyvenom ir man jos beveik nemaišo. Keisčiausia, kad vyrui trukdo, tai jis karts nuo karto apeina patvorius ir aprauna kyšančias, nors šiaip neišrauna jokios kitos žolės (xixi) .
Man taip gražu medinė tvora, kad aš jos nei už ką neslėpčiau - būtų mažoji architektūra sode.
Loreta, aš žinau, kad viskas beveik tiktų :) Bet va, išsirinkau „naujos kartos“ piliarožes, nes visai šeimai jos labai gražu, bet niekada
anksčiau („prie močiutės“) nebuvo augintos, ir jos jau sudygę :P Tai čia pirmai pradžiai, įsitikinimui, ar labai joms ten nepatiktų
(pirmas darbas – gerinti dirvos laidumą numatytoj vietoj), kaip augtų, ar labai sirgtų (smoke)...
tvora, nors jau ir pavargus, bet ir man kol kas dar graži, 3–5 metus nevirs :D deja, kaimyno netvarka negraži. mandagiau sakant – atitraukianti dėmesį,
blaškanti (tos gyvenvietės problema – labai siauri sklypai, net nemoku pasakyt, kaip trūksta privatumo...). priklausomai nuo susodinimo tankio,
baltos piliarožės, varpeliai ir bobramunis jau leistų pasijusti gėlynėlio šeimininku (angel), ir tvora dar prasišviestų (rock)
o dilgėlių sriubai pakanka ir avietyne, prie gėlyno su rožėmis nenoriu :$

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė klevo lapas » 07 Kov 2013 08:08

DaliaRaimonda rašė:Nemanau, kad balti lubinai patys savaime prisisės ir taps nevaldomi. Nelabai tie gražūs hibridiniai lubinai ir augti kartais nori.
ačiū, Dalia Raimonda. žinosiu :) nes Laimingos sode lubinai fantastiški <3

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė RožėDD » 07 Kov 2013 08:42

Na, piliarožių tokia savybė sirgti miltlige, bet žiedų grožis tai atperka.
Paguodai - visa pietvakarių Europa piliarožėmis apsisodinusi ir jiems nei motais miltligės, tiesiog tai jų tradicinis augalas ir kiemo puošmena.
Jei tik patinka, naudinga ir jums tinka tai ir sodinkit kol neįsitikinsit, kad ji jums nepriimtina arba atvirkščiai.

Paveikslėlis PaveikslėlisPaveikslėlis Paveikslėlis

Mačiau Schetelige pilnavidurių sėklų, labai spalva patiko <3
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2013 09:11

Ne miltlige jos serga, bet rūdimis :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 07 Kov 2013 09:28

Pas mane ir miltlige ir rūdimis. Maniškės paprastos senovinės

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė RožėDD » 07 Kov 2013 09:47

Taip rūdimis. per skubėjimą supainiojau. Miltligė labiau būdinga pentiniams, aguonoms, šluoteliniam flioksui. Tačiau ir vienu ir kitu atveju sėklas reikia rinkti tik nuo sveikų augalų.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Rita » 07 Kov 2013 10:32

Dabar kai parašysiu,gali daug kam labai nepatikti :D Vis klausdavau močiūtės,kodėl neaugina piliarožių,man vaikui labai jos patikdavo,tai ji atsakydavo,kad piliarožės apsileidėlių gėlė,atseit "nuskūrę,nurudavę,dažniausiai paskendę piktžolėse",baisi netvarka.Pas tvarkingas kaimo moteriškes auga rūtos,jurginų eilės nuo namo iki tvarto ir kitos "geros"gėlės :) Tai ir man jos kažkodėl išmuštos iš atminties,nelabai patinka,niekur neteko matyti gražių,vešlių ,sveikų,nors Rožės nuotraukose labai gražios (flower)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Regina » 07 Kov 2013 10:44

Iš dalies pritariu Ritai :) . Aš taip pat pernelyg nesižaviu piliarožėmis. Išauga didesnės už namą rykštės, ant kurių vienu metu būna tik 2-3 žiedai. Dar iki žydėjimo pradžios pradeda sirgti miltlige ir rūdimis, lapai ima džiūti, arba būna visiškai sugraužti kažkokių vabalų. Reikia parišinėti arba išlaužia vėjas. Dažniausiai aš jas nupjaunu iki žemės vos įpusėjus žydėjimui, kad negadintų mano šimtametės grytelės vaizdo ir manęs nenervintų :D :D :D Mielai išnaikinčiau visai, bet saugau kaip paveldą ;)
Tiesa, pas mamą vienais metais buvo labai gražios pilnavidurės dvimetės, bet tik kartą. Man nepavyko tokių užaugint

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 07 Kov 2013 10:51

Ir aš norėjau parašyti tą patį ką Rita ir Regina. Mano turima (nežinau ar šiemet dar bus) vienintelė pilnavidurė rožinė man labai graži, nors ir serga. Mano namas didelis, lyginat su Reginos, ir jo ji nepraauga - maždaug 2 m, gal su trupučiu.
Nupurškus Candit - vaizdas žymiai pagerėja. Tik reikia prisiruošti ir kokius 3 kartus tą padaryta, man pasiseka max. 1 kartą.

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Aivė » 07 Kov 2013 15:42

klevo lapas rašė:pirma mintis buvo balti
lubinai, bet kai pasiskaičiau apie nevaldomą sėjimąsi ir kt. dalykus, kažkaip atkrito. o gal be reikalo?
čia toks sprendimas medinės tvoros patvoriui, kad kaimyno dilgėles užstotų, foną kažkokį „gyvą“...
O gal tiktu Arunkas arba blakėžudė? ;) Aukšti ir be pretenzijų

Vartotojo avataras
klevo lapas
Pranešimai: 254
Užsiregistravo: 05 Vas 2013 13:48

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė klevo lapas » 07 Kov 2013 20:59

ačiū. augalus-kandidatus apsvarstysiu, o piliarožių kaprizams... bent jau nusiteiksiu morališkai :B

Dausa
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: 16 Rgs 2011 12:04
Miestas: Kaunas

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė Dausa » 09 Kov 2013 10:40

Arunkams ir blakėžudėms reikia drėgnos vietos ir dalinio pavėsio.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožės ir įvairūs daugiamečiai augalai

Standartinė LoretaA » 25 Bir 2013 19:10

Puokštikė. Gera rožė. Žydi visą vasarą be pertraukos.
Paveikslėlis

Skelbti atsakymą

Grįžti į