'Eden Rose '85'

Šios grupės rožės išvestos pakartotinai kryžminant smulkiažiedes laipiojančias (Hybrid Multiflora ir Hybrid Wichuriana) su arbatinėmis hibridinėmis, floribundinėmis ir kitoms grupėms priklausančiomis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

'Eden Rose '85'

Standartinė Aistė » 20 Kov 2011 12:43

“Eden rose” išvesta Marie-Louise (Louisette) Meilland Pracūzijoje apie 1985 metus. Pristatyta Prancūzijoje 1985 'Pierre de Ronsard' vardu. Visur pristatoma, kaip laipiojanti rožė, tačiau Lietuvoje manau, tai bus labiau krūminė nei laipiojanti.

Zonos: 6
Ūgis: 100-300cm (LT manau tiek nepasieks), Plotis apie 200cm
Spalva: Šviesiai rausva

Žiedai stambūs, pilnaviduriai. Skleidžiasi lėtai, tačiau ant krūmo laikosi pakankamai ilgai.
Pakartotinai žydinti rožė. Pirmas žydėjimas gausus, antrasis neprastesnis už pirmąjį. Nors galbūt galėčiau sakyti, kad jinai visada žydėjo, nes be žiedų jos nepastebėjau, nes žydėjimų vis tiek skleidėsi vienas kitas žiedelis. Per didžiąsias liūtis 2010 metais žiedai skleidėsi sunkiau, tačiau išsiskleidė. Nei vienas nesupuvo, ko labiausiai baiminausi.
Rosebook‘as labai gražiai apibūdina jos spalva. Žiedai kreminiai arba dramblio kaulo spalvos, su sodriai ružavais žiedlapių krašteliais. Aš pati net nemokėčiau jos apibūdinti, kaip tik žodžiu įvairi. Kiek stebėčiau žiedą jis visada kitoks, tačiau nepakartojamas.
Patys žiedai yra dideli ir sunkūs, todėl dažniausiai nusvyra į apačią 7-12 cm (bent pas mane). Help me find tinklalapyje rašo, kad žiedas sudarytas iš 55-60 žiedlapių. Šakos stambios, storos. Lapai sodriai žali. 2010 metais nesirgo, tik gale sezono truputuka prisikabino dėmėtumas, bet tai jau buvo labai vėlyvą rudenį. Ko neprisimenu tai kvapo, todėl manau, kad nekvepia, arba kvepia labai silpnai.

Labai nepykit, jeigu kas ne taip. Tai mano pirmoji apibūdinta rožė, tad laukiu pataisymų (sun)
Keletas nuotraukų. 2010 metai.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Eden Rose '85

Standartinė DaliaRaimonda » 21 Kov 2011 08:50

Tikrai atspari ligoms rožė. Kadangi pas mane ji pasodinta prie namo sienos ir ant jos lietus neužlyja, apie žiedų atsparumą lietui pasakyti nieko negaliu. Bet, nors ir rašoma, kad žiedai kartais skleidžiasi sunkiai- to pasakyti negaliu. Pas mane žiedai skleidžiasi be problemų. Labai karštomis vasaros dienomis bebaigiantys žydėti žiedai atsiveria visiškai pilnai. Žiedo spalva šiek tiek kinta priklausomai nuo oro temperatūros. Pas mane dažnai jie turi žalsvo atspalvio. Vėliau žiedas šviesėja iki dramblio kaulo spalvos išlaikydamas tik rausvą pakraštėlį. Kartais, užsitęsus labai karštomis dienomis, žiedai būna visiškai rausvi. Nepastebėjau, kad nostalgiškos formos žiedai kvepėtų |( .

PaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on FotkiPaveikslėlisHosted on Fotki

O tai atrodo bebaigiantys žydėti žiedai

PaveikslėlisHosted on Fotki

Timka

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Timka » 26 Vas 2012 20:16

Įsigijau pavasarį vienmetį stiebeliuką turguje, atvežtų iš Latvijos ir ką, net nežydėjo! (devil) Na, bet tikiuosi, kad šiemet nenuvils, aišku, jei nesušalo. :)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Gulbe » 27 Vas 2012 10:11

Timka rašė:Įsigijau pavasarį vienmetį stiebeliuką turguje, atvežtų iš Latvijos ir ką, net nežydėjo! (devil) Na, bet tikiuosi, kad šiemet nenuvils, aišku, jei nesušalo. :)
Jei teisingai žinau, ši rožė krauna pumpurus ant antramečių ūglių, tad ji ir neturėjo žydėti :) Aš taip pat sodinau pirmametę iš Virbickų, tai išaugino kokias 4 metrines ar net aukštesnes šakas. Prilenkiau ir apdengiau storai eglišakiais, jei neiššalo (skaičiau, kad ji labai neatspari šalčiams), tikiuosi žiedų (flower)

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė DaliaRaimonda » 27 Vas 2012 10:42

Ji žydi ir ant pirmamečių šakų.

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Gina » 27 Kov 2012 17:17

Iš trijų pernai pavasarį pasodintų pirmamečių, dvi jau rugpjūtį pražydo. Žiemai visos buvo prilenktos, kojos užpiltos žeme ir apdengtos gausiai eglių šakom. Visos trys nušalo iki žemės kaupo.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Regina » 27 Kov 2012 17:45

Maniškė prilenkta po agrodanga ir polietilenu puikiai peržiemojo.
O Red Eden nušalo

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 18:10

Visos trys, tai yra dvi Eden Rose ir viena Red Eden Rose, peržiemojo puikiai. Žiemojo kaip ir visos, po tuneliukais (skirtingose vietos) uždengtos, t.y dviguba 17gr ant žemės, ir dviguba ant tuneliuko +plevelė. Tik dabar tokia dilema, eden Rose man pernai augino tik aklus ūglius ir visai nežydėjo |( Kaip su jomis šiemet elgtis? Kaip genėti (:|

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Regina » 27 Kov 2012 18:48

Aistejuk, aklus ūglius išpjaut reikia. Bet ar tikrai tai buvo akli ūgliai? Maniškė jauna, antrametė taip pat nežydėjo, bet jos ūgliai ne akli buvo, tiesiog ilgos šakos.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Aistė » 27 Kov 2012 20:22

Regina rašė:Aistejuk, aklus ūglius išpjaut reikia. Bet ar tikrai tai buvo akli ūgliai? Maniškė jauna, antrametė taip pat nežydėjo, bet jos ūgliai ne akli buvo, tiesiog ilgos šakos.
Dabar net susimasčiau |( kokie ten ūgliai buvo :D gal ir šiaip jinai man nežydėjo :D Ai pasižiūrėsiu kas vėliau bus su ja |(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Aistė » 28 Kov 2012 08:34

DaliaRaimonda, pasižiūrėjau jūsų nuotraukas, bet jeigu gerai pamenu buvo ne stori, nutukę, bet tikrai akli |( Tiesiog šakos galas užsibaigdavo lapu,o toliau niekas neaugo :? Bet vėlgi, nelabai pamenu :$ kažkur praeitais metais rašiau, reikia eiti palandžioti po savo žinutes gal atrasiu :) Pabandysiu palenkti kaip sakot ir žiūrėsiu kas bus, gal sulauksiu šiemet žiedų. Šita rožė man labai graži, tas jos žiedai <3 su kiekviena diena vis kitoks <3

rajonas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 20 Vas 2012 07:38

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė rajonas » 21 Bir 2012 12:12

Eden Rose ir Paveikslėlis raganė "iš bobutės"

Vartotojo avataras
Gina
Pranešimai: 200
Užsiregistravo: 10 Kov 2011 21:33
Miestas: Klaipėda

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Gina » 28 Bir 2013 21:38

Paveikslėlis Paveikslėlis

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Eden Rose '85'

Standartinė Virginija » 13 Lie 2013 13:50

Paveikslėlis Paveikslėlis

Šiemet pasirodė puikiai.

Skelbti atsakymą

Grįžti į