Rožių genėjimas

Sodinimas, genėjimas, tręšimas, įrankiai.

Moderatorius: DaliaRaimonda

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 03 Lie 2013 07:42

Nieko naujo nepasakysiu, Tadas karts nuo karto sakydavo, jeigu rožė pašalusi, gelsvais stiebais ar blogai auga, geriausia yra ją nurėžti iki žemės. Žinoma netempiant labai į antrą vasaros pusę. Reginos pastebėjimai tą dar kartą patvirtino.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Paukštukas » 04 Lie 2013 14:31

Man aukščiau paminėta Tado mintis pasitvirtino - šiandien išgenėjau visas pavasarį pagailėtas šakas. Visos jos turėjo kokių nors bėdų: tai lapai gelto, tai jie buvo nenormaliai smulkesni, tai šakos pradėjo džiūti. Įdomu tai, kad tos šakos krovė pumpurus ir žydėjo, buvau nutarus prieš dengiant jas iškirpti.
Dar prašau patarimo: kaip nukerpate nužydėjusias tokias rožes, kaip Ballerina? Manosios kartais po to išaugina tokius šakelių "kuokštus", gal per trumpą šakelę nukerpu?

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Aistė » 04 Lie 2013 22:44

Paskaičiau apie genėjimą ir prisiminiau, kad jau seniai norėjau paklausti, tik va ar tinkamoje temoje klausiu |( Pas mane dvi rožės išauginusios tik po vieną šaką, tai Leonardas ir dar viena, dabar jau pavadinimo nepasakysiu-nepamenu(reikia užrašus išsitraukti). Leonardas jau gal antra vasara neišaugina daugiau šakų. Ką man su ja daryti? Vaizdelis kraupus. Nors šalia kiti du krūmai auga ir jie elgiasi kuo puikiausiai... Nugenėti ir tikėtis, kad išaugins daugiau šakų? Ar čia problema ne genėjime, o gal per giliai pasodinau?

Vartotojo avataras
DaliaRaimonda
Pranešimai: 2126
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 19:00
Miestas: Kaunas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė DaliaRaimonda » 05 Lie 2013 05:42

Aiste, genėk tą šaką kiek tau reikia iki tave tenkinančios krūmo formos (nors to krūmo dar ir nėra) ir tikrai neužilgo išleis rožė kitas šakas.
Paukštuk, pas mane šiemet labai daug tokių tuščių šakelių kuokštų. Bet dauguma ant storesnių antramečių ar net trečiamečių šakų. Manau, kad gal šakos persenos nebepajėgia išauginti normalių stiebelių, kurie pajėgtų žydėti. Bet dar nesu dėl tokio rožių "būdo" tikra. Ką kiti apie tai manot?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 05 Lie 2013 06:13

Vieną šaką pjaučiau ne iki norimo krūmo dydžio, o žymiai trumpiau. Nes, manau, palikus, pvz. 0,5 m ilgio šaką ji augins pažastinės tik iš viršutinių kokių 3 pumpurų ir bus nei šis nei tas. Reiktų palikti visai trumpą strampelį iki 20 cm, tuomet tas strampelis gali pavirsti krūmeliu. Turiu krūmų, ne krūmelių, kurie yra išaugę iš vienos vienintelės šakos. Iš šakos apatinės dalies vis auga naujos šakos - tarytum skiepo vieta pasilipėjo aukščiau :) .
Su tom "šluotinėm" šakom aš niekada nežinau ką daryti. Kerpant iki tikro lapo, lieka visai trumputė šakelė, o karpant žydėjusią "šluotą", šaka dar lapiau "šluotėja". Nežinau ar teisingai darau, tokius krūmus kerpu kombinuotu būdų: dalį paliekų tik stiebą iki tikro lapo, o dalį karpau peržydėjusias smulkias šakeles - "šluotą" palikdama.

Paukštukas
Pranešimai: 600
Užsiregistravo: 23 Sau 2011 19:19
Miestas: Vilnius

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Paukštukas » 05 Lie 2013 06:23

Ačiū už atsakymus! Ir aš bandau visaip tas žiedų kekes- "šluotas" karpyt. Pastebėjau, kad tušti, be žiedų šakelių kuokštai dažniausiai ir smulkesniais lapais. Vakar visas tokias šakas nuo apačios nukirpau, visos buvo su įtrūkimais, nudegimais, nors dalis šakelių ant jų augino normalias žiedų "puokštes".

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 24 Vas 2014 10:44

Pradėjau genėti rožes, vakar ;) genėjau nedengiamas rožes, tos rožės kurios uždengtos tų dar neliečiu jos dar vis po dangomis.
Nei vienais metais taip anksti negenėjau rožių, šias metais bandau matysim kas gausis.
Kodėl geniu, o todėl kad mano nedengiamos rožės praėjusį sezoną liko negenėtos, nespėjau labai greit sužaliavo, tai ten dabar toks miškas kad nosies negalima įkišti.
Genėjimas susidaro iš to kad, išgeniu po kelias senesnes šakas, trumpinu krūmus, siaurinu ir retinu. Žinoma dabbar nugenėsiu, ir dar kartą reiks genėti, išpjaunat negyvas šakas, o tokių tikrai bus.

Vartotojo avataras
lelijele
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 07 Lie 2013 09:43
Miestas: Utenos apskritis

Re: Rožių genėjimas

Standartinė lelijele » 24 Vas 2014 17:32

Nijola rašė:Pradėjau genėti rožes, vakar ;) genėjau nedengiamas rožes, tos rožės kurios uždengtos tų dar neliečiu jos dar vis po dangomis.
Nei vienais metais taip anksti negenėjau rožių, šias metais bandau matysim kas gausis.
Kodėl geniu, o todėl kad mano nedengiamos rožės praėjusį sezoną liko negenėtos, nespėjau labai greit sužaliavo, tai ten dabar toks miškas kad nosies negalima įkišti.
Genėjimas susidaro iš to kad, išgeniu po kelias senesnes šakas, trumpinu krūmus, siaurinu ir retinu. Žinoma dabbar nugenėsiu, ir dar kartą reiks genėti, išpjaunat negyvas šakas, o tokių tikrai bus.
labai atsiprašau, kad ne į temą, bet negaliu nepaklaust. Kokias rožes laikot nedengemom mūsų sąlygomis? Gal ir aš jų turiu tik nežinau, kad jos tokios atsparios :$ .

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Aivė » 25 Vas 2014 09:57

Aš turiu kelias tokias: John Davis, Ritausma, Therese Bugnet, William Baffin ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 25 Vas 2014 10:11

Ir aš turiu kelias: Prairie Dawm, Blush Damask, Fru Dagmar Hastrup, Rosa Glauca, Splendens, Rosa Forrestiana, Martin Frobisher, Lac Majeau, Dart's Defender, R.rugosa "Alba". Taip pat nedengiu "Nevada" ir "Marguerite Hilling", nes jų neimanoma prilenkti - išlūžta. Pastarosios kažkiek, kartais ir nemenkai, apšąla, bet atauga ir vėl žydi.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Jūratė » 25 Vas 2014 10:34

Mano nedengiamos Nevada ir Marguerite Hilling, R. Centifolia, Blush Hip ar Blush Damask (vis dar neatsirenku, kuri pas mane), John Davis, William Baffin, Henrey Kelsey, Alexander Mackenzie (ši būna, kad nemažai apšąla, bet gražiai atauga ir žydi, žydėjimas negausus, bet mane tenkina), Commandant Beaurepaire (ankstesniais metais apšaldavo daugiau, šįmet nė kiek), Stanwell Perpetual (anksčiau nedengdavau visai, bet šįmet papuolė tarp kitų rožių bendram uždengime), įvairūs HRugosa.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 25 Vas 2014 12:28

Na čia dauguma jau pavardijo ko nedengia, noriu tik paminėti, nėra taisyklės tokios - kaip nedengiamos rožės -LT klimato sąlygomis. Ir reik nepamiršti kokiame LT regione gyvenate, Klaipėdos krašte gal būt galima ir daugiau rožių veislių nedengti, o Utenos krašte, praktika rodo, kad geriau dengti visas. Taip pat kiekvienas sodas ir sklypas turi savo mikro klimatą. vat į visus faktorius atsižvelgiant ir bandome metai iš metų kurias rožes dengiam kurių ne :)
Dar aš paminėsiu kurių kiti nepaminėjo aš nedengiu Alba grupės rožių : Celestial, Alba Maxima, Felicite Parmentier, Maidens Blush, Amelia damask: Celsiana, Pink Leda, Leda, (šios dvi bijo pavasarinės saulės nepakenktų pridengti nuo saulės) Mme Hardy (apdega nuo saulės), Bluch Damask, galikos: Carles de Mills, Duchesse de Montebello, Oeillet Parfait, Complicata, ‚Tuscany Superb, ‚Tuscany, ir t.t. :D ir dar nedengiu rastas Lietuvos regionuose nuo senų laikų auginamų rožių.

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Jūratė » 23 Kov 2014 20:17

Ačiū Nijolei už genėjimo pamokas :*
Tikrai daug aiškiau dabar kur ką suo kuo ir kaip (yes) Mano monstras Erinnerung an Brod tapo gražuoliu krūmu, net neįtikėtina, prie kitos nemažylės Alchymisto jau visiškai sutemo, bet principą žinau, manau, susitvarkysiu. Angliškų padangėj irgi šviesiau ;)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 23 Kov 2014 20:32

Na va, kaip tau smagu :) (dance) Galėjot ir mane į kompaniją pasiimt ;)
Beje, o kur žadėta fotosesija?

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Jūratė » 23 Kov 2014 20:55

Regina, buvau kažkodėl supratus, kai kvietei Nijolę ryte pas save genėt, kad esi kaime... Liko dar daug negenėtų rožių, o su kiekviena jų mano klausiančios akys, visas profų pamokas labai vertinu :*

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 23 Kov 2014 21:07

Geniu rožes, kad būtų kuo mažiau darbo. Jeigu yra iš ko rinktis, visas praėjusiais metais žydėjusias šakas von, tada belieka pati galiuką nukirpti ir viskas. Gaila, kad toli gražu ne visos rožės būna tinkamos tokiam genėjimo būdui. Yra tokių, kurios šluotas augina, tada bėda - kol iškarpau, o tokių rožių man visai neaišku ką iškirpti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 23 Kov 2014 21:20

Jūratė rašė:Regina, buvau kažkodėl supratus, kai kvietei Nijolę ryte pas save genėt, kad esi kaime... Liko dar daug negenėtų rožių, o su kiekviena jų mano klausiančios akys, visas profų pamokas labai vertinu :*
Ne, namie visą dieną tūnau, baigiu nagus nusigraužt iš kaimo ilgesio (xixi)
O tai kodėl liko daug negenėtų rožių? Kodėl taip nesparčiai dirbot? Ar dirbo tik Nijolė, o tu, Jūrate, tik žiūrėjai :? (xixi)

Loreta, ką reiškia "geniu rožes, kad būtų kuo mažiau darbo"? Nupjauni viską iki žemės, kad nereikėtų po vieną šakelę karpyt :? ;) (xixi)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Jūratė » 23 Kov 2014 21:35

Praktiškai taip ir buvo - genėjo tik Nijolė, o mes spoksojom ir klausėm ir aplink lakstėm, kad viską pamatytume (kelios nukirptos šakelės nesiskaito). Aš Nijolę kviečiau ne į talką, o kursus pravest ir pamokyt, tad jei nebūčiau žiūrėjus, iš tokių mokymų būt mažai naudos... :$
Jei teisingai suskaičiuoju, sutvarkyta 17-18 rožių, pačių problematiškiausių, tai ne taip jau ir mažai :)

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Aistė » 23 Kov 2014 22:14

Ajajai kokias pamokas Jūrate tik sau pasilieka |( (šutka) Mes gi būtumėm padėjusios :D Čia pavydas kalba, čia ne aš kalbu (drunk) Įsivaizduoju, kad praktinės/gyvos genėjimo pamokos yra gėris (sun)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė LoretaA » 24 Kov 2014 06:10

Regina rašė:Loreta, ką reiškia "geniu rožes, kad būtų kuo mažiau darbo"? Nupjauni viską iki žemės, kad nereikėtų po vieną šakelę karpyt :? ;) (xixi)
Nupjaunu iki žemės žydėjusią šaką. Ji turi šonines šakeles, o nežydėjusi yra rykštė, tai šią palieku, o su šoninėmis šakelėmis iškerpu. Tada belieka vienos šakos vieną galiuką nukirpti. Pusė rožių taip galima genėti - maksimaliai 10 minučių ir viskas. O štai kitą pusė (:|.

Vartotojo avataras
Nijola
Pranešimai: 1268
Užsiregistravo: 11 Bal 2012 13:21

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Nijola » 24 Kov 2014 06:52

Džiaugiuosi, kad kažkuo padėjo pamokėlės,o aš gavau labai skanią vakarienę (smoke) gerą bendravimą <3
Ir drąsiau genint (xixi)
Esmiralda gal įdės nuotraukų, aš pamiršau fotiką (xixi)

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Esmiralda » 24 Kov 2014 08:01

Genėjimo seminaras- praktikumas superinis (like) Ačiū labai Nijolei ir Jūratei :*
Nemoku aš nuotraukų įdėti :$ , siunčiu Jūratei, ji tuoj sukels , net su pavadinimais

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Esmiralda » 24 Kov 2014 08:04

Nors tiesą sakant, nuotraukos tikra smulkmena, didžiulė vertybė - visas procesas, eiliškumas darbo, gyvas bendravimas, diskusijos prie kiekvienos šakeles

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 24 Kov 2014 08:04

LoretaA rašė:
Regina rašė:Loreta, ką reiškia "geniu rožes, kad būtų kuo mažiau darbo"? Nupjauni viską iki žemės, kad nereikėtų po vieną šakelę karpyt :? ;) (xixi)
Nupjaunu iki žemės žydėjusią šaką. Ji turi šonines šakeles, o nežydėjusi yra rykštė, tai šią palieku, o su šoninėmis šakelėmis iškerpu. Tada belieka vienos šakos vieną galiuką nukirpti. Pusė rožių taip galima genėti - maksimaliai 10 minučių ir viskas. O štai kitą pusė (:|.
Aaaaaaa, supratau :) Ir aš taip darau. Tai senovinių dauguma tokios geros - šakos gražios, žalios, visos vienodos. Išpjovus žydėjusias šakas dar nemažas darbas išretint, nes krūmas tankus, kaip šepetys.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Rožių genėjimas

Standartinė Regina » 24 Kov 2014 08:06

Esmiralda rašė:Nors tiesą sakant, nuotraukos tikra smulkmena, didžiulė vertybė - visas procesas, eiliškumas darbo, gyvas bendravimas, diskusijos prie kiekvienos šakeles
Todėl taip ilgai ir genėjot, kad prie kiekvienos šakelės diskutavot :D :D :D

Skelbti atsakymą

Grįžti į